Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Daćkowe wyprawy - propozycja
Autor Wiadomość
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
  Wysłany: 2011-07-24, 12:45   Daćkowe wyprawy - propozycja

Jako, że jesteśmy urlopowymi trampami i planujemy kolejne na następne lata, to co byście Mili Daćkowicze powiedzieli na propozycję wspólnych wypraw? Plany - można układać dość wcześnie, dobrać ludzi i wozy do trasy, lub trasy do wozów i ludzi. W kilka samochodów powinno być raźniej.
Proponuję następujące zasady:
1). nie szukamy miejsc "pobytowych", "wczasowych" itp, jedziemy aby wypocząć, nie żeby gnieść się jak śledzie na przykład na zatłoczonych plażach
2). nie korzystamy z hoteli, kempingów itp (poza sytuacjami awaryjnymi)
3). nie jesteśmy sztywno związaną grupą (ale jakieś zorganizowanie musi być ;-) )
4). staramy się dobierać samochody o podobnych możliwościach (nie wyobrażam sobie przykładowo Dustera i 1300 w jednej grupie :-P )
5). NIE :!: zgadzamy się na komercjalizację wyjazdów :!:
6). wybieramy różne kierunki świata - tam gdzie dojedzie Dacia ;-)
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-07-25, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-24, 12:56   

Kiedyś była propozycja wyjazdu do ojczyzny Drakulek (fabryka Dacii) ale niezrealizowana...
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
  Wysłany: 2011-07-24, 12:58   z pełną premedytacją piszę w nowym poście

W tym roku - od 20 sierpnia do 17 września.
Kierunek: Anatolia.
Skład: 1 Opalony Wampir + 4 osoby na pokładzie (2 pary) + 2 namioty.
Orientacyjny plan: Polska-Svilengrad, potem wjazd do Grecji na małe zakupy (retsina, jesteśmy amatorami) i na wschód - Gallipoli, Troada, wybrzeżami Morza Egejskiego i Śródziemnego mniej więcej do szerokości geograficznej Tarsu, potem na północ i powrót wybrzeżem Morza Czarnego.
Planujemy zero hoteli, zero kempingów, namioty i biwaki daleko od ludzi (o ile da radę) - Da radę :!: , generalnie życie trampów
Wiem, że czasu mało, ale jeśli ktoś byłby chętny to czekamy na informację. Może wyjdzie w 2 wozy?
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-24, 13:00   

benny86 napisał/a:
Kiedyś była propozycja wyjazdu do ojczyzny Drakulek (fabryka Dacii) ale niezrealizowana...


Było, nie wyszło. Może to wyjdzie. Pożiwiom, uwidim, kak skazali tawariszczi ;-)
Jakby co: 1 Daćka na wyprawie w nieznane to o 100% więcej niż 0 Daciek :-D
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-07-24, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-07-24, 14:56   

Pitesti to chyba przy szosie transfogaraskej...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-24, 20:30   

I ja mam podobne plany - tzn. wyjazd w nieznane :mrgreen: przed siebie.

Tutaj zapuściłem wici - http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

Jest niewielka obsuwa i całe szczęście, że nie pokusiło nas o wcześniejszą rezerwację czy przedpłatę. Było pewne zawahanie i zwątpienie (zaskoczyła nas niemiła sytuacja, nie do przewidzenia), ale idziemy (jedziemy) na żywioł.

Ruszamy w tygodniu.
_________________
---
Stepway
Ostatnio zmieniony przez Stepway 2011-07-24, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-25, 19:51   

Stepway napisał/a:
I ja mam podobne plany - tzn. wyjazd w nieznane :mrgreen: przed siebie.

Tutaj zapuściłem wici - http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

Jest niewielka obsuwa i całe szczęście, że nie pokusiło nas o wcześniejszą rezerwację czy przedpłatę. Było pewne zawahanie i zwątpienie (zaskoczyła nas niemiła sytuacja, nie do przewidzenia), ale idziemy (jedziemy) na żywioł.

Ruszamy w tygodniu.


Tak zawsze najciekawiej. Już od dawna nie robimy żadnych rezerwacji, chyba że słońca i pogody. Chorwacji pod tym względem nie znam, ale z opowieści słyszałem, że raczej ostrożnie z zupełnie dzikim biwakiem. Podobno jest jeszcze dużo niewypałów po ostatniej wojnie. My jakoś tam nie zabrnęliśmy. Szerokości i przyczepności :-D
P.S. Może za rok razem?
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-07-25, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-25, 20:08   

ajax napisał/a:
Tak zawsze najciekawiej. Już od dawna nie robimy żadnych rezerwacji, chyba że słońca i pogody. Chorwacji pod tym względem nie znam, ale z opowieści słyszałem, że raczej ostrożnie z zupełnie dzikim biwakiem. Podobno jest jeszcze dużo niewypałów po ostatniej wojnie. My jakoś tam nie zabrnęliśmy. Szerokości i przyczepności


Zupełnie "na dziko" to nie... W ekstremalnej sytuacji, to będzie "dzika noc" w samochodzie nieopodal stacji benzynowej ;)

Kemping z kawałkiem pola, dostępem do "cywilizowanych" latryn w zupełności wystarczy. Zresztą okroiliśmy nasze plany i w jednym miejscu nie zagrzejemy dłużej. Chyba, że... no właśnie. Wszystko zależy jak będzie.

Z pewnością odwiedzimy większe miasto, ale generalnie to mamy zamair uciec od zgiełku. Nawet tego wakacyjnego.

Wynajmuję mieszkanie w Gdańsku a najemcy bez zachowania terminu wypowiedzenia, postanowili się z nami rozstać oznajmiając, że chcą wyprowadzić się w momencie kiedy nas akurat nie będzie :-x Pokrzyżowało to nam plany. Również te finansowe :-/

Rozpuszczę wici na Forum.

ajax napisał/a:

P.S. Może za rok razem?


Kto wie?
_________________
---
Stepway
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-25, 20:40   

Stepway napisał/a:
Zupełnie "na dziko" to nie... W ekstremalnej sytuacji, to będzie "dzika noc" w samochodzie nieopodal stacji benzynowej ;)

Kemping z kawałkiem pola, dostępem do "cywilizowanych" latryn w zupełności wystarczy. ...

... najemcy bez zachowania terminu wypowiedzenia, postanowili się z nami rozstać oznajmiając, że chcą wyprowadzić się w momencie kiedy nas akurat nie będzie


Co do pierwszego - od lat mamy zasadę, że im dalej od ludzi tym bezpieczniej. Dlatego zwykle tak ok 18-19 zjeżdżamy z drogi w coraz mniejsze dróżki, a gdy te się kończą, to kawałek "miedzą pól złoconych, krętą ścieżką poprzez las", potem namiot i wszystko gra. Kemping? Wolę wydać te pieniądze na winko lub wejście do muzeum. Można wiedzieć skąd znasz tak abstrakcyjne pojęcie jak "cywilizowana" latryna? Toż to niemal jak wódka bezalkoholowa ;-)

Co do drugiego brzydko, by nie stwierdzić że świńsko. Macie jakieś szanse na własne M? Ostatecznie jakoś wszystko się ułoży
Ostatnio zmieniony przez ajax 2011-07-25, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2011-07-25, 20:45   

ajax napisał/a:
Co do drugiego brzydko, by nie twierdzić świństwo. Macie jakieś szanse na własne M?

Też w pierwszym momencie zrozumiałam, że Stepway'a wyrzucili na bruk. A okazuje się, że to on ma mieszkanie do wynajęcia :-)
http://www.daciaklub.pl/f...ighlight=#96786
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-25, 21:22   

ajax napisał/a:
(...)od lat mamy zasadę, że im dalej od ludzi tym bezpieczniej. Dlatego zwykle tak ok 18-19 zjeżdżamy z drogi w coraz mniejsze dróżki, a gdy te się kończą, to kawałek "miedzą pól złoconych, krętą ścieżką poprzez las", potem namiot i wszystko gra.

Nie lubię ścisku, nie lubię ciekawskich, ale dzisiaj nie wyobrażam sobie takiego "obcowania z naturą".
ajax napisał/a:
Kemping? Wolę wydać te pieniądze na winko lub wejście do muzeum. Można wiedzieć skąd znasz tak abstrakcyjne pojęcie jak "cywilizowana" latryna? Toż to niemal jak wódka bezalkoholowa ;-)

Na urlopie inaczej patrzę na wydawane pieniądze. Kemping, z własnym namiotem to dla nas koszt w granicach 30 złotówek. Wiadomo, grosz do grosza, ale... za spokojną noc?
Cywilizowana latryna to po za deską z dziurą, to zbawienna w podróży ciepła woda czasem i mydło :)
ajax napisał/a:

Co do drugiego brzydko, by nie stwierdzić że świńsko. Macie jakieś szanse na własne M? Ostatecznie jakoś wszystko się ułoży

Inaczej. To my byliśmy stroną wyjamującą mieszkanie, a najemcy, nam podziękowali.

Puściłem wici na Forum w osobnym wątku.
_________________
---
Stepway
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-07-25, 22:18   

Co prawda zawsze ciągnęło mnie do Chorwacji ale dlaczego nie spróbować gdzieś tam, hej...

W tym roku nic z tego ale przecież znów za rok jest lato :-)
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-25, 22:46   

ad 1 - co kto lubi :-D Szanuję Wasze stanowisko, ale zostanę przy swoim ;-)
ad 2 - ciepłą wodę mamy zawsze. Tak ok 25-30 litrów. Trochę słońca i wieczorkiem trzeba dolewać zimnej . To się nazywa prysznic solarny i kosztuje jakieś 30-50 PLNów. Mydło mam w torbie. Zamiast "deski z dziurą" używamy kilku zgrabnie splecionych konarów + pół godzinki pracy siekierką i szpadlem (tzw "zestaw na niegrzecznego autostopowicza" :mrgreen: )
ad 3 - też nieładnie. Dobrze, że nie was wystawiono na bruk. Równie dobrze, że nie Wy wystawiliście kogoś na bruk z dnia na dzień. A, że sami poszli - krzyż na drogę. W ostatecznym rozrachunku nie uzyskaliście jakiejś oczekiwanej kwoty, ale to chyba do przeżycia
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-25, 22:48   

Zdzicho napisał/a:
Co prawda zawsze ciągnęło mnie do Chorwacji ale dlaczego nie spróbować gdzieś tam, hej...

W tym roku nic z tego ale przecież znów za rok jest lato :-)


Proponuję kontakt pod koniec roku kalendarzowego - jeśli miałoby być coś wspólnego, to trzeba pozgrywać urlopy - my musimy mieć planowane
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-07-25, 22:59   

ajax napisał/a:
Zdzicho napisał/a:
Co prawda zawsze ciągnęło mnie do Chorwacji ale dlaczego nie spróbować gdzieś tam, hej...

W tym roku nic z tego ale przecież znów za rok jest lato :-)


Proponuję kontakt pod koniec roku kalendarzowego - jeśli miałoby być coś wspólnego, to trzeba pozgrywać urlopy - my musimy mieć planowane


My też musimy mieć planowane.

No to już mamy 2 punkty styczne - Dacie i urlopy planowane :-)
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2011-07-26, 14:40   

Są tacy, którzy albo pracują sami na siebie i być może mogą zdecydować się w dowolnym momencie na wyjazd, albo mają wyrozumiałe szefostwo.

U mnie jest problem. Wcześniej trzeba dograć grafik, a i to nie jest do ostatniej chwili pewne. U żony jest podobnie. Właściwie, to wynika z tego, że w listopadzie trzeba przewidywać miesiąc i rezerwować "kolejkę" - czerwiec? może lipiec? może nie będzie lało w sierpniu, a może taniej po sezonie - wrzesień? A kiedy jeszcze śnieg leży za oknami, trzeba precyzować terminy.

Trudno, bardzo trudno jest, przynajmniej nam, zaplanować a jak już się udało to... no właśnie, coś się musi wydarzyć.

Patrząc na rosnące zadłużenie w kartach, następe wakacje na miejscu.
_________________
---
Stepway
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-26, 18:08   

Zdzicho napisał/a:
ajax napisał/a:
Zdzicho napisał/a:
Co prawda zawsze ciągnęło mnie do Chorwacji ale dlaczego nie spróbować gdzieś tam, hej...

W tym roku nic z tego ale przecież znów za rok jest lato :-)


Proponuję kontakt pod koniec roku kalendarzowego - jeśli miałoby być coś wspólnego, to trzeba pozgrywać urlopy - my musimy mieć planowane


My też musimy mieć planowane.

No to już mamy 2 punkty styczne - Dacie i urlopy planowane :-)


Może nawet 3 wspólne punkty - też chcemy gdzieś pojechać. To może by tak coś pomyśleć?
Wiekowo jak widzę z profilu jesteśmy podobni, to i pewnie siły podobne. Wstępnie na przyszły rok planujemy Skandynawię z powrotem przez Karelię, ale to jeszcze nic pewnego.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-26, 18:14   

Stepway napisał/a:
Są tacy, którzy albo pracują sami na siebie i być może mogą zdecydować się w dowolnym momencie na wyjazd, albo mają wyrozumiałe szefostwo.

U mnie jest problem. Wcześniej trzeba dograć grafik, a i to nie jest do ostatniej chwili pewne. U żony jest podobnie. Właściwie, to wynika z tego, że w listopadzie trzeba przewidywać miesiąc i rezerwować "kolejkę" - czerwiec? może lipiec? może nie będzie lało w sierpniu, a może taniej po sezonie - wrzesień? A kiedy jeszcze śnieg leży za oknami, trzeba precyzować terminy.

Trudno, bardzo trudno jest, przynajmniej nam, zaplanować a jak już się udało to... no właśnie, coś się musi wydarzyć.

Patrząc na rosnące zadłużenie w kartach, następe wakacje na miejscu.


I spodziewacie się, że wyjdzie taniej? Przypuszczam, że wątpię ;-) Czy pogoda przeszkadza starym (doświadczeniem) trampom? Też co prawda wolelibyśmy piękne słońce, ale bierze się co jest :-) Zadłużenie - jest cały rok do spłaty. My też mamy, a tzw sfera budżetowa nie zapewnia pensji prezesa dużego banku ;-) Nam wystarcza, choć pasa zaciskamy (ostatnio musiałem wybić w pasku nowe dziurki :mrgreen: )
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2011-07-29, 23:03   

ajax napisał/a:

Wiekowo jak widzę z profilu jesteśmy podobni, to i pewnie siły podobne. Wstępnie na przyszły rok planujemy Skandynawię z powrotem przez Karelię, ale to jeszcze nic pewnego.


Siły zależą czy jestem przed czy po urlopie.

W stronach o jakich piszesz nie byłem więc kto wie?
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-07-31, 16:39   

To pozostańmy w kontakcie, może coś wyjdzie :-)
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-08-03, 18:34   

wstrzelę się tutaj coby nowych tematów nie zakładać. w połowie sierpnia jadę na 5 dni w okolice Roztocza, dlatego też proszę kolegów z lubelskiego o podpowiedzi co warto zobaczyć w Waszych stronach
 
Ernest 


Marka: Citroën
Model: Xsara
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 201
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-08-04, 16:47   

limo,

Napewno warto pojechać do Zamościa, zwiedzić Stare Miasto, sanktuarium w Krasnobrodzie oraz Roztoczański PN w Zwierzyńcu.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2011-08-04, 17:39   

Zobacz ducha w podziemiach Chełma. Ducha nie da się sfotografować, chociaż jest w trampkach - mi na tej właśnie klatce pękła klisza w Zenicie. ;)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-08-04, 18:34   

limo, jak byś chciał do Zoo w Zamościu to od 1 do 14 jest zamknięte bo ostry remont tam robią. Idzie nowa jakość. Zamość polecam bo ma bardzo ładne stare miasto (nadal jest remontowane).
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Ernest 


Marka: Citroën
Model: Xsara
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 1998
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 201
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-08-04, 23:09   

eplus,

o widzisz ! o Chełmie zapomniałem ! A mieszkam od Chełma 15km. Polecam również zwiedzenie okolic Chełma ;) Ładne pagórkowate krajobrazy :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne