Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-11-17, 13:58
Renault Clio vs Dacia Sandero (stepway)
Autor Wiadomość
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2011-07-21, 17:31   Renault Clio vs Dacia Sandero (stepway)

Witam.
Czy możecie mi doradzić?
Cena Dacii Sandero StepWay i w miarę wyposażonego Clio jest bardzo podobna.
Czy możecie mi doradzić co byłoby lepszym rozwiązaniem?
Jakieś za i przeciw? Byłbym ogromnie wdzięczny.
StepWayem jechałem, na prawdę mi się podoba :)
Ale dziś zobaczyłem Clio w salonie. W prawdzie nie wygląda zbyt powalająco z zewnątrz, ale w środku bardziej mi się podoba.
To tyle co mogę powiedzieć w tej kwestii. Pomożecie?
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-21, 17:44   

Napisz coś więcej np.:
1)Jaką wersję clio i jaki silnik rozważasz?
2)Jeśli stepway - diesel, benzyna?
3)Gdzie (miast,trasa?) i ile jeżdzisz rocznie? Jeżdzisz po leśnych duktach/polnych drogach i ogólnie poza asfaltem? Bo jeśli tak to Stepway ma dużą przewagę ;-)
4)Co z wyposażenia musisz mieć w aucie? Dość istotny szczegół - w stepwayu nie ma regulacji wysokości siedzenia kierowcy więc sprawdz czy pozycja za kierownicą odpowiada
5)Jak długo zamierzasz eksploatować kupiony samochód? Clio ma ocynkowane blachy, dla niektórych zwłaszcza przy dłuższej eksploatacji (8-10lat) może to być istotny plus
6)Porównaj koszty serwisowania - Dacia powinna być tutaj tańsza
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-07-21, 17:47   

abdiel,

Proszę sprecyzuj do czego ci jest potrzebny samochód, gdzie będziesz jeździł (% miasto, trasy). Ile osób będzie podróżowało jednocześnie na trasie.

Sam wygląd i ergonomia, czy też wyposażenie są drugorzędne. Ważne jest to do czego ma służyć auto - przecież to końcu narzędzie jak każde inne.

Dla ułatwienia: http://opinie.auto.com.pl...s_Renault_Clio/

Pozdrawiam
:-)
Ostatnio zmieniony przez chriskb 2011-07-21, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 19:35   

1)Jaką wersję clio i jaki silnik rozważasz?
Wiesz co z tego co pamiętam była to wersja Alize z silnikiem 1.2.

2)Jeśli stepway - diesel, benzyna?
Benzyna 1.6 - na diesla mnie nie stać.

3)Gdzie (miast,trasa?) i ile jeżdzisz rocznie?
Głównie miasto, ale raczej obrzeża niż centrum.
Jeżdzisz po leśnych duktach/polnych drogach i ogólnie poza asfaltem?
Po polnych drogach czasem się zdaży jeździć :) Ale to też nie że codzinnie.

4)Co z wyposażenia musisz mieć w aucie? Dość istotny szczegół - w stepwayu nie ma regulacji wysokości siedzenia kierowcy więc sprawdz czy pozycja za kierownicą odpowiada
NIe potrzebuję, dla mnie auto ma być tanie w eksploatacji i niskie koszty przeglądów. Chcę mieć klimę i radio :P to wszystko co mnie głównie interesuje ;)
Stewayem jeździłem 2 razy na jeździe próbnej i bardzo było mi wygodnie. Fakt, że wersja BL ma dużo więcej w wyposażeniu, ale raczej mi to nie przeszkadza.

5)Jak długo zamierzasz eksploatować kupiony samochód?
Myślę, że z 5 lat to na pewno

6)Porównaj koszty serwisowania - Dacia powinna być tutaj tańsza
Dacia dużo tańsza to już zdążyłem porównać :)

A autko głównie do dojazdów do pracy, raz w roku na wakcje albo w Polskę aby (może wreszcie się uda) za granicę.
Szukam auta bezpiecznego i niezawodnego. Choruję na Hemofilię i muszę mieć autko w którym będę czuć się bezpiecznie, ale też takie, któe mnie nie zawiedzie. A wiem, że Clio troszkę się psuje, a jak mówili Panowie w serwisie, Dacia to tylko na przeglądy przyjeżdża i tyle :)
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 19:37   

chriskb napisał/a:
abdiel,

Proszę sprecyzuj do czego ci jest potrzebny samochód, gdzie będziesz jeździł (% miasto, trasy). Ile osób będzie podróżowało jednocześnie na trasie.

Sam wygląd i ergonomia, czy też wyposażenie są drugorzędne. Ważne jest to do czego ma służyć auto - przecież to końcu narzędzie jak każde inne.

Dla ułatwienia: http://opinie.auto.com.pl...s_Renault_Clio/

Pozdrawiam
:-)


Dzięki bardzo za linka. Co do sposobu użytkowania to opisałem powyżej, chcę autko niezawodne i bezpieczne :)
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-21, 20:51   

abdiel napisał/a:
... Co do sposobu użytkowania to opisałem powyżej, chcę autko niezawodne i bezpieczne :)


Niezawodne Dacia, bezpieczniejsze Clio. Jednak bezpieczenstwo to tez oprocz bezawaryjnosci mozliwosc szybkiego, łatwiejszego dostania sie do lekarza np. na wakacjach. Pewniej to czułbym sie ze stepwayem.
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-07-21, 20:54   

Użytkuję Clio III 1.2 benzyna od 3,5 roku (wersja 3 dr) Jest to jednak drugi samochód w rodzinie, więc używam go w 97% do jazdy po Warszawie w codziennych dojazdach do pracy. Poza miastem rządzi Duster ;) Sumaryczny przebieg mojego Clio jest niewielki (niecałe 30 tys - ale to wynika z ww czynników ;)

Jeśli masz jakieś konkretne pytania do Clio to zapraszam :)

Ja jestem z Clio jako samochodu miejskiego bardzo zadowolony i z wyboru dokonanego te 3,5 roku temu też.

Wcześniej jeździłem m.in Corsą B, Astrami I i III więc mam jako takie porównanie ;)
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 21:35   

sereq napisał/a:

Jeśli masz jakieś konkretne pytania do Clio to zapraszam :)

A skorzystam :) jak ze spalaniem i awaryjnością? Często się coś psuło na gwarancji?
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-21, 21:51   

Kiedy ja byłem na etapie wyboru samochodu to na plus Clio: wnętrze, wykończenie, silnik TCE, poduszki boczne w standardzie. Na plus Sandero: wygląd, bagażnik, opinie na forum. Obydwoma (zwykłe Sandero 1.2) odbyłem jazdę próbną i lepsze wrażenia z Clio. Cenowo było bardzo podobnie i dlatego to był moment, że odpuściłem Sandero. Kumpel pracujący w ASO Reno mówił, ze Sandero/Clio raczej bezproblemowe.
Ostatnio zmieniony przez MarkD 2011-07-21, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 21:53   

MarkD napisał/a:
Kiedy ja byłem na etapie wyboru samochodu to na plus Clio: wnętrze, wykończenie, silnik TCE, poduszki boczne w standardzie. Na plus Sandero: wygląd, bagażnik, opinie na forum Obydwoma (zwykłe Sandero 1.2) odbyłem jazdę próbną i lepsze wrażenia z Clio. Cenowo było bardzo podobnie i dlatego to był moment, ze odpuściłem Sandero. Kumpel pracujący w ASO Reno mówił, ze Sandero/Clio raczej bezproblemowe.


Ale mówisz o StepWayu?
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-21, 21:55   

Ale to Sandero z paroma plastikami i minimalnie większym prześwitem. Duzy plus to relingi.
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 22:33   

No i co ja mam zrobić? chcę kupić stepkę :( ale nie wiem czy będę zadowolony? :(
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-21, 22:36   

abdiel napisał/a:
No i co ja mam zrobić? chcę kupić stepkę :( ale nie wiem czy będę zadowolony? :(

Bedziesz ;-) To taka namiastka Dusterka dla mniej wymagajacych ;-)
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-21, 22:43   

abdiel napisał/a:
No i co ja mam zrobić? chcę kupić stepkę :( ale nie wiem czy będę zadowolony? :(

Pojedź z 10 razy do salonu, niech Ci się opatrzy ;-) A jak Ci się Stepway podoba, to się nie zastawiaj, bo tak to będziesz miał zawsze wątpliwości - czemu nie kupiłeś Dacii.
A miałeś już jady próbne?
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 23:39   

MarkD napisał/a:

A miałeś już jady próbne?

Tak 2 razy już. Podobało mi sie. Przesiądę sie z 17 letniej astry więc różnica kolosalna i tak
 
abdiel 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 23:41   

mekintosz napisał/a:
abdiel napisał/a:
No i co ja mam zrobić? chcę kupić stepkę :( ale nie wiem czy będę zadowolony? :(

Bedziesz ;-) To taka namiastka Dusterka dla mniej wymagajacych ;-)

Hehe, cos może w tym jest.:)
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2011-07-22, 06:41   

Clio jest może bardziej prestiżowe bo renault, ale stepweyowi nic nie brakuje. Jeśliwygoda podróżowania ci odpowiada, a i braków w wyposażeniu nie zauważasz, to myśle, że dacia i z ekonomicznego i ze szpanerskiego punktu widzenia jest lepszym wyborem. Z clio na parkingu nikt się nie ogląda. Za 'bejbi' ;-) dusterkiem prawie każdy. Więc będziesz miał i ładne i wygodne autko. Pozdrawiam.
 
sereq 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe 90 KM
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 337
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-07-22, 06:54   

abdiel napisał/a:
sereq napisał/a:

Jeśli masz jakieś konkretne pytania do Clio to zapraszam :)

A skorzystam :) jak ze spalaniem i awaryjnością? Często się coś psuło na gwarancji?


Niestety nie robię dużych przebiegów, więc nie miałem możliwości przetestowania gwarancji ;)

Jedyna poważniejsza rzecz jaka się zdarzyła w ciągu tych 30 tys km to wymiana rolek napinacza paska wielorowkowego (już po gwarancji), bo zaczęły "gwizdać" ale to nie był jakiś dramatycznie duży koszt, nawet w ASO. Poza tym znanym mankamentem w clio są szybko przepalające się żarówki świateł mijania, a wymiana jest dość trudna (ja to robiłem w Aso - koszt 18 zł / szt, więc bez tragedii). Rok temu kupiłem żarówki Hella Long Life i mam spokój na razie ;)

Spalanie -0w mieście dosyć duże, ja jeżdżę głównie po Warszawie w korkach więc średnia z miejskiego spalania, w korkach z klimą sięga 9,5 - 9,9 km/100 ! :-/ Za to w trasie 6-6,5 /100

Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić Clio jako auto miejskie dla 1-2 osób (jak ktoś akceptuje spalanie). Jako podstawowe auto chyba jednak wybrałbym coś ciut większego...
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-07-22, 07:06   

abdiel napisał/a:
No i co ja mam zrobić? chcę kupić stepkę :( ale nie wiem czy będę zadowolony? :(

Tego nikt nie może wiedzieć, tylko Ty sam. Lepiej dobrze zastanowić się przed zakupem, niż później żałować :-P
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-22, 14:26   

zajebiste są te nowe clio, lepszy wypas w porównywalnej cenie ale i tak wolę stepwaya. Codziennie mam nowe dowody na to, że takie zawieszenie jak w stepce jest idealne na nasze drogi tym bardziej, że moje miasto jest rozkopane jak pole ziemniaków na jesień.

No i ten wygląd 8-)

Musisz rozważyć co jest dla Ciebie ważniejsze i wybór wydaje się prosty
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-07-22, 21:42   

W takiej samej cenie wybrałbym clio zresztą kiedyś założyłem temat cen clio ver sandero.
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-11-17, 13:58   

akurat w tej chwili po kolizji mojego Sandero jeżdżę zastępczym Clio 3 .. uwagi ( silniki takie same tj 50kw) : silnik jakby dynamiczniejszy a na pewno elastyczniejszy ( może kwestia skrzyni ??), clio lepiej wyciszone, zawieszenie dla mnie lepiej pracuje, lepsza ergonomia, miejsca w środku tyle samo, lepsza stylistyka. Podsumowując lepiej się tym jeździ niż sandero , samochód bardziej z głową zrobiony . Jedynie bagażnik mniejszy . Oj ciężko będzie wrócić do dacii ..... :-( . podsumowując : auto lepsze od Sandero .... inna klasa ... cena też ....... ale LEPSZE .... pomimo sentymentu do dacii ... teraz wybrał bym clio :-) .
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-17, 14:14   

Większość kwestii jest subiektywna i pewnie w sporej części faktycznie zależy od ceny - ale jedna sprawa jest prosta do sprawdzenia:
kakus napisał/a:
miejsca w środku tyle samo

Dla osób o przeciętnych gabarytach różnice będą zapewne rzeczywiście pomijalne, ale pomiary twierdzą, że daćka jednak ociupineczkę większa wzdłuż:





(Tym bardziej, że nie udało mi się znaleźć zwykłego hatchbacka i renówka jest tutaj w wersji grandtour, trochę większej niż zwykłe 3- i 5-drzwiowe rodzeństwo).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2011-11-17, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-17, 14:28   

i tak Sandero i Clio są największe w klasie miejskich samochodów.
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-11-17, 14:31   

fakt ..... CIUT :-) .... większa ..... jestem przeciętnych gabarytów :-) ..... jeździ się clio jednak ........... niestety ... ( bo mam sandero ) LEPIEJ .... zwłaszcza elastyczność ... na 4 biegu od 30 km/h..... a w sandero 50 km/h ..... ps. może ktoś wyjaśni jak to przy tym samym silniku możliwe ???
Ostatnio zmieniony przez kakus 2011-11-17, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne