Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-02-24, 01:20
PILNE Problem przy odbiorze samochodu
Autor Wiadomość
andzrej02 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 20
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-01-26, 10:23   

Też nie jestem zadowolony z mojego sprzedawcy ale tam chodziło o ubezpieczenia a ty masz sprawę naprawdę większego kalibru. Sam musisz zdecydować co zrobić ale ja bym chyba nie odbierał i poszedł do sądu jeżeli chodzi o zadatek i pewnie nakaz kupna który na ciebie nałożą.
Masz dokumentację fotograficzną więc podstawy masz.
Tak jak pisali poprzednicy mechanicznie pewnie samochód jest sprawny, wizualnie pewnie tez go przygotują do wydania, ale z tyłu głowy zawsze będziesz miał myśl ze nie kupiłeś tego co zamówiłeś.

Powodzenia ci życzę.
 
Zbychu504 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 180
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2015-01-26, 11:05   

Jaroslavus - pisałem wcześniej,że cokolwiek wynegocjować będzie ciężko ale niektórzy się upierali nad rabatami 10 000PLN (Jan Ostrzyca)...nie pisałem złośliwie ale uwzględniałem realia.
Teraz jeśli chcesz się wycofać rozmawiaj ze sprzedawcą a jak to nie pomoże żądaj rozmowy z szefem salonu - na moje nie powinien stawiać żadnych problemów ale są ludzie i ludzie :-)
A czy sprzedawca przygotował te auto dla Ciebie do odbioru czy znów będąc w salonie widziałeś to co poprzednio ???
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-26, 20:29   

Jaroslavus napisał/a:
Sprzedawca stwierdził iż "zgodnie z normami przyjętymi przez producenta auto nie posiada wad.". Oczywiście nie zaproponował żadnego rabatu.

Renault Polska odsyła do dealera.

Witamy w Polsce.

Zgodnie z umową mam jeszcze kilka dni na podjęcie decyzji, jeżeli nie znajdę kompromisu, a raczej nie znajdę, w wątku pojawi się nazwa salonu oraz numer nadwozia (na wszelki wypadek, choć pewnie i tak komuś go wcisną).


Bezczelni gnoje. Jeśli nie masz parcia na to właśnie auto żądaj zwrotu kasy. Kolejny przykład, że to dziadowska firma, z którą na dłuższą metę nie warto wchodzić w paragon.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 00:44   

Pewnie nie muszą dbać o klienta skoro dustery same się sprzedają. Zostanie jako demówka lub ktoś inny kupi nieświadom tych niedoskonałości. Oczywiście zostaną usunięte/zamaskowane przed sprzedażą ;-)
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 00:49   

"halo , mam dobrą wiadomość mamy dla pana samochód , miał pan oczekiwać jeszcze kilka miesięcy ale tak dbamy o klienta że załatwiliśmy już dzisiaj "
_________________
Moje auto
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2015-01-27, 15:22   

Karenzo napisał/a:
"halo , mam dobrą wiadomość mamy dla pana samochód , miał pan oczekiwać jeszcze kilka miesięcy ale tak dbamy o klienta że załatwiliśmy już dzisiaj "



:mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol: dobre!
_________________

 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-27, 23:16   Re: PILNE Problem przy odbiorze samochodu

Jaroslavus napisał/a:
..... być może przesadzam..........


Dokładnie tak jest. Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i po przemyśleniach napisze tak: przesadzasz. Widzę, ze tu Cię niektórzy podpuszczają ale Dacia to auto "ekonomik", ma być tanie ale za to nie powiesz "nic nie stuka, nic nie puka". Te drobne niedociągnięcia pewnie zrobią w ramach przygotowania auta a rdza jest nic nie znacząca. Osobiście zastanawiam się nad dokkrem i biorę pod uwagę to iż nie będzie to wykończenie Citana ale za dobrą wersję Doka zapłacę o 20 tys taniej. Oglądałem testy i wiem, że np z nadwozia potrafią dochodzić dziwne dźwięki, biorę to pod uwagę. Oba auta jadą tak samo tylko dokker ma trochę słabsze materiały wykończeniowe. Chcesz auto z idealnym wykończeniem, które wbrew pozorom będzie trakcyjnie zbliżone do Duster'a to dołóż od 30 do 50% więcej.
No sorry ale jak czytam ten wątek to mam wrażenie, że niektórzy chcą Bentley'a za cenę Dacii.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-01-28, 00:19   Re: PILNE Problem przy odbiorze samochodu

mojo napisał/a:
No sorry ale jak czytam ten wątek to mam wrażenie, że niektórzy chcą Bentley'a za cenę Dacii.


Z jednej strony masz rację, czasem oczekujemy od Dacii jakości Mercedesa, z drugiej strony - kupujemy nowy samochód.. Gorsza jakość może być widoczna w jakości wykonania (plastiki, w związku z tym trzaski w czasie jazdy), czy cieńszych blachach lub braku systemów bezpieczeństwa. Ale to jest założenie producenta i kupując Dacię na to się godzimy. Natomiast na rysy zadrapania to już jednak niekoniecznie musimy się godzić, bo to wynika nie z założeń producenta lecz z braku dbałości o szczegóły typu: transport, przechowywanie, ostrożność jakichkolwiek pracach przy samochodzie.
 
Jaroslavus 


Marka: NISSAN
Model: QASHQAI
Silnik: 1.2 DIG-T
Rocznik: 2014
Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-28, 04:31   Re: PILNE Problem przy odbiorze samochodu

mojo napisał/a:
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i po przemyśleniach napisze tak: przesadzasz.


Data rejestracji użytkownika mojo: 20 Sty 2015
Postów: 18

Data utworzenia tematu: 18 Sty 2015


Tyle w temacie użytkownika mojo.

Natomiast w pełni zgadzam się z użytkownikiem benyo, samochód może być pozbawiony pewnych udgodnień, ale powinien być fabrycznie nowy, bez jakichkolwiek wad.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-28, 09:56   Re: PILNE Problem przy odbiorze samochodu

mojo napisał/a:
Jaroslavus napisał/a:
..... być może przesadzam..........


Dokładnie tak jest. Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i po przemyśleniach napisze tak: przesadzasz. Widzę, ze tu Cię niektórzy podpuszczają ale Dacia to auto "ekonomik", ma być tanie ale za to nie powiesz "nic nie stuka, nic nie puka".


"Ekonomik" oznacza, że masz mnóstwo starszych części z palety Reno, brak ocynku, słabsze plastiki, mniej gadżetów, mniej opcji, trzy gwiazdki w testach ADAC, itp.
"Ekonomik" nie oznacza, że dostajesz podrapany, poplamiony i pordzewiały samochód.
Ale może się nie znam i dla Ciebie jest OK.


Jaroslavus napisał/a:
mojo napisał/a:
Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu i po przemyśleniach napisze tak: przesadzasz.

Data rejestracji użytkownika mojo: 20 Sty 2015
Postów: 18
Data utworzenia tematu: 18 Sty 2015
Tyle w temacie użytkownika mojo.
Natomiast w pełni zgadzam się z użytkownikiem benyo, samochód może być pozbawiony pewnych udgodnień, ale powinien być fabrycznie nowy, bez jakichkolwiek wad.


He, he...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2015-01-28, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
pawel_w 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-28, 11:18   

Śledzę ten temat i widziałem już tyle wypowiedzi, że aż postanowiłem się zalogować i w nim napisać.

Piszą różni ludzie, że takie zadrapania to nic, że jakość słaba, że taka praktyka, i w tym momencie życzę im tego, żeby każdy kupowany przez nich nowy sprzęt tak wyglądał - podrapany tv za 2 500 ok biorę - przecież są tv i za 25 000 - tam rys na pewno nie będzie, podrapany wyświetlacz na komórce kosztującej 1 000 pln biorę - przecież są komórki za 5 k PLN - tam tego na pewno być nie może...

Koleżanki i Koledzy - pamiętajmy o tym, że Kolega Jaroslavus zapłaci za swoje auto prawdopodobnie ponad 50 k PLN ! Ja wiem, że dla przeciętnego, akceptującego takie niedociągnięcia w nowym aucie użytkownika forum Dacii to nic nie znacząca kwota :-P - jednak dla wielu osób, w tym dla mnie, zapewne Jana Ostrzycy, czy też kolegi Jaroslavusa to cholernie ciężko zarobione 50 k PLN! Zapewne ponad 50% społeczeństwa nigdy w życiu nie przeznaczy nawet połowy tej kwoty na zakup auta...bo ich zwyczajnie nie będzie na to stać. Dlatego k...a mnie strzela gdy słyszę, że dla dealera, dla Renault/Dacii, dla niektórych użytkowników forum nie ma tematu - że przesadzamy - jeszcze raz życzę Wam znalezienia się w takiej sytuacji i zachowania wtedy prezentowanej pogody ducha.
Dla mnie jako użytkownika Dustera najgorszy nie jest fakt, że jeden z egzemplarzy poobcierał się podczas transportu - dla mnie najgorszy jest sposób załatwienia sprawy przez Renault (można pisać o dealerach ale i tak to własnie z Renault będzie kojarzyła mi się ta sprawa) - nie ma tematu - zastany stan jest zgodny z jakąś tam normą dealerską itd itp, nie ten to następny...
Ale to jest Polska, tu wyrażamy zgodę (bardzo często domniemaną) na wszechobecny tumiwisizm, na niedociągnięcia, nie walczymy o swoje, machamy ręką i w ten sposób tracimy wszyscy, dziś Ty, jutro ja, pojutrze Pan, Pani

Jeśli odbierzesz tego Dustera bez żadnej znaczącej rekompensaty (chociażby w formie jakichś dodatków) oraz dużego przepraszam - już do końca jego użytkowania będziesz myślał, o tym, że zostałeś powiem to brutalnie wydy..ny. Kupiłeś nowy samochód, fakt nie spodziewałeś się klimatronika, ocynkowej blachy, trwałego lakieru, ale spodziewałeś się nowego samochodu - bez żadnych wad - chciałeś go widzieć takim jakim powinien być, ale niestety niektórzy próbują zmienić Ci optykę i wmówić, że kupiłeś niechlujstwo, błędy oraz to że jesteś krytykantem, przez to, że dostrzegłeś, iż już przed (!) wydaniem Twój samochód musi przejść kosmetykę karoserii... może zaoszczędzi Ci to trosk przy pierwszej własnej obcierce - wszak już coś było robione ? Mnie ta polityka nie przekonuje :)
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 745
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-28, 15:04   

pawel_w: zgadzam się z tobą w 100% Bardzo konkretnie to wyłożyłeś. Od tego jak my konsumenci będziemy podchodzić do towaru, który nabywamy, będzie zależeć także stosunek sprzedawcy do tego towaru. To my mamy pośrednio "kształtować standardy" sprzedaży. I producent, dealer itp. w końcu zauważy potrzebę zmian lub podniesienia tych standardów.

Krótko mówiąc jak większość z nas będzie się buntować i nie odbierze samochodu w takim stanie, będą zmuszeni coś zmienić. Jeśli będziemy ulegać to oczywiście druga strona będzie to wykorzystywać.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-28, 22:29   

pawel_w napisał/a:
... Dlatego k...a mnie strzela gdy słyszę, że dla dealera, dla Renault/Dacii, dla niektórych użytkowników forum nie ma tematu - że przesadzamy - jeszcze raz życzę Wam znalezienia się w takiej sytuacji i zachowania wtedy prezentowanej pogody ducha. ...


Pawle trochę się nie zgodzę z Tobą w tej kwestii ( w pozostałej masz rację) jest tu dużo emocji ale pamiętajmy mówimy o aucie którego klient nie powinien zobaczyć. Ja osobiście jak bym taki samochód ujrzał i miałby on być mój - zrezygnowałbym z niego od razu. Nie chciałbym żadnej rekompensaty. Chciałbym inny ale nie TEN. Bo to nie miałoby sensu bym miał się denerwować czy to co później wyjdzie jest kontynuacją stanu pierwotnego.

Powiem że nie odbierałem żadnego nowego auta z salony - służbówkę Dokkera dealer podstawił nam na teren zakładu. Przygotowany wyszykowany na tip top. Nikt nie oglądał go kiedy przyjechał na lawecie do niego. Podczas odbioru było wszystko ok. Wszystko czyste. Tak jak być powinno.

Jako kupujący w 97% otrzymujemy od sprzedawcy towar przygotowany do sprzedaży i nie widzimy go w chwili dostarczenia do niego.

Powtórzę się zakup to odwieczna wojna kupującego ze sprzedającym. Nie było by tego tematu gdyby jaroslavus nie zobaczył tego auta nieprzygotowanego. Taka jest prawda. Nie wiedziałby jak wielu z nas jaki był stan faktyczny tego auta zaraz po dostawie.

Jak się odbiera auto w salonie? Każdy wie jest ładny wypucowany i starannie przygotowany dla kupującego go nowego właściciela. Ba czasami nawet jest obwiązany kokardkami.

Dacia to samochód - że budżetówka - to tylko znaczy że jest wykonana taniej. Wyposażona taniej. Ale jest pełnowartościowym autem - za swoją cenę. I ma być w chwili zakupu ekstra hiper super. Nówka nie śmigana.

Jaroslavus pokazał nam jak wyglądać może nasze przyszłe auto - i raczej będzie to sytuacja nie tylko u Dacii/Renault ale u każdego innego dealera. To my dzięki jaroslavusowi dowiedzieliśmy się na jego przykładzie co może nas spotkać/jak może wyglądać nasza kupowana rzecz kiedy nie jest do tej sprzedaży jeszcze przygotowana.

sobol1976 napisał/a:
Krótko mówiąc jak większość z nas będzie się buntować i nie odbierze samochodu w takim stanie, będą zmuszeni coś zmienić. Jeśli będziemy ulegać to oczywiście druga strona będzie to wykorzystywać.

Tak należy robić. Ale wielu z nas nie widzi tej kupowanej rzeczy (tu samochód) w chwili dostarczenia go do sprzedawcy. Widzimy go w większości dopiero w chwili kiedy jest "gotowy" na sprzedaż. W miejscu które nazywa się wydanie pojazdu czy jakoś tak.

Ja czekam na zakończenie tej całej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2015-01-28, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-28, 22:38   

d3mol3k napisał/a:
wielu z nas nie widzi tej kupowanej rzeczy (tu samochód) w chwili dostarczenia go do sprzedawcy. Widzimy go w większości dopiero w chwili kiedy jest "gotowy" na sprzedaż. W miejscu które nazywa się wydanie pojazdu czy jakoś tak.

Ja czekam na zakończenie tej całej sytuacji.


Tyle że przed odbiorem swojego widziałem wiele Dusterów (swój też) nieprzygotowanych do sprzedaży i ŻADEN nie był w równie fatalnym stanie, przynajmniej jeśli chodzi o widoczne miejsca.
Tego typu uszkodzenia raczej nie są normalne i nawet próba ich późniejszego ukrycia nic nie zmienia w kwestii faktu, że to już jest oszustwo - bo auto było uszkodzone.
Lekko, ale jednak było - i nie powinno być sprzedawane jako pełnowartościowe.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-28, 23:57   

@cav - jako kupujący jestem tego samego zdania co Ty.

Jako sprzedawca poinformowałbyś (o ile klient by go nie widział wcześniej przed przygotowaniem) że auto jest nówka sztuka nie śmigane, bez uszkodzeń czyli pełnowartościowe? Takie by było w chwili odbioru.

I tu niech każdy poczuje się w roli pracownika salonu. I nie podchodzimy tu do kupującego jak do naszego najlepszego przyjaciela, tylko do zwykłego obywatela. I bez urazy czy osobistych ucieczek, bez złośliwości - niech będzie to jan ostrzyca ;-)
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2015-01-28, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 00:11   

Problem jest w sądownictwie , sprzedawca wie że takie małe "wałki " przejdą bo ewentualny proces jest czasochłonny oraz kapitałochłonny dla poszkodowanego a rekompensata niewspółmierna do szkody .
Gdyby to sie stało na zachodzie mogli byśmy ci gratulować że wygrałeś los na loterie bo teraz dostaniesz grube odszkodowanie i przeprosiny firmy po czym będziesz mógł kupić sobie 10 takich samochodów a
u nas może po 3 latach dostaniesz 10 % wartości a jeszcze ci diler naliczy 100 tyś zł za postój samochodu u niego na parkingu .

Skoro dla sprzedawcy jedyną niedogodnością jest utrata klienta to czysta matematyka że sie opłaca
Na 1000 oszukanych tylko 100 się zorientuje a 1 postanowi walczyć o swoje .
A co się dzieje na rynku wtórnym , uczciwych to ze świecą szukać .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2015-01-29, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-29, 06:30   

[quote="d3mol3k"]
pawel_w napisał/a:


Powtórzę się zakup to odwieczna wojna kupującego ze sprzedającym.


Tak. Przy założeniu że jedna ze stron chce wydymać drugą. Jeśli jest dobry towar i dobra cena przybija się piątkę i wszyscy zadowoleni.

I nie mam zamiaru wcielać się pracownika salonu, hydraulika, piekarza, lekarza, nauczyciela etc. Każdy (w tym ja i Ty) ma robić to za co ma zapłacone. Bez kantowania, szwindli, zatajania, cięcia głupa. Mam nadzieję, że tak myśli większość Polaków. Jeśli nie to ten kochany kraj czeka zagłada.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-29, 07:28   

I każdy to robi jak piszesz. Każdy robi to za co ma płacone. Nie inaczej. Popatrz dookoła i powiedz czemu co chwila słyszymy że obywatel jest dymany, na każdym kroku :(. Zobacz sam większość ludzi gna za kasą.
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-29, 09:08   

d3mol3k napisał/a:
I każdy to robi jak piszesz. Każdy robi to za co ma płacone. Nie inaczej. Popatrz dookoła i powiedz czemu co chwila słyszymy że obywatel jest dymany, na każdym kroku :(. Zobacz sam większość ludzi gna za kasą.


To klient PŁACI za to co ma być zrobione w związku z tym ma pełne wymagać uczciwości po drugiej stronie.

Ale ważniejsze jest, że to co pisujesz jako dymanie obywatela i pogoń za kasą rozwala na kawałki Polskę i Polaków czyniąc życie tu trudnym, męczącym a czasem niemożliwym.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 09:42   Re: PILNE Problem przy odbiorze samochodu

Jaroslavus napisał/a:

Data rejestracji użytkownika mojo: 20 Sty 2015
Postów: 18

Data utworzenia tematu: 18 Sty 2015


Tyle w temacie użytkownika mojo.


No comment

Poproszę o zdjęcia pojazdu przygotowanego do odbioru po 2 tygodniach zasadnego lub nie (pokażą to właśnie zdjęcia) "bicia piany" bo pora przejść do finału.
 
Nanouser 


Marka: Renault / Dacia
Model: Clio Grandtour / Sandero
Silnik: 0,9 / 1,2
Rocznik: 2016 / 2013
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-29, 11:25   

Ewidentnie duster składany w poniedziałek po ciężkim weekendzie...

Ale bym odebrał po doprowadzeniu auta do zadowalającego stanu + udobruchaniu klienta jakimś czujnikiem cofania + podłokietnikiem + w tym przypadku musową 5 letnią gwarancją z przebiegiem minimum 100000
 
Jaroslavus 


Marka: NISSAN
Model: QASHQAI
Silnik: 1.2 DIG-T
Rocznik: 2014
Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-29, 12:15   

mojo napisał/a:
Poproszę o zdjęcia pojazdu przygotowanego do odbioru po 2 tygodniach zasadnego lub nie (pokażą to właśnie zdjęcia) "bicia piany" bo pora przejść do finału.


Jeżeli dobrze pójdzie to samochód zobaczę we wtorek, przypominam natomiast, że rysy na desce rozdzielczej, nie będą mniejsze, nadkola z ubytkami i grudkami nie będą nowe, tarcze hamulcowe nadal będą w takim samym stanie, wszystko zostanie wyłącznie zamaskowane, natomiast silnik pewnie nadal będzie się pocił i to jest kwestia, która najbardziej mnie niepokoi.

Odnośnie rekompensaty w akcesoriach to w samochodzie zamówione jest dosłownie wszystko chyba tylko bez pakietu adventure więc salon musiałby zaproponować i tak rabat.

pawel_w we wtorek widzę się również z dyrektor salonu, dam do przeczytania Twoją wiadomość, bo jest kwintesencją tej sytuacji.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-01-29, 19:23   

jan ostrzyca napisał/a:
To klient PŁACI za to co ma być zrobione w związku z tym ma pełne wymagać uczciwości po drugiej stronie.


jan ostrzyca ale postaw się osobiście w roli dealera/sprzedawcy - podejrzewam że też będziesz chciał go wydymać. Wszak to o Twoja a nie jego (klienta) kasę będziesz walczył.
Postaw się w roli sprzedawcy w realnej roli sprzedawcy już nie tego Jaroslavusa samochodu tylko innego człowieka który nie widział tego auta w takim stanie. Powiesz klientowi o tym jak auto wyglądało kiedy przyjechało do ciebie na salon? Zaproponujesz mu w tym wypadku rabat 10000 pln? Nie będziesz robił wszystko by on to auto kupił bez tej "zbędnej" wiedzy. Pokażesz mu zdjęcia - patrz pan jaki on był poobcierany a jaka rysa i inne?
Ostatnio zmieniony przez d3mol3k 2015-01-29, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-29, 19:48   

d3mol3k napisał/a:
jan ostrzyca napisał/a:
To klient PŁACI za to co ma być zrobione w związku z tym ma pełne wymagać uczciwości po drugiej stronie.


jan ostrzyca ale postaw się osobiście w roli dealera/sprzedawcy - podejrzewam że też będziesz chciał go wydymać. Wszak to o Twoja a nie jego (klienta) kasę będziesz walczył.
Postaw się w roli sprzedawcy w realnej roli sprzedawcy już nie tego Jaroslavusa samochodu tylko innego człowieka który nie widział tego auta w takim stanie. Powiesz klientowi o tym jak auto wyglądało kiedy przyjechało do ciebie na salon? Zaproponujesz mu w tym wypadku rabat 10000 pln? Nie będziesz robił wszystko by on to auto kupił bez tej "zbędnej" wiedzy. Pokażesz mu zdjęcia - patrz pan jaki on był poobcierany a jaka rysa i inne?


Wiem na pewno, że od Ciebie nie kupiłbym nawet szpadla.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-29, 19:49   

Jaroslavus napisał/a:
Jeżeli dobrze pójdzie to samochód zobaczę we wtorek


Ok to czekam :)

A teraz bez żadnych uszczypliwości doradziłbym Ci jako że widać iż jesteś pedantem podjechać do innego salonu i dokładnie obejrzeć jeszcze raz różne modele Dacii pod kątem zamykania się drzwi (strasznie topornie), szpar pomiędzy blachami, nadlewów, ruszających się podsufitek itp. Ja oglądając Dokkera dobrze przyjrzałem się i innym modelom i ze wszystkich bije „ekonomik”. „Ekonomik” to nie to że np. plastiki są niby gorsze ale w sumie takie same jak w droższych pojazdach lecz to to że one będą się szybciej rozłazić, trzeszczeć itp. W Dokkere np. przesuwne tylne drzwi sprawiają wrażenie jakby dołem chciały wypaść czego nie ma choćby w Oplu. W związku z tym będzie pukać i stukać podczas jazdy na 100%. Ja to wiem, zrozumiałem i jeśli zdecyduje się na to auto to z pełną świadomością ale traktuje już auta jak sprzęt AGD. Mam za to taniej i to znacznie. Dla głuchego i ślepawego to to auto będzie dobrze jeździć ale jak ktoś zwraca uwagę na detale to się może ostro wk..wiać. Do tego wszystkiego z tego co wiem bark jest ocynku i czytałem że Dacia zakłada, iż auto ma służyć 10 lat więc w późniejszym wieku nie musi ale może być podjedzone przez korozję.
Coś za coś a Ty masz możliwość wycofać się z honorem i możesz kupić coś z gorszym wyposażeniem ale za to staranniej wykończone, z ocynkiem bo taka blacha jednak i bez lakieru szybko nie skoroduje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne