DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-21, 02:46   

Ładne radio ;-) , mozesz podac oznaczenie modelu i kolor podswietlania ?
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-02-22, 00:05   

piotrkrk napisał/a:
Wychodzi średnio 7.87 l / 100 km. Czy to norma w takich warunkach, czy też kwestia niedotarcia silnika?
\Myślę, tak, zima, zimówki, nieułożony silniki, kierowca i auto się jeszcze nie dotarli ;-)
Przejrzyj sobie mój wątek. Znajdziesz tu min dane nt. spalania w różnych warunkach jazdy. Aha, też zaczynałem od 7.8 L /hkm, w lecie.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3383
Pozdrawiam,
Piotr
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2011-02-22, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-26, 12:12   

bebe napisał/a:
piotrkrk napisał/a:
Ten z ambiance jest dużo ciemniejszy i mniej połyskliwy, zdjęcie to nawet trochę zafałszowało, na oko to tak bardzo kontrastuje z tym srebrnym radiem, że aż wydaje się bardzo ciemnoszary, prawie czarny. Co nie znaczy, że jest brzydki, moje oko cieszy. Tylko miałem nadzieję, że będzie bardziej pasował do srebrnego radia.

To może zamienimy się na plastiki? :) Ja mam turbo-srebrny z wersji Laureate Logana. :/ Jedyne co, to będziesz musiał wychechłać sobie dziurę między radiem a włącznikiem awaryjnych. ;)


Ale ten kolor jest całkiem fajny, jedyny problem jest taki, że katalogu wygląda zupełnie inaczej. W salonie mają przeważnie demonstracyjne samochody w wersji Laureate, dlatego ciężko się zorientować, jak wygląda ten kolor "szary etoile" w rzeczywistości.

mekintosz napisał/a:
Ładne radio ;-) , mozesz podac oznaczenie modelu i kolor podswietlania ?


To jest prawdopodobnie ten model (pudełko mam w piwnicy i nie pamiętam dokładnego oznaczenia):



http://www.telekom.com.pl..._cdx-s2250s.htm







Przciski podświetlane są na czerwono (pomarańczowo?) a centralny wyświetlacz jest niebieski, można go rozjaśnić i przyciemnić.

Zdjęcia z netu:






Jest jeszcze jedna rozbieżność katalog - rzeczywistość na którą się natknąłem, mianowicie "siatka kopertowa na bagaż". Ale o tym napiszę następnym razem.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-01, 12:03   

Witaj, bardzo mi się podoba Twój "full protection" - zmierzam w kierunku takiego samego w wersji Ambiente 1,5dCi 90kM i w kolorze czarnym. Miałbym do Ciebie kilka próśb:

1) Czy mógłbyś orientacyjnie podliczyć ile kosztowały te wszystkie plastikowe nakładki na nadkola i drzwi? Czy te wszystkie nakładki są do dostania u dealera Dacii?
2) Czy nie myślałeś by założyć orurowanie z przodu i z tyłu? Bardzo by pasowało do tych plastikowych zderzaków.




3) Czy mógłbyś wrzucić do wątku więcej zdjęć wnętrza w tym jakieś całościowe konsoli (np. z tylnego siedzenia), bo chciałbym zobaczyć jak prezentują się te wszystkie srebrne aplikacje?

Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony przez Fresu 2011-03-01, 15:35, w całości zmieniany 4 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18032
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-01, 13:31   

@Fresu: Ad 1) Chyba wszystkie dodatki i ceny są w http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3159 - natomiast ile za nie zapłacił akurat piotrkrk, to przecież nie musi mieć większego związku z czymkolwiek...
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-01, 15:34   

Dziękuję, nie zauważyłem tego tematu - już sobie wszystko policzyłem.
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-13, 15:01   

Dawno nie pisałem, ale też z Dusterem nie działo się nic szczególnego, jeździ normalnie. Półtora miesiąca od zakupu, na liczniku mam 1650 km. Samochód ciągle wzbudza duże zainteresowanie, dziś pewien biegacz przy Błoniach obiegł samochód dookoła i zapytał czy "może wsadzić głowę do środka", a później orzekł stanowczo "toż to kawał samochodu jest!".

Założyłem dziś soczewkę szerokokątną na szybę, o któej była mowa na forum, aby sobie ułatwić parkowanie. Kupiłem ją miesiąc temu na allegro za ok 15zł, ale dopiero teraz znalazłem chwilę aby ją zamontować. Po dwóch przymiarkach została ostatecznie nieco z boku, po przeciwnej stronie miejsca spoczynku wycieraczki. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, zrobiłem kilka zdjęć poglądowych:


Tu widać samochód, który stoi bardzo daleko za nami:

zdj. 1.


A tu taki, który stoi tuż za nami. Można ten moment wyczuć, kiedy z pola widzenia soczewki znikają jego światła.

zdj. 2.


A tak wygląda prawdziwa odległość od samochodu ze zdj. 2:

zdj. 3.



Soczewka ma też pewne pozytywne skutki uboczne - zmniejsza martwe pole. Jadąc 5 km/h nakręciłem film, na którym to doskonale widać, samochód czy motocyklista który już dawno zniknął z pola widzenia tylnej szyby, wciąż jest widoczny w soczewce. Taki niespodziewany bonus w widzeniu na boki. Ostatni samochód dobrze pokazuje co daje soczewka przy parkowaniu. Można wydać 1500zł na czujniki parkowania, można 15zł na taki kawałek plastiku, przy czym ta druga opcja jest bardziej w/g mnie zgodna z wizerunkiem Dacii jako taniej marki - dla oszczędnych :)



Wszystkie zdjęcia i film są zrobione poprzez lusterko wsteczne.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
greg1367 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCi 4x2
Rocznik: 2010 był, teraz 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 343
Skąd: prawie Łódź :)
Wysłany: 2011-03-13, 19:50   

Fajnie przedstawiłeś zalety soczewki,chyba się skuszę :-D
Jakim aparatem robisz fotki,bardzo ładne :-D
_________________
D u s t e r D r a k u l a
Ostatnio zmieniony przez greg1367 2011-03-13, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-13, 19:57   

ja chyba też... :lol: , chociaż mam asystenta parkowania (czujniki) ale są one jednak nieprecyzyjne :-( (mam porównanie bo również czujniki w Lanosie i te są o niebo lepsze)... - a dodatkowy "pomocnik", zwłaszcza za niewielkie pieniądze nie zaszkodzi :lol: ...
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-14, 18:32   

greg1367 napisał/a:
Fajnie przedstawiłeś zalety soczewki,chyba się skuszę :-D
Jakim aparatem robisz fotki,bardzo ładne :-D


Te zdjęcia i film robiłem kompaktem Panasonic, stary model, nie jest produkowany od kilku lat, bodajże oznaczenie ma FX-07.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-27, 21:56   

Przeglądając forum natknąłem się na wątek o pokrowcach i bardzo dokładny opis ich montażu który zamiescił jacusb.

http://www.daciaklub.pl/f...hp?t=4805#81462

Wyglądały solidnie i cena też była odpowiednia, zatem zamówiłem je w tej samej firmie, kilka dni temu dotarła do mnie paczka. Zażyczyłem sobie boki w kolorze ciemny grafit (nie da się ciemnieszych, a wolałbym czarne), a środek w kolorze "czarny". Ten czarny to jest czarny tak bardzo umownie, w słońcu wygląda trochę nawet na brąz, no ale w cieniu za czarny ujdzie. Pokrowce są nieźle wykonane, dość grube, z miękką gąbką od spodu, estetyczne.

Zdarzyło się dziś wolne popołudnie, które postanowiłem przeznaczyć na montaż rzeczonych pokrowców. Nie chciało mi się trochę wierzyć, że jacusb robił to aż trzy godziny, ale naprawdę - przeciąganie gumek przez wszystkie szpary, dokładnie naciągnięcie wszystkiego i zamocowanie zajęło mi bite trzy godziny bez chwili odpoczynku. Efekt jest całkiem niezły, gąbka którą są pokryte pokrowce nadaje siedzeniom dodatkową miękkość, jest ciut wygodniej niż w "standardzie". Straty - jeden skaleczony palec, coś ostrego znajduje się w zagłebieniu pomiędzy siedziskiem przednim a oparciem, uwaga z wpychaniem tam ręki na siłę. A siły trzeba użyć, inaczej nie da się przepchnąć materiału.

Cena - 140zł + 20zł przesyłka pobraniowa.

Zamontowane pokrowce:















A na koniec zadowolony Duster już po zabiegu:





Oraz mały "teaser" o tym co będzie w następnym odcinku sagi:

_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-28, 09:09   

czy też musiałeś zrobić nacięcia :-( pokrowca przedniego siedzenia - o których pisał swojej "instrukcji" jakubs?
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2011-03-28, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-28, 21:04   

TD Pedro napisał/a:
czy też musiałeś zrobić nacięcia :-( pokrowca przedniego siedzenia - o których pisał swojej "instrukcji" jakubs?


Obeszło się bez robienia nacięć, chociaż jak ktoś chciałby super dokładnie wpasować pokrowce przednie pomiędzy siedzisko a oparcie to można wyciąć, u mnie jednak mocne wepchnięcie materiału głęboko załatwiło sprawę. Zobaczymy na ile to jest skuteczne i jeśli pojawią się problemy typu marszczenie itd. to zastanowię się nad wycięciami.

Jedyne dziury jakie musiałem zrobić to te na pręty zagłówków - przedziurawiłem materiał śrubokrętem.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-03-28, 21:08   

zamówiłem dzisiaj takie pokrowce, zobaczymy jak sobie poradzę z montażem... :-P
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-31, 12:51   

piotrkrk napisał/a:
Mój Duster jest mój już od 3 tygodni, ale ciągle jest na dotarciu, dziś stuknęło mu 960 km na liczniku. Zdecydowałem w końcu zmierzyć spalanie, nie robiłem tego wcześniej, aby się nie stresować ewentualnym apetytem na benzynę tego samochodu, zwłaszcza w porównaniu z poprzednim, bardzo oszczędnym.

Wlałem wczoraj do pełna zwykłej E95 (Shell) i ruszyłem w drogę, z Krakowa w okolice Opola, większość drogi autostradą, teren płaski, bez żadnych korków i utrudnień na drodze w obie strony, bez dużego wiatru. Starałem się utrzymywać stałą prędkość - ok 90 km/h, przy 3000 obrotów. Temperatura wczoraj około zera, dziś -5 stopni. W sumie przejechałem 377 km, z czego 328 km rzeczoną autostradą ze stałą prędkością, reszta po mieście, ale bez większych korków. Po powrocie znowu wlałem do pełna, zmieściło się 30 litrów. Wychodzi średnio 7.87 l / 100 km. Czy to norma w takich warunkach, czy też kwestia niedotarcia silnika? Ktoś tu pisał, że w wersji 4x4 miał mniejsze spalanie.

Samochód spisuje się bez zarzutu, staje się praktycznie przezroczysty, czyli nie przeszkadza w tym, co ma robić - jechać. Pewnie zaczynam się do niego przywyczajać. Wnętrze jest dobrze ogrzane, z radia płynie sobie spokojnie muzyka, jest miekko.


Tylko pogratulować ;) Mam pytanie, jestem jeszcze przed zakupem. Czy obecnie mając za sobą już pewne doświadczenia - sklaniałbyś się do zakupu Dustera z napędem na jedną oś czy na dwie? Czy w normalnym użytkowaniu brakowało Ci napędu na 4? Jakie to były sytuacje? Mnie dealer (o dziwo) przekonuje do napędu na jedną oś. Na dwie auto jest jakby nie było droższe o 7 tys. no i dochodzi wyższe zużycie paliwa i awaryjność???
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2011-03-31, 12:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-03-31, 15:15   

Piotr_K napisał/a:
]

Tylko pogratulować ;) Mam pytanie, jestem jeszcze przed zakupem. Czy obecnie mając za sobą już pewne doświadczenia - sklaniałbyś się do zakupu Dustera z napędem na jedną oś czy na dwie? Czy w normalnym użytkowaniu brakowało Ci napędu na 4? Jakie to były sytuacje? Mnie dealer (o dziwo) przekonuje do napędu na jedną oś. Na dwie auto jest jakby nie było droższe o 7 tys. no i dochodzi wyższe zużycie paliwa i awaryjność???


Nie zapominaj o mniejszym bagażniku w 4x4 (a przy pięciu osobach plus bagaże znacząco mniejszym) oraz dłuższej drodze hamowania wersji 4x4 - masa wieksza a hamulce takie same - słabe.

A teraz dwie odpowiedzi na to samo pytanie:

KRÓTKA

Brałbym zdecydowanie wersję 4x4, bo daje niesamowitą wolność.



DŁUGA

Tu odpowiedź jest bardziej skomplikowana i każdy musi sobie sam rozważyć. Już kilka razy byłem Dusterem w sytuacjach gdzie BARDZO ciężko było mi wyjechać z napędem na jedną oś, co prawda zawsze wyjeżdżałem, ale z trudem oraz ochlapany błotem po dach. Z drugiej strony, swoim dawnym samochodem nie odważyłbym się nawet zbliżyć w te rejony, gdzie bez problemu wjechałem Dusterem 4x2. No, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jak już się w ogóle wjechało, to miło by było także bezstresowo wyjechać, a to daje tylko i wyłącznie napęd 4x4. Duster 4x2 nie daje tak naprawdę nic ponad normalny samochód, no może jedno - zaparkujesz na każdym wysokim krawężniku gdzie nikt nie śmiał wjechać bo zawiesiłby się już na zderzaku. To się bardzo przydaje - w mieście. W terenie, jeśli chcesz zachować komfort psychiczny, że bez problemu wyjedziesz, wersja 4x2 to co najwyżej SUCHE polne drogi z dużymi dziurami, ale w żadnym wypadku błoto lub co najgorsze - błoto pod górę. Wtedy 4x2 leży i kwiczy.

Pozostaje jeszcze jedno - kwestia pieniędzy. Ja stwierdziłem, że te kilka tysięcy to jest dużo, do tego dolicz koszt paliwa, oraz koszt ew. napraw dużo bardziej skomplikowanego układu napędowego i zawieszenia - może się nic nie dziać, ale ryzyko trzeba wkalkulować aby nie zakredytować się po korek i nie ładować potem wszystkich swoich pieniędzy w samochód. Ale gdyby np. z nieba spadło mi wtedy dodatkowe 10 tysięcy - brałbym bez chwili zastanowienia wersję 4x4. Niestety, nie spadło.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-31, 22:16   

Dzieki za refleksje - brałbym też 4x4 jesli byłby kredyt 50 - 50, promocje znikły, sprzedaż wzrosła, trzeba do zakupu podchodzić rozsądniej, a tam gdzie rozsądek jest mało miejsca na szaleństwo ;/
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
mausi64 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1,5 dCi 4x2 110 KM
Rocznik: 2010
Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 162
Skąd: prawie Warszawa
Wysłany: 2011-04-01, 13:04   

piotrkrk napisał/a:
TD Pedro napisał/a:
czy też musiałeś zrobić nacięcia :-( pokrowca przedniego siedzenia - o których pisał swojej "instrukcji" jakubs?


Obeszło się bez robienia nacięć, chociaż jak ktoś chciałby super dokładnie wpasować pokrowce przednie pomiędzy siedzisko a oparcie to można wyciąć, u mnie jednak mocne wepchnięcie materiału głęboko załatwiło sprawę. Zobaczymy na ile to jest skuteczne i jeśli pojawią się problemy typu marszczenie itd. to zastanowię się nad wycięciami.

Jedyne dziury jakie musiałem zrobić to te na pręty zagłówków - przedziurawiłem materiał śrubokrętem.


no właśnie - jak się sprawują pokrowce podczas użytkowania ??? cały czas zastawiam się, czy je sobie np. na imieniny kupić, ale mam pytanie, czy się nie marszczą... bo u mojego męża, w .... pandzie są pokrowce, ale non stop się ściągają i wygląda, jakby ich nie było, więc ogólnie - niechlujstwo; mój dusterek brąz cajou, więc ta "brązowa" czerń w słońcu by mi pasowała :lol:

będę wdzięczna za ocenę
życzę wszystkim miłego weekendu
_________________
mausi64 życzy wszystkim bezpiecznej jazdy
Ostatnio zmieniony przez mausi64 2011-04-01, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-01, 22:08   

mausi64 napisał/a:

no właśnie - jak się sprawują pokrowce podczas użytkowania ??? cały czas zastawiam się, czy je sobie np. na imieniny kupić, ale mam pytanie, czy się nie marszczą... bo u mojego męża, w .... pandzie są pokrowce, ale non stop się ściągają i wygląda, jakby ich nie było, więc ogólnie - niechlujstwo; mój dusterek brąz cajou, więc ta "brązowa" czerń w słońcu by mi pasowała :lol:

będę wdzięczna za ocenę
życzę wszystkim miłego weekendu


Na razie zbyt krótko z nimi jeździłem aby sobie wyrobić zdanie, ale póki co nie marszczą się, pytałem też dziś żony jak jej się siedzi, czy wygodnie, czy nic się nie przesuwa i stwierdziła że wszystko OK :)

Ale tak naprawdę to będę mógł powiedzieć po kilku miesiącach jak to wszystko się trzyma i wtedy na pewno podzielę się wrażeniami z testu "długodystansowego". Jedno jest pewne - trzeba je super mocno naciągnąć, a to wymaga dużo czasu i sporo wysiłku.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2011-04-01, 22:20   

piotrkrk,
dzisiaj odebrałem przesyłkę z pokrowcami i pomimo późnej pory spróbowałem się trochę pobawić i je założyć i w związku z tym mam pytanie: jak sobie poradziłeś z montażem na oparciu tylnej kanapy przy bocznych zaczepach/blokadach oparcia kanapy, czy coś nacinałeś oraz drugie pytanie o przeciąganie dolnej części pokrowca oparcia przedniego siedzenia oraz pokrowca siedziska - przez "spojenie" siedziska i oparcia (to o czym pisał jacubs o nacięciu), czy udało Ci się przełożyć te części pokrowca przez tą szczelinę i przeciągnąć gumki?
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-01, 22:28   

TD Pedro napisał/a:
piotrkrk,
dzisiaj odebrałem przesyłkę z pokrowcami i pomimo późnej pory spróbowałem się trochę pobawić i je założyć i w związku z tym mam pytanie: jak sobie poradziłeś z montażem na oparciu tylnej kanapy przy bocznych zaczepach/blokadach oparcia kanapy, czy coś nacinałeś oraz drugie pytanie o przeciąganie dolnej części pokrowca oparcia przedniego siedzenia oraz pokrowca siedziska - przez "spojenie" siedziska i oparcia (to o czym pisał jacubs o nacięciu), czy udało Ci się przełożyć te części pokrowca przez tą szczelinę i przeciągnąć gumki?


Niczego nie nacinałem, te uszy co trzymają tylną kanapę po prostu opatuliłem materiałem, tak jakby były częścią siedzenia. Co prawda teraz są pod materiałem i trzeba operować nimi "na czuja" ale i tak ich nigdy nie używam więc nie ma problemu.

O ile pamiętam to każdy pokrowiec na siedzisko przednie ma z tyłu 2 gumki zewnętrzne (blisko rogów) i jedną lub dwie pomiędzy nimi. Te zewnętrzne przepchałem palcami (tylko dlatego mi się udało, że mam cienkie palce) kalecząc się przy tym, a te wewnętrzne na razie zostawiłem, upchałem tylko mocno jak najgłębiej się dało je wcisnąć, ale nie przepychałem ich "na wylot". jacusb chyba mocował te gumki do jakiejs cienkiej listwy i ją przepychał, może tak spróbuj.
_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
Ostatnio zmieniony przez piotrkrk 2011-04-01, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fresu 


Marka: Citroen
Model: Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benz 110kM
Rocznik: 2007
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-03, 21:22   

Piotrkrk, mam prośbę: czy mógłbyś zamieścić tutaj zdjęcia zbliżeniowe na te plastikowe nakładki na nadkola - szczególnie w tych miejscach, gdzie zachodzą na plastikowe zderzaki? Zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tego co zauważyłem, to te nakładki na nadkola składają się z 2 plastikowych części każda: jedna na blachę nad kołem, druga na sam zderzak. Czy przymierzałeś jak by wyglądała nakładka założona bez tej części na plastikowy zderzak? Bo to w sumie bez sensu zakładać plastikową ochronę na plastikowy zderzak - czepiam się, bo sam jestem zainteresowany wersją Ambiance.
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-03, 21:40   

Dzis nawoskowałem Dustera ręcznie i jestem tak zmęczony, że wrzucam tylko jedno zdjęcie i idę spać :) Przepraszam za brak odpowiedzi na pytania i prywatne wiadomości, postaram się nadrobić w najbliższym czasie. Duster po zabiegu błyszczy się jak psu wiadomy organ:

_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-04-04, 07:29   

piotrkrk napisał/a:
psu wiadomy organ:

Piotrze!!! Wygląda jak "cacuszko", cudnie!!!
Podziwiam pracowitość i efekty!!!!
Ja Piotr to mówię..... ;-)
_________________
48piotr
 
piotrkrk 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: ---
Wersja: Ambiance
Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-04-04, 09:31   

Fresu napisał/a:
Piotrkrk, mam prośbę: czy mógłbyś zamieścić tutaj zdjęcia zbliżeniowe na te plastikowe nakładki na nadkola - szczególnie w tych miejscach, gdzie zachodzą na plastikowe zderzaki? Zarówno z przodu jak i z tyłu. Z tego co zauważyłem, to te nakładki na nadkola składają się z 2 plastikowych części każda: jedna na blachę nad kołem, druga na sam zderzak. Czy przymierzałeś jak by wyglądała nakładka założona bez tej części na plastikowy zderzak? Bo to w sumie bez sensu zakładać plastikową ochronę na plastikowy zderzak - czepiam się, bo sam jestem zainteresowany wersją Ambiance.


ŹLE: Witaj, w przypadku Ambiance które ma plastikowe zderzaki, te nakładki na nadkola są po prostu krótsze. Tej ostatniej cześći która zachodzi na zderzak w Laureate, w Ambiance w ogóle nie zakładają.

EDIT - chyba jednak niezbyt się przyglądam mojemu auto, bo dopiero na zdjęciach zauważyłem że rzeczywiście, plastikowe nakładki na nadkola są również na plastikowych błotnikach, bardzo ciekawe. Ale pewnie są mało widoczne, skoro dopiero teraz, po pokazaniu palcem je zauważyłem:

_________________
Duster niebieski mineral - niebiesko czarni full protection
Ostatnio zmieniony przez piotrkrk 2011-04-04, 22:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne