Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga na wodę w bagażniku Logana
Autor Wiadomość
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-05-10, 13:46   

Problem w ty, że woda pojawia się na postoju nie podczas jazdy. jeżeli to co teraz poprawiłem nie spełni swojego zadania to pokuszę się o to co proponujesz, ale gdyby problem był przez szczelinę przy lampach to by u większej ilości się to objawiało. A znaczy, że uszczelka sparciała, albo jest źle założona, ale w takim wypadku by woda pojawiła sie wcześniej, a na problem z uszczelką jest raczej za wcześnie bo auto ma dopiero niecale 2 lata.
Ostatnio zmieniony przez robertp1983 2011-05-10, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
r 


Marka: Logan
Model: Ambiens
Silnik: 1,4
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-05-10, 21:07   

Miałem wodę w bagażniku i potwierdzam ze ta woda dostała się przez kratkę wentylacyjna. problem znikł po wymianie uszczelek. Trzeba sięgnąć tylny zderzak by się do niej dostać. Te uszczelki pasują od chyba Reno Clio bo, problem usuwałem w zeszłym roku.
_________________
05
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-05-11, 06:34   

Dziękuje o taką właśnie odpowiedź mi chodziło:)narazie zabezpieczyłem prowizorycznie, ale jak to nie pomorze to będe musiał pomyśleć o tych uszczelkach. Trudno zdejmuje się zderzak? i czy musze jakieś spinki dokupować. ewentua;lnie powinni mi to uznać w ramach gwarancji. w sumie to nie jest część eksploatacyjna tylko kiepska uszczelka. pytanie teraz gdzie można kupić taką uszczelkę i jaki ewentualnie ma numer, żeby zamówić ją w serwisie
Ostatnio zmieniony przez robertp1983 2011-05-11, 06:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-22, 22:10   

robertp1983 napisał/a:
gdzie można kupić taką uszczelkę i jaki ewentualnie ma numer, żeby zamówić ją w serwisie

Wygląda na to, że nie ma osobnej uszczelki, tylko jest ona częścią kratki - a ta ma nr 7700838358 i kosztuje 84 zł brutto...


Cytat:
Trudno zdejmuje się zderzak?

Bardzo prostu - wystarczy wymontować światło tablicy rejestracyjnej i odkręcić wszystkie wkręty: 2 od strony nadkola i 1 ukryty pod nim, u samej góry, 4 pod tylną krawędzią auta, od spodu, oraz 3 na dolnej krawędzi otworu bagażnika. Zdejmuje się poziomo, do tyłu. Zalecana jest współpraca 2 osób. Montaż - w odwrotnej kolejności.

Cytat:
czy musze jakieś spinki dokupować

Z zasady - nie, wszystkie części powinny zostać użyte do ponownego montażu.
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2011-05-26, 07:34   

Dziękuje laisar, jak zawsze pomocny:) na razie wygląda na to, że mój patent się sprawuje, więc jeszcze poczekam, ale z drugiej strony, jeżeli występuje jako całość to wydawać 80 zł a prawdopodobnie uszczelka znowu po roku się rozleci, chyba, że jakiś chłam mi wsadzili do samochodu
 
Tomek tls 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2006
Wersja: Prestige
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: Ligota
Wysłany: 2014-06-07, 23:20   

Odświeżam.

Mam ten sam problem, nawiasem mówiąc tata też ma Logana i wygląda to tak samo (ale w sumie w obu Loganach mokro jest tylko z prawej strony).

Film:
https://www.dropbox.com/s...%2018.05.08.3gp

Wymieniał ktoś to (całą kratkę) i pomogło? Na allegro od 50zł ale wg mnie to po prostu wada fabryczna, myślę jak to uszczelnić, jakieś pomysły? Sama wymiana kratki to niestety podejrzewam, że wyjście tylko tymczasowe...
 
Iron_84 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,2
Rocznik: 2013
Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-04-06, 11:50   

Witam.
U mnie zimą pojawiła się woda po lewej stronie.
Lało się do tego stopnia że we wnęce koła zapasowego można było założyć staw z karpiami.
Z tego co do tej pory udało mi się ustalić woda leci przez uszkodzoną uszczelkę
kratki wentylacji pod tylnym lewym reflektorem.
Na chwilę obecną uszczelniłem to prowizorycznie żeby sprawdzić czy to stąd.
na zdjęciach przedstawiam podejrzaną kratkę.
Od str. bagażnika:

od str zderzaka

Teraz czekam na większy deszcz.
Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne