Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-04-04, 07:00
usuwanie tematów
Autor Wiadomość
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-04-03, 22:34   usuwanie tematów

Szanowni Klubowicze:
założyłem temat: Duster Laureate - pilot do centralnego zamka, vide:

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5107

po wymianie poglądów temat został zamknięty, ponieważ nie zgadzałem się z zarzutami o powielanie tematu a zarazem uniemożliwiono mi odniesienie się do tych zarzutów poprzez zamknięcie tematu, założyłem drugi temat pt.: Duster Laureate - pilot do centralnego zamka - epilog:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=85363#85363 (link już nieaktywny)

w treści merytorycznie odniosłem się do argumentów kol. beckie i jackthenigth i chyba to, że ktoś się ośmielił mieć inne zdanie nie znalazło aprobaty bo temat został usunięty (a gdzie poszanowanie zasad wolnego forum?),

w zwiazku z tym chciałbym przypomnieć fragment regulaminu forum:

Kim są Moderatorzy?
Moderatorzy są osobami (albo grupami osób), których zadaniem jest doglądanie forum od czasu do czasu. Mają możliwość zmieniania treści lub usuwania postów oraz blokowania, odblokowywania, przenoszenia, usuwania i dzielenia tematów w forum, które moderują. Generalnie czuwają aby ludzie nie schodzili z tematu w dyskusjach oraz nie publikowali nieodpowiednich materiałów.

- temat który podjąłem jest tematem nowym i chociaż odnosi się do tematu już poruszanego na forum to jednak dotyczy sytuacji nowej a nie tej która na forum była poruszana w latach 2008-2009 - w tym również w odniesieniu do modelu samochodu który pojawił się na rynku dopiero w roku ubiegłym,

- dopiero rozwinięcie tematu spowodowało jego aktualizację,

- tematu tego nie można również uznać jako materiał nieodpowiedni - jest tematycznie związany z forum, nie zawiera wątków politycznych, religijnych nikomu nie uwłacza a pomimo to został usunięty,

- do Klubu przystępują stale nowi członkowie (w tym kilka miesięcy temu również ja) którzy nie znają (póki co nie ma takiego obowiązku) wielu zawiłości techniczno-eksploatacyjnych poszczególnych modeli Dacii w tym tożsamych dla wielu modeli rozwiązań technicznych - stosowanych na przestrzeni ostatnich lat - dlatego aktualizowanie tematów jest czymś naturalnym i niezbędnym, tak też jest w tym przypadku,

sprawa poruszona w usuniętym linku: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=85363#85363
stała sie bezprzedmiotowa z powodu wyjaśnienia tematu i pomimo usunięcia powinna znaleźć się w Dziale KOSZ - Usunięte tematy a to w celu umożliwienia zainteresowanym Klubowiczom możliwość poznania treści,

Czy było coś nieodpowiedniego w tym temacie by go usunąć ? oceńcie sami...
/moje treści są w kolorze niebieskim/
poniżej treść usuniętego tematu: Duster Laureate - pilot do centralnego zamka - epilog - jest to tylko odpowiedź na post jackthenigth z dn. 3 kwietnia br.godz. 12:59
Cytat:
TD Pedro napisał/a:
tak głęboko nie sięgałem choćby dlatego, że Duster jest na rynku dopiero od 2010 r. a odesłałeś mnie do postów z lat 2008-2009...


1) To bardzo źle, że tak daleko nie sięgasz, bo tylko powielasz tematy.
Sprawa alarmu jak i centralnego zamka w Dusterze nie różni się niczym od Logana z 2005 roku.

TD Pedro napisał/a:
poza tym jest to nie tylko nieżyciowe ale i nielogiczne by do nowego samochodu, wyposażonego w alarm otrzymać tylko jeden kluczyk-pilot który ten alarm jest w stanie obsłużyć - nasuwa się jednoznaczne pytanie: czemu służy drugi kluczyk jeżeli jest nieużyteczny?

2) Było już o tym pisane na forum. Zamiast zadawać pytania, poszukaj trochę a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania

TD Pedro napisał/a:
- czy przy zakupie samochodu bez alarmu ale z fabrycznym centralnym zamkiem również tylko jeden kluczyk jest z pilotem obsługującym zdalnie centralny zamek a drugi już nie?
- czy dokupując alarm skazuję się na możliwość obsługi zdalnej centralnego zamka (i pilota) wyłącznie jednym kluczykiem?
- z założenia każdy samochód jest wyposażany w dwa kluczyki - w tym jeden chyba jako kluczyk zapasowy/awaryjny - zakładając hipotetycznie zagubienie kluczyka umownie nazwanego jako główny - nic nam nie daje posiadanie zapasowego, gdyż zapasowym nie deaktywujemy alarmu i samochodu nie uruchomimy... :-( - o co tu chodzi?
Beckie napisał/a:
3) Zawsze można dokupić drugi kluczyk - o tym też już było na forum.

- kupując nowy samochód w ASO ? dokupić w tym momencie drugi(trzeci) kluczyk? - chyba nie o to chodzi... dokupić powinienem mieć możliwość w sytuacji gdy zagubię, zniszczę oryginalny lub po prostu gdy chcę mieść jeszcze jeden,
- o tym było na forum ale jak wyżej napisałem przed 2010 rokiem a forum jest chyba m.in. po to by wymieniać się poglądami oraz aktualizować pewne tematy czy choćby potwierdzić brak zmian w dotychczasowych rozwiązaniach,

4) Na wszystkie pytania są już odpowiedzi na forum, wystarczy tylko poszukać.

TD Pedro napisał/a:
- jeżeli nie masz nic nowego do wniesienia to nie utrudniaj tego innym...

5) Dostałeś info od Beckiego, że każdy tak ma z tym alarmem i było już o tym na forum dokładnie opisane.
Zanim napiszesz jakiś post to sprawdź czasem czy się nie powtarzasz.

TD Pedro napisał/a:
w tym celu zadałem pytanie na forum by wypowiedzieli się inni posiadacze - inaczej się nie dowiem czy coś się zmieniło czy nie,
.

6) Teraz już wiesz, że nic się nie zmieniło


i moja odpowiedź która uchybiła majestatowi:

Cytat:

ad. 1 -4 sięgnąłem na forum do którego sugerowałeś sięgnąć czyli do lat 2008-2009 i nie znalazłem żadnej informacji o tym, że JEŻELI W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE PRODUKOWANY NOWY MODEL DACII NP DUSTER LUB INNY TO DZIWACZNE ROZWIĄZANIE DOT. ZAPASOWEGO KLUCZYKA BĘDZIE POWIELONE...... BĘDZIE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA ZAKUPU DRUGIEGO KLUCZYKA,

- gdyby to było takie oczywiste to nie zadawałbym tego pytania na forum, zapoznałem się z instrukcją obsługi Dustera i nigdzie nie znalazłem informacji, że cyt. "Sprawa alarmu jak i centralnego zamka w Dusterze nie różni się niczym od Logana z 2005 roku." koniec cytatu,

- to, że takie rozwiązanie przyjęto w 2005 r. nie znaczy, że przez kilka lat nie uległo to zmianie... i temu służyło wywołanie i aktualizacja tematu,

ad. 5
Beckie napisał:
cyt.: "Widocznie nic się w tym temacie nie zmieniło." - koniec cytatu,

jest to bardziej domniemanie niż potwierdzenie... a mnie chodziło o potwierdzenie innych posiadaczy Dusterów którzy rzeczywiście tego doświadczyli i tak właśnie zrobili kol.: eplus, Prezes i RnR - wielkie dzięki :-) ,

ad. 6 - teraz rzeczywiście już wiem (być może przy okazji i inni) i TERAZ MOŻESZ WYKORZYSTAĆ SWOJĄ WŁADZĘ MODERATORA I TEMAT ZAMKNĄĆ.



- sugerowałem tylko zamknięcie tematu a nie jego dematerializację...
- ciekawe czy ten post również podzieli los poprzedniego?
- wiem, że jest to dosyć długie i zainteresuje tylko niektórych :-P ale forum jest dla wszystkich i niektóre działania niektórych moderatorów nie powinny mieć na nim miejsca...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-04-03, 22:34   

TD Pedro,
:oops:
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-03, 23:21   

TD Pedro temat który podjąłeś nie jest tematem nowym, ale starym jak świat, posiadającym już swój temat na forum.
Otrzymałeś informacje od Beckiego jak sprawa wygląda, i że już to jest na forum i nie ma sensu powielać tematu - i sądzę, że chyba wystarczy ci wyjaśnień, ale nie ty jeszcze musiałeś zwrócić uwagę koledze Beckiemu, że :
"- jeżeli nie masz nic nowego do wniesienia to nie utrudniaj tego innym..."

A w czym ci utrudniał kolega Beckie ? W tym że ci wyjaśnił i odpowiedział na twoje pytanie ?
Ty nie musisz znać szczegółów technicznych, ale akurat kolega Beckie zna i ci grzecznie odpisał, ale ty nie wierzysz mu i musisz dalej ciągnąć swoją dyskusje zadając kolejne pytania, na które oczywiście są już odpowiedzi na forum.
A skoro są, i Beckie ci napisał że w każdym alarmie i z jednym kluczkiem tak jest, to tak jest i było o tym wiele już napisanego, więc po co zadajesz kolejne powielane pytania na dodatek atakując Beckiego ?
I należy się kolego wreszcie nauczyć szukać, szczególnie jeśli już ktoś ci odpowiedział, że było już o tym na forum.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2011-04-03, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-04-04, 00:30   

jackthenight,
- odpowiedź udzielona przez kol. Beckie była informacją, że "temat już był" a zarazem odsyłała mnie do tematu z lat 2008-2009 kiedy to Duster nie był produkowany, tym samym wówczas takiej informacji być nie mogło...
- tryb i formę dociekania bardzo dokładnie obrazuje chronologia postu...
- zadałem pytanie na które uzyskałem odpowiedź od innych użytkowników Dusterów i temat samoczynnie by się wyczerpał przy okazji zostałby zaktualizowany - co ma również swoje dobre strony a tym samym powinien się zakończyć gdyby nie uporczywe twierdzenie, że "temat juz był",
Cytat:
I należy się kolego wreszcie nauczyć szukać, szczególnie jeśli już ktoś ci odpowiedział, że było już o tym na forum

- gdyby był to zapewne po udzieleniu wskazówek gdzie go szukać na pewno bym go odnalazł i dalej nie dociekał...
- nie zarzucam kol. Beckiemu braku grzeczności i ja też brakiem grzeczności z mojej strony nikomu nie uchybiłem...
a
Cytat:
ty jeszcze musiałeś zwrócić uwagę koledze Beckiemu, że :
"- jeżeli nie masz nic nowego do wniesienia to nie utrudniaj tego innym..."

użycie przezemnie takiego sformułowania wynikło właśnie w związku z kolejnym odesłaniem mnie do postów nie zawierających informacji w temacie które mnie interesował...a jedynie wydłużało przedmiotowy wątek...
- uważam, że czasami warto pozostawić trochę więcej "luzu" na forum i nie udowadniać kto ma rację, zwłaszcza, że moderator już na starcie jest na pozycji uprzywilejowanej...
- a tak właściwie to nie wiem dlaczego ty występujesz w roli adwokata kol. Beckiego?
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-04, 09:39   

Widzę, że nadal ciągniesz swoją dyskusję. Nadal nie rozumiesz, że gdyby tak każdy zakładał tematy o tym samym to powstałby bałagan, kol. Beckie starał ci to wyjaśnić podając temat w którym masz odpowiedź (a skoro podał temat, to znaczy że wiedział iż Duster nie różni się w tym przypadku niczym od Sandero czy Logana), ale jak widzę nadal nie rozumiesz.

Na innym forum jak np. elektroda dostałbyś już za te epilogi i dyskusje z moderatorem bana na jakiś tydzień, co wtedy skutecznie hamuje zapęd nowego użytkownika i uczy go pewnej pokory. Nasze forum pod tym względem jest już bardzo "wyluzowane".

Zamknięcie twojego tematu było jak najbardziej uzasadnione, więc po co tworzysz jakieś epilogi i inne tego typu dyskusje ? Na dodatek swoje żale tworzysz w "Dział ogólny" i dziwisz się, że to usunąłem ? Jeśli już chciałeś się pożalić, to trzeba było napisać maila do Laisara, albo napisać to w "Sprawy klubowe".
Temat twój został zamknięty, i każdy będzie zamykany jeśli będzie powielał informacje, a jak ktoś będzie tworzył jakieś epilogi w działach nie do tego stworzonych, to takie tematy będą z marszu kasowane.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2011-04-04, 09:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-04-04, 11:33   

jackthenight,

wystarczyło napisać wprost, np.:
- tak wiem na pewno, że w Dusterze jest tak samo jak w innych modelach samochodów marki Dacia a nie widocznie tak jest (bo takie sformułowanie jest bardziej domniemaniem/domysłem) i nie było by tematu - a zbywanie (z uporem godnym lepszej sprawy) w stylu "to już było" i odsyłanie na forum z treści którego to nie wynikało - świadczy wyłącznie o przedmiotowym traktowaniu rozmówcy a traktujmy się podmiotowo, szanujmy się na wzajem bez względu na to czy jesteśmy adminem, modem czy tylko zwykłym userem,
- w pierwotnej wypowiedzi Beckie poinformował, że zamierza przenieść podjęty przeze mnie temat do istniejącego już "archiwalnego" tematu i tak należało uczynić a dalsza dyskusja mogłaby się już toczyć zgodnie z zasadami forum a przy okazji temat zostałby zaktualizowany natomiast kasowanie tematów - tak jak to ty uczyniłeś (nawet jeżeli był zapoczątkowany w niewłaściwym dziale) świadczy tylko o dyktatorskich zapędach nie mających nic wspólnego z demokracją,
- mam wielkie uznanie dla twojej wiedzy technicznej ale prezentowanego w tej dyskusji twojego stanowiskiem nie podzielam - nie jest to twoje prywatne forum...
- jeżeli mają miejsce takie polemiczne sytuacje jak przedmiotowa to również inni Klubowicze powinni mieć chociażby możliwość o tym wiedzieć (a wykasowanie tematu to skutecznie uniemożliwia) wszak nie była to nasza prywatna wymiana poglądów...

p/s

- mam nadzieję, że to forum (dział: sprawy klubowe) jest właściwe dla tego typu wymiany poglądów i w związku z tym przedmiotowy temat z niego nie będzie wykasowany...
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2011-04-04, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne