Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Stapway vs Dacia BlackLine
Autor Wiadomość
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 07:50   Dacia Stapway vs Dacia BlackLine

Hej.
Jestem nowy i niedoświadczony w Dacii, ale noszę się z jej zakupem :)
Chciałbym Was prosić o pomoc przy podjęciu wyboru.
Waham się pomiędzy Dacią Sandero Blakline a Stepway i nie wiem które wybrać.
Obydwie wersje podobająmi się wizualnie. Kosztowo StepWay droższe, a BL ma komputerek pokładowy ;)
StapWay pali więcej, ale ma większy silnik, a czy 1.2 wystarczy do Dacii?
Szukam samochodu do codziennej zwykłej jazdy.
Pomożecie?
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-07, 07:56   

nie mam porównania bo nigdy nawet nie stałem koło blackline'a ale ja ze swojej strony polecam Stepke, jestem bardzo zadowolony
 
Zygzak 


Marka: Dacia
Model: Sandero Step Way
Silnik: 15dci
Rocznik: 2010
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 08:27   

Dacia Sandero Black Line jest chyba trochę lepiej wyposażona od Stepwaya ale wg mnie ten drugi bardziej " cieszy oko ". Wybór zawsze należy do Ciebie .
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 09:45   

limo napisał/a:
nie mam porównania bo nigdy nawet nie stałem koło blackline'a ale ja ze swojej strony polecam Stepke, jestem bardzo zadowolony

A jak ze spalaniem w mieście?
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 09:46   

Zygzak napisał/a:
Dacia Sandero Black Line jest chyba trochę lepiej wyposażona od Stepwaya ale wg mnie ten drugi bardziej " cieszy oko ". Wybór zawsze należy do Ciebie .


No lepiej to fakt, dużo więcej bajerów ma i więcej chromowanych elementów.
Tapicerka też jakaś unikatowa.
Fakt, że stepWay duużo lepiej wygląda i cieszy oko :)
Jednak mimo tego nie umiem się zdecydować, bo obie wersje mi się cholernie podobają :)
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-07, 11:06   

w mieście z klimą pali mi max 8,5 na trasie spokojnie można zejść sporo niżej. BL ma faktycznie lepsze wyposażenie ale jak dla mnie Stepway to przynajmniej z zewnątrz zupełnie inny samochód. Na oko można go porównać z sx4/sedici właśnie dzięki suvowym dodatkom wyszedł z niego fajny miejski crossover. "Zwykłe" sandero też bardzo mi się podoba, w końcu to prawie to samo, no ale właśnie - prawie.
 
Blade 


Marka: Dacia
Model: Sandero SL Black Line
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 11:24   

A ja mam Blackline'a i jestem bardzo zadowolony :-P Oprócz komputera pokładowego, który w BL jest w standardzie, ja mam jeszcze u siebie radio z MP3 i sterowaniem przy kierownicy (nie wiem jak to wygląda w Stepwayu) ;-) Spalanie w mieście z klimą - około 8,5 l/100km, w dłuższej trasie bez "ciśnięcia" zszedłem nawet do 5,7 l/100km :mrgreen: Mnie osobiście bardziej podoba się Sandero BL, ale oczywiście wybór należy do Ciebie ;-)
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2011-07-07, 11:26   

jeśli chcesz się prezentować i nie przeszkadza Ci brak bajerów bierz Stepa. oczywiście boski kolor czerwień ognista
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-07, 11:29   

Blade napisał/a:
A ja mam Blackline'a i jestem bardzo zadowolony Oprócz komputera pokładowego, który w BL jest w standardzie, ja mam jeszcze u siebie radio z MP3 i sterowaniem przy kierownicy (nie wiem jak to wygląda w Stepwayu) Spalanie w mieście z klimą - około 8,5 l/100km, w dłuższej trasie bez "ciśnięcia" zszedłem nawet do 5,7 l/100km Mnie osobiście bardziej podoba się Sandero BL, ale oczywiście wybór należy do Ciebie


chcę nad znaczyć że kolega ma silnik 1.4 MPI 75KM a teraz jest sprzedawana 1.2 16V 75KM, którą jednak mniej pali. poszukaj kolegi mollu on chyba ma ten silnik ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-07, 11:37   

co do koloru to też mi się podobał czerwony dopóki nie zobaczyłem na żywo. To co jest na prospekcie a w realu to jak dla mnie znaczna różnica. "Prawie czarny" jak dla mnie znacznie lepiej się prezentuje, no ale wiadomo, co kto lubi ja jestem w tym przypadku w mniejszości ;-)
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 17:33   

Blade napisał/a:

A masz jakieś zdjęcia jak on wygląda na żywo? Różni się bardzo od zwykłej wersji?
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 17:35   

maciek napisał/a:

chcę nad znaczyć że kolega ma silnik 1.4 MPI 75KM a teraz jest sprzedawana 1.2 16V 75KM, którą jednak mniej pali. poszukaj kolegi mollu on chyba ma ten silnik ;-)


To fakt, własnie teraz jest 1.2 i pali podobno 7 w mieście, więc różnica jednak jest.

Nie wiem co robić, bo obecnie niestety u dealerów jest bida i nie można zobaczyć modelów na zywo. Mają może Stapwya i Logana i jak już to mają to i tak jest fajnie :-(
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-07, 18:54   

musialbyś mieć prospekt w ręce i widzieć na żywo. Na żywca dużo bledszy ten kolor idzie trochę w cegłę
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-07-07, 20:28   

Przede wszystkim jeśli bierzesz pod uwagę Stepwaya to musisz pójść do salonu gdzie mają egzemplarz do jazdy próbnej - fotel kierowcy nie ma regulacji wysokości i nie da się jej dokupić - ja po prostu nie mogłem znaleźć optymalnej pozycji za kierownicą, wiem że większość może ale naprawdę nie każdy - jeden kolega z forum szuka fotela od Black Line bo też ma problem.
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-07, 20:45   

Na jazdę próbną stepwayem umówiłem się w poniedziałek, ale Sandero w wersji normalnej nie mają wogole
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-07, 21:11   

PiotrWie napisał/a:
fotel kierowcy nie ma regulacji wysokości i nie da się jej dokupić

No jako opcję - faktycznie nie, ale tak w ogóle to oczywiście można. Cena - nie niska, ale to rzecz jasna kwestia gustu <;
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2011-07-09, 07:34   

abdiel napisał/a:
Na jazdę próbną stepwayem umówiłem się w poniedziałek, ale Sandero w wersji normalnej nie mają wogole

Jak jesteś zdecydowany na Sandero to doradzam osobiście Stepway'a - mi się on strasznie podoba, ale z pewnych względów kupiłem coś innego.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-12, 08:04   

marektbg napisał/a:
abdiel napisał/a:
Na jazdę próbną stepwayem umówiłem się w poniedziałek, ale Sandero w wersji normalnej nie mają wogole

Jak jesteś zdecydowany na Sandero to doradzam osobiście Stepway'a - mi się on strasznie podoba, ale z pewnych względów kupiłem coś innego.


Stepway jest faktycznie fajny dizajnersko ale nieprzyzwoicie okrojony z uzytecznych funkcji :

- brak regulacji wysokosci fotela
- brak regulacji wysokosci kolumny kierownicy
- brak komputera pokladowego *


*- mozna sie obyc

Dlatego jazda testowa stepwayem jest obowiazkowa - moze okazac sie, ze fabrycznie "zestrojone" wyokosc fotel/kierownica nie bedzie odpowiadac potencjalnemu kupcowi. Ja np w Daci mam fotel na maksymalnej wysokosci gdyz wszystko co ponizej jest dla mnie niewygodne. Na plus w aktualnej ofercie dostal diesla o odpowiedniej mocy dla charakteru samochodu ( 90KM FAP )
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-12, 08:38   

Tak na marginesie --> temat może być troszkę nieaktualny, bo obecnie w cenniku i katalogu brak osobnej wersji Black Line jest tylko "Laureate Black Line" jako jedna wersja - kiedyś to były dwie różne specyfikacje wyposażenia.
 
pietrass 
Zielony listek


Marka: SEAT
Model: IBIZA
Silnik: 1,2i system porsche
Rocznik: 1991
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-14, 17:30   

Też miałem okazję przejechać się testowo Stepkiem i powiem, że silniczek zachowuje się rewelacyjnie ciągnie od samego dołu praktycznie na tykanie,
sposób przyspieszania i zachowania się autka porównałbym do tego czym jeżdżę obecnie
ale moje auto wazy niecałe 900 kg, a stepka przeszło 200 kg więcej silnik ma duży zapas
i autko nie męczy się. Jedna rzecz, która mnie zdziwiła to, sprzęgło, które łapało prawie przy samym końcu (puszczania pedału, powiedziałbym, ze było uszkodzone, albo dziwnie ustawione, brak półsprzęgła, autko miało bardzo mały przebieg - nie wiem czy to normalne, czy też może spalone sprzęgło).

Mi osobiście najbardziej podoba się srebrny wtedy dodatki nie rzucają się od razu w oczy,
a auto nadal zachowuje swój chrakter.

Niestety dla mnie ogromnym minusem tego autka jest brak możliwości dobrania poduszek bocznych - na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać chcąc robić topowy model.

Wrażenia z jazdy bardzo dobre, autko świetnie się prowadzi, siedzisz tak wysoko,
że masz wrażenie jakbyś jechał dużo większym autem jakby VAN-em. Autko fajnie wchodzi w zakręty (do ostre). \niestety na parkingu wspomaganie jakby gorzej działało,
kręci sie za lekko, a auto nie idzie, i musisz jeszcze dokrecić kierownicą, ale to kwetia przyzwyczajenia.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-14, 18:25   

pietrass napisał/a:
Jedna rzecz, która mnie zdziwiła to, sprzęgło, które łapało prawie przy samym końcu (puszczania pedału, powiedziałbym, ze było uszkodzone, albo dziwnie ustawione, brak półsprzęgła, autko miało bardzo mały przebieg - nie wiem czy to normalne, czy też może spalone sprzęgło).

Ten Typ Tak Ma. :) Można się szybko przyzwyczaić, i nawet półsprzęgło wtedy jest. :] Problem zaczyna się po przesiadce do innego samochodu...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-14, 20:19   

Czy przypadkiem stepway nie ma większego prześwitu? To może być zaletą. :idea:
_________________
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-14, 20:27   

pietrass napisał/a:
Jedna rzecz, która mnie zdziwiła to, sprzęgło, które łapało prawie przy samym końcu (puszczania pedału, powiedziałbym, ze było uszkodzone, albo dziwnie ustawione, brak półsprzęgła, autko miało bardzo mały przebieg - nie wiem czy to normalne, czy też może spalone sprzęgło).

Uwierz mi to jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Później się o tym zapomina, przerabiałem różne auta z różnymi sprzęgłami.
Beckie ma 2 cm większe.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-14, 20:45   

To ja bym wziął stepkę. A i wizualnie jest fajną bryczką. Nie raz mijam taką ciemnoczerwoną metalik - wygląda magafajnie.
_________________
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-14, 21:22   

prześwit mimo, że to tylko 2 centy to naprawdę daje radę, pod pracą mam zajebisty parking gdzie każdy zastawia każdego i można bez strachu zjechać wyjechać po krawężniku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne