Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Logan MCV 1.5 dCi - 40 tys. km
Autor Wiadomość
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-01, 11:48   Dacia Logan MCV 1.5 dCi - 40 tys. km

No i stało się - ziemia objechana, czas na przegląd główny. Tempo eksploatacji raczej spore - owe 40 kkm wykręcone od 8 maja 2007 r. Odstawiam dziś swoją Laureatkę do Kiljańczyka w Alejach Jerzolimskich na 14.30.
Z początkiem przyszłego tygodnia podzielę się kilkoma opiniami własnymi, no i werdyktem Szanownego Serwisu. Potencjalni nabywcy i łowcy opinii o tych pięknych rumburakach - bądźcie czujni i cierpliwi.
_________________

 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-01, 20:18   Re: Dacia Logan MCV 1.5 dCi - 40 tys. km

ZeneC napisał/a:
No i stało się - ziemia objechana, czas na przegląd główny. Tempo eksploatacji raczej spore - owe 40 kkm wykręcone od 8 maja 2007 r. Odstawiam dziś swoją Laureatkę do Kiljańczyka w Alejach Jerzolimskich na 14.30.
Z początkiem przyszłego tygodnia podzielę się kilkoma opiniami własnymi, no i werdyktem Szanownego Serwisu. Potencjalni nabywcy i łowcy opinii o tych pięknych rumburakach - bądźcie czujni i cierpliwi.


Po 40 tys. km i mniej niż roku ekspolatacji, stan wozu powinień być lepszy niż fabryczny. Taki jak np 30 - letniej żony, wszystko dotarte, ułożone, osiągi lepsze niz przy odbiorze, żadnych śladów zużycia, serwisowana w jednym punkcie...

No chyba, że ktoś pożyczał, a wtedy może być różnie...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-01, 22:33   

No, no - toś mi dał do myślenia. Nie bardzo wiem, co miałeś na myśli mówiąc "30-letnia" - czy wiek żony w sensie liczby wiosen, czy też liczbe lat stażu eksploatacyjnego...?

[ Dodano: 2008-02-02, 06:45 ]
Przegląd jakby nie kompletny, bo serwis miał wpadkę :-| . Otóż przy przeglądzie głównym wymieniane są programowo filtry - paliwa i powietrza. Tych włąśnie filtrów nie ma w magazynie. Muszą sprowadzić. A ja muszę zafundować sobie jeszcze jedną wyprawę do nich. Podkreśliłem, że na przegląd zapisałem się trzy tygodnie wcześniej, więc było dość czasu na sprowadzenie. Pan przekonywał mnie, że oni jednak muszą zobaczyć, co jest w samochodzie. To po co są katalogi z numerami części :roll: ?
Co ciekawe, nie sposób było dobrać jakiegoś zamiennika z jakiegoś modelu renówki.
Nowe doświadczenie jest więć takie, że w serwisie w Alejach Jerozolimskich stawiają na organoleptykę...
_________________

 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-03, 08:54   

A mi, jako osobie, która lubi krakać, przyszlo do glowy to, że ciekawe, czy serwis bedzie teraz robił jakies problemy z tym, że np. przebieg jest za duży np. nie 40tyś tylko 43tyś. I np. bedzie straszył utratą gwarancji...

Ale jest to przykład, że trzeba się umawiac na takie przeglądy osobiście i kazać specom żeby od razu zobaczyli jakie części muszą sprowadzić...
Z resztą takie rzeczy to chyba powinni móc sprawdzić po nr nadwozia - no chyba, że to mechanicy/specjalisci z promocji...
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-02-03, 09:06   

Adrzeju, ten temat był rozwijany w osobnym wątku o przeglądach. Przypomnę swoje doświadczenie.

I ja stanąłem przed takim problemem. Na przegląd po 20 000 km przyjechałem z wynikiem 23 500 km. Rzecz miała miejsce w nieistniejącym już warszawskim serwisie na Zagójskiej. Pan serwisant lekko skarcił mnie spojrzeniem i poinformował, że jeżeli nie stawiam się na przegląd po wyznaczonym okresie użytkowania, to wszelkie awarie i usterki nie podlegają naprawom gwarancyjnym. Nie mówił nic o żadnej tolerancji procentowej czy kilometrowej. Dodał natomiast, że t ewentualne awarie zaistniałe już po wykonaniu nowego przeglądu w dalszym ciągu objęte są gwarancją. Tak więc lepiej wykonać przegląd trochę wcześniej niż później, by nie kusić złego losu.

Teraz poprosili, aby zgłosić się w możliwie krótkim czasie...

Co do numeru nadwozia, to mają go zapisanego wraz z wieloma innymi szczegółami. Na cztery przeglądy trzy były u nich, plus dwie dodatkowe wizyty w drobnych sprawach. Tak więc nic ich nie tłumaczy - ot, zła organizacja pracy. Wystąpię więc z taką oceną tej sytuacji i poproszę o upust cenowy. A maila skieruję imiennie do szefa serwisu. Problem drobny, ale niech się chłopisko nie cieszy, że jest idealnym szefem i wszystko mu wychodzi.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne