Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster inspektora Gadgeta

Przesadził?
Przesadził!
27%
 27%  [ 10 ]
Czy ja wiem?
45%
 45%  [ 17 ]
Chcę tak samo!
27%
 27%  [ 10 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-20, 22:48   Duster inspektora Gadgeta

Insp. Gadget uwielbia elektronikę. Kupił sobie pierwsze z brzegu radio, które wyświetla jakieś fantastyczne godziny z RDS-u (o 21-ej Gadget dawno już śpi), ale skutecznie umila czas w podróży.



Gadget nie dba o zegar radia i auta, gdyż ma dokładny czas UTC z satelity, a nawigacja prowadzi go bezbłędnie do celu.



Trzecie oko Gadgeta znajduje się tuż pod światłem stopu (także trzecim).



Dzięki niemu nawet w nocy cofając może obserwować przestrzeń za autem.



Inspektor nigdy nie musi korumpować swoich kolegów z drogówki. Ma na lewo od nawigacji wykrywacz urządzeń fiskalnych, który zawczasu uprzedza go o podejrzanych śmietnikach i blaszanych budkach dla szpaków. Też chciałbym mieć taki, ale niestety - zwykły śmiertelnik nie może tego używać, to surowo zabronione.



Gdy wraca ze służby nie otwiera sobie bramy. Ma sterowaną elektrycznie! Nie musi też przewracać schowka w poszukiwaniu nadajnika sterowania. Pozazdrościł pilotom samolotów tych różnych pstryczków i zegarów na suficie i przykleił sobie pilota od bramy do górnego rogu szyby - ergonomia, zasięg radiowy, no i ten gest Cezara wysyłającego uniesioną (lewą) ręką legion do boju...



Wydaje mi się, że trochę przesadził z tymi bajerami... :shock: :mrgreen: :?:

pilot.JPG
Plik ściągnięto 315 raz(y) 36,14 KB

photo1.JPG
Plik ściągnięto 442 raz(y) 53,88 KB

noc.JPG
Plik ściągnięto 422 raz(y) 18,39 KB

3cam.JPG
Plik ściągnięto 427 raz(y) 69,16 KB

nav.JPG
Plik ściągnięto 369 raz(y) 25,44 KB

radio600.jpg
Plik ściągnięto 376 raz(y) 61,61 KB

 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-21, 01:34   

Fajna ta kamerka cofania ;-)
 
Daster 



Marka: Dacia, BMW
Model: Duster, Seria 5 E39
Silnik: 1.6/105KM, 3.0/231KM
Rocznik: 2010, 2002
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 366
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-01-21, 09:43   

Przy tak zamontowanej kamerze nie widac na ekranie krawedzi zderzaka. Widac tylko dolna krawedz szyby i wystajace ramie wycieraczki. Zblizanie sie do przeszkody na mniej wiecej 30cm jest raczej na czuja. Czy masz juz opracowane linie odniesienia tego co widac na ekranie do rzeczywistej odleglosci? Kilka miesiecy temu rozwazalem zakupienie tej nawigacji bo nie jest droga lecz po przeczytaniu opinii dot. jej wspolpracy z AutoMapa wstrzymalem sie do czasu, az pojawi sie jakies rozwiazanie.
Ostatnio zmieniony przez Daster 2011-01-21, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
jacusb 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2011
Wersja: Duster
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-21, 09:57   

Mam kilka pytań.
- Jak jest poprowadzony kabel od nawigacji do kamerki i jakiej długości?
- Jak poprowadzony jest kabel i gdzie wpięty od zasilania nawigacji (wpięty do zapalniczki)?
 
mlodyprzem 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV 2013
Silnik: 1,2
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 127
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-01-21, 10:50   

Tylko proszę się nie obrażać. Walę prosto z mostu. Dla mnie to wiocha na maksa. Przepraszam.
 
Daster 



Marka: Dacia, BMW
Model: Duster, Seria 5 E39
Silnik: 1.6/105KM, 3.0/231KM
Rocznik: 2010, 2002
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 366
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-01-21, 11:20   

Kamerka jest bezprzewodowa i zasilana z zarowki wstecznego. Odbiornik jest przy nawigacji w postaci zwisajacego "kutasika" :-) Nawigacja sama przelacza sie na kamere nawet w trakcie wyswietlania mapy po zapaleniu sie lampy cofania.
Ostatnio zmieniony przez Daster 2011-01-21, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
dundee 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 27
Skąd: Slask
Wysłany: 2011-01-21, 11:34   

eplus
moglbys zrobic jakies foty podlaczenia transmitera pod lampe cofania?
Sam kupilem ostatnio goclever'a 5066HD z identyczna kamerka i mam zamiar ja podpiac jak czasu troszke bedzie.
Ostatnio zmieniony przez dundee 2011-01-21, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-21, 12:25   

Gdy zderzak samochodu stojącego z tyłu ginie z pola widzenia, w realu zostaje jeszcze jakieś pół metra. W sam raz, żeby ten z tyłu nie szukał w zdenerwowaniu otarć na zderzaku. Można jeszcze 30 cm cofnąć na czuja. Proszę sobie wyobrazić linię łączącą trzeci stop z osią wycieraczki - nie jest pionowa, ale na pewno nie 45 stopni.
Również słyszałem o problemie z AM, jednak z IGO8 kamera współpracuje bdb z jednym małym zgrzytem: gdy odpalamy samochód zostawiony na wstecznym, obraz z kamery miga na przemian z ekranem nawigacji. Rozwiązania są trzy:
- odpalać samochód na trzy tempa: 1. najpierw pozycja ACC, wstaje nawigacja (z zapalniczki), kamera nie zasilana, czekamy 2 sekundy, 2 pozycja zapłon, zaświeca się lampa cofania i po 3 sekundach widać stabilny obraz z kamerki, 3 tempo to oczywiście rozrusznik,
- w momencie wystąpienia zakłóceń przeładować lewarkiem (wsteczny-luz-wsteczny) - wszystko wraca do normy bez żadnych konsekwencji,
- zostawiać na jedynce.
Być może da się to jakoś rozwiązać programowo.
Eksperymentowano też z zestawem Lark 43.2WCAM, jednak to pomyłka - on ma całkowite wyłączenie i zanim obudzi się Windows już dawno wyjechaliśmy z parkingu. GoClever ma usypianie - budzi się po podaniu prądu, a mały programik (darmowy, opcja) gasi go, aby na postoju się nie rozładował.
Kamerka Larka z oświetlaczem LED IR spoza szyby w nocy widziałaby chyba głównie własne odbicie. Przeznaczona jest na rejestrację, jednak gdyby przed użyciem za każdym razem ją wycierać, to przy okazji można sobie obejrzeć okolicę, czy nie ma jakiejś przeszkody.
Kabelka kupiono chyba 7 metrów i niewiele zostało. Od kamery idzie podwójny (12V+video) za uszczelką klapy (oczywiście zostawić zwis na otwieranie), z prawej strony wchodzimy za ciemny plastik kryjący podnośnik i klucze, gdzie jest rozdział - zasilanie z wiązki lampy tylnej (czarny to minus, beżowy obok niego to lampa cofania, dalej 1 gniazdo puste), a wizja za tym ciemnym plastikiem, pod wykładziną tylnej kanapy, wzdłuż prawego progu, przełożony za osłoną słupka (2 śruby na dole) i pod nogi pasażera z przodu. Wszędzie na szczęście dylatacje na palec, więc łatwo przeciągnąć. Standardowo GoClever ma przesył radiowy, ale 1. zdarzają się zakłócenia od obcych nadajników - ekran nawigacji znika bez powodu, również przejście od cofania do nawigacji to sekunda śnieżenia, 2. gdyby uszkodził się zasilacz zintegrowany z odbiornikiem, to zwykły zasilacz USB go nie zastąpi (zresztą zwykły ładuje lepiej od oryginalnego). Na allegro są wtyczki minijack 4-polowe, aby nie ciąć oryginalnej.
Kamera jest szerokokątna i aby zorientować się, co jest na trasie należy wyobrazić sobie przekątne ekranu (kopertę) - to, co jest w dolnej ćwiartce w przybliżeniu jest na torze kolizyjnym. Wspomniany Lark ma wrzucony w kadr trapez, którego nie trzeba sobie wyobrażać, ale uniemożliwia to ewentualne korzystanie z ekranu jako wyświetlacza sygnału wizyjnego z obcych źródeł. Również przy innym niż sugerowany montażu kamery mogłoby trochę wprowadzać w błąd.
Załączam real foto z podjazdu, który jest szerszy o ok. 0,5 metra od samochodu. Widać paski ogrzewania szyby.
Kolego z Olsztyna - Gadget ani ja na pewno się nie obrazimy. :lol: Proszę o konstruktywne propozycje:
- czy nawigacja to wiocha? Wg mnie przydaje się.
- czy może lepsza jest nawigacja na wyposażeniu auta za 160.000? Na pewno lepsza - do chwili, gdy przyjdzie zaktualizować oprogramowanie (cena w serwisie to kilka nowych nawigacji z marketu) albo gdy nawali sprzęt (wymiana to cena porównywalna z wartością 5-letniej Dacii).
Rozwiązanie z pilotem sprawdza się od 15 lat.

podjazd.JPG
Plik ściągnięto 810 raz(y) 36,69 KB

 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-21, 18:10   

Gadget świetnie jeździ na nartach. Ma kompozytowe teleskopowe narty w podeszwach butów i teleskopowe kijki ukryte w długopisie i piórze Parker. Mógłby dawać lekcje Bondowi, który jeździł nawet na wiolonczeli Stradivariusa, ale stylowo jest daleko w tyle.
Jak już wiemy - inspektor nie potrzebuje bagażnika na narty. Jednak bagażnik na dachu wygląda bardzo szykownie i dodaje prestiżu. Choć płace w budżetówce są we wszystkich krajach podobne i nie pozwalają na szaleństwa, to inspektor przyswoił sobie nazwy wielu narciarskich kurortów: Szamo Ni, Waldi Zer, Sę Moryc, Kamą Ber, Zakopane - i potrafi nimi zabłysnąć w towarzystwie.
Gdy IG (nie obrazi się, gdy tak o nim będziemy mówić) dowiedział się o słynnym rzeszowskim Maxie na ulicy Witosa, postanowił nabyć jakiś elegancki bagażnik dachowy do swojego nowego Dusterka. Zaraz po wejściu do sklepu rzucił mu się w oczy przepiękny Whispbar o smukłych, opływowych kształtach. Inspektor znał już skądś tę nazwę i wiedział, że to synonim doskonałości. Taki bagażnik byłby ozdobą nawet Lamborghini, Porsche 911 czy zgadżetowanego Aston Martina należącego do 007.
IG już przeliczał pieniądze, gdy nagle ogarnęły go wątpliwości: wiadomo, że nart nie przywiązuje się drutem! Zakup uchwytów godnych montażu na tych cudnych Whispbarach sprawi, że całość inwestycji osiągnie kwotę średnich zarobków klasy niższej średniej w tym egzotycznym kraju! (nie znając miejscowych realiów IG pomylił płace brutto i netto, przez co i tak przeszacował możliwości nabywcze tubylców). Tak wyposażony Duster zbyt nachalnie rzucałby się w oczy w Zakopanem (gdzie inspektor po raz pierwszy zamierzał spędzić ferie). IG wiedział, że od wielu lat nawet bossowie polskiej mafii nie mogą tam czuć się bezpiecznie, a co dopiero skromny funkcjonariusz Interpolu? Z bólem serca zdecydował się na swoisty kamuflaż i nabył najsolidniejszy, jak mu się wydawało, komplet wyprodukowany przez lokalnego przedsiębiorcę. Oczywiście sprzedawca cały czas służył radą i pomocą, a jego czeladnicy szybko i sprawnie spasowali i zamontowali poszczególne części zestawu. Efekt przedstawia zdjęcie:

bag.JPG
Plik ściągnięto 4665 raz(y) 53,43 KB

 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-01-21, 18:30   

Podobną nawigację z kamerą cofania ma mój kuzyn (kupił żonie). Po bokach rzeczywiście słabo widać. No, ale:

kamera + wyczucie + doświadczenie = brak zarysowań przy parkowaniu tyłem. :-D
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-01-23, 02:20   

Witaj.
Nosiłem się z zamiarem montażu kamerki, ale znajomi bardziej polecali mi dobre czujniki piszczące. Z Twojego zdjęcia widzę, że tak naprawdę pokazuje ona niemalże to samo, co widać przez tylną szybę bez kamerki... W dodatku piszesz, że poza zasięgiem widzialności pozostaje jeszcze pół metra, gdzie skazani jesteśmy na własnego "czuja". Hmm, ale właśnie owe pół metra jest dla nas decydujące, prawda? Odległości powyżej połowy metra są raczej widzialne i całkiem "bezpieczne"... więc rzeczywiście precyzyjne czujniki sprawdzą się o niebo lepiej. Powiedz o tym Gadgetowi.
Niezły jest "patent" z pilotem od bramy - pochwalam.
Nawigacja jak nawigacja... Nie wiem, mnie jeszcze wystarcza mapa i CB, jakby "coś"...
Radio - nieszczególnie mi się widzi, troszkę IMHO nie pasuje. Ale to kwestia potrzeb, gustu...

I na koniec zapytam, zupełnie bez złośliwości: nie masz oporów zostawić na ulicy tak "wypasione" auto? Drobnych złodziejaszków nam w PL nie brakuje, a szkoda urządzeń i szyby (w razie, gdyby ktoś pozazdrościł Gadgetowi). :-/
_________________
Pozdrawiam.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-01-23, 22:22   

No jeśli kolega widzi zderzak auta stojącego 0,5 m za Dusterem, to jest chyba jasnowidzem... Mi kamerka pomaga, jeśli kolega nie widzi różnicy, to może bardziej pomogą okulary :shock: :?: Już przepraszam za złośliwość.
Radio w stanie pracy świeci pomarańczowo.
Również nawigacji radzę spróbować, zwłaszcza w obcym kraju, gdzie nie idzie się dogadać. Wypas cały jest śmiechu warty cenowo, auto ubezpieczone, a parkuję zwykle w okolicach, gdzie - jak mówi znajomy baca - ludzie zostawiają auta z kluczykami w stacyjce... :idea:
Ostatnio zmieniony przez eplus 2011-01-23, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2011-01-24, 15:04   

Cytat:
Tylko proszę się nie obrażać. Walę prosto z mostu. Dla mnie to wiocha na maksa. Przepraszam.

Masakra :lol: i jeszcze ten inspektor Gadżet - dla mnie to wszystko mocno przesadzone i wygląda jak doposażenie Poloneza.
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2011-01-24, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-01-24, 16:27   

ja tez kombinuję ciekawe modyfikacje ...
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 16:49   

Zagłosowałem przeciwko zmianom bo jak dla mnie jest ich za dużo, a niektóre niezbyt udane (wspomniana kamerka), ale jeśli ktoś lubi gadżety to czemu nie, grunt że właściciel zadowolony:)
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2011-01-24, 16:53   

jjmalin napisał/a:
ja tez kombinuję ciekawe modyfikacje ...

Czyżbyś szykował jeszcze więcej literek na tylnej klapie ;-)
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-01-24, 18:55   

benny86 napisał/a:
Zagłosowałem przeciwko zmianom bo jak dla mnie jest ich za dużo, a niektóre niezbyt udane (wspomniana kamerka), ale jeśli ktoś lubi gadżety to czemu nie, grunt że właściciel zadowolony:)


Szanowni krytycy (krytykanci?)...
zauważcie proszę, jaką pasją emanuje Inspektora Gadget w tym co robi, może się to podobać lub nie ale nie osłabiajcie w Nim tej pasji, jeżeli sprawia mu to frajdę a jeszcze dzięki temu lepiej mu się ujeżdża Dustera to wesprzyjmy go w tworzeniu tego wiekopomnego dzieła - niech stworzy Dustera nad Dusterami.
Inspektorze jesteśmy z Tobą :oops:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-01-24, 18:59   

Ale ja nie miałem na celu nikomu "przycinać skrzydeł", dlatego też specjalnie zaznaczyłem że głosowałem wedle swoich przekonań (jak przy urnie w wyborach pseudo-parlamentarnych:D), a nie jestem zwolennikiem aż tak daleko idących gadżetów. Choć fakt, lepsze już tego typu przeróbki niż agro-tunig, wygląda dużo lepiej a i wartość użytkową posiada
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-01-24, 19:07   

benny86 napisał/a:
Ale ja nie miałem na celu nikomu "przycinać skrzydeł",


ale ja również :lol: celem jest jedynie wprowadzenie do dyskusji luzu (mam nadzieję, że p. Inspektor nie ma tego za złe :oops: ), oczywiście w głosowaniu udział wziąłem... a ponieważ nigdzie nie ma info, że głosowanie jest tajne to po cichu powiem jak głosowałem - odpowiedź środkowa (neutralna)... pozdrawiam wszystkich pasjonatów... ;-)
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2011-01-24, 19:14   

Tak jak napisał TD Pedro ! Najwazniejsze że ma z tego radochę :) Jak nie wpływa to negatywnie na bezpieczeństwo (zwłaszcza innych) to tym bardziej. Lepsze takie "umilacze" niż "niby" xenony czy inne niehomologowane LEDy, albo zaklejane czarną folią tylne światła.
_________________
pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony przez r70 2011-01-24, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-01-25, 01:12   

[Ja nie mam siły do tego softu forumowego... Wczoraj napisałem odpowiedź, która za diabła nie chciała się wyświetlić; ponowiłem - pojawiła się dwa razy; skasowałem drugi, identyczny post - zniknęły oba... :-/ No to raz jeszcze.]
eplus napisał/a:
No jeśli kolega widzi zderzak auta stojącego 0,5 m za Dusterem, to jest chyba jasnowidzem... Mi kamerka pomaga, jeśli kolega nie widzi różnicy, to może bardziej pomogą okulary :shock: :?: Już przepraszam za złośliwość.

Tak, kolega widzi - na pewno nie jest jasnowidzem, być może pomagają okulary, a najpewniej wyobraźnia. Jeśli widzę zaczynającą się maskę samochodu, mniemam, że ciut poniżej będzie miał on zderzak... Taka projekcja. ;-)
Ale to nie jest kwestia widzialności zderzaka innego auta, lecz oszacowania w danej chwili odległości mojego zderzaka od obcego. Jeżeli więc wiemy, że ten zderzak obcy gdzieś tam blisko jest (i pozostaje niewidoczny dla mnie, a Ty go kamerą widzisz), to nic nam obu nie pomoże jego widok, dopóki nie zobaczymy na tym samym obrazie naszego zderzaka. I właśnie o to chodzi: jeśli widać (lub słychać pipczeniem czujników) ODLEGŁOŚĆ między zderzakami, to jest dopiero pomoc przy parkowaniu, gdzie liczą się cenne centymetry. Widok jednego zderzaka (własnego lub obcego) to żadne mecyje; widok zbliżających się obu do siebie budzi dopiero mój respekt. :-)
To wyjaśnili mi znajomi i przekonali mnie. Sam kamerkowy płaski obrazek tego, co jest z tyłu (i z czego większość można zobaczyć odwracając po prostu głowę) to gadżet, który nie gwarantuje bezkolizyjności ani precyzji parkowania. Sam piszesz: "Gdy zderzak samochodu stojącego z tyłu ginie z pola widzenia, w realu zostaje jeszcze jakieś pół metra. W sam raz, żeby ten z tyłu nie szukał w zdenerwowaniu otarć na zderzaku. Można jeszcze 30 cm cofnąć na czuja."... No to kolega napisze Ci, że taką samą "precyzję" ma opanowaną bez elektronicznych pomocy. ;-) Chyliłbym czoła, gdyby kamera zapewniła Ci bezkolizyjność do ok. 5 cm od własnego zderzaka, a nie pół metra (z dodatkowym własnym "czujem" na 30 cm). Takiego samego czuja w głowie miałem na drugi dzień od przyprowadzenia samochodu od dealera (i trochę mi nie wystarcza, chciałbym dokładniej :-> ).
Ale oczywiście fajna, gadżeciarska to rzecz. Może być, czemu nie - ale akurat tej Ci nie zazdroszczę. Cieszę się, że Twój wątek się pojawił (dzięki Ci za niego) - po prostu przekonał mnie ostatecznie, że nie ma sensu kupowania i montowania kamerki, bo nie spełni ona moich oczekiwań. W niedalekiej przyszłości poprzestanę na jakichś dobrych czujnikach.
eplus napisał/a:
Również nawigacji radzę spróbować, zwłaszcza w obcym kraju, gdzie nie idzie się dogadać.

Dlaczego "nie idzie"? Kolega nie miał kłopotów, po prostu daje radę językowo (takie skrzywienie życiowe). ;-)
Ale kolega nie jest przeciwnikiem navi. Nie ma po prostu tylko dlatego, że była mu ona do tych pór zbędna, dawał sobie radę w tradycyjny sposób. Ale oczywiście nabędzie ją w te pędy, gdy tylko mapa, koniec języka i orientacja w terenie zawiodą lub zacznie bywać często w nowych miejscach.
eplus napisał/a:
Wypas cały jest śmiechu warty cenowo, auto ubezpieczone, a parkuję zwykle w okolicach, gdzie - jak mówi znajomy baca - ludzie zostawiają auta z kluczykami w stacyjce... :idea:

Ja zdaję sobie sprawę, że wypas nie jest strasznie dużo warty. Ale... przypadek mojego znajomego: w pewnym mieście (do niedawna wojewódzkim) gówniarz wybił szybę w jego golfie tylko po to, aby zabrać leżące na desce rozdzielczej zapałki (być może nie miał czym przyjarać szluga... nie wiem). Tak więc nie ma znaczenia, czy coś jest dużo warte, czy mało; nie ma również specjalnego znaczenia, czy złodziej orientuje się w cenach tego, co ma na wybicie szyby i wyciągnięcie ręki. Dla wielu złodziei wystarczającą pokusą jest to, że coś leży - a ile jest warte, będzie się zastanawiał potem, gdy już to miał będzie. Po prostu najlepiej nie zostawiać niczego "na widoku". Ja też miałem włam kiedyś do auta (w tym samym mieście) i 17-stoletni szczeniak ukradł leżące na wierzchu urządzenie elektroniczne, chociaż sam w ogóle nie miał pojęcia, do czego ono służy... wystarczyło mu, że miało świecącą diodę. A wiem o tym dlatego, że go złapałem.
Bezpieczne miejsca dla auta w PL? Taaak... na własnej ogrodzonej działce. Naprawdę masz zawsze czas na szukanie strzeżonych parkingów?
Dobrze, że masz ubezpieczenie; ale wiedz, że w razie włamania nie tylko jesteś o coś (choćby niewiele wartego) "w plecy", ale zostałeś bez szyby i masz problem, najczęściej z daleka od domu.
Czego oczywiście Ci nie życzę (przy braku mojej wiary w ucywilizowane społeczeństwo).
_________________
Pozdrawiam.
 
leo 


Marka: MZ, DU, Dacia
Model: ETZ, Tico, Duster
Silnik: 0.125, 0.8, 1.6
Rocznik: 1990, 1998, 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 529
Skąd: Dęblin
Wysłany: 2011-01-25, 01:13   

r70 napisał/a:
Tak jak napisał TD Pedro ! Najwazniejsze że ma z tego radochę :) Jak nie wpływa to negatywnie na bezpieczeństwo (zwłaszcza innych) to tym bardziej. Lepsze takie "umilacze" niż "niby" xenony czy inne niehomologowane LEDy, albo zaklejane czarną folią tylne światła.


Podpisuję się obiema ręcami. :-D
_________________
Pozdrawiam.
 
Ryszard 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 22luty2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 107
Skąd: Pleszew
Wysłany: 2011-01-25, 16:20   

hej panowie, ten opis wynalazków Gadżeta bardziej jest infantylny niż same udoskonalenia:
1/ Nawigacja bezdyskusyjnie OK ( a jak przez SB pogadasz z Węgrem )
2/ Kamera OK, ( w przyszłości będą HD i kolor i norma w każdym aucie, zawsze coś pomoże )
3/ Radio pod kolor Dustera wskazane OK
4/ Ja tez pilotem otwieram bramę. (ale nie jak pilot , szwenda się w schowkach)
Więc o co chodzi ?
BRAWA ZA INWENCJE I INSPIRACJE.
Wskazane zawsze w Klubie.
 
billbill666 


Marka: Hyundai/Daihatsu
Model: ix35 4WD/Cuore VIII
Silnik: 2.0benz/1.0benz.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 172
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-25, 16:25   

Ładnie,nieładnie,rzecz gustu a o tych się nie dyskutuje :-) gadżety przydatne a ta Cobra w szybie to na legalu? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez billbill666 2011-01-25, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-25, 16:29   

Ryszard napisał/a:
( a jak przez SB pogadasz z Węgrem )

Magyrul :-D
_________________
48piotr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne