Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamek w drzwiach ma deadlocka?
Autor Wiadomość
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 07:32   Zamek w drzwiach ma deadlocka?

Ciekawe czy zamek w dzwiach jest zabezpieczony deadlockiem, czy da sie go otworzyc srubokretem na "chama", albo antena jak wiekszosc starszych samochodow
_________________

Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-06-29, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-02-13, 10:38   Re: Zamek w dzwiarz ma deadlocka?

licek napisał/a:
Ciekawe czy zamek w dzwiach jest zabezpieczony deadlockiem, czy da sie go otworzyc srubokretem na "chama", albo antena jak wiekszosc starszych samochodow


Moglibyście napisać więcej o czym mowa bo nie kumam... :->
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 10:40   

Deadlock jest to rodzaj zabaezpieczenia przed otwarciem samochodu, mozesz wbic na sile srubokret w zamek i krecic nim a dzwi nadal pozostana zamkniete, w starszych autach tego nie bylo i zlodziej mogl wbic srubokret w zamek, przekrecic i otworzyc drzwi
_________________

 
Marcin 
Administrator



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 325
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-13, 11:52   

licek napisał/a:
Deadlock jest to rodzaj zabaezpieczenia przed otwarciem samochodu, mozesz wbic na sile srubokret w zamek i krecic nim a dzwi nadal pozostana zamkniete, w starszych autach tego nie bylo i zlodziej mogl wbic srubokret w zamek, przekrecic i otworzyc drzwi

I tutaj musze Cie zmartwic :-/ Deadlock nie zabezpiecza przed wsadzeniem lamaka w zamek i przekreceniem go na sile. Wtedy napewno sie otworzy bez problemu. Nie mowie tu o srubokrecie, bo te chyba uzywaja tylko gowniarze i faktycznie nic sie raczej nie da zrobic.
Deadlock sluzy tylko do tego, ze po wybiciu szyby nie otworzysz go klamka, ani "grzybkiem" do otwierania drzwi od wewnatrz. Dacia napewno nie ma tego typu zabezpieczenia, bo sam osobiscie sprawdzalem to jak nia jezdzilem.
Kazdy moze to sprawdzic zamykajac samochod z otwarta szyba, a pozniej probujac go otworzyc "grzybkiem" do otwierania.

I teraz samo sedno Deadlocka. W mojej Ibizie mam to cudo. Podczas zamkniecia samochodu pilotem - nie moge otworzyc go ciagnac klamka od wewnatrz, ani przyciskiem otwierania centralnego z wewnatrz (jest wtedy nieaktywny). A same "grzybki" do otwierania sa fabrycznie zaslepione i ich nie mam.
Zabezpieczenie pierwsza klasa??? Pewnie tak by sie wydawalo....
Niestety pewnego dnia wrocilem do otwartego samochodu z rozwalona stacyjka. Wystarczyl prosty lamak, ktorym zlodziej rozwalil zapadki w zamku i otworzyl go bez problemu :cry:
Moim zdaniem Deadlock jest dobry na gowniarzy, ktorzy pomimo wybicia szyby nie beda mogli otworzyc drzwi.
Zreszta zapytajcie "baby na kolkach" ktorej wczoraj ukradli radio i wybili szybe, czy miala otwarte drzwi jak wrocila. Jezeli tak to Deadlocka nie ma ;-)
 
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 13:19   

hehe Marcin pewnie masz racje, mi powiedzial to kolega ktory sobie kiedys dorabial w ten sposob. Twierdzil ze prawie wszystkie starsze samochody tak otwieral
_________________

 
pazorro 


Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1.4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-02-13, 15:09   

licek napisał/a:
mi powiedzial to kolega ktory sobie kiedys dorabial w ten sposob


A Ty nie powiadomiłeś policji?! Twoim obywatelskim obowiązkiem jest zgłaszanie jakiejkolwiek działalności przestępczej na policję, nawet jeśli są to przechwałki kolegi to obowiązkiem policji jest go przesłuchać w takiej sprawie.
A jeśli ten Twój kolega obrobił mój samochód albo samochód kogoś z nas...? Będziesz spał spokojnie, że nie zapobiegłeś przestępstwu...?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-13, 15:30   

Może był ślusarzem i pomagał kierowcom którzy zatrzasnęli kluczyki... (;
 
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 16:01   

Do Pazoro
Nie moglbym spac jakbym kogos podkablowal, jakos brzydze sie ludzmi ktorzy donosza. Poza tym ja nie napisalem ze on kradl.

Wogle jesli uwazasz kablowanie za pozytywna ceche to sie tym nie chwal, nie lubie tez okreslen typu "obywatelski, spoleczny", powoli juz odchodza do przeszosci
_________________

 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-13, 19:03   

licek napisał/a:
... jakos brzydze sie ludzmi ktorzy donosza.

A nie brzydzisz się ludźmi, którzy włamują się do samochodów?
_________________
Ryszard
 
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 19:07   

A gdzie jest napisane o wlamywaniu sie do samochodow???

Mozesz zacytowac? Za to ty mozesz spelnic swoj obywatelski obowiazek, poprosic o moje IP i powiadaomuic policje ze byc moze znam kogos kto tym sie zajmuje, o tym pisal wyzej twoj ziomek
_________________

 
RWw 



Marka: Dacia
Model: Logan Laureate
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 87
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-13, 20:18   

licek napisał/a:
...mozesz wbic na sile srubokret w zamek i krecic nim a dzwi nadal pozostana zamkniete, w starszych autach tego nie bylo i zlodziej mogl wbic srubokret w zamek, przekrecic i otworzyc drzwi
Cytat:
...mi powiedzial to kolega ktory sobie kiedys dorabial w ten sposob. Twierdzil ze prawie wszystkie starsze samochody tak otwieral

... i z mojej strony to EOT.
_________________
Ryszard
 
licek 



Marka: Dacia
Model: MCV Ambiance
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2008-02-13, 20:37   

To jest temat o zamku, wiec nie wiem czemu zeszliscie na tematy o moralnosci, dla mnie to jest OT

Twoje cytaty sa wyrwane z kontekstu i w dodatku z dwoch roznych postow, tak je zestawiles ze wychodzi ze znam kogos kto okrada samochody, a ja czegos takiego nie powiedzaialem, czytaj uwaznie nastepnym razem i nie zmieniaj sensu wypowiedzi

Dostalem tez mini wyklad z morlanosci, jak mozna spac ze swiadomoscia ze mam wiedze o kims kto kradnie z samochodow. W takim razie propnuje zebys sprawdzil swoj komputer czy przypadkiem nie masz lewych programow, mp3 i filmow sciagnietych, jesli masz to ja nie wiem jak ty mozesz zasnac ze swiadomoscia ze okradasz innych, bo to jest taka sama kradziez jak z samochodu. Moge sie mylic i mozesz miec wszystko legalne na kompie, jesli tak to przeprasam
_________________

 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2008-02-13, 20:53   

Dzięks licek, a szczególnie Marcin, trochę mi się przejaśniło... ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-13, 20:58   

@all: Koledzy, spokojnie, ja rozumiem że temat drażliwy, ale minimum dobrej woli nigdy nie zaszkodzi okazać.

@licek: Zdanie o Twoim koledze było po prostu trochę niezręcznie sformułowane, naprawdę - jestem pewien, że miałeś inne intencje, ale mimo to łatwo można je odczytać tak jak czujni a pesymistycznie (; do świata nastawieni koledzy. Nie jest to chyba jednakże powód żeby się tak zaraz obrażać - prościej chyba po prostu wszystko spokojnie wyjaśnić.

Natomiast zupełnie inną rzeczą jest fakt, że absolutnie się z Tobą nie zgadzam w kwestii "kablowania" i "obywatelskiego obowiązku".

Wiem, że długie lata wszelkiej maści rządzących "onych" spowodowały w naszym społeczeństwie głęboko zakorzenioną w genach nieufność do jakiejkolwiek władzy, ale wydaje mi się, że pewne minimum jednak pozostało - i każdy uczciwy człowiek uzna zawiadomienie o przestępstwie za coś pozytywnego i nie nazwie go "kablowaniem".

Pozostaje oczywiście kwestia oceny co jest przestępstwem, ale w aktualnej dyskusji o włamaniach do samochodów nie jest to chyba aż takie znowu trudne...
A nawet gdybyśmy za złodzieja uznali nierozpoznanego sąsiada, w podejrzany sposób gmerającego przy zamku i powiadomili policje, to raczej po wylegitymowaniu pewnie by podziękował za czujność a nie obrażał się za omyłkę (przynajmniej ja bym się tak czuł, wiedząc że przecież cały czas jestem niewinny).

Co do obywatelskich i społecznych obowiązków, to - na szczęście! - mam całkowicie odmienne doświadczenia i zdanie. Po latach, kiedy były to wartości jedynie fasadowe - przez co obcowanie z nimi faktycznie budziło głównie obrzydzenie podobne Twojemu - w końcu coś zaczyna się zmieniać na lepsze i ludzie zaczęli dostrzegać, że szczera i prawdziwa aktywność obywatelsko-społeczna przynosi same pozytywne owoce.

Czego sobie, Tobie, licku i Wam wszystkim, Szanowni Czytelnicy, życzę [:

[ Dodano: 2008-02-13, 21:01 ]
[Moja wypowiedź powinna być zaraz po tej kolegi RWw z 20:18, ale jak widać za wolno pisałem...].
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-02-14, 10:18   

laisar ma racje. w styczniu w nocy nawalony gosc cofajac wjechal mi w zderzak. widzial to sasiad, zapisal numer i zglosil na policje. przyjechali wyrwali mnie z lozka. na szczescie zderak czarny i wystarczyla polerka. ale gdyby uszkodzenie bylo powazne to bez reakcji sasiada szukalbym wiatru w polu. dlatego jestem mu wdzieczny za kablowanie i sam zrobilbym tak samo. zreszta sam bede musial zeznawac w sadzie w sprawie horroru, jaki urzdzily na drodze dwie cysterny. i nie uchylam sie przed tym, mimo , ze jest to klopotliwe bo to potencjalni mordercy. zatrzymani przez policje nie przyznali sie do niczego. gdyby nie bylo swiadkow, ktorzy zeznaja w sadzie, nie zaplaciliby nawet mandatu. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne