DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jazda testowa - Sandero - czy to nie są jaja?
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 12:18   

Husky napisał wyraźnie: "u nas" - czyli "u nich, w Tandemie",nie w Dacii Polska.

Ale faktycznie: zasada idiotyczna /: - tyle że chyba w żadnym innym salonie nikt jeszcze czegoś podobnego nie słyszał. Chociaż po innych opowieściach nt tej firmy jakoś nie czuję się zaskoczony...



@Husky: "Upór skretyniałego maniaka" dotyczył TSD czego innego, bądź łaskaw zauważyć.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-24, 14:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-24, 12:28   

Faktycznie, nie doczytałem za co przepraszam. Ale jak widać brak dostępu do jazd testowych dotyczy nie tylko Renault Tandem, ale również innych dilerów - o czym świadczy nie tylko moje doświadczenie, ale również posty innych userów.
Tak, Laisar ma rację - sformułowanie "Upór skretyniałego maniaka" było skierowane na określenie konkretnego sprzedawcy w konkretnym salonie - być może gdzie indziej jest lepiej, niestety nie mam zcasu ani ochoty jeżdzić w nieskończoność po salonach tej samej marki prosząc o jazdę testową - jeśli przed kupnem tak traktują klienta aż strach pomyśleć co będzie w razie POTENCJALNEJ (odpukać, nikomu nie życzę...) naprawy gwarancyjnej
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 14:44   

Ja za to miałem na myśli, że brak dostępu do jazd gdzie indziej niż w Tandemie jest zazwyczaj spowodowany trudnościami obiektywnymi - i że jakby demówki były na stanie, to wtedy raczej nikt by nie utrudniał jazd dziwnymi warunkami "tylko dla kupujących" (o czymś takim naprawdę pierwsze czytam :shock: ).
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 16:21   

Czy nie powinno byc zelazna zasada ze w salonie jest kazdy pojazd do jazd testowych ? Juz nie wspominam o wersji silnika czy wyposazenia ale wedlug mnie po jednym duster 4x2 np 85 KM, Sandero 1.6, Logan, MCVka. Niech bedzie wszystko w wersji laureate . Niech salony je sprzedaja po wyjezdzeniu odp limitu km ale na ich miejsce niech czekaja nowe demowki z fabryki. Jesli bedza problemy z dostepnoscia jakichkolwiek demowek nikt rozsadny nie kupi daci na podstawie opni czy katalogu. Osoba ktora sprzedawala mi Sandero 2009r. sugerowala , ze plusem zakupu tego jego pojazdu jest fakt, ze jest w Warszawie i nie trzeba czekac pol roku. Dla mnie to bylo malo istotne bo i tak nie planowalem kupic nowego z salonu. W swietle tych problemow z dostepnoscia pojazdow argument bylego wlasciciela mojej daci nabiera glebszego sensu;-)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 16:22   

benny86 napisał/a:
Husky wszystko pięknie ładnie, ale powiedz mi jak mam podjąć decyzję o kupnie nie wiedząc jak samochód się prowadzi, jak elastyczny/mocny silnik jest w realnych warunkach ( a nie w katalogu producenta...) jak autem się manewruje w realnych warunkach (co z tego że mi podają średnicę zawracania, pozostaje np sprawa jak mocne jest wspomaganie). Oczywiście w salonie można pewne rzeczy ocenić/sprawdzić - pozycję z kieroiwnicą, wygląd wnętrza, rzucić okiem na bagażnik czy porównać ceny :katalogowe" z ofertą danego dealera ale to dopiero początek.
Jeśli Dacia ma takie zasady że po jeżdzie próbnej trzeba kupić auto to życzę powodzenia, z pewnością więcej do ich salonu nie zawitam - i to nie dlatego że samochód mi nie odpowiada - po prostu nie mam możliwości sprawdzenia czy on mi odpowiada, a lekceważąca obsługa w salonie tylko potęguje negatywne wrażenie.
W żadnym z odwiedzanych przeze mnie salonów nikt nawet nie wspomniał że jazda testowa do zcegokolwiek zobowiązuje, z reguły sami sprzedawcy zachęcali do jazdy, zcasami po powrocie prosili o wypełnienie ankiety nt danego modelu i mojej ocenie auta - bardzo chętnie wypełniałem bo widziałem że komuś tak zwyczajnie i po prostu ZALEŻY


http://www.auto-swiat.pl/...w-mozna-wierzyc

:-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-24, 17:33   

laisar napisał/a:
miałem na myśli, że brak dostępu do jazd gdzie indziej niż w Tandemie jest zazwyczaj spowodowany trudnościami obiektywnymi - i że jakby demówki były na stanie, to wtedy raczej nikt by nie utrudniał jazd dziwnymi warunkami

Też mi się wydawaje że tak powinno być, ale niestety - na placu widziałem jedna logankę i dwie sandero demówki zarejestrowane (benzyna i diesel)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 17:57   

A skąd pewność, że to były właśnie demówki? Bo akurat ten fragment z wypowiedzi husky'ego brzmiał sensownie - nie wszystko, co widać, że stoi, można choćby tylko pokazać innemu klientowi z bliska. A co dopiero mówić o jazdach próbnych...

Zresztą - jeśli nawet byłyby to demówki, to po prostu tym gorzej dla danego salonu, który jak najbardziej zasługuje na krytykę.

Bardzo jednak wątpię, żeby zarządzenie o konieczności zakończeniu jazdy podpisaniem umowy pochodziło z centrali...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-24, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-24, 18:22   

Były to na sto% demówki bo wówczas codziennie jeżdziłem tą trasą na uczelnie i wiele razy je widywałem na (jakieś 3 m-ce pózniej były nawet wystawione do sprzedaży i w opisie podana informacja że to samochody demonstracyjne), jedna z nich anwet przede mną zjeżdżała do salonu. Czy zalecenia w sprawie jazd pochodzą z centrali czy od dealera - sory ale to ich problem, dla mnie brak dostępu do jazdy tetsowej lub też ( o zgrozo) zobowiazanie do kupna auta po jezdzie ( a włąściwie to na jakiej podstawie?) są żałosne
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 444
Skąd: ZGY
Wysłany: 2010-09-24, 18:29   

Ja na poczatku miesiąca zamówiłem Dustera w Rosiak i Syn wszczecinie. Jest to salon Renaulta-a. Jak przyszedłem do salonu stały tylko renówki. Byłem z żoną, obejżeliśmy wszsytkie, lecz nas interesowałą dacia.Zero zainteresowania ze strony personelu. Dopiero po naszym zgłoszeniu się do jakiegoś pracownika salonu wykazał on małe zainteresowanie się nami. Po chwili zgłosił się inny pan, który umożliwił nam jazdę testową Dusterem. Ok. 1-1,5 km jazdy. Doznania nie za duże bo i czas-dystans przejazdu nie za duży. Podziękowalismy za przejażdżke i wróciliśmy do domu. Po dwóch dniach zgłosiłem się do tego samego pana z salonu, że chcę mimo wszystko zamówić Dustera. Nie było żadnego problemy, lecz nie było jednak możliwości obejżenia chociaż Dustera, który był demówką, bo podczas jazdy nie zdażyłem się mu przyjżeć dokładdniej. W sumie zamówiłem samochód ttrochę w ciemno, bo za dużo o tym aucie na żywo nie wiedziałem. Ale uważam to i tak za sukces, bo jak w sierpniu byłem w Lublinie w salonie Daci, to pracownicy nawet nie pofatygowali sie by spytać mnie jakie auto mnie interesuje, czy udzielić mi jakiejkolwiek informacji na temat samochodów dacia. kompletna zlewka na klienta. Dlatego fakt możliwości krótkiej ale zawsze przejażdżki wSzczecinie uważam za sukces.
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 18:30   

nie rozumiem po co roztrząsacie temat jazd próbnych i podpisywania czegokolwiek. Jest to bezsens, i wątpie, czy ktokolwiek się z tym spotkał osobiście.
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 22:45   

benny86 napisał/a:
Czy zalecenia w sprawie jazd pochodzą z centrali czy od dealera - sory ale to ich problem

Oczywiście, kluczowy jest sam brak dostępności demówek i trzeba to krytykować - ale jeśli chce się napiętnować kogoś konkretnego, to należy po prostu oskarżać prawdziwego winowajcę, inaczej nie ma to żadnego sensu.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-09-24, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-24, 22:54   

Ok, ale ja, zwykły potencjalny kupiec, nie znam mechanizmów wewnetrznej organizacji dealerów, relacji ich z centralą itp
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-24, 23:24   

Dlatego zawsze trzeba ochrzaniać dilerów! d: (Sorry, koleżanki i koledzy z salonów <;). Oni i tak zazwyczaj zasłaniają się "dyrektywami centrali", ale klienta to właśnie nie interesuje, bo zgodnie z prawem to oni są dla nas stroną, a nie żadna centrala.

A w tym konkretnym przypadku - husky napisał przecież wprost jak wygląda sytuacja...
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3497
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2010-09-25, 05:46   

jjmalin napisał/a:
z tego wynika, że jak przejadę się Daćką to musze ją kupić. i to jest walka o klienta. nigdy nie spotkałem się z tym, żebym po jeździe próbnej musiał kupić dany samochód ...

A jeden mój kolega raz tylko z dziewczyną... i musiał się żenić, jej tatuś dopilnował. :mrgreen:
Ale faktycznie - dla mnie jazd próbnych nie było, dopóki prawie nie rzuciłem zaliczki na stół i przy tym dodałem - "Ale głupio trochę tak bez jazdy próbnej... - za 2 godziny wydarli mi skądś samochód testowy.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-09-25, 14:07   

Dziś byłem w stolicy mojego województwa - Rzeszowie - podjechałem przy okazji do Renault Zodiac - wyzamykane, ani widu ani słychu a żadnej Dacii nie ma ani w salonie ani przed. Popatrzyłem przez szybę i pojechałem dalej. Dobry dealer nie jest zły :roll:
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-25, 14:24   

Marekbtg a o której godzinie tam byłeś? W soboty z reguły każdy salon jest krócej otwarty - u mnie w zależności od marki do 12.00 lub 13.00
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-09-25, 14:30   

O 10:30.
Z całym szacunkiem, ale chyba jakbym był w godzinach innych niż podane na drzwiach salonu to nie byłoby tego postu.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-25, 14:38   

Hmm coś ostatnio kiepsko z obsługą w salonach dacii - jazd testowych nie ma, jak są to "trzeba" kupić samochód, terminy odbioru odległe (choć tu dusterowcy mają miłe niespodzianki czytałem), problemy z homologacją - coś duze tego...
 
tolkiszon82 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: "--"
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-09-25, 17:29   

benny86 napisał/a:
choć tu dusterowcy mają miłe niespodzianki czytałem



nie wsyscy kolego niestety ja raczej mam jak do tej pory nie miłą
_________________
Przepraszam za orografie :)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3497
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2010-09-25, 18:21   

marektbg napisał/a:
O 10:30.
Z całym szacunkiem, ale chyba jakbym był w godzinach innych niż podane na drzwiach salonu to nie byłoby tego postu.

Może wszystko sprzedali i poszli oglądać mecz z Kanadą... :mrgreen:
Ja właśnie w sobotę 2 tygodnie temu miałem jazdę próbną u nich - koło południa.
 
TinTin 


Marka: Toyota
Model: Corolla
Silnik: 1.3 XLI
Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 33
Skąd: Spain
Wysłany: 2010-09-27, 17:57   Re: Jazda testowa - Sandero - czy to nie są jaja?

marektbg napisał/a:

Mam prośbę - gdzie mogę przejechać się Sander - mieszkam w Tarnobrzegu - Lublin, Kielce, Radom... gdzie?


Już pewnie odbyłeś, ale jak nadal nie znalazłeś dema spróbuj w Szczecinie lub Świnoujściu :-P ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-27, 19:06   

Hmm, a może ONI to robią specjalnie? Bo jak już się taki klient nadzwoni, najeździ, naszuka - to kiedy w końcu znajdzie, to już się czuje jak w pół drogi do nieba... I aż głupio nie kupić? <;
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-09-27, 19:07   

Ostatecznie i tak zdecyduje to, jak auto wypadnie na jezdzie - a więc co prezentuje i czego wymaga potencjalny kupiec
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-28, 00:26   

http://sjp.pwn.pl/slownik/2561982/ <:
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-28, 07:56   

W Alejach Jerozolimskich w Warszawie pojeżdziłem dieselkiem Sandero od ręki. Tak tylko mówie
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne