Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
auto moto i sport 3/2008
Autor Wiadomość
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-25, 19:06   auto moto i sport 3/2008

Dzisiaj pomiędzy moje przednie górne kończyny przypadkiem dostało się pismo pt:
"Auto moto i sport" 3/2008. W środku test porównawczy MCV N. Note i nowej S. Fabii combi ?
Zagadka które aut wygrało? Brawooo!!! "przemyślane rozwiązania" z całostronicowej reklamy na IV stronie okładki ! :lol:
Które było ostatnie w testach ? Oczywiście Daćka !
Z artykułu dowiedziałem się, że ma min. najgorszy komfort podróżowania, bo buja na boki a "..jego zawieszenie jest szczególnie mocno podatne na wredne pojedyncze nierówności, które rozchodzą się po całym nadwoziu..." Chyba coś nie tak ze składnią *).... :lol:
" Tani układ kierowniczy ze wspomaganiem hydraulicznym jest mało precyzyjny , ale to akurat pasuje do charakteru tego auta..."
"..nawet kierowca o przeciętnym wzroście nie może sobie pozwolić na odsuniecie fotela do tyłu, bo nie bedzie sięgał do kierownicy..."
Nooo i zewsząd bije taniość... :lol: która, rzekłbym jest porażajaca i stanowi powszechie uznany " skrót myślowy"
Miłej lektÓry,
Zyczy PiotrReS







*)Telimena leżała na łące a przez nią płynął strumyk
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-26, 09:02   

Co do tej kierownicy to bym się zgodził - brakuje regulacji. Tylko po cholerę ktoś o przeciętnym wzroście ma odsuwać fotel kierowcy do końca do tyłu? Przecież wtedy nie dosięgnie nogami do pedałów... Mam 178cm wzrostu i normalne proporcje i da się wszystko ustawić tak, żeby było wygodnie [regulacja wysokości fotala kierowcy]

Co do prowadzenia się auta, nie wiem czemu nie czepneli się czułości na boczne podmuchy wiatru? I jeszcze jedno, puste auto* [załadowanym nie próbowałem] powyżej 140-150km/h nie trzyma się dobrze drogi, a ściślej nie "przysysa go do drogi", ale za to nie myszkuje.

Co do zawieszenia - moja żona jeżdżąc Daczką stwierdziła, że jeżeli chodzi o tłumienie nierówności to "przemyślane rozwiązania", którymi na codzień jeździ nie umywają się do "tanich rozwiązań". Ale za to jeśli chodzi o przyśpieszenia to "przemyślane rozwiązania" są dużo lepsze... ...ale "tanie hamulce" są skuteczniejsze od "przemyślanych"...

Czyli każde auto ma swoje plusy i minusy - zależy co dla kogo jest istotne.




* czyli tylko ze mną na pokładzie...
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-26, 16:10   

Andrzej napisał/a:
Tylko po cholerę ktoś o przeciętnym wzroście ma odsuwać fotel kierowcy do końca do tyłu? Przecież wtedy nie dosięgnie nogami do pedałów...


Ja też tego nie rozumiem: Ja mam 183 cm wzrostu, żona 164 cm i nie ma problemów z zajęciem miejsca za kierownicą.]
Eureka! chyba, że ktoś musi zająć "sportową", półleżącą pozycję za kierownicą :lol:
bez podtekstów, w końcu '...i sport"

P.S. wszelkie testy wygrywaja tam Germanie
 
Yoda 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 129
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-27, 13:35   Re: auto moto i sport 3/2008

piotrres napisał/a:
Dzisiaj pomiędzy moje przednie górne kończyny przypadkiem dostało się pismo pt:
"Auto moto i sport" 3/2008. W środku test porównawczy MCV N. Note i nowej S. Fabii combi ?
[...CIACH...]
*)Telimena leżała na łące a przez nią płynął strumyk
A Jacek Soplica miał wyrzuty po mordzie :-D

Też czytałem rzeczony artykuł i MCV-ka jest w nim bardzo chwalona. Albo ma to czy tamto najlepsze lub największe (vide Empire State Building vs PKiN vs "co najwyżej 10 piętrowy wieżowiec"), albo depcze po piętach Nissanowi, by zaraz dowiedzieć się, że Nissanowi i Skodzie brakuje kilku centymetrów szerokości.
Bardzo się zdziwiłem, że po takim artykule jest tabelka, gdzie przegrywa we wszystkich kategoriach. Kto czytał ten wie co mam na myśli....
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-02-28, 11:57   

Otóż, to, najpierw niby pochwały, a potem już tylko gorzej....i ta tabela.....
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne