Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-06-04, 23:19
Kupno nowej... MCV
Autor Wiadomość
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 19:48   Kupno nowej... MCV

Diesel 1,5 90 km, faktycznie pali do 6l w miescie jak slabsze silniki?
Ile wiecej pala wasze benzyniaki?
Warto wziac ja w Black Edition czy odpuscic i pobrac arctica z poduchami i elektryka?
Co z tych dodatkow typu dodatkowa pólka z tylu na gorze czy zaslona na bagaznik warto wziac?
Mieliscie jakies powazne awarie?
Alarm jest w opcji ktorejs?
Kwestia przyciemnianych szyb - aso ma takie Dacie?

I ostatnie Dacia Czy Octavia? Ma ktos porownanie do 1,6 MPI LPG?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-17, 19:51   

ale_jak_to napisał/a:
Alarm jest w opcji ktorejs?

kupujesz u Dealera , ja polecam blokadę skrzyni biegów

chcesz kupić 7os, czy 5os ??
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-17, 19:55   

ale_jak_to, witaj na forum.
Zanim zapytasz, przeszukaj forum i pytaj w odpowiednich wątkach. Forum, właściwie składa się z odpowiedzi na Twoje pytania. :-)
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-17, 19:55   

W sumie na wszytsko znajdziesz chyba odpowiedż na forum Jeśli chcesz konkretnej odpowiedzi - tak, kupować:) Wersję sobie dobierz wedle swoich potrzeb i preferencji, nikt nie wie lepiej czego oczekujesz niż Ty sam:)
 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2011-01-17, 20:01   

Mnie osobiście MCV podoba sie w kolorze szary basalte lub szary platynowy. czarny jakoś źle się kojarzy.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 20:02   Re: Kupno nowej... MCV

ale_jak_to napisał/a:
Ile wiecej pala wasze benzyniaki?

W dobry dzień i dwa razy więcej, ale jak jest zima, to musi być zimno. ;) Ostatnio spalanie spadło mi poniżej 10 l/100 km i jestem przeszczęśliwy. :] Ale jeżdzę wyłącznie po mieście w korkach.

ale_jak_to napisał/a:
Warto wziac ja w Black Edition czy odpuscic i pobrac arctica z poduchami i elektryka?

Zdefiniuj "warto". :) Mamy za ciebie porównywać wyposażenie i ceny? :> SL BlackLine w zeszłym roku różniła się jeszcze tapicerką, jako jedyna miała opcję radia z pilotem pod kierownicą, nie było w niej najmocniejszej benzyny.

ale_jak_to napisał/a:
Co z tych dodatkow typu dodatkowa pólka z tylu na gorze czy zaslona na bagaznik warto wziac?

Zdefiniuj "warto". :D Ja wziąłem i sobie chwalę, ale nie każdy musi mieć takie wymagania jak ja.

ale_jak_to napisał/a:
Alarm jest w opcji ktorejs?

Taki rumuński, z fabryki - nie. Ale można sobie zamówić montowany na miejscu przez dealera.

ale_jak_to napisał/a:
Kwestia przyciemnianych szyb - aso ma takie Dacie?

Nie wiem, czym jeździ ASO, i czy ma przyciemniane szyby. :) Ale Dacie jako takie we wszystkich wersjach wyposażenia powyżej Access mają fabrycznie przyciemnione szyby.

ale_jak_to napisał/a:
I ostatnie Dacia Czy Octavia?

To zależy... Gdybyś jeszcze określił, czego właściwie szukasz, byłoby nieco łatwiej. :> Jeśli zależy Ci na większym bagażniku, większej ilości miejsca na kanapie, opcji 7 osób - MCV. Jeśli zależy Ci na szpanie pod kościołem i niższej utracie wartości przy odsprzedaży - Octavia. :]
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 20:07   

Mozliwe, ze sa tu wszystkie odpowiedzi ale naprawde mam tyle na glowie, ze nie mam sily przegladac tylu watkow, juz znalazlem kilka pomslow, np swiatelka wewnatrz-diody jak w astrze 3 i dyskusje na podobny temat. Jak bede mial samochod wezme udzial w dyskusji.

Wkleje z duzego forum o samochodach to co napisalem:

zaczalem sie powaznie zastanawiac nad jeszcze jednym autkiem. To na czym mi zalezy to uniwersalnosc, pakownosc, w cudzyslowiu rodzinnosc, ekonomia i troche wygody. Za spelniajaca moje wymagania octavie trzeba zaplacic 50 tysiecy, w kombiaku, 53. Gazu ona spali na pewno 10 literkow. Inny pojazd, ktory laczy te wszystkie cechy to testowana rowniez na tym forum dacia logan mcv z silnikiem diesla 1.5 85koni. Postrach szos to to nie jest, ale cholernnie funjcjonalne auto z pewnoscia. Zastanawiam sie tu glownie nad tymi dwoma nowymi autami, octavia tour nowa w kombi z lpg z silnikiem 1.6 mpi i palaca 4,5 max 6l w miescie Dacia. Teraz pytanie, czy nie lepiej isc w on zamiast gazu w octavii, cos mi sie wydaje ze gaz pojdzie w gore dosc szybko. Jak by radzila sobie ta daczia z silnikiem 1.6 przerobiona na gaz, moze ktos ma? Jakie sa koszty czesci tych dwoch fur, ponoc turbina do dacii kosztuje tylko 1700 pln...? Wybor tak duzego auta daje mi mozliwosc zarobku, mysle o swojej firmie it a sprzet trzeba miec w czym wozic. Z wygladu naprawde, moze jestem dziwny, ale oba te samochody mi sie bardzo podobaja, bardziej octavia, chociaz dacia kojarzy mi sue z partnerem ktorym duzo jezdzilem i uwazam go za fajne autko. Z innych furek wizualnie w bogatszej wersji to hyundai i 30 mi podszedl ale nie bede splacal ponad 60k za wiele mniej funkcjonalne auto. Moge poprosic o opinie uzytkownikow dacii i octy nowej tour?
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-17, 20:10   

ale_jak_to napisał/a:
Mozliwe, ze sa tu wszystkie odpowiedzi ale naprawde mam tyle na glowie, ze nie mam sily przegladac tylu watkow,

A my za to nie mamy nic do roboty i będziemy po raz dziesiąty pisać to samo. :-P
_________________
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2011-01-17, 20:18   

testowana rowniez na tym forum dacia logan mcv z silnikiem diesla 1.5 85koni. Postrach szos to to nie jest,
hmm
coz nie jest to auto wyscigowe ale licznikowe 200 poszlo :) wiec nie jest to cicha myszka :)

a i jeszcze jedno jezdze dacia MCV 1,5 dci i octawia 1,9tdi i sa to 2 rozne auta, w sumie jak by pozyczyc kilka rzeczy z octawi do mcv bylo by to super auto
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2011-01-17, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 21:06   

Wieża zapomniałeś koledze powiedzieć, że twój to rakieta na forum bo po tuningu :mrgreen:
Wracając do meritum to jeszcze jeden plus mało postrzegany przez ludzi to to, że za MCV złodzieje się nie kręcą a za Oktawią to już jest różnie.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-01-17, 22:00   

e tam pare konikow wiecej ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-01-17, 22:15   

Ja jestem użytkownikiem zarówno Dacii Logan MCV 1,5 dCI 85 kM (moje prywatne auto) jak i Octavii II FL 1,9 TDI 105 kM (służbówka). Tylko Dacia!
Lepszy komfort resorowania, o wiele większy rozstaw osi (2900 mm) sprawia, że wyższe auto nie gorzej niż Octavia trzyma się drogi. Dużo większy bagażnik, ciut mniejsze spalanie, niższe koszty utrzymania.
Do Dacii lepiej się wsiada i wysiada, żadnej gimnastyki. Świetnym rozwiązaniem jest półka nad głowami pasażerów drugiego rzędu - Octavia jest na to za niska.
Z Octavii bym przeszczepił poduchy kurtynowe i świetne boczne lusterka.
No i niższa cena zakupu. A poza tym słyszał kto by ukradli Dacię? (a Skodę mi kiedyś ukradli, Felicię kombi).
_________________
WhiteDragon
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-01-17, 22:27   

ale_jak_to napisał/a:
Mozliwe, ze sa tu wszystkie odpowiedzi ale naprawde mam tyle na glowie, ze nie mam sily przegladac tylu watkow,


Witaj.
Trochę niefortunnie wystartowałeś na tym forum, na początku zarzuciłeś Klubowiczów mało precyzyjnymi pytaniami a następnie twierdzisz jak wyżej...oczekując że ktoś to za Ciebie zrobi, wiedząc oczywiście lepiej od Ciebie czego oczekujesz...
Na pewno szybko się odnajdziesz i dalej będzie już tylko lepiej... :-)
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 23:16   

WhiteDragon napisał/a:
Ja jestem użytkownikiem zarówno Dacii Logan MCV 1,5 dCI 85 kM (moje prywatne auto) jak i Octavii II FL 1,9 TDI 105 kM (służbówka). Tylko Dacia!
Lepszy komfort resorowania, o wiele większy rozstaw osi (2900 mm) sprawia, że wyższe auto nie gorzej niż Octavia trzyma się drogi. Dużo większy bagażnik, ciut mniejsze spalanie, niższe koszty utrzymania.
Do Dacii lepiej się wsiada i wysiada, żadnej gimnastyki. Świetnym rozwiązaniem jest półka nad głowami pasażerów drugiego rzędu - Octavia jest na to za niska.
Z Octavii bym przeszczepił poduchy kurtynowe i świetne boczne lusterka.
No i niższa cena zakupu. A poza tym słyszał kto by ukradli Dacię? (a Skodę mi kiedyś ukradli, Felicię kombi).
Ile Ci ta skoda 1.9 pali?
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 23:17   

TD Pedro napisał/a:
Trochę niefortunnie wystartowałeś na tym forum, na początku zarzuciłeś Klubowiczów mało precyzyjnymi pytaniami a następnie twierdzisz jak wyżej...oczekując że ktoś to za Ciebie zrobi
Nie robcie za mnie:) ja mam teraz 2 tyg maraton od 5 do 24 w pracy - nie mam poprostu czasu:)
TD Pedro napisał/a:
i dalej będzie już tylko lepiej...
Pewnie, chyba, ze kupie 5 letniego accorda:D
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-17, 23:18   

maciek127 napisał/a:
kupujesz u Dealera , ja polecam blokadę skrzyni biegów

chcesz kupić 7os, czy 5os ??
7, nie ma sensu isc w 5.

Jeszcze jedno - zrobil tu ktos ponad 150k ta bryka?

Przy okazji, witam wszystkich:) cos czuje, ze tu zostane jako uzytkownik:) tylko dobry kredyt musze znalezc na 10k.
Ostatnio zmieniony przez ale_jak_to 2011-01-17, 23:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2011-01-18, 00:23   

tak zrobili kolega nawet zrobil i jak auto oddal do leasingu to w serwisie cofneli licznik o polowe i wyszla afera na forum jest ipisane i jeszcze jakis kolega chyba ma jakies 180k
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-18, 06:13   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2736
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-18, 13:32   

No to nie zazdroszcze Koledze braku czasu, nawet nie ma pewnie kiedy podjechać do salonu i zobaczyć life samochód czy też spróbować wstępnych negocjacji z dealerem...(nic nie zastąpi osobistej "przymiarki" do wozu)
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-18, 13:57   

no to niezle... a ja jesli juz ostatecznie zdecyduje sie na Dacie Logan MCV to chcialem wplasnie tam ja kupic, pierdole to, nawet tam nie pojade.
Panowie - jak te autka z wiekszymi przebiegami? - duzo musieliscie je serwisowac? Chodzi mi o to jak kwtglada kwestia czesci i kosztow serwisowania na sluzszym dystanie - ja sie technicznie za bardzo na samochodach nie znam, nie wiem, czy np taka Dacia to koszty podobne do Fiata czy do Hondy. Nie bedzie mnie stac na zmiane samochodu w ciagu najblizszych 5-6 lat na pewno i nie chcialbym zle wybrac, poprostu. Dystanse bede robil przez pierwszy rok mniejsze - jesli juz to tylko do 30km dziennie, w weekendy pewnie ze 100, raz na dwa trzy miechy dodatkowo ok 500-600 km oprocz tego. To daje rocznie mniej wiecej przebiegi za pierwszy rok ok 17 000 max km przez pierwszy rok, potem sytuacja sie zmieni bo bedzie tego 100km dziennie czyli 2 razy wiekszy przebieg zrobie w rok. Samochod chcialem kupic jak najbardziej rodzinny (i tu chyba na tym polu do 50k nic bardziej rodzinniego sie nie kupi, o ile nie do 70k) i na serio na wiele lat (myslalem o 10, o ile serwis i koszta serwisowania beda zadkie i niskie). Ja naprawde nie potrzebuje samochodu do lansu, nie stac mnie na to, jak sie cos zmieni w miedzyczasie i bedzie mnie stac na drogie auta to kupie sobie jakiegos mesia clk :) ale raczej nie w ciagu 10 lat :)

Jest szansa, ze Logan moze tyle posluzyc?
A moze lepiej kupic uzywke?

Dziwi mnie jedna rzecz - gdzie bym nie patrzyl na serwisy otomotowe to Dacie Logan MCV sa sprzedawane z rocznikow 2007,2008,2009 czyli wlasciwie nowe samochody - dlaczego ludzie je sprzedaja?


Wlasnie nie mam jak wybrac sie do serwisu:) A samej Dacii na zywo nie widzialem (nowej) z bliska, rozmiarem do ktorego auta mozna ja porownac - jest wieksza chyba niz partner, berlingo? Jechalem jako pasazer tylko starsza wersja.
Ostatnio zmieniony przez ale_jak_to 2011-01-18, 14:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-18, 14:03   

Usterki, awarie, naprawy: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=223 - MSZ niewiele, a jeśli już, to drobiazgi, ale oczywiście każdy może mieć własne zdanie.

Ceny przeglądów: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1264 - chyba jedne z najniższych w tej chwili istniejących


ale_jak_to napisał/a:
dlaczego ludzie je sprzedaja?

Bo zmieniły im się potrzeby?

Albo to ostatni moment, żeby dostać za nie jakieś większe pieniądze?

(Nie wiem, strzelam... Trzeba by pytać tych, co zmieniają).

Aha - MCV-ka jest produkowana od 2007 r., więc nie może być po prostu wcześniejszych egzemplarzy (:
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-01-18, 17:20   

Ale jak to - Octavia pali około 6,7 l/100 km, a MCV 6,1 l/100 km.
_________________
WhiteDragon
 
ale_jak_to 


Marka: Zadna
Model: Zaden
Silnik: Brak
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 16
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-01-18, 17:25   

Diesel 1,5 Logana mcv pali 6l ?
Octavia w LPG 1,6 pali 9-11 litrow.

Ja takie informacje wyczytalem.
Czym sie rozni wersja 7 i 5 osobowa, tzn jak wyjme siedzenia 6 i 7 mam dokladnie takie samo wnetrze? Do 5 os a sie dokupic pozniej fotele i je zalozyc w aso?
Ostatnio zmieniony przez ale_jak_to 2011-01-18, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-18, 18:47   

ale_jak_to napisał/a:
Czym sie rozni wersja 7 i 5 osobowa, tzn jak wyjme siedzenia 6 i 7 mam dokladnie takie samo wnetrze?

Kanapa w trzecim rzędzie nie jest dzielona, to znaczy jest, ale ma dzielone tylko oparcia, siedzisko stanowi całość. Co oznacza, że można ją wyjąć tylko w całości. Wnętrze wersji 7- i 5-osobowej się różni - w 7-osobowej są bardziej wybajerzone boczki z Twardego Plastiku™, z uchwytami na napoje i tego typu luksusami, poza tym lampka jest na suficie, nie w bagażniku. W wersji 5-osobowej boczki są mniej wypasione, za to na otarcie łez dostaje się w standardzie roletę.

ale_jak_to napisał/a:
Do 5 os a sie dokupic pozniej fotele i je zalozyc w aso?

Da się dokupić, ale założyć trzeba samemu. Poszukaj w Modyfikacjach, laisar tak właśnie przerabiał swoją MCVkę.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-18, 19:34   

Konkretnie- tu: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=637 - nic trudnego, ale mimo wszystko lepiej kupić 7-os. od razu.


ale_jak_to napisał/a:
jak wyjme siedzenia 6 i 7 mam dokladnie takie samo wnetrze?

Niemal - oprócz tego co opisał bebe, wersja 7-os. ma uchylne okna w bagażniku, no i oczywiście pasy na tylnych słupkach (:

Bardzo, bardzo namawiam na wizytę w salonie, mimo obładowanej głowy (; - nawet 5 min i 3 min jazdy dadzą Ci więcej niż przeczytanie połowy forum.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-01-18, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne