DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Syrena Meluzyna
Autor Wiadomość
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-27, 09:38   

Reaktywacja Syreny..

http://moto.onet.pl/premi...samochodu/dk3t5



Uploaded with ImageShack.us
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2013-12-27, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2013-12-27, 10:41   

Brzmi trochę kosmicznie, oby coś z tego wyszło (np. jeżdżący prototyp). Było już wiele projektów, m.in. bardzo zaawansowany Clic (Click?) i nic...
Poza tym ta nazwa... Jakoś słabo brzmi.
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-02, 13:22   

"Meluzyna".... z Panem Kleksem mi się kojarzy.

Poza tym - nadzieja na wskrzeszenie marki - ale oby się to nie skończyło na poboznych życzeniach w rodzaju "supersamochpdu hussariya arrineryia a-rriba-rriba-rriba!!!" lub "Nowej Warszawy", której ma powstawać astronomiczna ilość 5 sztuk rocznie.

Słowo "supersamochód" jednak dobija - nam jest potrzebny normalny samochód dla mas, taki "folzwagen", do normalnego kupienia, taka "polska Dacia" a nie wypicowany prototyp dla synków prezesów banków ze złoconymi felgami i kierunkowskazami z diamentów.

Czy polscy wizjonerzy motoryzacyjni czują się już tak znobilitowani, że będą projektować tylko "supersamochody", bo zwykłe auta to dla nich potwarz?
Ostatnio zmieniony przez Przemek77 2014-01-02, 13:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 13:55   

Przemek77 napisał/a:
Czy polscy wizjonerzy motoryzacyjni czują się już tak znobilitowani, że będą projektować tylko "supersamochody", bo zwykłe auta to dla nich potwarz?

Nie, po prostu projektowanie i produkcja (zwłaszcza wirtualna, tylko celem nabrania inwestorów) samochodów luksusowych jest dużo łatwiejsza, niż chociażby zaprojektowanie całego procesu produkcyjnego samochodu masowego. Do tego, gdyby nie dajcie bogi ktoś faktycznie coś wyprodukował, to margines zysku jest największy na dobrach luksusowych, więc najszybciej można na nich zarobić. Jedyny problem, to przekonać publikę, że Twój wytwór to dobro luksusowe. :)
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-02, 14:00   

Czyli wracamy do etapu Mikrusa z WSK Mielec - praktycznie ręczna manufaktura ;)

Zastanawiam się jedynie nad celowością robienia w PL aż trzech marek"supersamochodów". Moim zdaniem TEN rynek jest w Polsce "wysycony" a taki bogaty "ktoś" prędzej kupi coś renomowanej i uznanej marki w podobnej cenie niż prototypowe niewiadomoco.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-01-02, 16:29   

Przemek77 napisał/a:
bogaty "ktoś" prędzej kupi coś renomowanej i uznanej marki w podobnej cenie niż prototypowe niewiadomoco.

Zależy jak bardzo bogaty. Tak-sobie-średnio bogaty kupi wypasionego merce/beemke/audice i będzie zadowolony, obrzydliwie bogaty będzie mieć 4 bentleye i będzie narzekać że mu się znudziły. Wtedy kupi coś, co jest w ściśle limitowanej ilości produkowane, pozwala się wyróżnić nie tylko na szarej ulicy, ale też w jego hermetycznym środowisku. Milionerzy coraz częściej szukają odmiennych wrażeń, np. zawody typu "przeżyj za 2 zł dziennie", egzystencja w slumsach kto najdłużej wytrzyma itp. itd. U nas jeszcze nieznane zjawisko, ale w Europie nabiera na sile...
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-03, 06:48   

Faktycznie, nie wziąłem pod uwagę wariantu "Dla zbytków" :mrgreen:
 
delanela 


Marka: Daćka
Model: Duster!
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Centrum/Polska
Wysłany: 2014-01-03, 08:47   

Na seryjną produkcje nas jako kraju nie stać - musiałby wejść jakiś duży koncern - i tu wskrzesić markę - tak jak Renault z Dacią, jak Fiat z Zastava itp.
A u nas nikomu sie to nie oplaca już - VAG ma Seata i Skode - która świetnie u nas idzie.
Fiat ma Zastave i fabryke u nas, więc kopać sobie nie będą. Renault ma Dacie i zaraz rusza z Simcą. No chyba że AUTOVAZ - zawsze możemy trzaskać 2107 :-)

Stąd te pomysły by dla samej idei zrobić wskrzesić auto legendę naszych dróg....
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-01-15, 18:30   

No to mamy Syrenkę.

"Kutno ma szansę stać się stolicą polskiej motoryzacji. Dzięki konsorcjum składającego się z dwóch firm: Polfarmex S.A. i AMZ Kutno Sp. zo.o. w naszym mieście realizowany jest projekt z „Reaktywacją polskiego przemysłu motoryzacyjnego - Syrenka”.

W dniu 20 grudnia w siedzibie firmy AMZ odbyło się sympozjum naukowo-przemysłowe związane z „Reaktywacją polskiego przemysłu motoryzacyjnego - Syrenka”. Było to podsumowanie etapu prac związanych z zaprojektowaniem i uruchomieniem produkcji kultowego już samochodu Syrenka. Nadzorcą przedsięwzięcia jest Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Prace koncepcyjne rozpoczęły się już w 2011 roku.

Po rozstrzygnięciu konkursu na design przyszłej konstrukcji rozpoczęły się żmudne prace projektowe"

http://www.youtube.com/watch?v=80HU42cV1RA
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 341
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2014-01-15, 19:41   

Widziałem to. Jestem w szoku. Zbieram szczękę z podłogi. Nareszcie ktoś wziął się do roboty i zrobił bez relacjonowania online na fejsbuku i forach. To mi się podoba. Oczywiście już mnóstwo hejtów, że to auto dla panienek, brzydkie, szpetne itd. Najłatwiej mówić "nie da się", "nie opłaca sie", "i tak się nie uda".... Trzymam kciukI!
_________________
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-15, 19:54   

Znaczy że co, naprawdę zrobili prototyp i on nawet już jeździ?
To to samo co Syrena Sport o której tak dużo się mówiło niedawno?
No nie wierzę....
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 341
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2014-01-15, 19:59   

Nie wiem czy to jest to samo co Syrena Sport, ale raczej nie. Tak, zrobili prototyp, oprócz tego co najmniej dwie karoserie extra i to jeździ!!!! Zrobione na ramie przestrzennej :D
_________________
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-15, 20:10   

Chyba faktycznie nie, bo tamto ma się nazywać Syrena Meluzyna i ma prawo do nazwy Syrena.

A toto chyba jakaś ściema, skoro nawet tak się nie będzie nazywać, to jak to mieliby sprzedawać niby, jako co?
Trabant?
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-01-15, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2014-01-15, 20:31   

Zawsze można nazwać Syrenka ;) Albo Skarpeta :P
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-16, 00:54   

Detale i bryłę pierwowzoru oddano bardzo fajnie.

Co nie zmienia faktu, że IMHO wszelkie te próby reaktywacji syren, warszaw i innych PRLowskich strupów są pomyłką i błędem w założeniu, i mogę długo na ten temat. :>
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-16, 12:23   

bebe napisał/a:
Detale i bryłę pierwowzoru oddano bardzo fajnie.

O wiele bardziej mi się podoba jak opisywana wcześniej "meluzyna". Nie przekombinowana i od razu kojarzy się z tym czym kojarzyć się powinna.


Cytat:
Co nie zmienia faktu, że IMHO wszelkie te próby reaktywacji syren, warszaw i innych PRLowskich strupów są pomyłką i błędem w założeniu, i mogę długo na ten temat. :>

Moim zdaniem fajne by było budowanie "krótkoseryjnych" replik tych pojazdów. Dla ludzi, którzy nie mają czasu lub zapału by samemu robić "reanimację trupa" a chcieliby pojeździć sobie czymś takim.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-16, 12:28   

Przemek77 napisał/a:
Dla ludzi, którzy nie mają czasu lub zapału by samemu robić "reanimację trupa" a chcieliby pojeździć sobie czymś takim.

Różnimy się w ocenie, ilu jest takich ludzi. ;)
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2014-01-16, 12:53   

bebe napisał/a:
Przemek77 napisał/a:
Dla ludzi, którzy nie mają czasu lub zapału by samemu robić "reanimację trupa" a chcieliby pojeździć sobie czymś takim.

Różnimy się w ocenie, ilu jest takich ludzi. ;)

Sam bym chętnie "przytulił" takiego 'jangtajmera' - tyle, że ani czasu ani miejsca nie mam, żeby go sobie odremontować - bo za cenę w moich możliwościach to musiałbym nabyć trupa do kompletnej odbudowy.
Moim marzeniem jest mikrus - gdyby takie repliki tego samochodziku były produkowane to bym nabył (w rozsądnej cenie ofkors) - bo te kilka sztuk co jest na chodzie to właściciele nie sprzedadzą nawet za złote góry.
Ostatnio zmieniony przez Przemek77 2014-01-16, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-16, 18:59   

Przemek77 napisał/a:
Sam bym chętnie "przytulił" takiego 'jangtajmera' - tyle, że ani czasu ani miejsca nie mam, żeby go sobie odremontować - bo za cenę w moich możliwościach to musiałbym nabyć trupa do kompletnej odbudowy.

Mam wrażenie, że rozmawiamy o różnych rzeczach. Ja mam na myśli reaktywacje starych modeli w nowych odsłonach, nie renowację klasycznych aut. To, co zrobiło BMW z Mini, a co bez sukcesów próbował powtórzyć VW z New Beetle, a potem masy całe większych i mniejszych instytucji z Bulim, Trabantem, Syreną Sport, Meluzyną, New Warsaw But Old BMW i innymi fotoszopowanymi ulepami.

Problem z reaktywacją starych modeli w nowych odsłonach polega IMHO na tym, że 1) zakłada ona sentyment dawnych posiadaczy do oryginalnego modelu, 2) zakłada, że dawni posiadacze mają obecnie siłę nabywczą pozwalającą na zakup samochodu zbyt drogiego, niepraktycznego, a zaspokajającego jedynie uczucie nostalgii. Jeśli chcemy reaktywować model z lat '60, to automatycznie targetem naszych starań stają się emeryci. Emeryci w Polsce, w odróżnieniu od emerytów w krajach uznawanych za cywilizowańsze od naszego, nie są synonimem zamożności pozwalającej na realizację takich kaprysów. :) Do tego jeszcze dochodzi kwestia nostalgii - samochody produkowane w demoludach to nie były ani demony prędkości, ani wyznaczniki komfortu, ani ikony niezawodności. :> Nie wszyscy mają dobre wspomnienia z nimi związane, a nawet zaryzykowałbym teorię, że większość ma niedobre. :] Do tego reaktywując samochód z demoludów ograniczamy się tylko do rynku byłych demoludów, bo reszcie świata Trabant czy Syrena nic nie mówią (w przeciwieństwie do takiego Mini), patrz: siła nabywcza i nostalgia. :]

I dlatego właśnie uważam, że wszelkie te próby zrobienia Nowych Warszaw czy Syren to zupełna pomyłka i błąd w założeniach. To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam. :]
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-16, 22:11   

AMZ i spółki są wstanie zrobić prototyp ale myślę że bez silnego lobby rządu i grubego hajsu nic nie powstanie, wszystko kosztuje a konkurencja nie podzieli się wykorzystywaniem ich części w naszym samochodzie ;-)

Też nie jestem zwolennikiem odgrzewania kotleta, nie lepiej stworzyć coś naprawdę fajnego i modnego i trafiające w niszę, która by mogła zapewnić rozgłos i popularność ;).
Taką polską MCV ;-) tyle że z napędem 4x4 w opcji ( wyborem 2 silników benzynowych np. coś ala 1,6 MPI 80 KM ;) i 1,6 Turbo 150 KM i dieselków powiedźmy 90 KM i 130 KM, i dla frustratów eko napęd hybrydowy np. przednia oś z napędem spalinowym 100 KM i tylne oś elektryczna ok 25 KM .
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-16, 22:37   

maciek napisał/a:
AMZ i spółki są wstanie zrobić prototyp ale myślę że bez silnego lobby rządu i grubego hajsu nic nie powstanie, wszystko kosztuje a konkurencja nie podzieli się wykorzystywaniem ich części w naszym samochodzie ;-)

Ale dlaczego rząd miałby topić moją kasę, Twoją, społeczeństwa, w bzdurnym projekcie, który nie ma szans powodzenia, co wykazałem wyżej? :>

maciek napisał/a:
Też nie jestem zwolennikiem odgrzewania kotleta, nie lepiej stworzyć coś naprawdę fajnego i modnego i trafiające w niszę, która by mogła zapewnić rozgłos i popularność ;).

Z racji wykształcenia ;) sam powinieneś wiedzieć, ile kosztuje uruchomienie linii produkcyjnej na wielką skalę. Bo same prace projektowe to przy tych kosztach pryszcz. Można kupić starą linię produkcyjną i tłuc jakieś pseudo-licencyjne ulepy, co obecnie świetnie sprawdza się w Chinach. Tyle, że wewnętrzny rynek chiński to jakieś 81392882929 rynków polskich, a koszty stałe są podobne. :> Na stworzenie bazy technicznej, technologicznej i inżynierskiej, uruchomienie nowoczesnej produkcji i zarobienie na tym, wobec obecnej globalizacji, optymalizacji i daciizacji produkcji samochodów - szans IMHO nie ma.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-17, 08:14   

Przecież wiem i pisałem że jest potrzebny gruby hajs ;-) nikt nas nie lubi wiec nikt nam nie da kasiorki . Wiec jedyne wyjście rząd. Ale i tak dla mnie to bez sensu.
Można sobie tylko pomarzyć
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-25, 17:24   

Już jeździ :mrgreen:
http://moto.onet.pl/aktua...ilismy-ja/3ny1t
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2014-03-25, 18:25   

Akurat AMZ Kutno to poważna firma, która robi wiele ciekawych pojazdów zwłaszcza dla wojska , więc jest szansa że doprowadzi syrenkę do końca.
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-25, 18:47   

Mnie się podoba, aby tylko test zderzeniowy był przyzwoity to kupię ..;)
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne