Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-10-31, 00:41
Co zrobić jeśli termin odbioru auta się kończy??
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 16:44   

mollu napisał/a:
tak się zastanawiam czy jest sens żebym dzwonił do salonu co parę dni i pytał
bo raczej mi nic nowego nie powiedzą - szczególnie że to dla nich też zarobek jak sprzedadzą samochód więc mam nadzieje że dostane jak najszybciej info jak będzie tylko coś wiadomo
...
ale powoli tracę cierpliwość


Jak czytam takie posty lekcewazonych przez dealerow Kolegow noz mi sie w kieszeni otwiera. Robia z klienta niejako "niewolnika zamowienia". Czym wiekszy poslizg tym czlowiek sie bardziej wkurza - jednak liczy, ze juz zaraz bedzie samochod na miejscu. Wiadomo, ze wiekszosc zainteresowanych akurat dacia nie kupi innego auta. Wiec graja z ludzmi w kotka i myszke. Ja kupilem uzywana ale jakbym mial przygody podobne jak kol. Mollu bym ze skory wyszedl, robiac wszytsko by bez kosztow wywinac sie z tej umowy i jeszcze obsmarowac dupsko nierzetelenemu dealerowi. Dlatego Pisz Kolego maile-ponaglacze, dzwon, notuj nazwiska, dzwon do RP... nawet do fedreacji konsumentow i TVNu. Juz kilka osob pisalo, ze kupno tzw. tanszej marki jak jest Dacia to jest jednak wydatek na nowe auto 40-60 tys zl, co dla znakomitej wiekszosci rodakow jest nie mala kasa. Ciezko mi zrozumiec, ze sie czeka po kilka miesciecy na samochod - jednak niedorzecznoscia jest opoznienie w tym terminie i zupelna bezkarnosc i brak odpowiedzialnosci importera. O tzw. slowie i zwyklej ludzkiej przyzwoitosci nie wspomne.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-03, 17:03   

Teraz widzę jaki miałem komfort kupując samochód od ręki (dealer zaproisił mnie na parking na którym było kilkadziesiąt egzemplarzy i mogłem sobie wybrać który dla mnie zarezerwują - spośród 7 identycznych wybrałem stojący pod wiatą - najczystszy :mrgreen: ) Jedyne na co czekałem to dokumenty z centrali chevroleta (zamówienie w czwartek, odebranie dokumentów, rejestracja i odbiór auta w poniedziałek następnego tygodnia (dokumenty były w sobotę rano ale WK nieczynny)
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-03, 17:09   

ja jeszcze nie sprzedałem peugeota więc mam czym jeździć
gdybym sprzedał go miesiąc temu jak dałem pierwsze ogłoszenie to teraz siedziałbym wkur....

i chyba to pomaga mi utrzymać nerwy na wodzy
ale jutro z rana dzwonie do salonu i zacznę się przypominać regularnie

dzieki za rady :)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-03, 17:56   

a wyobraź sobie że ja miałem już upatrzonego używaka i rozglądałem się za kredytem aż strzeliło mi do głowy wziąc nowego pickupa i czekam od 15 października bo musza go wyprodukować i będzie na 20 grudnia a teraz może będzie przed 15 lutego.
Najgorsze jest to że auto jest mi bardzo potrzebne (dziennie 200-270km zależnie którędy jadę) a mam dość jeżdzenia autem taty.
Może też dostanę jakiś upust ale na akcesoria z salonu (cholernie drogie). Tylko co mi z tego jak to co chciałem to już zamówiłem a nie widzi mi się brać coś co mogę o połowę taniej kupić na allegro.pl.
Ja coś widzę że albo zmiana umowy na zadatek + upust w tym co zamówiłem albo zabieram kasę i niech się martwią co z autem zrobić.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2011-01-03, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 18:30   

Nikita_Bennet napisał/a:
nie widzi mi się brać coś co mogę o połowę taniej kupić na allegro.pl

No ale po takim czekaniu to już nie upusty, ale gratisy Ci się należą - to może się jednak będzie opłacać... (;
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-03, 19:48   

Wiesz, wolę niższą cenę zakupu auta o 2-3tys PLN niż przeznaczyć te 2-3tys PLN na zakupy akcesoriów (czyli coś gratis) w RP które są drogie. Dodatki które mnie interesowały już dobrałem.
Poza tym miałem dziś dostać odpowiedź na mail co i jak i cisza a pracę na pewno skończyli.

Mnie dobija to że od paliwa do samochodu diesla VAT odliczę i dlatego zdecydowałem się na takie auto a obecnie jeżdzę benzyniakiem czyli 5PLN za litr.
Policz powiedzmy 5000 km miesięcznie przy autku które pali 6 litrów benzyny na 100 w cenie 4,99 za litr
a policz te same 5000km miesięcznie przy pickupie który pewnie też spali 6 litrów/100 ale po 4PLN za litr.
Na dieslu oszczędzam 1 pln na litrze więc przy takim dystansie co napisałem wyżej jest to chyba z 300 PLN na same paliwo.

PS: tak mam możliwość odliczenia VAT od diesla ;)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-03, 20:11   

Nikita_Bennet napisał/a:
wolę niższą cenę zakupu auta o 2-3tys PLN niż przeznaczyć te 2-3tys PLN na zakupy akcesoriów

Aaa, teraz jasne - zmyliła mnie ta "połowa ceny na allegro" (; Ale taka rekompensata za opóźnienie też jest oczywiście zrozumiała - choć może być cięższa do wywalczenia... Oby nie - będę trzymał kciuki [: A w razie czego - nie wahaj się robić rabanu (choćby i medialnego), bo to faktycznie zaczyna przechodzić ludzkie pojęcie /:
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-04, 10:55   

dzwoniłem właśnie do salonu
po sprawdzeniu w systemie uzyskałem informację że samochód będzie w salonie na pewno w 3 tygodniu stycznia (chociaż może być wcześniej)

dowiedziałem się jeszcze że coś specjalnie dla mnie przygotują z okazji tak długiego oczekiwania - nie spodziewam się za dużo bonusów ehh :/

ale przynajmniej jakiś termin mam - ciekawe czy on też się nie przeciągnie
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-04, 11:15   

No to już jest jakaś konkretna informacja, teraz negocjuj żeby jak najwięcej dali w ramach zadość uczynienia ;-)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-06, 15:48   

jeśli idzie o mnie to konkret w przypadku dacii będzie wtedy jak będzie stała u mnie pod domem (odbiorę, zarejestruję i dojadę do domu).

@mollu
niech schodzą Tobie z ceny i nie ceny na akcesoria ale ceny auta.
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-18, 17:59   

kurde nadal zero informacji o moim sandero

doszedłem do wniosku, że nie będę się ścierał już

jutro jade do 2 salonów skody, hiundaia i kia i sprawdzę czy mają może coś ciekawego w wyprzedaży rocznika 2010

w czwartek jade do salonu daci i jeśli nie będzie samochodu albo konkretnego 1000% info czy będzie w ciągu tygodnia to zabieram mój 1k zł zaliczki

zamówiłem samochód 22.10.10 miał być w połowie grudnia
a to to już polowa stycznia i brak info

no brak szacunku dla klienta po prostu
Ostatnio zmieniony przez mollu 2011-01-18, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-18, 18:10   

moja ma być w lutym, zniżka ok. 1000PLN od ceny z umowy.

Przeboleję strate czasu, zepsute święta, stratę kasy na dojazdy (obecy benzyniak więcej spali), zabieranie auta dla taty gdy mu potrzebne, stratę ze zwrotu VATu (bo za grudniową fakturę VAT miałbym do końca stycznia a za lutową dopiero końcem kwietnia bo jestem na rozliczeniu kwartalnym) i kilka innych rzeczy. W sumie luty niedługo. A jak nie to zrobie to co i Ty bo przeglądam oferty na używaka stilo jtd.

Tylko niech później nie płaczą że sprzedaż nowych aut w PR źle idzie przy takim podejściu do klienta oraz to że klient źle mówi o RP.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-18, 18:37   

Panie Mollu przeczytaj sobie umowę dokładnie tam wszystko pisze ile maksymalnie masz czekać. Według mojej umowy to 6 tygodni od przewidzianej daty odbioru masz prawo wysłać list do dealera i dealer ma wydać samochód w ciągu 15 dni, nie wiem czemu się gorączkujesz podpisywałeś umowę trzeba było przeczytać najpierw.

Czyli defakto samochód jeżeli miałeś odbiór na połowę grudnia czyli 15 grudnia to samochód muszą ci wydać do do połowy lutego i tyle.

Jeżeli zerwiesz umowę to 1000 zł albo 2000 stracisz niestety.Ja placilem zadatek 2000.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2011-01-18, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2011-01-18, 19:07   

nie przesadzajmy ja się nie gorączkuję - po prostu jeśli ktoś się umawia na jakiś termin to powinien go dotrzymać lub chociaż poinformować że się coś zmienia (nie czekając aż sam zadzownie)

za samo to że ja na umowie sprzedaży nie mam zadrukowanej 2 strony na której opisane są "Ogólne Warunki Sprzedaży" więc to mi wystarczy do zerwania umowy

ja podpisując umowę widziałem 2 strony a otrzymałem zadrukowaną z 1 strony

więc jest to wina sprzedającego - ja na umowie nie mam nigdzie napisane że mogą się spóźnić o 60 dni z dostawą

edit

chociaż jak teraz patrzę to nawet nie mam na niej daty planowanego odbioru
co powoduję ze nie mogę wymagać żeby mi w konkretnej dacie samochód dostarczyli

ale z 2 strony umowa nie jest odpowiednio skonstruowana - więc jest do podważenia i będą musieli mi kasę oddać

edit2

żeby nie było wątpliwości
mi zależy żeby dostać dacię którą zamówiłem - wcale nie chcę szukać innego samochodu
po prostu w pewny momencie trzeba zacząć rozglądać się za jakąś alternatywą
bo trzeba czymś jeździć

edit3

dzwoniłem właśnie do salonu
dowiedziałem się że sandero jest już w Polsce i powinna być w tym tygodniu
no ta wiadomość jest pokrzepiająca
Ostatnio zmieniony przez mollu 2011-01-19, 13:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2011-01-18, 19:35   

ja jak zamawiałem autko to dealer powiedział od razu - zadatkowyh umów nie piszemy, tylko zaliczkowe. Gdybym wtedy wiedział o takich opóźnieniach....
Pożyjemy zobaczymy jak autko dostanę i jak serwis się będzie spisywał przez te 3-5 lat. Dla porównania z ASO Fiata jestem bardzo zadowolony (dobra jakość usług, niskie ceny jak na ASO, zero problemu z oczekiwaniem na naprawę lub przegląd).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne