Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
[MN1] MediaNav - uwolniona wersja jest już dostępna
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-10, 14:46   Re: Głos Pana Knapika w nawigacji

mwis2 napisał/a:

Proszę o informację czy poza podmianą pliku SYSorigine.txt należy dodać do katalogu
Storage Card4/NNG/content/voice plik tyskie.zip (tam znalazłem ten głos w pakiecie Jas_pik) - bez zmiany nazwy, czy zmienić nazwę ?

Zminiłem nazwę tyskiego na Voice_Pol-m1.zip i to wszystko
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-06-10, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-06-15, 20:18   

jas_pik, czy mógłbyś powiedzieć jakie mapy tom tom sa zgodne z Media nav?
Wszedłem na stronę http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=42787 i nie chciałbym zmarnować czasu na pobranie nieodpowiednich map. Jaka końcówka będzie ok? A no i mapy wystarczy wgrać czy trzeba je witaminizować?
Ostatnio zmieniony przez agent 2015-06-15, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-15, 21:58   

agent napisał/a:
jas_pik, czy mógłbyś powiedzieć jakie mapy tom tom sa zgodne z Media nav?
Wszedłem na stronę http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=42787 i nie chciałbym zmarnować czasu na pobranie nieodpowiednich map. Jaka końcówka będzie ok? A no i mapy wystarczy wgrać czy trzeba je witaminizować?


Wszystkie do I-go 8, czyli z rozszerzeniem fbl.
Plus poi do nich.
Do uwolnionej wersji wgrywasz i działają, nic więcej robić nie trzeba.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-15, 22:21   

Standardowo działają wszystkie mapy z rozszerzeniem fbl ( od dostawców takich jak HERE- , Teleatlas- Tomtom oraz dostawców lokalnych - EWmapa) oraz pliki z rozszerzeniem POI.
Ponieważ zamieniony plik nngnavi.exe nie bada licencji nie musisz nic witaminizować po prostu wrzucasz do własciwych folderów usuwając niepotrzebne. Nie można przekroczyć wielkości StorageCard4 ponad 2GB map bo mozna uceglić Medianav. Jesli więc podmienisz mapę danego kraju to usuń starą bo nie ma możliwości zmiany kart.
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-06-15, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-06-16, 07:09   

Dzięki za wyjaśnienia. Wczoraj zrobiłem pierwszą nieudaną próbę włączenia Medi@pik. Wgrałem plik upgrade.lnu z Twojego chomika i Medi@pik tez z chomika. System chciał się zaktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Kliknąłem że TAK, nastąpił restart i po restarcie ponownie ten sam komunikat że chce się aktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Pomyślałem że tak będzie ciągle bo na pendrive jest ten plik upgrade. Tylko czemu nie zaktualizował się za pierwszym razem? Skasować nie zdążyłem bo nie miałem komputera przy sobie i późno było ale żadnej żółtej kropki nie zauważyłem. Gdzie ona się dokładnie znajduje? Może u mnie jej nie widać bo mam Renault i żółte logo startowe? A i pendrive nie formatowałem na świeżo więc może to też być przyczyna choć to dziwne żeby to miało wpływ.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-16, 10:53   

Przyczyn może być wiele - medianav jest bardzo wrażliwy na jakość pendrive, oraz na to że musi być świeżo sformatowany - tylko że te pytania powinieneś zadawać w innym poście bo ten temat dotyczy wersji uwolnionej - a medi@pik służy wyłacznie jako środek do jej wgrania.
Ja już nie rozwijam tego projektu - może sprawdź poprzednią wersję.
W każdym razie wgrywanie pliku upgrade.lgu jest potrzebne tylko raz - później zawsze już wykrywa obecność pendriva z moją nakładką.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-16, 18:12   

agent napisał/a:
Dzięki za wyjaśnienia. Wczoraj zrobiłem pierwszą nieudaną próbę włączenia Medi@pik. Wgrałem plik upgrade.lnu z Twojego chomika i Medi@pik tez z chomika. System chciał się zaktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Kliknąłem że TAK, nastąpił restart i po restarcie ponownie ten sam komunikat że chce się aktualizować z 4.0.3 na 4.0.3.1. Pomyślałem że tak będzie ciągle bo na pendrive jest ten plik upgrade. Tylko czemu nie zaktualizował się za pierwszym razem? Skasować nie zdążyłem bo nie miałem komputera przy sobie i późno było ale żadnej żółtej kropki nie zauważyłem. Gdzie ona się dokładnie znajduje? Może u mnie jej nie widać bo mam Renault i żółte logo startowe? A i pendrive nie formatowałem na świeżo więc może to też być przyczyna choć to dziwne żeby to miało wpływ.


Musisz skasować, a najlepiej zmienić nazwę pliku upgrade.lgu na pendrive.
To że drugi raz startuje instalka nie oznacza, że się nie zainstalował.
Żółtą kropkę będziesz widział tylko po pełnym uruchomieniu systemu, gdy podczas uruchamiania masz pendrive z mediapikiem w wejściu usb.
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-06-17, 09:25   

Dziękuję wszystkim, wczoraj uwolniłem nawigację i wgrałem na razie nowszą mape tylko dla Polski HERE 2014.Q4 i wszystko działa. Trochę problemów miałem z restartem Media Nav po zmianach. Jest na to jakaś kombinacja klawiszy? Bo jak wyciągnąłem pendrive z Medi@pik to chciałem powrócić do oryginału i jakoś nie chciało. Potem nie wiem co wcisnąłem że się zrestartowało i chciałbym wiedzieć co dokładnie nacisnąć.
Ostatnio zmieniony przez agent 2015-08-12, 22:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-17, 12:19   

agent napisał/a:
Dziękuję wszystkim, wczoraj uwolniłem nawigację i wgrałem na razie nowszą mape tylko dla Polski HERE 2014.Q4 i wszystko działa. Trochę problemów miałem z restartem Media Nav po zmianach. Jest na to jakaś kombinacja klawiszy? Bo jak wyciągnąłem pendrive z Medi@pik to chciałem powrócić do oryginału i jakoś nie chciało. Potem nie wiem co wcisnąłem że się zrestartowało i chciałbym wiedzieć co dokładnie nacisnąć.

Jak widzisz to nie było trudne :)
I do tego całkiem za darmo :)
Bez pendrive - nie działa moja nakładka - jest to prawda rozwiązanie na podstawie mojego pomysłu aby nakładka nie musiała korzystać z pendrive - aby do niej wejść wystarczy wykorzystać kombinację przycisków( pokrętła) Volume , tzn podłośnoić a nastepnie ściszyć - ale jest to dla tych którzy lubią się pobawić :)
Ta jednak pozostaję z pendrive na stałe w gnieździe.
Nowsze mapy są od EWmapy datowane na 03.2015 i jak dla mnie na dziś mają lepszą siatkę dróg w okolicach mnie interesujących ( gdzie w ciągu ostatniego roku oddano ich do użytku bardzo dużo)
Moja metoda restarrtu nawigacji bez konieczności wyłączania silnika polega do uruchomieniu przez moją nakładkę programu AppMain.exe ( czyli głównego programu obsługi Medianav) - po ok 7 sekundach następuje restart całego systemu i dalsze poprawne działanie MediaNav .
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-19, 07:31   

jas_pik, jak wygląda obecnie sytuacja z SYSorigine.TXT, da się nim wyłączyć to ciągłe dzwonienie przed fotoradarami?
Odnośnie nowego wyglądu, czy mi się zdaje patrząc na zdjęcie czy tam jest dołożona prędkość pojazdu? W oryginalnym układzie tego nie ma.
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-07-27, 18:14   

wrzucam plik upgrade który ma na celu automatycznie uwolnić navi. Dodaje również kilka przydatnych mapek, (niem, pol, cze, sło, lit, łot) najaktualniejsza jest tylko nasza. Można testować. Ale uwaga: WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

przypominam, format pendriva fat 32, plik upgrade.lgu i akceptacja aktualizacji.

do pobrania tutaj:

automat.rar
 
jozef969 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 155
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-07-27, 22:12   

lesiu11 napisał/a:
wrzucam plik upgrade który ma na celu automatycznie uwolnić navi. Dodaje również kilka przydatnych mapek, (niem, pol, cze, sło, lit, łot) najaktualniejsza jest tylko nasza. Można testować. Ale uwaga: WSZYSTKO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

przypominam, format pendriva fat 32, plik upgrade.lgu i akceptacja aktualizacji.

do pobrania tutaj:

automat.rar


A ty ten plik sprawdzałeś,czy tylko go zapodajesz?.
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-07-28, 04:41   

jozef969, przeze mnie zmontowany upgrade, z plików które znalazłem w sieci i mam wgrane na swoim sprzęcie. Aktualizuje się, ale nic mi to nie daje bo już wcześniej miałem uwolnioną wersję.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-28, 06:10   

lesiu11 napisał/a:
jozef969, przeze mnie zmontowany upgrade, z plików które znalazłem w sieci i mam wgrane na swoim sprzęcie. Aktualizuje się, ale nic mi to nie daje bo już wcześniej miałem uwolnioną wersję.


Czy to jest wersja wywalająca się przy dojechaniu do celu, czy jakaś poprawiona?
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-07-28, 06:12   

mi nie wywalało nigdy, nie wiem od czego to zależy

ale plik uwalniający jest dokładnie taki sam jaki był już wrzucany tutaj
Ostatnio zmieniony przez lesiu11 2015-07-28, 06:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-28, 06:21   

lesiu11 napisał/a:
mi nie wywalało nigdy, nie wiem od czego to zależy

ale plik uwalniający jest dokładnie taki sam jaki był już wrzucany tutaj


Jeśli Ci nie wywala, to zgraj może cały swój folder nng z urządzenia i wyślij na priv, please.
Zobaczymy czym się różni od mojego - może w ten sposób dojdziemy co jest przyczyną błędu.
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-07-28, 06:52   

może dlatego, że używam mapy here ? teraz do tego mojego upgrade wrzuciłem TT bo jest nowsza. No ciekawe. Jak bede miał chwilę to skopiuje i wrzuce całe NNG, w konfiguracji w której mi nie wywala po dojeździe do celu. Czasem wywala bląd jakiś ale przed uwolnieniem też wywalało (nie ma to nic wspólnego z dojazdem do celu)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-28, 08:30   

lesiu11 napisał/a:
może dlatego, że używam mapy here ?


Raczej nie, bo jasiu też takich używał i mu się wywalało.
 
jozef969 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 155
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2015-07-28, 15:02   

lesiu11. może wrzucisz filmik jak to wygląda w REALU , bardzo mnie to kusi ale juz raz sobie na bałaganiłem i stąd moje obawy.
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-07-29, 07:15   

Filmik z czego? z aktualizacji?

aktualizuje się jak każda inna aktualizacja, tylko że jest dość spora bo ponad 400mb i dosyć długo trwa i polecam robic na włączonym silniku.

nie nakręce, bo nic to u mnie nie zmienia, mam już uwolnioną wersję już wcześniej wgraną.

Wrzucam jeszcze dla chętnych upgrade zmieniający smutną kolorystykę dacii na kolorową renault. Zarówno w menu jak i w nawigacji (chyba jeszcze nikt nie wrzucał takiego kompletu, a jak tak to sorry)

drugi upgrade to to samo, ale zmieniony z mojego widzimisie ten wrzeszczący róż/fiolet w odtwarzaczu na zieleń

MediaKolor

MediaKolorZiel
Ostatnio zmieniony przez lesiu11 2015-07-29, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-12, 22:09   

Witam,
Zauważyłem że włączenie regulacji dźwięku które po polsku w MediaNav nazywa się Głośność a po angielsku chodzi o Loudness u mnie nie działa. Nie ma różnicy czy włączę ON czy OFF. Ciekawi mnie czy ktoś ma podobnie i co może być u mnie nie tak. Tu http://www.dacia-forum.or...&hilit=loudness
ktoś miał podobnie ale bariera językowa nie pozwoliła mi znaleźć rozwiązania, nawet z tłumaczem. Coś niby że problemem może być soft 4.0.3? Bo taki własnie mam tyle że modyfikowany pod uruchomienie Medi@pik. Może to właśnie ten upgrade coś popsuł? Ktoś może potwierdzić działanie lub nie tego przycisku albo może zna czemu u mnie nie działa?
Ostatnio zmieniony przez agent 2015-08-12, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-12, 22:37   

Loudness działa w każdej wersji oprogramowania( nie zależy też od Mei@pik) ale jest zależny od Twoich ustawień dźwięków wysokich i niskich - to jest tzw podbicie tonów niskich i wysokich , jeśli ustawisz płaską charakterystykę dźwięku to odczujesz różnicę jego włączenia lub nie.
Oczywiście dużo też zależy od tego czy masz standardowe głośniki czy podmieniłeś je na lepsze :-D
Nie jestem koneserem ale to byłą pierwsza zmiana jaką zrobiłem w DD w dniu jego odbioru :)
Ale to takie drobne zboczenie.
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-13, 05:19   

Glosniki tez zmienilem zaraz po zakupie. Jeszcze poprobuje ale mysle ze obojetnie jakie sa ustawienia włączenie loudness powinno dawac jakąś różnicę.
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-08-13, 23:49   

lesiu11 napisał/a:

Wrzucam jeszcze dla chętnych upgrade zmieniający smutną kolorystykę dacii na kolorową renault. Zarówno w menu jak i w nawigacji (chyba jeszcze nikt nie wrzucał takiego kompletu, a jak tak to sorry)

drugi upgrade to to samo, ale zmieniony z mojego widzimisie ten wrzeszczący róż/fiolet w odtwarzaczu na zieleń

MediaKolor

MediaKolorZiel


Chciałbym zapytać się czy zmienia "w środku", tzn. po uruchomieniu, czy podmienia logo z Dacii na Renault. Bo wolałbym mieć Dacia :). A samo menu już z Renaulta, bo rzeczywiście jest ładniejsze.
Ostatnio zmieniony przez dacialoganmcv 2015-08-13, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-08-14, 21:40   

nie, loga nie zmienia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne