Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witojcie znad Belta!
Autor Wiadomość
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-05-30, 14:22   Witojcie znad Belta!

Od nieco ponad miesiaca jestm posiadaczem Dusterka. Wybralem go po ponad 2 latach nienaglacych poszukiwan wsrod aut sektora cross-over 4x4 (co bylo warunkiem), za umiarkowana cene. Nie obylo sie juz bez 2 zgrzytow i 1 holowania z winy oprogramowania, ale nie zrazam sie i mecze auto dalej. Pokonalem juz 6500 km i w lipcu planuje skromny rajdzik 4x4 by sprawdzic je w terenie.
Plany na najblizsza przyszlosc - to zakup boxa by podkrecic troche osiagi, co przyda mi sie szczegolnie podczas podrozy z przyczepa kempingowa.
Pozdrawiam, Grzegorz
Ostatnio zmieniony przez laisar 2014-05-30, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-05-30, 14:58   

witaj w Klubie... :-)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-30, 16:09   Re: Witojcie znad Belta!

wedrowniczek napisał/a:
Od nieco ponad miesiaca jestm posiadaczem Dusterka. Wybralem go po ponad 2 latach nienaglacych poszukiwan wsrod aut sektora cross-over 4x4 (co bylo warunkiem), za umiarkowana cene. Nie obylo sie juz bez 2 zgrzytow i 1 holowania z winy oprogramowania


Możesz konkretniej opisać problemy?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-05-30, 18:44   

Witam w klubie i gratuluję.

Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556
 
pluto 



Marka: DUSTER I 1,5 dCi 90KM
Model: TESLA model 3 LR
Silnik: 440 KM
Rocznik: 2021, 2022
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 549
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-30, 19:20   

Witaj ;-)
_________________
Tesla 3 LR 82 kWh 4x4 440 KM 2022r. - 14,0 kWh/100 km
Renault ZOE II 52 kWh 2020r. - 13,0 kWh/100 km
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-05-30, 21:40   

Witeczka z Gdyni :-)
_________________
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2014-05-30, 21:45   

Witam:) :-D
_________________
:))))
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-05-31, 18:24   

Witaj :-) .
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-05-31, 19:41   

Witaj. :mrgreen:
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-01, 11:26   Re: Witojcie znad Belta!

Cav napisał/a:
wedrowniczek napisał/a:
Nie obylo sie juz bez 2 zgrzytow i 1 holowania z winy oprogramowania
Mozesz konkretniej opisac problemy?


krociutko, bo wg serwisu problem dobrze znany w daciach, a na poczekalni spotkalem dziadka od sandero - mowi,ze tez podobny feler przerabial..

po 1,5tyg wezwano mnie do serwisu na akcje zmiany softu w ecu, bo ponoc cos blednie KALKULOWALO paliwo na tych wskazaniach prognostycznych. to to pikus, ale mialem urlop - wiec podjechalem od razu. swieze auto, wiec jeszcze nie mialem obczajonej rezerwy i prognozowane spalanie dzielilem sobie sam na kalkulatorze uwzgledniajac poj.baku i spalanie. Jadac autostrada mialem 3 cegielki na wyswietlaczu, wiec nieco nizej (4 = 50%) niz polowa. Nagle swizt, gwizd, buczenie i miganie rezerwy - wszystko zgaslo. Ze 120km prognozy, ktora akurat mialem nastawiona zrobilo sie 60, za kolejne 2min, kiedy zdazylem tylko powiedziec do pasazera, ze cos dziwnego sie dzieje i chyba schrzanili w serwisie - zmienilo sie na 40 i poczylem szarpania. Po przejechaniu ok.3km silnik stracil moc i.. zgasl. Okazalo sie,ze bak wysuszyl sie do zera! Dzwonilem na Assistance Dacii - w koncu i gwarancja i FNS - ale mnie olali i powiedzieli,ze paliwa nie przywioza,ze sam powinieiem sie orientowac itd. Nie pomogly tlumaczenia,ze to soft, ze byla usterka, byl serwis itd. W koncu sciagnalem na autostrade odplatnie pomoc z 5ltr paliwa, walczylismy ze 20min z odpowietrzeniem - dzieki Bogu jest ta gruszka i sie udalo. Na nast.poranek - bylem w serwisie i ostra zjeb*** dostal kazdy kto mi sie napatoczyl. Niby resetowali plywak (!), niby wgrali nowy soft, ale nic nie wiedzieli i mam obserwowac, kilometry zliczac... Barany - w koncu inaczej przejade w trasie, a inaczej w korkach! A wskaznik ma pokazywac stan aktualny paliwa i ma dzialac, a nie byc tylko gadzetem wizualnym. Wiec tu jest zonk i auto jeszcze w fazie obserwacyjno-serwisowej. Ale staram sie tym nie zrazac i piluje autko dalej ;-P
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-01, 16:46   Re: Witojcie znad Belta!

wedrowniczek napisał/a:
Cav napisał/a:
wedrowniczek napisał/a:
Nie obylo sie juz bez 2 zgrzytow i 1 holowania z winy oprogramowania
Mozesz konkretniej opisac problemy?


krociutko, bo wg serwisu problem dobrze znany w daciach, a na poczekalni spotkalem dziadka od sandero - mowi,ze tez podobny feler przerabial..

po 1,5tyg wezwano mnie do serwisu na akcje zmiany softu w ecu, bo ponoc cos blednie KALKULOWALO paliwo na tych wskazaniach prognostycznych. to to pikus, ale mialem urlop - wiec podjechalem od razu. swieze auto, wiec jeszcze nie mialem obczajonej rezerwy i prognozowane spalanie dzielilem sobie sam na kalkulatorze uwzgledniajac poj.baku i spalanie. Jadac autostrada mialem 3 cegielki na wyswietlaczu, wiec nieco nizej (4 = 50%) niz polowa. Nagle swizt, gwizd, buczenie i miganie rezerwy - wszystko zgaslo. Ze 120km prognozy, ktora akurat mialem nastawiona zrobilo sie 60, za kolejne 2min, kiedy zdazylem tylko powiedziec do pasazera, ze cos dziwnego sie dzieje i chyba schrzanili w serwisie - zmienilo sie na 40 i poczylem szarpania. Po przejechaniu ok.3km silnik stracil moc i.. zgasl. Okazalo sie,ze bak wysuszyl sie do zera! Dzwonilem na Assistance Dacii - w koncu i gwarancja i FNS - ale mnie olali i powiedzieli,ze paliwa nie przywioza,ze sam powinieiem sie orientowac itd. Nie pomogly tlumaczenia,ze to soft, ze byla usterka, byl serwis itd. W koncu sciagnalem na autostrade odplatnie pomoc z 5ltr paliwa, walczylismy ze 20min z odpowietrzeniem - dzieki Bogu jest ta gruszka i sie udalo. Na nast.poranek - bylem w serwisie i ostra zjeb*** dostal kazdy kto mi sie napatoczyl. Niby resetowali plywak (!), niby wgrali nowy soft, ale nic nie wiedzieli i mam obserwowac, kilometry zliczac... Barany - w koncu inaczej przejade w trasie, a inaczej w korkach! A wskaznik ma pokazywac stan aktualny paliwa i ma dzialac, a nie byc tylko gadzetem wizualnym. Wiec tu jest zonk i auto jeszcze w fazie obserwacyjno-serwisowej. Ale staram sie tym nie zrazac i piluje autko dalej ;-P


U mnie też coś takiego występuje, tyle że auto nie gaśnie, rezerwa chyba jest pokazywana w miarę prawidłowo, bo już 50 na niej przejeżdzałem.
Obstawiam, że u Ciebie również szwankuje DODATKOWO czujnik rezerwy.

Ale z powodu tej samej usterki (złego obliczania zużywanego paliwa), oraz drugiej - falowania wolnych obrotów prawdopodobnie wymienią mi auto na nowe.
Ty mówisz, że wymienili Ci soft - pomogło na zliczanie spalania?
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-06-01, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-04, 14:59   Re: Witojcie znad Belta!

Cav napisał/a:

U mnie też coś takiego występuje, tyle że auto nie gaśnie, rezerwa chyba jest pokazywana w miarę prawidłowo, bo już 50 na niej przejeżdzałem.
Obstawiam, że u Ciebie również szwankuje DODATKOWO czujnik rezerwy.

Ale z powodu tej samej usterki (złego obliczania zużywanego paliwa), oraz drugiej - falowania wolnych obrotów prawdopodobnie wymienią mi auto na nowe.
Ty mówisz, że wymienili Ci soft - pomogło na zliczanie spalania?

Czesc. Trudno powiedziec, czy pomoglo. Nie doszedlem do rezerwy bo.. troche sie boje ale jak sie zawezme-wezmebkanister i pojezdze na oparach.. Poki co znacznie czesciej i dokladniej staram sie sprawdzac wskazywany poziom paliwa z licznikiem km, choc w miescie i korkach to nie jest miarodajne. A wskazania szacowanej drogi na baku - traktuje na razie jak powietrze i sie tym nie sugeruje. Na razie wyglada ze pokazuje dosc realnie choc jeszcze jak wspomnialem rezerwa mi nie weszla. Troche to dziwne bo w poprzedniku - 16_letniej Vectrze nawskazniku i 'mrugajacej rezerwie' moglem polegac jak na szwajcarskim zegarku. Teraz mam jakis nowoczesny wyswietlacz, komputer, ktorego tam nie mialem i.. problemy :((
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-04, 15:08   Re: Witojcie znad Belta!

wedrowniczek napisał/a:
Cav napisał/a:

U mnie też coś takiego występuje, tyle że auto nie gaśnie, rezerwa chyba jest pokazywana w miarę prawidłowo, bo już 50 na niej przejeżdzałem.
Obstawiam, że u Ciebie również szwankuje DODATKOWO czujnik rezerwy.

Ale z powodu tej samej usterki (złego obliczania zużywanego paliwa), oraz drugiej - falowania wolnych obrotów prawdopodobnie wymienią mi auto na nowe.
Ty mówisz, że wymienili Ci soft - pomogło na zliczanie spalania?

Czesc. Trudno powiedziec, czy pomoglo. Nie doszedlem do rezerwy bo.. troche sie boje ale jak sie zawezme-wezmebkanister i pojezdze na oparach.. Poki co znacznie czesciej i dokladniej staram sie sprawdzac wskazywany poziom paliwa z licznikiem km, choc w miescie i korkach to nie jest miarodajne. (


To co, nie liczysz ile Ci auto faktycznie spala?
 
brian7414 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4 ph 2
Silnik: 1.6 16V Pb,LPG,CB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 63
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2014-06-09, 22:29   

Przed odbiorem swojego Dustera 1.6 16V dostałem na miesiąc nowiusieńkiego 1.5 dCi 110 KM jako samochód zastępczy i występowały bardzo podobne objawy z 4 cegiełek na dwie ucinało około 200 km (ze stanu 290 km na 90 km)było to bardzo drażniące . Szczęśliwie w moim benzyniaku nie ma tej przypadłości mam autko 21 dni i zrobiłem 3048 km . Dziś zacząłem jazdę na LPG przejechałem dopiero 48 km a więc jeszcze nic o instalacji nie mogę powiedzieć 12.06 jadę na wymianę oleju zobaczymy co jeszcze wyjdzie.
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-16, 06:55   Re: Witojcie znad Belta!

Cav napisał/a:


To co, nie liczysz ile Ci auto faktycznie spala?

Liczylem. Ale znow mam rozbieznosci - pewnie przez nieprawidlowe wskazania. Wg komp.pokl - te pierwsze 7.500 km ktore zrobilem glownie w trasach, okazywalo pomiedzy 6.6-7ltr/100km, ale wg motostte, ktorego sobie prowadze - jest to 8.52. Jak widze, ze niektorzy na ident.Dusterach maja po 5.12 - to zastanawiam sie, czy oni jezdza wylacznie 40km/h, czy moje przyzwyczajenia z benzyniaka daja znac.. :-)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-16, 19:09   Re: Witojcie znad Belta!

wedrowniczek napisał/a:
Cav napisał/a:


To co, nie liczysz ile Ci auto faktycznie spala?

Liczylem. Ale znow mam rozbieznosci - pewnie przez nieprawidlowe wskazania. Wg komp.pokl - te pierwsze 7.500 km ktore zrobilem glownie w trasach, okazywalo pomiedzy 6.6-7ltr/100km, ale wg motostte, ktorego sobie prowadze - jest to 8.52. Jak widze, ze niektorzy na ident.Dusterach maja po 5.12 - to zastanawiam sie, czy oni jezdza wylacznie 40km/h, czy moje przyzwyczajenia z benzyniaka daja znac.. :-)


To pierwsze.

Moje przyzwyczajenia z diesla bardziej się sprawdzają w Dusterze pędzonym turbobenzyną, niż turbodieslem.
Który tak czy tak pali 8 lub więcej i mniej nie chce, na trasie schodzi o 0,5 l raptem.
Faktycznie trzeba by jeździć 80-tką max, żeby to było oszczędne.
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-18, 12:54   Re: Witojcie znad Belta!

Cav napisał/a:
Faktycznie trzeba by jeździć 80-tką max, żeby to było oszczędne.

o, no to sorry - to nie ja :-DDD
widac bede bulil.. w swojej starej vectrze b, 16-letniej w dodatku, tankowalem bak (55-58ltr) sredno co 3-3,5 dnia. Ale na obwodnicy niewielu bylo szybszych. A jesli - to w nowych bejcach - wiec to byla zadna ujma dac sie wyprzedzic :mrgreen:
O spalanie tak spytalem, bo katalog jedno, poprawka zyciowa drugie, ale real wyszedl jeszcze inny.
Teraz zauwazylem,ze masz identyczny silnik - mi wg motostata wychodzi teraz 8,50, ale obecnie nie ma mnie w domu i od miesiaca (czyt.: zaniza statystyke) jezdzi zona.. Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez wedrowniczek 2014-06-18, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-18, 19:20   Re: Witojcie znad Belta!

wedrowniczek napisał/a:
Cav napisał/a:
Faktycznie trzeba by jeździć 80-tką max, żeby to było oszczędne.

o, no to sorry - to nie ja :-DDD
widac bede bulil.. w swojej starej vectrze b, 16-letniej w dodatku, tankowalem bak (55-58ltr) sredno co 3-3,5 dnia. Ale na obwodnicy niewielu bylo szybszych. A jesli - to w nowych bejcach - wiec to byla zadna ujma dac sie wyprzedzic :mrgreen:
O spalanie tak spytalem, bo katalog jedno, poprawka zyciowa drugie, ale real wyszedl jeszcze inny.
Teraz zauwazylem,ze masz identyczny silnik - mi wg motostata wychodzi teraz 8,50, ale obecnie nie ma mnie w domu i od miesiaca (czyt.: zaniza statystyke) jezdzi zona.. Dzieki.


U mnie spalanie od 7,5 do 8,5.
Najczęściej koło 8.

A komputer uparcie pokazuje, że pali 6,5 l , a Renault twierdzi że to nie wada......
 
wedrowniczek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 5
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2014-06-21, 10:54   

Cav napisał/a:
U mnie spalanie od 7,5 do 8,5...komputer uparcie pokazuje, że pali 6,5 l , a Renault twierdzi że to nie wada......

a nie wzywali cie do serwisu celem zmiany softa w kompie? bo mnie juz po tyg. od zakupu i ponoc wlasnie zle kalkulacje paliwa byly przyczyna. Wprawdzie mi zchrzanili to - co opisalem wyzej, ale moze u ciebie tez soft zawodzi?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-21, 11:20   

wedrowniczek napisał/a:
Cav napisał/a:
U mnie spalanie od 7,5 do 8,5...komputer uparcie pokazuje, że pali 6,5 l , a Renault twierdzi że to nie wada......

a nie wzywali cie do serwisu celem zmiany softa w kompie? bo mnie juz po tyg. od zakupu i ponoc wlasnie zle kalkulacje paliwa byly przyczyna. Wprawdzie mi zchrzanili to - co opisalem wyzej, ale moze u ciebie tez soft zawodzi?


Rzekomo nie ma nowszego softu do mojego auta.
Ale ten co mam był wgrywany gdzieś w styczniu - i od tego momentu zaczęły się tego typu problemy.
Wcześniej ich nie było, a komputer pokazywał nawet lekko większe spalanie niż faktyczne.
Oczywiście były inne - nierówna praca na zimnym silniku, również podczas jazdy.
Na zimę nie nadawał, ale może na lato chodziłby lepiej niż obecny? ;-)
 
janzet 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: dci "110 kucyków i jeden osioł ;-)"
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 293
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-07-06, 21:22   

Ja mam 1.5 dci i tak zwykle 7,5-7,8 l/100 w mieszanej jeździe w większości po miastach ślaskich. Na autostradzie (narty na dachu, austria) też tyle wyszło ale przy 125-130 kmh. Więc aby spalać 6,5 albo mniej to trzeba na trasie na 6tce jechac 80-85 chyba.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne