Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Warszawa - Kościerzyna - którędy?
Autor Wiadomość
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-18, 14:50   Warszawa - Kościerzyna - którędy?

No właśnie. Do tej pory jeździłem po bożemu, czyli siódemką do Gdańska lub Elbląga i stamtąd lokalnymi. Tyle, że natężenie remontów, wahadeł i innych tego typu atrakcji na sióemce przekroczyło moją wytrzymałość. Macie jakąś niedawno sprawdzoną trasę alternatywną?
Ostatnio zmieniony przez Martens 2011-06-18, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-06-18, 15:14   

Martens,

Jeżeli się nie spieszysz polecam do Płońska siódemką potem na dziesiątkę do miejscowości Kikół tam skręcić w prawo w 554 na Golub Dobrzyń. Potem 534 przez Wąbrzeźno do Grudziądza. Następnie 16 do 1 i w Grupie w prawo na Gdańsk do Warlubia. W Warlubiu w lewo w 214 i prosto do Kościerzyny. Drogi niezłe mało TIR-ów i najważniejsze krajobrazy.

Pozdrawiam
:-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-18, 17:46   

Ja za jakieś 3 godziny będę testował trasę Warszawa - Płońsk - Sierpc - Brodnica - Grudziądz - Skórcz (bez wjeżdżania na A1) - Kościerzyna i dalej hen w okolice Darłowa. :) Jeśli coś porazi mnie beznadzieją na tej trasie, to dam znać.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-18, 18:17   

bebe napisał/a:
Ja za jakieś 3 godziny będę testował trasę Warszawa - Płońsk - Sierpc - Brodnica - Grudziądz - Skórcz (bez wjeżdżania na A1) - Kościerzyna i dalej hen w okolice Darłowa. :) Jeśli coś porazi mnie beznadzieją na tej trasie, to dam znać.


Szerokosci i przyczepnosci Kolego ;-)
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-06-19, 12:20   

chriskb napisał/a:
Martens, Jeżeli się nie spieszysz polecam do Płońska siódemką potem na dziesiątkę do miejscowości Kikół tam skręcić w prawo w 554 na Golub Dobrzyń. Potem 534 przez Wąbrzeźno do Grudziądza. Następnie 16 do 1 i w Grupie w prawo na Gdańsk do Warlubia. W Warlubiu w lewo w 214 i prosto do Kościerzyny. Drogi niezłe mało TIR-ów i najważniejsze krajobrazy.


Trasa przyjemna, ale wąsko. Po zmierzchu radzę trzymać się na baczności, bo można nadziać się na rowerzystów i pieszych. Trasa do jazdy spokojnej z trzymaniem nerwów na wodzy. Wlokłem się za dwoma "holownikami" - dwa auta z kempingami. Droga wąska, kręta, w większości bez poboczy. Mnie to nie przeszkodziło ale zwrócę uwagę, że przy samej trasie były chyba tylko ze dwie stacje benzynowe.

Generalnie tak jak pisze Kolega, jeżeli się nie spieszysz, chcesz nacieszyć oko ładnymi widokami - polecam. Droga generalnie niezła. Po za w/w spostrzeżeniami.
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-19, 16:00   

Testowałem ten wariant dojazdu na Kaszuby kilka razy i jest w miarę ok, o ile ktoś się nie nastawia na bicie rekordów prędkości. Zgadzam się z przedmówcą, że trasa składa się głównie z zakrętów :). Tu mała uwaga dla rodziców: jeśli ktoś posiada dzieci z chorobą lokomocyjną, to liczba i układ zakrętów jest taki, że moje dziecko nie wytrzymywało i niezbędne były dodatkowe postoje na uspokojenie i zaczerpnięcie świeżego powietrza.

Pozdrawiam,
Kristoff
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-19, 21:33   

Dojechałem, polecam. :) Zwłaszcza wyremontowana DW560 to po prostu obłęd - w pewnym momencie miałem ochotę stanąć, wysiąść i wytarzać się jak prosię w równym jak stół asfalcie. :] Wyjechałem po 22oo z Warszawy, w Koscierzynie byłem o 3:30 (jeden postój po drodze). Jeżeli do czegoś miałbym się przyczepić na tej trasie, to właśnie brak fajnych miejsc na postój.
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-06-19, 22:16   

bebe napisał/a:
w pewnym momencie miałem ochotę stanąć, wysiąść i wytarzać się jak prosię w równym jak stół asfalcie.


To samo czulem gdy wracalem z 600-lecia bitwy pod Grunwaldem - jechalismy "bocznymi" drogami, a jako ze niektore gminy chyba lepiej potrafia korzystac z dotacji unijnych niz wladze centralne pomykalismy pustymi, rownymi drogami (a skoro puste to waskosc nie przeszkadza :) ) Pozniej juz moglem tylko z satysfakcja ogladac programy informacyjne, w ktorych wypowiadali sie ci, co w korkach stali...
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-20, 10:40   

Dzięki za podpowiedzi i relację. Nie zamierzam bić rekordów prędkości (3 rowery na dachu, pełny bagażnik plus dziecko na pokładzie), ale też nie chciałbym się wlec za jakimś ciągnikiem 20 km, bo nie ma pobocza, na które ów mógłby zjechać. Chyba porzucę siódemkę na rzecz prowincjonalnych szlaków.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne