DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:13
Car audio
Autor Wiadomość
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: 2013-08-27, 11:28   Car audio

Witajcie,

Jeżeli będzie mnie stać, chciałbym zaszaleć i wyposażyć mojego Stepwaya w nowe radyjo. Nie jestem melomanem i standardowego Blaupunkt'a zastąpiłbym "czymś" co pozwoli odtwarzać muzykę z kart pamięci czy pendrive. Właściwie to jedyny warunek "techniczny". Estetycznie panel ma być bez wodotrysków, skromny, i jak najmniej rażący w oczy :D

Idąc za ciosem myślę nad montażem głośników w tylnych drzwiach. I pozostając przy głośnikach - czy warto wymieniać fabryczne z przodu? Czy za rozsądne pieniądze jestem wstanie usłyszeć poprawę, jak oceniacie mając porównanie ich "wartość"?

Lubię stary rock, pop z okresu swojej świetności 80-90', w mieście słucham lokalnych stacji. Zależy mi na kompromisie - jakość/cena.

Jestem zupełnym laikiem. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Na pewno będę zlecał montaż komuś kto się zna - tu prośba o ewentualne namiary osób z woj.pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego.

Pytanie czego szukać, na co zwracać uwagę, jakie wymiary, parametry? Jakie ceny i czy jest znaczna różnica pomiędzy nią a jakością? Skupić się na radiu czy na głośnikach?

Wiem, wiem. Część pytań przewinęło się na Forum. Świadomie je dubluję, nowe odpowiedzi w jednym miejscu na szereg pytań, ułatwi podjęcie mi decyzji.
_________________
---
Stepway
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-08-27, 12:14   

ile chcesz wydać na radio? -bo głośniki to już odrębny temat
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-27, 12:38   

Dar1962 napisał/a:
ile chcesz wydać na radio? -bo głośniki to już odrębny temat


Nie wiem :mrgreen: zakładam że na radio 200-300zł, chociaż jeżeli argumenty będą mocne to tę granicę dam radę przekroczyć. Z drugiej strony Stepway to budżetowy samochód, gdzie dużą rolę ma wygłuszenie, a raczej jego brak. Do tego dołóżmy raczej kaprys, aniżeli realną potrzebę zmiany... :)

Oszacować mogę budżet na 500zł, ale nie chcę na siłę ani się do tej kwoty zbliżać z jednej, ani z drugiej strony. Może da się coś niewymagającego, ale lepszego "zestawić" łącznie za 300zł, a może warto będzie wydać 600zł by słyszeć i czuć konkretną różnicę. Na pewno 1000zł byłoby mi szkoda.
_________________
---
Stepway
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 13:16   

Polecam radio Pioneer DEH-2300UB. Głośniki w drzwiach możesz zostawić fabryczne ale zakupiłbym mały subwoofer do bagażnika aby w ogóle był odtwarzany bas.
Np. taki: Blaupunkt EMb 800 A GTB 8A
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-27, 14:20   

wojtek_pl napisał/a:
Polecam radio Pioneer DEH-2300UB. Głośniki w drzwiach możesz zostawić fabryczne ale zakupiłbym mały subwoofer do bagażnika aby w ogóle był odtwarzany bas.
Np. taki: Blaupunkt EMb 800 A GTB 8A


W bagażniku mam kuwetę z której nie zrezygnuję, pomniejszanie przestrzeni nie wchodzi w grę. Inną kwestią - tak mi się wydaje - że nawet pakowanie subwoofera na tył, bez głośników na tylnych drzwiach nie byłoby efektowne, ale to tylko mój domysł :)
_________________
---
Stepway
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-08-27, 14:37   

Jeżeli mogę coś zaproponować to z przodu wymiana głośników na separowane z wysoko tonowymi zamocowanymi na górze przednich drzwi (koszt około 200 PLN). Tył trójdrożne (koszt około 100 PLN).
Radio MP3 z USB i kartą SD (koszt około 200 PLN). Typy i modele mogę przesłać na PW. Nie jest to tzw. górna półka ale dla Daci to odpowiedni sprzęt i ekonomicznie uzasadniony.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 14:53   

Jeżeli mamy rozmawiać o basie to lepiej zrobić wygłuszenie przednich drzwi (100 zł ) , można to zrobić spokojnie samemu , efekty są spektakularne . Wsadzić jakieś głośniki separowane na przód . I nic więcej nie pchać ponieważ każdy dodatkowy głośnik który podpinasz pod radio ciągnie prąd którego niestety radio za wiele nie ma , zazwyczaj realnej mocy jest 4x15-20 W. (a piszą 4x50 ). Więc lepiej mieć 2 głośniki basowe w drzwiach + 2 gwizdki które ładnie zagrają niż 4 głośniki które nie będę miały siły zagrać . Co to tuby do bagażnika bez wzmacniacza i nowych kabli może zapomnieć .
Co do radia Pioneer DEH-2300UB osobiście takie posiadam i ładnie gra .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-08-27, 18:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 16:36   

Stepway napisał/a:
wojtek_pl napisał/a:
Np. taki: Blaupunkt EMb 800 A GTB 8A


W bagażniku mam kuwetę z której nie zrezygnuję, pomniejszanie przestrzeni nie wchodzi w grę. Inną kwestią - tak mi się wydaje - że nawet pakowanie subwoofera na tył, bez głośników na tylnych drzwiach nie byłoby efektowne, ale to tylko mój domysł :)

Właśnie o to chodzi aby mało miejsca zajmowało. I mało zajmuje. Ja mam tak podłączony ten głośnik, że mogę go w każdej chwili odłączyć i wyjąć gdy potrzebuję ekstra miejsce w bagażniku.
Dodatkowo ten wynalazek ma podciągnięte własne zasilanie także nie obciąża radia. A brak głośników z tyłu nie przeszkadza w słuchaniu basów z przodu :)

PS. Znaczy ja mam chyba starszy model Blaupunkt EMB 800b i tego polecam.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-27, 16:38   

chriskb napisał/a:
Jeżeli mogę coś zaproponować(...)
:) zamieniam się w słuch, pytam by posiąść konkretną wiedzę :) dziękuję
chriskb napisał/a:
(...)dla Daci to odpowiedni sprzęt i ekonomicznie uzasadniony

Twoja wypowiedź oddaje sedno moich dylematów.

Karenzo napisał/a:
Jeżeli mamy rozmawiać o basie(...)

Przy moich gustach muzycznych, nie kładę na basy nacisku prawie w ogóle. Po za tym wchodzenie w tuby chyba sobie odpuszczę.

Karenzo napisał/a:
Więc lepiej mieć 2 głośniki basowe w drzwiach + 2 gwizdki które ładnie zagrają nić 4 głośniki(...)

Przepraszam jeżeli się wygłupiam ale... co to są te "gwizdki"? :mrgreen: Czy to te małe a'la satelitki, jakie da się czasem zauważyć na wysokości lusterek? Osobne "małe" głośniki? :mrgreen:
_________________
---
Stepway
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 18:16   

gwizdki -głośnik wysoko tonowy po angielsku zwane tweeterem (tak te małe głośniczki )
Jeżeli bass cie nie interesuję (nie chodzi o "umcyk umcyk " ) A radia potrzebujesz żeby coś tam brzdękało w czasie jazdy to ja bym nic nie robił .
Tak naprawdę aby głośnik dobrze zagrał musi mieć dobre podłoże , jakąś komorę . Jeżeli nie masz zamiaru pakować się w wygłuszenie drzwi to jakieś markowe audio trójdrożne wystarczy (tzn wszystko w jednym głośniku ) . Co do pomysłu dokładania głośników pamiętaj że każdy odbiornik mocy (czyt. głośnik) będzie rozdrabniaj moc której nie ma w radiu za wiele . Oczywiście wszystko zależy lepiej mieć 4 słabe głośniki niż 2 . Ale lepiej mieć 2 mocne głośniki niż 4 mocne bo żaden ładnie nie zagra .
Oczywiście isnieje możliwość postawienia małej tuby do bagażnika ale to pójście na łatwiznę ;] niestety efekty nie są tak imponujące jak przy wygłuszonych drzwiach i bassach w nich .
Tak naprawdę aby stworzyć dobre audio w samochodzie trzeba wydać ok 1000 zł .
Bass kocha Waty , a radio ich nie ma więc trzeba ładować wzmacniacz ze wzmacniaczem trzeba wymienić kable , do tego wygłuszenie drzwi oraz bagażnika żeby nie skrzypiało nic przy wibracjach , żeby to jakoś zabudować ładnie trzeba zrobić skrzynkę za zamówienie .
Żeby samochód kiedyś odpalił trzeba wymienić alternator oraz akumulator , bo audio lubi dużo prądu zżerać .

Pakiet minimum
wygłuszanie drzwi (cały weeked roboty ) (100 zł)
zestaw woofery + zwrotnice + gwizdki (200-300 zł )
Czyli 300-400 zł jak się patrzy , mniej się nie opłaca ze względu na jakoś , jak chcesz więcej to tylko to co wyżej za 1000 zł .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-08-27, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-08-27, 18:28   

Kol. Karenzo, taka mała uwaga do powyższej wypowiedzi. Jeżeli radioodtwarzacz ma wzmacniacz np. 4X25W dla np. rezystancji głośnika 4 ohm to można podłączyć 4 głośniki bez żadnej straty mocy radioodtwarzacza.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 18:31   

Tak to prawda ale każda radio przy jakiś 60 % mocy końcówki daje czysty sygnał . Ale powyżej już jest zniekształcony bo radio nie masz szans wyrobić 4x50 W .
Wiec jak mamy te radio 4x50 W (4x15 W)
to przy podłączaniu 2 głośników mamy na nie po 30 W . A przy 4 mamy 15 W
_________________
Moje auto
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-08-27, 18:42   

Kol. Karenzo, o jakiej mocy mówimy RMS, czy muzycznej? Wzmacniacz w radioodtwarzaczu może mieć 4 końcówki mocy i każda z nich jest w stanie generować moc RMS zgodną z podaną w specyfikacji technicznej. Wydaję mi się, że kol. myli z układem wzmacniacza dwu kanałowego.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 18:45   

Stepway, mam pewne doswiadczenie z audio w sandero. Ja bym na Twoim miejscu na poczatku wymienił radio na markowy produkt. Do daci idealnie sie komponuje kolorystycznie taki clarion:

http://allegro.pl/nowe-ra...3493747053.html

Oryginalne głośniki zostawiłbym na tył, jesli sie zdecydujesz.

Polecałbym na przód Hertz dwudrozny. Gwizdki montujesz w okolicy regulacji lusterek.

http://allegro.pl/hertz-d...3479827708.html

Jesli jednak zalezy na jakis oszczednosciach, warto tylko doposazyc w same gwizdki oryg głosniki.

http://allegro.pl/glosnik...3474543640.html

Warto przeczytac watek:

http://daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?p=100457

U mnie to wyglada tak:

Clarion379.jpg
Plik ściągnięto 162 raz(y) 63 KB

syczek1.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 188,93 KB

 
r_lukas 


Marka: Fiat, Dacia
Model: Bravo, Stepway
Silnik: 1.6, 1,5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-27, 19:35   

Karenzo napisał/a:
Jeżeli mamy rozmawiać o basie to lepiej zrobić wygłuszenie przednich drzwi (100 zł ) , można to zrobić spokojnie samemu , efekty są spektakularne . Wsadzić jakieś głośniki separowane na przód . I nic więcej nie pchać ponieważ każdy dodatkowy głośnik który podpinasz pod radio ciągnie prąd którego niestety radio za wiele nie ma , zazwyczaj realnej mocy jest 4x15-20 W. (a piszą 4x50 ). Więc lepiej mieć 2 głośniki basowe w drzwiach + 2 gwizdki które ładnie zagrają niż 4 głośniki które nie będę miały siły zagrać . Co to tuby do bagażnika bez wzmacniacza i nowych kabli może zapomnieć .
Co do radia Pioneer DEH-2300UB osobiście takie posiadam i ładnie gra .

Zgadza się, wygłuszenie to podstawa - efekty spektakularne. Pojawi się bas. Co do zestawów odseparowanych to warto poszukać jakiś używek wyższej klasy, często polecane tanie zestawy Herz, nie dają spodziewanego efektu. Wiele osób wraca do standardowych odseparowanych głośników (na forum Punta). Tył można sobie spokojnie odpuścić, ew przełożyć tam fabryczne. Ja mam stosunek przód/tył ustawiony 10/2. Mocniejsze ustawienie tyłu pogarsza scenę tj psuje stereofonię ;-) . Sub jak zależy Ci na wolnym bagażniku, faktycznie lepiej odpuścić - po wygłuszeniu drzwi, bas powinien być wystarczający.
ps. póki co nie zmieniaj ori radia, bo nawet jak włożysz drogi odtwarzacz to efekt będzie co najwyżej minimalny. Najsłabszym elementem są głośniki i brak jakiegokolwiek wygłuszenia drzwi (blacha rezonuje). Stepkowy Blaupunkt spokojnie da radę i jak zrobisz to co Ci proponujemy sam się zdziwisz efektem. Dodatkowo jak żaden inny odtwarzacz pasuje do wnętrza, czego nie można powiedzieć o dostępnych ogólnie na rynku modelach.
Ostatnio zmieniony przez r_lukas 2013-08-27, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 19:45   

Najlepiej jest zdybać kolegę mekintosza i posłuchać, jak u niego gra. :) Ja tak zrobiłem i teraz też mam te odseparowane Hertze. Jak dla mnie - sprawdzają się rewelacyjnie, ale ja mam pierwszy stopień wrażliwości muzycznej (słyszę, kiedy dźwięk jest i kiedy dźwięku nie ma ;). Myślałem też o jakiejś tubie, ale potem odkryłem w radioodtwarzaczu opcję Bass Boost, ustawiłem na +1 (a można na +4) i nic więcej mi nie jest do szczęścia potrzebne - może bas wątpiami nie rusza, ale jest p...dolnięcie. :] Do testowania fajności basu używam utworów "Flower" Moby'ego i "Czinkłaczento" Chamskiego Letniego Podrywu - jeśli przy nich jest przyjemne mrowienie i banan na gębie - jest ok. :]

Co do radyja, to mam Pioneera DEH-6400BT i nie polecam. Znaczy, muzycznie jest świetne, ale kupiłem je ze względu na zestaw głośnomówiący, i zestaw dźwiękowo również jest super, ale wyświetlacz niestety szału nie robi, jest nieczytelny i nie da mu się regulować kontrastu (da się natężenie świecenia, nie da się natężenia podświetlenia), poza tym ma kretyńsko rozwiązane menu połączeń telefonicznych. Znaczy, radyjo fajne, ale za tą kasę spodziewałem się lepiej dopracowanego.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 19:49   

Dzieki za rekomendacje ;-) tylko Stepway jest w trojmieście. Może wpadniesz Stepway na spocik/zlocik 14 wrzesnia na Puławska ? Mozna posłuchać naszych rozwiązań caraudio ;-)
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-08-27, 20:38   

jeśli radio ma być tanie, dobre, funkcjonalne i bez zbędnych wodotrysków - mogę polecić Alpine CDE 120RM, podświetlenie bursztynowe, cena niespełna 300 PLN, banalna obsługa,duże czytelne klawisze wejście AUX, USB - używam od półtora roku i jest OK

i-alpine-cde-120rm.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 70,2 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-08-27, 20:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3678
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-28, 21:36   

Wszystkie radia Alpine są bardzo dobre. Mają dobre procesory dźwięku i końcówki mocy małostratne o niskich zniekształceniach przy większych prądach. Jak najbardziej też polecam.
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-28, 22:18   

Największe znaczenie mają, jak napisał kolega bebe głośniki, odseparowane, na zwrotnicach. I ważna rzecz dla basu, wytłumienie drzwi, przynajmniej z przodu.

Każde radio, jeśli markowe, zwykle będzie grało dobrze lub bardzo dobrze. Natomiast klucz do dobrego dźwięku tkwi w głośnikach.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
Ostatnio zmieniony przez zdzisiu27 2013-08-28, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-29, 22:08   

mekintosz napisał/a:
Do daci idealnie sie komponuje kolorystycznie taki clarion(...) u mnie to wyglada tak...

Podoba mi się! Żadna choinka, żadne tjuningowane skaczące słupki, prostota i klasyka.

mekintosz napisał/a:
Gwizdki montujesz w okolicy regulacji lusterek.


I tu jest problem. W wersji Stepway gdy kupowałem, była wyłącznie regulacja ręczna. O ile to jeszcze przeboleję to brak podgrzewania sporej tafli w zimie czy jesiennymi porankami jest dla mnie jedną z większy wad ;-)

Sądzę że trudno byłoby znaleźć miejsce na "gwizdki", a może się mylę?

mekintosz napisał/a:
Stepway jest w trojmieście. Może wpadniesz Stepway na spocik/zlocik(...)


Wbrew pozorom dość często bywam w Warszawie. Nie zawsze Dacią, ale liczę że kiedyś ktoś upoluje oznakowany wóz :D

W zeszłym roku planowałem dołączyć do wspólnej klubowej przejażdżki pod Wa-wą, mini spotu, lecz plany potoczyły się inaczej. Tak więc nic nie jest pewne ;) chociaż już dziś wiem, że sobota 14.09 to nikła szansa na moją wizytę w Warszawie.

zdzisiu27 napisał/a:
klucz do dobrego dźwięku tkwi w głośnikach(...) największe znaczenie mają, jak napisał kolega bebe głośniki, odseparowane, na zwrotnicach.


Więc faktycznie, przełożę fabryczne do tyłu a nowe znajdą swoje miejsce z przodu.

Dar1962 napisał/a:
mogę polecić Alpine CDE 120RM, podświetlenie bursztynowe,


Na grafice prezentuje się równie ciekawie co Clarion kolegi Mekintosza.
_________________
---
Stepway
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 22:24   

Myslę, ze udało by sie umiescic gwizdek obok dzyndzelka regulacji lusterek. Model DT-16 ma specjalna miniobudowe, ktora przykrecasz jednym wkretem. Wiec trzeba poszukac kawaleczek wolnego miejsca ponad tym "patyczkiem" i umiejscowic tweeterek. Mozna probowac lekko wyprofilowac te obudowe i dokrecic do plastikowej osłonki słupka. To jednak trudniejsze zadanie, poza tym wtedy trzeba ciagnac ososbno przewod od radia ( kostki ISO ) do glosnika. Jesli bys był swoja dacia kiedys w Wawie to mozemy sie umowic - objasnie pomoge ;-)

http://www.hertzaudiovideo.com/doc/pdf_dt16.pdf

Ew inny model, wystarczy wolny pole - okrag o sredniczy ok 2.5 cm.

http://allegro.pl/hertz-d...3497244339.html



lub

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-08-29, 22:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-08-29, 22:46   

Dziękuję. Zakładam że oddam auto na pół dnia w ręce osób bardziej obeznanych ode mnie w montażu. Samodzielnie nie będę się podejmował tego zadania ;) Liczę tym samym na doświadczenie innych. Skoro nie jest przeszkodą nie do pokonania "dzyndzel", który musi pozostać funkcjonalny, to znaczy się że nie muszę rezygnować z "gwizdków" :)

Coś mi się już krystalizuje w głowie po naszej dyskusji.

Czy gwizdki montuje się tylko z przodu czy również z tyłu? To znaczy dla jednej pary głośników of course :) Zastanawiam się również nad sugestią by przełożyć głośniki fabryczne do tyłu, i kupić nowe na przód. Czy to dobry pomysł? A może w ogóle zrezygnować z tyłu?
_________________
---
Stepway
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-29, 23:32   

Stepway napisał/a:

Czy gwizdki montuje się tylko z przodu czy również z tyłu? To znaczy dla jednej pary głośników of course :) Zastanawiam się również nad sugestią by przełożyć głośniki fabryczne do tyłu, i kupić nowe na przód. Czy to dobry pomysł? A może w ogóle zrezygnować z tyłu?

Gwizdki montujemy z przodu, mozliwie na wysokosci uszu sluchajacego. Wysokie tony sa lepiej slyszalne na wprost, niz z zabudowanych nisko glosnikow dwudroznych ( z wbudowanym gwizdkiem ). Jak pisalem, oryg glosniki blaupunkta maja lekka membranke, nie wymagajac jakiegos mocnego radia by odp. brzmiec. Dlatego przyjemnie beda dopelniac przestrzen dzwiekowa od tyłu. Na przod kup nowe glosniki tzw. odseparowane, czyli z gwizdkami osobno + takimi pudeleczkami - zwrotnicami. Najlepiej wszystko polutowac, lub skorzystac z takich przejsciowek z renault na zwykla wsuwki.

http://allegro.pl/adapter...3438927238.html
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3678
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-30, 09:28   

Widziałem na forum aukcyjnym , że są jakieś ogłoszenia z głośnikami i dystansami 16cm do Dacii Duster, gotowymi do montażu w przednie drzwii.
Czy to ma szanse faktycznie być prawie gotowe do zamontowania ? Bez dłubania większego w drzwiach ?
http://allegro.pl/glosnik...3462664157.html

Czy te dystanse "poszłyby" pod plastikową tapicerkę czy na nią ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne