Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Dustera 2
Autor Wiadomość
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2013-11-05, 23:24   

Można cieszyć oczy:
http://www.dailymotion.co...stige-2013_auto
Ostatnio zmieniony przez johnson 2013-11-05, 23:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-06, 00:51   

->Laisar: Czy napewno DD ph2 golas nie ma miec relingow? Od 10.10.2013 mialem niebezpodstawna nadzieje (cennik), ze wraz z FL zmienili zdanie w tym temacie. W takim razie co to jest, blad w cenniku?? W obu cennkach?? Bo zarowno w tym pierwszym datowanym na 09.10.2013 jak i w tym nowszym z 02.11.2013.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 01:24   

We Francyji nie ma - http://www.dacia.fr/gamme-dacia/duster/ - no to nie sądzę, żeby dali w Lechistanie...
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-06, 06:37   

Aha, i nie tylko w obu ww cennikach, ale rowniez w katalogu na stronie dacia.pl.

laisar napisał/a:
We Francyji nie ma - http://www.dacia.fr/gamme-dacia/duster/ - no to nie sądzę, żeby dali w Lechistanie...

Jak wiesz, roznie to bywa z wyposazeniem na roznych rynkach (polityka marketingowa i tyle). Np. w Lechistanie daja w standardzie kolo zapasowe we wszystkich wersjach DD (wyjatek z lpg), a w takiej Austryji (gdzie nota bene ceny DD sa duzo wyzsze) za kolo zapasowe trzeba doplacic i to we wszystkich wersjach (nawet Laureate i Supreme). W Lechistanie asymetrycznie dzielone oparcie kanapy, fotel kierowcy z regulacja wysokosci, przednie pasy bezp. z regulacja oraz kierownica z regulacja wysokosci sa w standardzie juz od wersji Ambiance, natomiast w Austryji te wszystkie rzeczy sa w standardzie dopiero od w. Laureate.
http://www.dacia.at/die-d...r-dacia-duster/
http://www.dacia.at/media...uster_Neuer.pdf
Chociaz akurat jesli chodzi o relingi, to rowniez w Austryji nie sa oferowane w golasie, nawet za doplata nie.

Nie wiem, czy wiesz, ale juz w przypadku ph1 nie wszedzie bylo tak, ze DD golas nie mial relingow i nawet za doplata nie mogl miec i koniec, kropka. Bo na niektorych rynkach byla jednak mozliwosc zamowienia relingow za doplata i to stosunkowo nieduza. Z ph2 bedzie tam prawdopodobnie tak samo (juz czesciowo jest).

Tak czy owak, blad na stronie dacia.pl napewno jest, albo w w cenniku/katalogu, albo w konfiguratorze. Ciekawe kiedy to poprawia ;-) ?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 09:13   

DD napisał/a:
nie tylko w obu ww cennikach, ale rowniez w katalogu na stronie dacia.pl

Przepraszam, ale jakoś umknęło mojej uwadze, że jest już także katalog - a w takim razie, skoro i on, i cennik(i) twierdzą, że relingi jednak będą, to może to być prawdą.

(Konfiguratory wielokrotnie, zwłaszcza w początkowych okresach nowego modelu/fazy, pokazywały cuda-wianki...).

DD napisał/a:
roznie to bywa z wyposazeniem na roznych rynkach

Najczęściej to jednak u nas są te uboższe wersje /:
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-06, 10:10   

Gdyby sie okazalo, ze jednak beda te relingi w golasie w PL, to bylaby to chyba najwieksza niewymuszona przez Unie zmiana na plus, ktorą przyniosla ph2 :-) .
 
darekG 


Marka: dacia
Model: duster fl
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 41
Skąd: podlasie
Wysłany: 2013-11-07, 07:58   

Dustery po liftingu już można oglądać w niektórych salonach.
Widziałem, dotykałem jest naprawdę lepiej.
 
etam 


Marka: Dacia
Model: Duster (będzie albo i nie)
Silnik: 1.5 dCi
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 67
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-09, 12:28   

No ja też widziałam i dotykałam. Pierwsze wrażenie "środka" jest naprawdę dobre. Jest dużo lepiej niz było, ale...
Oglądałam wersję laureate z nawigacją i pakietem look. Po otwarciu drzwi pierwsza myśl - no wreszcie jest normalnie i przyjemnie. Niestety jak wsiadłam do środka czar prysł. Nie wiem czy materialy wykończeniowe są faktycznie lepszej jakości, ale mimo, że wyglądają dobrze na pewno były zle spasowane. Uszczelki przy drzwiach odstawały - można było wsadzić palec, szyny siedzenia kierowcy były zamontowane dalej w stosunku do przedniej szyby w porównaniu z siedzeniem pasażera - tak ze 2 cm różnicy, przez co nawet gdy dosunęłam na maxa siedzenie nie sięgałam do pedałów. Tych 2 cm mi brakowalo właśnie. Wcześniej tego nie było - nie jestem wielkoludem , ale w tamtej wersji dawałam radę. Poodginałam sobie te plastiki w rożnych miejscach, zauważyłam kilka szpar, których z pewnością być nie powinno. Ogólne wrażenie miałam takie , że zaraz to wszystko poodpada. Odstawały także plastiki przy progach na zewnatrz. Wkład bagażnika "gumowy" tylko z nazwy. W rzeczywistości była to jakaś pianka, ktora nie wygladała na trwałą. Centralny zamek nie działał. Pomyślalam sobie, że może się czepiam więc szybko przesiadłam się do Sandero, które stało obok i aż takich fuszerek jednak nie zauważyłam. Także wcześniej w starym Dusterze nie widziałam az tak tandetnego montażu, było moze brzydko, ale wszystko do siebie jakoś bardziej pasowało, bez szpar. Z plusów napisze , że w nowym Dusterze są wygodniejsze siedzenia - przynajmniej dla mnie.
Na koniec wizyty w salonie wsiadłam do swojego tymczasowo użytkowanego, 16-letniego Seata i to w wersji podstawowej i na gorąco porównałam użyte materiały, ich spasowanie itd. I stwierdzam zdecydowanie, że 16 lat temu używało się lepszych materiałów (podsufitka, plastiki, uszczelki, a i spasować je umiano o klasę lepiej - jeśli nie o dwie. Ostatecznie nowy Duster zrobił na mnie wrażenie auta jakby montowanego "na szybko" i "na odczep się". Mam nadzieję, że to był tylko jakiś jeden trefny egzemplarz, a nie nowy standard montażu poliftingowego Dustera.
Ostatnio zmieniony przez etam 2013-11-09, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-09, 13:35   

A może ten nowy duster był wyeksploatowany bo każdy przychodzi i nagina plastiki itp .
_________________
Moje auto
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2013-11-09, 16:26   

Ja dzisiaj ogladałem model po lifcie i jestem bardzo zadowolony, stary przy nowym to przepaść, wreszcie to auto wygląda w miarę nowocześnie, jest trochę grubo ciosane (np. pulpit sterowanie szybami) ale ogólnie duży duży plus, za 70k nie ma opcji na nic lepszego w ogólnym rozrachunku z 4x4, nie mogę się doczekać grudnia i odbioru :)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-09, 22:31   

Mam dokładnie podobne wrażenia, poprzednia wersja Dustera po prostu odstraszała środkiem, teraz w środku to jest po prostu normalne auto, Żeby jeszcze coś zrobić z tą poduszką powietrzną pasażera - myślę że kawał plastiku w kolorze carbon załatwił by sprawę - to jedyna rzecz która trochę razi.
Widać to też na zdjęciach, nawet z Frankfurtu - to wygląda jakby było z folii, takie pofałdowane deczko.....

Czuć też lepsze wygłuszenie w drzwiach - już nie zamykają się jak drzwi od Wartburga (z odgłosem trzaśniętej puszki).

Z zewnątrz - jak już ktoś pisał, zmiany niewielkie, na zdjęciach wyglądały na większe.
Tylko światła praktycznie, można by się pokusić o lepszy kształt zderzaków (w sensie mniej obłości).
 
funyo 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 255
Skąd: Mazury
Wysłany: 2013-11-09, 23:06   

Też dziś oglądałem i tak: deska robi naprawdę dobre wrażenie, jest po prostu na czasie i do tego dużo bardziej praktyczna. Dwie dodatkowe wnęki na drobiazgi, moim zdaniem, znacznie poprawiły użyteczność. Regulacja szyb trochę jakby doklejona, ale w końcu na swoim miejscu i ogólnie fajnie to wygląda. Uszczelki w drzwiach chyba inne, bo teraz drzwi zamykają się jakby ciszej, bardziej głucho. Całkiem na poziomie. ;-)
W tylnych drzwiach nadal brak jakiegoś schowka/kieszeni, ale za to doszły dwie dodatkowe kieszonki na bokach przednich siedzeń od środka. Miejsce dobre np. na napój. Pozostały, oczywiście, kieszenie w oparciach przednich foteli. Doszło też gniazdo 12V dla tylnej kanapy na końcu tunelu środkowego. Tapicerka, w wersji laureate, bardzo ładna, wytłaczana i przeszywana jasną nicią. Całość wygląda gustownie i wcale nie tanio. Półka w bagażniku jest dwudzielna (łamana w połowie), solidna - bez problemu można tam położyć jakieś szpeje typu koc itp.
Z zewnątrz, wiadomo, kosmetyka, ale gustowna. Tylne lampy ładniejsze, relingi masywniejsze, co pasuje do charakteru. Przednie lampy same w sobie są śliczne - ścianki rozdzielające poszczególne światła lakierowane są na czarny połysk i tylko krawędź jest chromowana. Dzienne przykryte są dodatkowo błękitnym kloszem, dając wrażenie LEDów.
Całość, wraz z grillem, jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.
Do tego w regularnym cenniku doszło sporo opcji, dotąd nie dostępnych. Na przykład spojler na tylną klapę, pełne lub częściowe orurowanie, 480-litrowy box dachowy (carbon, dwustronnie otwierany) z logo Dacii, inny wzór alufelg, chromowane obwódki halogenów i nakładki na lusterka itd...
W moim odczuciu teraz auto dorosło, nic nie straciło ze swych dotychczasowych zalet, a zyskało sporo nowych. A nowy kolor szary metalic - dla mnie super :-)
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-10, 02:08   

darekG napisał/a:
Dustery po liftingu już można oglądać w niektórych salonach.

Tez widzialem przejezdzajac przedwczoraj kolo jednego z salonow Dacii/Renaulta :-) .

DD napisał/a:
Tak czy owak, blad na stronie dacia.pl napewno jest, albo w w cenniku/katalogu, albo w konfiguratorze. Ciekawe kiedy to poprawia ;-) ?

No, trzeba przynac, ze szybko sie uwineli.

laisar napisał/a:
Przepraszam, ale jakoś umknęło mojej uwadze, że jest już także katalog - a w takim razie, skoro i on, i cennik(i) twierdzą, że relingi jednak będą, to może to być prawdą.

(Konfiguratory wielokrotnie, zwłaszcza w początkowych okresach nowego modelu/fazy, pokazywały cuda-wianki...).

W konfiguratorze Duster golas pozostal bez relingow (konsekwentnie zarowno w zakladce "wyglad zewnetrzny jak i na fotkach/obrazkach), katalog byl, ale sie zmyl (pewnie poprawiaja, ew. moze tez rozszerzaja), a najnowszy cennik datowany na 06.11.2013 juz nie ma czarnej kropy na przecieciu kolumny "Duster" i rzedu "Czarne relingi dachowe" (zamiast tego jest minus :mrgreen: ).

DD napisał/a:
Gdyby sie okazalo, ze jednak beda te relingi w golasie w PL, to bylaby to chyba najwieksza niewymuszona przez Unie zmiana na plus, ktorą przyniosla ph2 :-) .

Jednak nie bedzie tej wielkiej, niewymuszonej zmiany :mrgreen: .
 
maciej 


Marka: Opel
Model: Astra H
Silnik: 1.6 Twinport instalka V generacji Vialle
Rocznik: 2005
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 53
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-11-22, 15:36   nowy czy stary?

Chuyba w końcu się zdecyduję na Dustera 1.6 LPG. Tylko nie wiem czy brac starą wersję demo w wersji laurete za 50700 czy dołoży 5000zł i bra nowego? Nowy środek widziałem w gazetach i wygląda dużo nowocześniej. Jakiego dealera polecacie w woj lubuskimi dolnośląskim? I jeszcze pytanko czy opony wielosezonowe w dusterze dają radę zimą? w terenie lekko górzystym? 750m.n.p.m
Ostatnio zmieniony przez maciej 2013-11-22, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-11-22, 15:52   

- ja bym dołożył i wziął nowego :-) ...
- opony wielosezonowe dają radę, ważniejszy jest kierownik Dustera, jego umiejętności i zdolność przewidywania co nie zmienia faktu, że "zimówki" są najlepszym wyjściem z sytuacji :lol: ...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-22, 17:06   

Zdecydowanie 5000 upustu za auto używane i stary model to dużo za mało.
Gdyby dawali 10 czy 15 tys, to warto byłoby choćby przemyśleć propozycję.
 
mendelmax 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 174
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-22, 19:34   

Jak teren 750m.n.p.m to jak sądzę śniegu bywa tam dużo i zalega długo (moi rodzice mają na podobnej wysokości dom i wiem jakie są realia), więc zdecydowanie kupiłbym zimówki i to jakieś takie "śnieżne". Seryjne opony nie są dramatyczne, ale IMHO oszczędzanie na oponach to jedna z najgorszych dróg.
 
Pat13 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 116
Skąd: Pszów
Wysłany: 2013-11-22, 21:59   

wielosezonówki przy napędzie 4wd dają radę bez problemu do przodu ale źle hamują
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2013-11-22, 23:01   

jeśli masz możliwość, weź zimówki zamiast wielosezonowych;
ja mam wielosezonowe micheliny i miałem z nimi nieraz problem- szczególnie z wyhamowaniem auta
na równej drodze przy prędkości 40km/h-> mało się nie skonczylo czołowym zderzeniem
mimo,że zacząłem sporo wcześniej hamować ,ale to nie wystarczyło;
uratowało mnie,że akurat nic nie jechało przeciwnym pasem ,auta wyminąłem dosłownie na 5cm i mijając ich
miałem 20km/h ,auto jechało jak chciało;
a w górach będzie jeszcze gorzej z hamowaniem.
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
Ostatnio zmieniony przez marszelest 2013-11-22, 23:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
maciej 


Marka: Opel
Model: Astra H
Silnik: 1.6 Twinport instalka V generacji Vialle
Rocznik: 2005
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 53
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-11-23, 14:17   

mendelmax napisał/a:
Jak teren 750m.n.p.m to jak sądzę śniegu bywa tam dużo i zalega długo (moi rodzice mają na podobnej wysokości dom i wiem jakie są realia), więc zdecydowanie kupiłbym zimówki i to jakieś takie "śnieżne". Seryjne opony nie są dramatyczne, ale IMHO oszczędzanie na oponach to jedna z najgorszych dróg.

Dokładnie tak jest. Dużo śniegu i do tego mam wioskę w dolinie i muszę pokonywac wzniesienia ok 30% więc zimą ciężko podjechac. Zeszłej zimy miałem używane zimówki i ciężko było, auto przy próbie podjazdu z rozpędu wyrzucało na zewnątrz:) Czekam na ofertę auta od kolegi z forum (dealera) może zamienimy oponki na zimówki?

http://anabo.otomoto.pl/d...-C31319250.html

So tego auta mogą mi zamontowac LPG za 3500zł .CZy to dobra oferta?
Ostatnio zmieniony przez maciej 2013-11-23, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-23, 17:16   

Tylko trzeba unikać jak ognia LR Omegas Plus- w tych sterownikach to można sobie parametry pooglądać ale niczego się nie zmieni- przynajmniej jeszcze nie teraz a odblokować ich jeszcze nie można.
Ale zwykły sterownik Omegas jest OK.
_________________
 
mendelmax 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 174
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-11-23, 17:28   

Na takie warunki świetnymi oponami są winterslalomy BFG. Uniwersalne niestety nie dadzą rady w takich warunkach. Zresztą, dwa komplety opon zużywają się dwa razy wolniej, więc jak chcesz mieć auto na dłużej to koszt długofalowo jest taki sam, a komfort i bezpieczeństwo jazdy zupełnie inne.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-23, 20:40   

Demagogia.
Koszt nie jest taki sam, bo dochodzi koszt drugich felg albo dwóch przekładek opon w roku.
Różnica między dobrymi wielosezonowymi, a zimówkami jest minimalna, wystarczy obejrzeć testy porównawcze.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-23, 22:40   

na trasie może i tak , ale na pewno nie w kopnym śniegu czy błocie pośniegowym
tutaj tylko agresywny bieżnik i dobra opona pomoże
Ostatnio na moich WINTER SLALOM KSI które oceniam jako pół terenowe bawiłem się na oszronionej trawie i przyczepność jest 2-3 większa niż na oryginalnych wielotonówkach .
_________________
Moje auto
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-11-24, 00:51   

Cav napisał/a:
Koszt nie jest taki sam, bo dochodzi koszt drugich felg albo dwóch przekładek opon w roku.

tak całkiem "za fri" to nic nie ma... zakup drugiego kpl. felg jest wydatkiem jednorazowym i chyba wartym poniesienia... oczywiście każdy ma swoje kalkulacje...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne