Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy dacia to auto dla biedaków?
Autor Wiadomość
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-04, 11:34   

Ajgor napisał/a:
Tylko gdzie będą wtedy nasi niektórzy koledzy wylewać swoje frustracje ? ;-)
Zgoda na 103 % :-D


jak zawsze : "haters gonna hate"

zresztą.. jeśli komuś na tym forum nie pasuje Dacia to:

a/ niech się wypisze z forum i go nie czyta - wszystkim to wyjdzie na zdrowie
b/ niech zada sobie pytanie "czemu kupiłem Dacię?"
c/ niech sprzeda ten "syf" i kupi coś "porządnego" - a potem wylewa żale na forum tej innej marki


d/ a po 2 wspaniałych, bezawaryjnych, luksusowo i ekonomicznie przejechanych latach...skruszony...skieruje swe kroki do salonu Dacii :)
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-05-04, 12:01   

keikan napisał/a:

d/ a po 2 wspaniałych, bezawaryjnych, luksusowo i ekonomicznie przejechanych latach...skruszony...skieruje swe kroki do salonu Dacii :)


Chyba że duma bogatego mu nie pozwoli na powrót ;-)
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-04, 12:21   

Ajgor napisał/a:
keikan napisał/a:

)


Chyba że duma bogatego mu nie pozwoli na powrót ;-)


i to właśnie tacy ludzie są dla mnie biedni... emocjonalnie...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-04, 15:58   

eplus napisał/a:
Popierając przedmówcę odniosę się do końcowej części wypowiedzi o koszcie przeglądów - trzeba było zawrzeć kontrakt serwisowy i przeglądy w Renault byłyby po 200 złotych czy nawet taniej. :mrgreen:


Nie było wtedy takiej oferty - wszystkie były dla już wcześniej posiadających Renault.

Domel2250 napisał/a:
Cav napisał/a:
Domel2250 napisał/a:
nadal podtrzymuję, że ta moc +wyciszenie+parę innych drobiazgów z wyposażenia nie jest warta tych ok. 20 tys pln, że o sporo droższym serwisie już nie wspomnę.


Muszę sprostować - faktycznie Sportage z wolnossącym silnikiem to kiepski zakup, jak zresztą wszystko z takowym silnikiem.
Oczywiście i tak o niebo lepszy niż Duster bez silnika, czyli z K4M, który nie nadaje się do niczego, a już na pewno nie do napędu jakiegokolwiek suva.


NIE, NIE i jeszcze raz nie! Nie odezwałbym się, gdyby padło: "dla mnie", "moim zdaniem", w mojej i wielu innych ocenie", ale pisanie wszem i wobec, że ten a ten silnik się nie nadaje, to BZDURA!


Dla mnie bzdurą jest pisanie czegoś odwrotnego.
Renault uznało podobnie i wyrzuca ten silnik gdzie jego miejsce - na złom.

Do porozumienia nie dojdziemy, więc proponuję tematu nie ciągnąć.

Co do "moim zdaniem" - jeśli komuś się wydaje że na forum wygłasza się opinie inne niż swoje - to gratuluję stopnia narcyzmu.
Ja o tym doskonale wiem, więc nie widzę powodów dla których miałby w każdym poście BEZ SENSU dopisywać jakieś oczywistości.


keikan napisał/a:
Ajgor napisał/a:
Tylko gdzie będą wtedy nasi niektórzy koledzy wylewać swoje frustracje ? ;-)
Zgoda na 103 % :-D


jak zawsze : "haters gonna hate"

zresztą.. jeśli komuś na tym forum nie pasuje Dacia to:


Jak ktoś nie rozróżnia pisania prawdy, choćby niewygodnej dla Dacii czasami, od tego co komu pasuje, to w ogóle powinien dać sobie spokój z pisaniem na forum.
Jakimkolwiek.
Głaskanie się po łebkach i udawanie że wady nie istnieją jest dobre, ale w przedszkolu.

A jak się prawdy poznać nie chce, to wystarczy nie czytać - każdemu wyjdzie na zdrowie.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2015-05-04, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-04, 16:42   

Cav napisał/a:
Nie było wtedy takiej oferty - wszystkie były dla już wcześniej posiadających Renault.

Chyba przesadzasz - sprawdzałeś oferty na >moja dacia<
Ja też nie miałem takiej oferty podczas zakupu ponad rok temu ale wyczaiłem na swoim koncie i dzięki nim za pierwszy przegląd przed długim wyjazdem do Albanii zapłaciłem za wszystko ( robocizna i materiały- Motrio) - łącznie 399 zł .
W żadnym poprzednim samochodzie pierwszy przegląd przy przebiegu 10 000 km nie był tak tani ( Renault/Opel/Ford/VAG),
Nową lagunę miałem wyłącznie w 2008 (co prawda podobno królową lawet w ciągu roku zrobiłem ponad 120 kkm bez skorzystania z lawety) - a że był wynajmowany z Hertza - więc nie liczył się do żadnych zniżek.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-05-04, 17:38   

CAV - proszę, po raz kolejny, nie pisać postu pod postem. Oszczędza to miejsce na forum.

Nie mówię tego ze złośliwości, jakbyś to tak odebrał.
Popatrz jak to zrobiłem wyżej z twoimi trzema postami.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-04, 17:54   

@Cav: "miszczu" - czy ten temat jest nazwany " plusy i minusy Dacii"? albo "miażdżąca przewaga Dacii nad innymi markami" ?
chyba nie.
wiec wyrazilem opinie na temat "auta dla biedakow" a nie silnika k4m, wyposazenia, spalania, ceny serwisu itp...
jak Ci nie pasuje ta marka, to sprzedaj i kup cos bardziej lanserskiego. Chyba nikt z nas nie podpisywal cyrografu z Szatanem, ze musi jezdzic Dacia do konca zycia?
ja kupilem Dustera 4x4 z silnikiem 1.6 benzyna bo : CHCIALEM JA MIEC ( i po 3 latach wciaz ja chce) . do tego po 2 latach tak mi sie spodobala ta marka, ceny w ASO i ogolnie traktowanie klienta, ze kupilem zonie Sandero 1.2 i tez jest zadowolona...
i place za nie raty z przyjemniscia...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-05-05, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-04, 18:09   

keikan napisał/a:

jak Ci nie pasuje ta marka,


Nie unoś się majster, bo Ci żyłka pęknie.
Powtórzę, bo widzę, że jeden raz było za trudne do pojęcia:

Jak ktoś nie rozróżnia pisania prawdy, choćby niewygodnej dla Dacii czasami, od tego co komu pasuje, to w ogóle powinien dać sobie spokój z pisaniem na forum.
Jakimkolwiek.
Głaskanie się po łebkach i udawanie że wady nie istnieją jest dobre, ale w przedszkolu.

P.S.
Marka mi nie pasuje o tyle, że zbytnio śmierdzi fatalną firmą jaką jest Renault.
Ale Duster jako taki plusów ma dużo - ot na sobotni rajd 4x4 nie pojechałbym Sportagem, czy innym crossoverem, bo po prostu nie dałby sobie rady.
I nie muszę tego powtarzać w każdym poście, tylko dlatego że jakiemuś pyskaczowi nie podoba się gdy się RÓWNIEŻ zauważa wady.

Więc bądź łaskaw odstosunkować się od mojej osoby i skupić się na merytoryce, bo w niej masz jakoś dużo mniej do powiedzenia....

PLONK WARNING, gdybyś jednak postanowił dalej kontynuować swoje personalne zaczepki.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2015-05-04, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-04, 18:34   

Marek1603 napisał/a:
CAV - proszę, po raz kolejny, nie pisać postu pod postem. Oszczędza to miejsce na forum.

Nie mówię tego ze złośliwości, jakbyś to tak odebrał.
Popatrz jak to zrobiłem wyżej z twoimi trzema postami.


Marku - no to zobacz jak oszczędziłeś miejsce na forum - przykład masz pod swoim postem - autorstwa Keikana.

Nawet jeśli ktoś wymyślił łączenie postów ze sobą niezwiązanych, to zrobił po prostu źle.
I ja nie zamierzam się tego złego pomysłu trzymać.
To nic nie daje, oprócz tego że DUŻO trudniej się odpowiada na taki post.
Ewentualna potrojona ramka wokół postów (bo tylko tyle się traci) i tak jest dużo mniejsza niż choćby jeden, za to trzy razy za długi cytat - a oprócz ramki reszta się nie zmienia.

Więc wolę stosować sprawdzone przez kilkanaście lat zasady z grup dyskusyjnych, niż czyjeś bezsensowne widzimisie.

Przemyśl temat, bo na przykładzie widać kto ma rację - nie warto tkwić w błędzie.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3497
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2015-05-04, 18:36   

Przepraszam, a czy już ktoś dostał definitywnie plonka, czy ciągle tylko same ostrzeżenia :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-04, 18:38   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie było wtedy takiej oferty - wszystkie były dla już wcześniej posiadających Renault.

Chyba przesadzasz - sprawdzałeś oferty na >moja dacia<


Oczywiście.
Jest tylko oferta dodatkowej gwarancji za 1 zł.
Tyle.... że ja już ją mam. ;-)

Żadnych innych ofert dla mnie nie ma i nie było, albo przynajmniej ich nie widzę.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-04, 18:49   

Cav napisał/a:

Jest tylko oferta dodatkowej gwarancji za 1 zł.
Tyle.... że ja już ją mam. ;-)

No widzisz - a ja takiej oferty nie otrzymałem - dla mnie wykupienie rozszerzenia gwarancji na 5 lat zostało wyliczone na 2999 zł :shock:
Niestety nie wykupiłem jej za taką kwotę - bo to dla mnie bez sensu - bo nastąpiło by tylko wydłużenie czasu do 5 lat a z tym samym limitem który posiadam 100 kkm. Rocznie robię około 30 kkm ,
Pamiętaj że oferty są zmienne, musisz sprawdzać co najmniej 2x w miesiącu, a jeśli Ci pasuje to od razu ją wydrukować - bo za tydzień może zniknąć - wydrukowany kupon ma określony czas obowiązywania. Warto to wykorzystywać
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-04, 18:52   

Cav napisał/a:
Marka mi nie pasuje o tyle, że zbytnio śmierdzi fatalną firmą jaką jest Renault.
Ale Duster jako taki plusów ma dużo - ot na sobotni rajd 4x4 nie pojechałbym Sportagem, czy innym crossoverem, bo po prostu nie dałby sobie rady.
I nie muszę tego powtarzać w każdym poście, tylko dlatego że jakiemuś pyskaczowi nie podoba się gdy się RÓWNIEŻ zauważa wady.

Więc bądź łaskaw odstosunkować się od mojej osoby i skupić się na merytoryce, bo w niej masz jakoś dużo mniej do powiedzenia....

PLONK WARNING, gdybyś jednak postanowił dalej kontynuować swoje personalne zaczepki.


jak Ci smierdzi marka Renault, to chyba od poczatku bylo wiadomo, ze te firmy sa polaczone...
to tak jak kupowac Skode i biadolic, ze smierdzi VW.
co do cytowania to sorki, ale pisze z ipada, a nie ze stacjonarki,wiec troche ciezko sie edytuje cokolwiek- tak samo jak uzywac Polskich liter.
a nie bede sie odstosunkowywal od czegokolwiek, bo wciaz twierdze,ze ten watek nie jest od dyskutowania nad plusami czy minusami auta, czy rozwazania ROWNIEZ jego wad czy zalet.
Tytul sklania raczej do dyskusji czy ja,Ty czy dziesiatki (moze nawet tysiace)uzytkownikow Dacii uwaza sie za biedakow, czy nie, a nie o tym, ze kupujac auto za 60.000 PLN nie dostajemy fontanny i, ze za przeproszeniem nie robi loda...
moze zaloz osobny temat np: "dlaczego kupilem chu...owe auto za 60.000 PLN" i tam wylewaj swoje zale na temat zle zainwestowanych pieniedzy...
gdy bylem na forum A6, to nie pisalem tam, ze kupilem zloma, ktory ciagle mi sie psuje, tylko korzystalem z wiedzy kolegow i ustalalem gdzie najlepiej zregenerowac turbine, albo gdzie kupic uzywana sprezarke klimy.
nie mowie o zakladaniu nowej religii w stylu "wieczne uwielbienie dla Dacii", ale jesli minusy Dacii przeslaniaja Ci plusy to serio... zmien marke...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-05-05, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-04, 18:56   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

Jest tylko oferta dodatkowej gwarancji za 1 zł.
Tyle.... że ja już ją mam. ;-)

No widzisz - a ja takiej oferty nie otrzymałem - dla mnie wykupienie rozszerzenia gwarancji na 5 lat zostało wyliczone na 2999 zł :shock:
Niestety nie wykupiłem jej za taką kwotę - bo to dla mnie bez sensu - bo nastąpiło by tylko wydłużenie czasu do 5 lat a z tym samym limitem który posiadam 100 kkm. Rocznie robię około 30 kkm ,
Pamiętaj że oferty są zmienne, musisz sprawdzać co najmniej 2x w miesiącu, a jeśli Ci pasuje to od razu ją wydrukować - bo za tydzień może zniknąć - wydrukowany kupon ma określony czas obowiązywania. Warto to wykorzystywać

ja kupilem ta oferte dla Dustera za 500 Pln,a do sandero dostalem gratis przy zakupie.
tak samo jakw2012 roku przy kupnie Dustera nie bylo mowy o kontrakcie serwiosowym,a juz w 2014 przy kupnie Sandero dostalem przeglady na 3 lata za 300 pln..
Ostatnio zmieniony przez keikan 2015-05-04, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2015-05-04, 20:10   

Jestem biedakiem i niewolnikiem.To auto jest dla mnie i dla 99% niewolników z tego forum.
_________________

 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-04, 20:11   

eplus napisał/a:
Przepraszam, a czy już ktoś dostał definitywnie plonka, czy ciągle tylko same ostrzeżenia :?:

A jak myślisz? Jest bardzo przewidywalny, jak nie PLONK WARNING to problemy z lodówką w bagażniku albo silnikiem K4M. Jakby każdego ignorował to nie miałby na kogo ujadać :-) Facet ma ewidentnie jakiś problem...
Może dostąpię zaszczytu dodania do ignorowanych? :mrgreen:
Przestańmy karmić trola to sam zdechnie.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-04, 20:44   

keikan napisał/a:
ja kupilem ta oferte dla Dustera za 500 Pln,a do sandero dostalem gratis przy zakupie.
tak samo jakw2012 roku przy kupnie Dustera nie bylo mowy o kontrakcie serwiosowym,a juz w 2014 przy kupnie Sandero dostalem przeglady na 3 lata za 300 pln..

Tą ofertę przy Sandero zapewne dlatego że byłeś właścicielem Dacii.
Czy jeszcze coś ciekawego dostałeś ?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-04, 20:46   

keikan napisał/a:


a nie bede sie odstosunkowywal od czegokolwiek,


Jak chcesz, Twój wybór.
PLONK

keikan napisał/a:

bo wciaz twierdze,ze ten watek nie jest od dyskutowania nad plusami czy minusami auta, czy rozwazania ROWNIEZ jego wad czy zalet.


Za to pewnie jak najbardziej jest do napadania na forumowiczów?

P.S.
To że ktoś nie jest bezmózgiem, który nie dopuszcza do swojej ograniczonej świadomości istnienia wad w posiadanym samochodzie, nie oznacza że żałuje swojego zakupu.

Ja osobiście dziś dokonałbym takiego samego wyboru, być może nawet kupię Dustera ponownie, zwłaszcza jak poprawią jego wady w następnym modelu.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2015-05-04, 20:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-05, 07:32   

jas_pik napisał/a:
keikan napisał/a:
ja kupilem ta oferte dla Dustera za 500 Pln,a do sandero dostalem gratis przy zakupie.
tak samo jakw2012 roku przy kupnie Dustera nie bylo mowy o kontrakcie serwiosowym,a juz w 2014 przy kupnie Sandero dostalem przeglady na 3 lata za 300 pln..

Tą ofertę przy Sandero zapewne dlatego że byłeś właścicielem Dacii.
Czy jeszcze coś ciekawego dostałeś ?


w sumie to "tylko":

- przedłużoną gwarancję do 5 lat lub 60.000 km za 1 PLN
- przeglądy serwisowe przez 3 lata za łącznie 300 PLN
- pakiet AC/OC za 500 PLN całość na 1 rok
- ok. 1 000 PLN obniżki od ceny wyjściowej
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-05, 07:35   

Cav napisał/a:




Ja osobiście dziś dokonałbym takiego samego wyboru, być może nawet kupię Dustera ponownie, zwłaszcza jak poprawią jego wady w następnym modelu.


sądząc po Twoich postach, to chyba pod warunkiem, że przestanie go produkować Dacia :mrgreen:
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-05-05, 10:45   

Cav napisał/a:

być może nawet kupię Dustera ponownie, zwłaszcza jak poprawią jego wady w następnym modelu.



Dacia bez wad, problemów i niedoróbek? A do dupy z takim autem!!!
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-05, 11:45   

keikan napisał/a:
w sumie to "tylko":

- przedłużoną gwarancję do 5 lat lub 60.000 km za 1 PLN
- przeglądy serwisowe przez 3 lata za łącznie 300 PLN
- pakiet AC/OC za 500 PLN całość na 1 rok
- ok. 1 000 PLN obniżki od ceny wyjściowej

Ja mam standardową gwarancję 100 kkm w cenie
- przeglądy serwisowe - dostałem kupon
- pakiet OC?AC kosztował mnie 1900
- udało mi się wynegocjować upust przy zakupie 3% od ceny katalogowej
- ale nic innego nie udało mi się wynegocjować.
Ale i tak znalazłem pewien sposób na dodatkową oszczędność - ponieważ zadatkowałem Laureate z dużą ilością opcji - to po powrocie do domu przeanalizowałem to jeszcze raz i po dwóch dniach zmieniłem zamówienie na Prestige - bez zmiany ceny - jedyne czego nie miałem z dodatkowych opcji to nie wziąłem skóry ( doświadczenia z poprzednich samochodów - skóra sprawdza się dla mnie i małżowinki wyłącznie wtedy gdy jest wentylowana)
Moim zdaniem DD nie jest dla biednych ale dla wyrachowanych
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-05-05, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2015-05-05, 12:27   

jas_pik napisał/a:
DD nie jest dla biednych ale dla wyrachowanych


Dodałbym: dla wyrachowanych majsterkowiczów ;-)
Ale może to tylko taki ogląd z poziomu forum DKP DDK... (prawie) Każdy coś tu zmienia i udoskonala w swoim aucie. W skodzie nie musiałem niczego zmieniać ani udoskonalać.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-05, 13:00   

piku napisał/a:

Dodałbym: dla wyrachowanych majsterkowiczów ;-)
Ale może to tylko taki ogląd z poziomu forum DKP DDK... (prawie)

Oj tam oj tam - majsterkowiczem był mój tata jak miał Zaporożca w 1972 roku - inaczej nie dało by się przejechać więcej niż 100 km za jednym zamachem.
W moije pierwszej Dacii Liberta - zakuipionej w 1992 roku już nic nie musiałem majstrować - ale po 4 latach jak odwoziłem żonę z synem ze szpitala to już było słychać jak rdza ją zjada
piku napisał/a:

Każdy coś tu zmienia i udoskonala w swoim aucie. W skodzie nie musiałem niczego zmieniać ani udoskonalać.

W poprzednich samochodach - też nie musiałem niczego zmieniać - po prostu miałem samochody służbowe - i w zależności od stanowiska miałem je różnych producentów i klas - musiałem się pogodzić z tym co dostawałem .
A że DD jest moim osobistym samochodem w którym po prostu poprawiam konstruktorów . A wybór wynikł z długich przymiarek i szukaniu samochodu odpowiadającego moim potrzebom oraz budżetowi - mogłem kupić QQ ale dopłacać za nic 30% nie było dla mnie tego warte.
Mimo że szwagier namawiał mnie żeby za tą kwotę kupić 5 letniego X3 to po sprawdzeniu go na ścieżce diagnostycznej i usłyszeniu ile będę musiał w ciągu 1 roku w niego włożyć odeszła mi ochota na tego typu okazje.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1197
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2015-05-05, 13:05   

piku napisał/a:
jas_pik napisał/a:
DD nie jest dla biednych ale dla wyrachowanych


Dodałbym: dla wyrachowanych majsterkowiczów ;-)
Ale może to tylko taki ogląd z poziomu forum DKP DDK... (prawie) Każdy coś tu zmienia i udoskonala w swoim aucie. W skodzie nie musiałem niczego zmieniać ani udoskonalać.


To może nie są "zmiany" a raczej "personalizacja pod siebie". Zawsze miło jest się wyróżniać - w końcu nie żyjemy w państwie Mao.

Zresztą Mercedes to szczyt technologii (przynajmniej wg. świętej pamięci Top Gear)... a jednak istnieje Brabus czy AMG ;)
BMW też jest niczego sobie - a jednak AC Schnitzer też dokłada swoje 3 grosze...

To tak jak z komputerem, tabletem czy telefonem - masz dziesiątki gotowych tapet pulpitu lub dzwonków, a ludzie i tak wolą wgrać swoje ;)
Ostatnio zmieniony przez keikan 2015-05-05, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne