Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2014-10-28, 09:58
Kupno używanej daci
Autor Wiadomość
luke 


Marka: Fiat
Model: Multipla
Silnik: 1.6
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-11-27, 19:39   Kupno używanej daci

Witam!
Przymierzam się powoli do zakupu auta dla żony. W domu jest już Fiat Multipla (mam trójkę dzieciaków).
Budżet niestety mocno ograniczony - ok 12-14 tys :-|
Już od jakiegoś czasu podobają mi się Dacie - szczególnie ich stosunek jakości do ceny :-) Pomyślałem więc o używanej Daćce.
Oczywiście na rynku jest mnóstwo "porządnych niemieckich wozów" z deklarowanymi przebiegami na poziomie 150- 200 tys (rzeczywisty przebieg to jeszcze "insza inszość") Ale nauczony doświadczeniem wolałbym coś młodszego...
No tak, ale w tych pieniądzach to tylko Logan z początku produkcji, często ze sporym już przebiegiem - a i tu może być problem...
Po przeglądnięciu portali ogłoszeniowych w oczy rzuca się spora ilość ofert dotyczących i Logana i Sandero uszkodzonych, przywiezionych z zachodu. Ceny kuszące, uszkodzenia często nawet nie tragiczne : zderzak, błotnik, reflektor, maska.
Według zapewnień sprzedawców poduszki i chłodnice całe. Przebiegi aut niewielkie (ale czy rzeczywiste?) Auta często roczne, dwuletnie. W takim układzie może udałoby się wyklepać Sandero z niewielkim przebiegiem, za te pieniądze.
No i teraz pytanie i dylemat!
Czy warto ryzykować? Wyklepanie to koszt ok. 3 tys. No ale wiadomo, że jest to auto "bite". Może się okazać, że coś nie teges z geometrią itp. Potem utrudniona odsprzedaż powypadkowego auta.
Najlepiej byłoby samemu być mechanikiem i blacharzem zarazem i pojeździć po Polsce i poglądać autka.
Z drugiej strony, wiele jest też ogłoszeń z takimi samymi rocznymi czy dwuletnimi już wyklepanymi Daćkami.
Oczywiście sprzedawcy wprost nie piszą, że auto jest powypadkowe, ale po prostu nie piszą że jest bezwypadkowe. Po telefonie przyznają, że autko miało drobne uszkodzenie...
Przy tych odłoszeniach ceny już wyższe, a i rzeczywiste rozmiary wcześniejszych uszkodzeń nieznane.
No i co tu począć :mrgreen:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-27, 19:45   

ostatnio widziałem Sandero 2 lata 50tys km. 1,4 LPG 17tys zł 1właściciel bezwypadkowy , zaraz zadzwoniłem po znalezieniu się oferty okazało się że jest sprzedany :-/ .

Moja mama umnie od ludzi wyciągać informacje co było z samochodem nimo że wcale się nie zna na nich, może to wprawa że siedzi na call servis
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-27, 20:18   

Z jednej strony owszem, trzeba uważać na bite auta z oczywistych względów, ale czy wgnieciony błotnik, uszkodzony zderzak czy stłuczony reflektor to jakaś wielka tragedia - zakłądając że na tym się kończą rozmiary szkody? Dziś gadałem z gościem z lokalnego komisu i on robi tak, że sprzedaje lekko uszkodzone ale w takim stanie jakie są, a jak klient sobie życzy przedstawia wycenę naprawy w zakładzie blacharskim od swojego brata. Znam kilku gości którzy u niego tak kupili samochód i nie narzekają, choć ceny lekko wyższe niż "okazje" internetowe
 
luke 


Marka: Fiat
Model: Multipla
Silnik: 1.6
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-11-27, 20:50   

No tak. Ceny elementów blacharskich czy reflektorów nie są wysokie. Za robociznę- wiadomo - zapłacić trzeba.
Ale to i tak wychodzi niezła cena. No i jeszcze blacharza uczciwego znaleźć trzeba.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-27, 21:07   

No to już musisz pytać kolegów z rodu smoka, u mnie bym Ci polecił konkretny warsztat ale masz do mnie jakieś 100-110 kilometrów w jedną stronę:)
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-27, 21:58   Re: Kupno używanej daci

luke napisał/a:
Witam!
Przymierzam się powoli do zakupu auta dla żony. W domu jest już Fiat Multipla (mam trójkę dzieciaków).
Budżet niestety mocno ograniczony - ok 12-14 tys :-|


Ten samochód widziałem wczoraj w Salonie Skody w Bydgoszczy:
http://bieranowski.pl/uzy...on=oferta&id=42

Z zewnątrz wygląda extra, nie wiem jak reszta. Pewnie jakiś klient zostawił w rozliczeniu.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-11-27, 22:47   

Niekoniecznie trzeba zapłacić za robocizne... Jeśli znajdziesz np nakładkę zderzaka w kolorze (np na alledrogo), kupisz reflektor (w ASO najtaniej - ok 300-350zł) i ew. grilla (jeśli do Sandero to wal do mnie, oddam za 50zł z dwoma delikatnymi rysami), dwa zaczepy do zderzaka (chyba po 20zł były) i okazuje się że za 1000zł i jedno popołudnie naprawisz spokojnie małe uszkodzenie (zakładając że jest małe i nic więcej się nie stało tylko np najechał kogoś kto stanął na żółtym z niewielką prędkością). No ale jeśli chłodnica ok i nadkola ok, belka zderzaka nie wygnieciona jakoś bardzo to taka naprawa powinna być wystarczająca. Tylko że takich samochodów raczej ze świecą szukać, bo to raczej marny powód to sprzedaży samochodu...
 
luke 


Marka: Fiat
Model: Multipla
Silnik: 1.6
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-11-28, 12:07   

Zerknijcie na to http://allegro.pl/dacia-l...1340052608.html
Gdyby faktycznie nie było innych uszkodzeń oprócz opisanych, to może by się opłacało.
Trzeba by pojechać na oględziny.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-11-28, 13:48   

Ale dobrze by było zabrać jakiegoś blacharza na oględzimy.
Naprawa w ASO odpada (1. Sory ale jakość usług mnie nie przekonuje 2. cena często kilkukrotnie zawyżona (za znacznie mniejszą szkodę w Sandero zawołano 8k..).

Tak, jak widać belka zderzaka, błotnik, maska i nakładka zderzaka zdecydowanie do wymiany. Potrzebujesz albo halogena i reflektora, albo zaślepek (i sprzedać halogen) i reflektora. Myśle że ok 2000zł, warto by było określić stan chłodnic (jeśli nie ciekną to można sobie darować, a z tego co rozumiem nie ciekną).
Samochód jest niezarejestrowany w Polsce.
Na prawych drzwiach (chyba) jest mała wgniotka - osobiście olałbym ją, podobnie lewy błotnik - nie ma chyba ubytków w lakierze, więc nie będzie korodować.

Jakieś robocizny, czy chociażby lakierowanie elementów koło 1000zł (zderzak, błotnik, maska, przyspawanie belki zderzaka...). Nie wiem szczerze jak wyglądają koszta rejestracji...
Na pierwszy rzut oka 4000-5000zł + 2 tygodnie i samochód gotowy do jazdy.
Szukając elementów na allegro może taniej (popularny kolor np. http://allegro.pl/dacia-l...300536452.html)
 
slonko333 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2
Rocznik: 2009
Wersja: Ambiance
Dołączyła: 21 Lis 2010
Posty: 18
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2010-11-28, 18:00   

Samochód jest niezarejestrowany w Polsce.

A to dość dużo zachodu (czytaj: czasu) i trochę kasy.

Autko nie zarejestrowane w Polsce = Koszty rejestracji + urząd celny(akcyza) + Urząd Skarbowy PIT 24/25 + tłumaczenie dokumentów..... wychodzi czterocyfrowa liczba.

Ciągle mam Daćkę głęboko w garażu :(
_________________
Im bliżej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-11-29, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke 


Marka: Fiat
Model: Multipla
Silnik: 1.6
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-11-28, 19:13   

No właśnie...
Jak się przypatrzyć bliżej, to przy wielu autkach dochodzą koszty rejestracji, dowozu na lawecie do blacharza.
Zawsze też trzeba się liczyć z tym, że oprócz spraw blacharskich coś może jeszcze dojść :-(
No i z atrakcyjnej oferty robi sie już taka średnia...
Muszę to jeszcze przemyśleć :-P

MarkD napisał/a:
Ten samochód widziałem wczoraj w Salonie Skody w Bydgoszczy:
http://bieranowski.pl/uzy...on=oferta&id=42

Z zewnątrz wygląda extra, nie wiem jak reszta. Pewnie jakiś klient zostawił w rozliczeniu.

Jak sobie pewne rzeczy przeliczyć, to ta propozycja kolegi MarkD, brzmi rozsądnie.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-11-29, 10:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-29, 10:25   

luke napisał/a:
Czy warto ryzykować?

Jeżeli decydować się na jakiś stuknięty egzemplarz, to wyłącznie po gruntownym sprawdzeniu konstrukcji. I w tym przypadku zaufałbym akurat... ASO - geometrię płyty podłogowej znają chyba jednak najlepiej (albo przynajmniej mają dokładną dokumentację i procedury), więc powinni pomierzyć to co trzeba.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-29, 11:09   

Ja bym po prostu szukał Logan kupionego w Polsce z udokumentowaną historią i bez przygód blacharskich. W październiku nabyłem z tego ogłoszenia:
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3953
i jestem naprawdę zadowolony - Laureate z klimą.
Wózek jeszcze ma 4 miesiące gwarancji i przejechane 50 tys.
Oczywiście zawsze coś tam wychodzi (np. będę musiał zrobić wcześniej niż normalnie sprzęgło - styl jazdy "lewej nogi" się kłania :) ) , ale teraz po po prosu leję benzynę i jeżdżę.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2010-11-29, 17:05   Re: Kupno używanej daci

W takiej cenie to masz dacki z lat 2005-2006. Rozbitki są tanie bo sporo jest do naprawy, a te naprawione często mają zaślepki. Lepiej kupić za te pieniądze używaną z polskiego saonu i z książką serwisową. Poszukaj ewentualnie fiata siena/albea/palio. Choć będzie ciaśniejsze w środku. Nierejestrowanych bym nie brał bo sporo z tym zabawy i potencjalne kłopoty.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-29, 17:15   

Szukaj okazji. Ja za rocznik 2008 zapłaciłem 17500.
 
luke 


Marka: Fiat
Model: Multipla
Silnik: 1.6
Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-11-29, 20:24   

DrOzda napisał/a:
Szukaj okazji. Ja za rocznik 2008 zapłaciłem 17500.

To faktycznie dobra cena.
Chyba powoli przekonuję się, że lepiej dozbierać trochę kasy, i kupić autko bezwypadkowe.
Tak, czy siak - dzięki za rady ;-)
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 21:24   

luke napisał/a:
Gdyby faktycznie nie było innych uszkodzeń oprócz opisanych, to może by się opłacało.


Jak dla mnie klepnięta jest poprostu ślicznie. Tyle że ma już swoje latka. (choć czasem to też może być zaleta)
Ostatecznie jednak jestem zdania że przy odrobince szczęścia można trafić lepiej.
Ja również odkupiłem autko i za niespełna roczne, pozostawione w salonie w rozliczeniu, zapłaciłem troszkę ponad 20000 zł. Tyle że te 5 lat temu to nikt poważny (z przeproszeniem szanownych kolegów) nie spojrzał nawet na daczkę jesli tyle ładnych niemieckich autek stało po komisach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne