Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2014-05-19, 04:54
Marząc o SUV-ie stąpajmy twardo po ziemi
Autor Wiadomość
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-12, 19:41   Marząc o SUV-ie stąpajmy twardo po ziemi

O tym,że SUV kosztuje więcej niż porównywalny kompakt, w oparciu o którego powstał jest ogólnie wiadome. Podobnie wiadome jest,że koszty utrzymania takiego pojazdu również przewyższają auta kompaktowe a czasem nawet klasę średnią. Nabywca takiego auta jest skłonny płacić większe pieniądze za jego lepsze możliwości na gorszych nawierzchniach, wyższą pozycję za kierownicą, często lepszą widoczność, atrakcyjny wygląd i na końcu - modę na takie pojazdy, która cały czas się utrzymuje, nadal rośnie popyt, więc każdy liczący się producent oferuje tego typu konstrukcje. W przypadku decyzji o zakupie auta z salonu sprzedaży ograniczeniem jest jedynie grubość portfela i preferencje kupującego. Przez pierwsze lata eksploatacji ochronę zapewnia gwarancja. Schody zaczynają się później - gdy ktoś decyduje się nabyć z drugiej ręki wymarzonego suva "prawie nówkę". Poniższe, dość szczegółowe i chyba uczciwe (źródło Motor) porównanie pokazuje jaką ogromną rozbieżnością w kosztach eksploatacyjnych może zakończyć się nie do końca przemyślany wybór. Przypominam,że cały czas chodzi o suvy kompaktowe. Porównanie klasy wyższej (rodzaju Land Cruiser , Range Rover, Nissan Patrol itd) przyniosłoby rezultaty jeszcze ciekawsze. I nie uprawiam tu żadnej kryptoreklamy marki. W przypadku DD wynik był do przewidzenia. I na koniec rzecz ciekawa - ważne stwierdzenie w artykule: SUV z silnikiem benzynowym w ogólnym rozrachunku jest TAŃSZY w eksploatacji. Porównanie opracowano w oparciu o auta rocznik 2010

1.JPG
Plik ściągnięto 268 raz(y) 200,75 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 457 raz(y) 201,9 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 331 raz(y) 217,88 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 294 raz(y) 205,54 KB

 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-12, 20:12   

Dziwne to zestawienie cen dla 1.5 dCi.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
g_4 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dci 110
Rocznik: 2015
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-12, 21:32   

No to mam najtańszego SUWa na rynku w utrzymaniu. :-)
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-12, 22:11   

g_4 napisał/a:
No to mam najtańszego SUWa na rynku w utrzymaniu. :-)


Nie jestem przekonany.
Cena kompletu części to nie wszystko.
Ważniejsze jest to, jak często będzie trzeba coś wymieniać.

Miałem już takie porównanie:
- Megane z silnikiem 1.6 16V - psuło się wszystko i nagminnie, miesięczne koszty napraw (po gwarancji) w końcowym okresie dochodziły do 1000 zł miesięcznie,
oraz
-Kia Ceed 1.6 crdi - pomimo usilnych prób z mojej strony przez prawie 6 lat nie zepsuło się NIC, jedyne koszty w przypadku Ceeda to były przeglądy (robocizna circa 300 zł/rok, czyli nieco więcej niż Megane, który miał przeglądy co 2 lata) i paliwo (tak z 2/3 kosztów które trzeba by było wlać do Megane)

Cenowo auta były prawie identyczne, oba na początku nowe, silniki o tej samej mocy, ale Ceed zjadał Megankę na śniadanie pod KAŻDYM względem, był tańszy, szybszy, bardziej dynamiczny, bezawaryjny i sprzedał się po 6 latach o wiele lepiej niż Megane po 3.

Obstawiam, że porównanie Dustera i Sportage wyszłoby identycznie, zwłaszcza że po 3 miesiącach rzekoma mała awaryjność Dacii, mająca źródło w starych, prostych, sprawdzonych podzespołach Renault okazała się totalną bzdurą.
Jest dokładnie odwrotnie niestety i tracę nadzieję, że ktoś jest w stanie to zmienić, tak jak nie byli w stanie zmienić sytuacji z w/w Megane.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-05-12, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-12, 22:39   

Cav napisał/a:
Ważniejsze jest to, jak często będzie trzeba coś wymieniać

...oraz w ilu egzemplarzach z całej produkcji - i po 10 latach produkcji daciek nie wydaje się, żeby odsetek pechowych egzemplarzy, które faktycznie się zdarzają, był jakoś znacząco wyższy niż w innych markach.
 
g_4 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dci 110
Rocznik: 2015
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-12, 22:48   

Wszystko zależy od nastawienia. Ja dobrze wiedziałem co kupuję i zrobiłem to bardzo świadomie.
Za te same pieniądze nic konkretnego bym niekupił a samochód musiął być spory .
Po roku i 30 tyś powiem tyko tyle . Kupił bym jeszcze raz .
Ostatnio zmieniony przez g_4 2014-05-12, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-13, 06:12   

laisar napisał/a:
Cav napisał/a:
Ważniejsze jest to, jak często będzie trzeba coś wymieniać

...oraz w ilu egzemplarzach z całej produkcji - i po 10 latach produkcji daciek nie wydaje się, żeby odsetek pechowych egzemplarzy, które faktycznie się zdarzają, był jakoś znacząco wyższy niż w innych markach.


Jasne, bo prowadziłeś badania na wszystkich markach....
Guzik mnie interesują odsetki, dla mnie najważniejsze są osobiste doświadczenia, a tu Renault jest niezawodne, w sensie że zawsze złe, bardzo złe, zdecydowanie najgorszy producent aut jakiego spotkałem.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-13, 06:14   

g_4 napisał/a:
Wszystko zależy od nastawienia.


Mylisz się, jakby Ci się zepsuł po 3 miesiącach, to żadne nastawienie by Ci nie pomogło.
Zależy od powtarzalności produkcji wolnej od wad.
A w przypadku Renault raczej od chęci do wkładania każdego bubla do auta, byle było taniej.
To czuć na każdym kroku, nie tylko w Dacii.
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-05-13, 07:42   

Cav, po co ty się męczysz z tym Dusterem ? Zamiast ciągle marudzić, to żądaj zwrotu pieniędzy. Jak już napiszesz takie żądanie, to załóż nowy temat z lnkiem do pisma, a potem wklejaj odpowiedzi Renault/Dacii. Z chęcią poczytamy.

Dawno temu (bodajże w 2010 roku) był program w TVN Turbo Raport o usterkowym Fiacie Linea. W ciągu 14 miesięcy właściciel był w serwisie 14 razy z wieloma usterkami Również chciał zwrotu pieniędzy, ale został spuszczony na drzewo. Sprawa miała się zakończyć w sądzie. Ktoś zna finał ?
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2014-05-13, 08:24   

tu też ciekawe porównanie cen cześci:

ceny_czesci_duster.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 427 raz(y) 110,38 KB

 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2014-05-13, 08:25   

g_4 napisał/a:
Wszystko zależy od nastawienia. Ja dobrze wiedziałem co kupuję i zrobiłem to bardzo świadomie.
Za te same pieniądze nic konkretnego bym niekupił a samochód musiął być spory .
Po roku i 30 tyś powiem tyko tyle . Kupił bym jeszcze raz .


+ 1
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 11:30   

@Cav: No to mogę napisać tak jak Ty: guzik mnie interesują Twoje osobiste doświadczenia - moje auto się nie psuje, ergo piszesz totalne bzdury o awaryjności Dacii by Renault... Podoba się? <:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 12:13   

No właśnie nie ma to jak statystyka oparta na reprezentatywnej próbie jednego samochodu :)
Tak jak mój stary logan z 2008 - nie dość że przez 3 lata stał na ulicy , ma podobno najgorszy niemetaliczny czerwony kolor , był w kilku miejscach przytarty nie mówiąc o wgniecionej do gołej blachy masce po stłuczce ..... i po zamalowaniu zaprawką w żadnym miejscu nie ma grama rdzy ERGO Dacie mają lepsze zabezpieczenie antykorozyjne od Audi A8 a kto twierdzi inaczej to pieniacz i cham :)
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-05-13, 13:08   

Kiedyś usłyszałem coś takiego: jest małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka ;-)

Do pewnych wyliczeń wystarczy poprzestawiać kolejności w próbie i już jest miodzio :mrgreen:
_________________
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-13, 13:16   

radzę jeszcze raz zerknąć na porównanie - o żadnej statystyce nie ma tam mowy. Po prostu obliczono ceny części zamiennych wysokiej jakości do podzespołów, które wskutek eksploatacji ulegają naturalnemu zużyciu, po czym zsumowano całość. Kupując używanego suva wnioski każdy powinien wyciągnąć sobie sem. Jeśli komuś nie przeszkadza różnica między 9 a 40 tys, nie ma się o co spierać. Jak to ostatnio powiedział Włodzimierz Wodecki zapytany o kobietę z brodą - każdy orze jak może :-P
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 14:01   

Statystykę przywołał Cav - i poniekąd słusznie, tyle że zatrzymał się w pół drogi: jeśli już zwracać uwagę na częstość występowania awarii, to należy czynić to w odniesieniu do całej produkcji modelu czy marki.

Ma też oczywiście rację, że dla użytkownika najważniejsze są jego doświadczenie - ale z kolei wyciąganie z nich wniosków ogólnych jest po prostu kompletnie bez sensu.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2014-05-13, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-05-13, 14:31   

Dar1962, niestety jakość skanu nie pozwala mi na pewność, ale nie kumam pewnych sumowań (może czegoś nie doczytałem). Zobacz 'materiały eksploatacyjne' dla Sportage.
Jakim cudem wyszło tam ponad 5700? Ravka ma podobnie: opony ponad 4400, zaś razem im wychodzi 3.700 Czemu?
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-05-13, 14:51   

Cav napisał/a:
Guzik mnie interesują odsetki, dla mnie najważniejsze są osobiste - doświadczenia, a tu Renault jest niezawodne, w sensie że zawsze złe, bardzo złe, zdecydowanie najgorszy producent aut jakiego spotkałem.

- już kiedyś odnosiłem się (chyba nawet dwukrotnie) bezpośrednio do Twoich podobnych argumentów i odniosę się po raz kolejny,
- każdy dokonuje oceny na podstawie własnych doświadczeń: pozytywnych lub negatywnych, w Twoim przypadku negatywnych,
- moje są z kolei bardzo pozytywne a wywodzą się z doświadczeń nabytych z użytkowania trzech kolejno kupionych przed nabyciem Dustera samochodów marki Renault,
- samochody były kupowane w salonie (wszystkie w tym samym), i tak pierwszym jeździłem cztery lata, drugim ponad pięć lat, trzecim dwa lata i wtedy pojawił się Duster którym jeżdżę czwarty rok (póki co wszystko OK),
- z żadnym z w/w samochodów nie miałem istotnych problemów co skutkowało zakupem kolejnego,
- ponadto, drugim z w/w samochodem było Renault Megane (na który tak bardzo psioczysz) chyba nawet ten sam co Twój model i tym jeździłem najdłużej,
- może mam wyjątkowego farta ale daje mi to prawo by w tym temacie głosić opinie całkowicie przeciwstawne Twoim, a może to kwestia właściwej eksploatacji?

Dar1962 napisał/a:
Jak to ostatnio powiedział Włodzimierz Wodecki zapytany o kobietę z brodą

a kto to jest? :oops: (pytam poważnie - jakiś autorytet muzyczny, obyczajowy...?)
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2014-05-13, 15:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-05-13, 15:06   

wniosek jest wyłącznie taki, że jeśli w najtańszym aucie w danym okresie użytkowania popsuje się czterokrotnie wszystko, co wymieniono w porównaniu, to i tak taniej wyjdzie, niż wymiana zestawu jeden raz w aucie najdroższym :mrgreen:
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2014-05-13, 15:43   

Z jednej strony nie dziwię się koledze Cav w ogóle, bo gdybym miał problemy z nowym autem , czy za 29990pln, czy 50tys. pln, czy i 150tys. pln, to bym wieszał psy na producencie przy każdej możliwej okazji.....ale z drugiej strony, chyba rzeczywiście kolega ma pecha, jak swojego czasu dwóch innych forumowiczów (@esdziewiaty i @jan ostrzyca-tyle z głowy pamiętam). Ja np nie mam żadnych poważniejszych problemów z DD, ba prawie wcale (jedynie kilka drobiażdżków+pęknięty lakier ma słynnej mastyce, który został poprawiony na gwarancji). U mnie w firmie jeździ mnóstwo kijanek , głównie sportage i ceed i rzeczywiście mało jest z nimi problemów, ale koszty przeglądów+/-drobiazgi eksploatacyjne to już jakaś porażka w porównaniu z DD, a w jednym ze sportage (jedyny 4x4) na gwarancji cztery razy sprzęgło było wymieniane....raz chyba nawet z kompletną skrzynią-a więc wszędzie zdarzają się takie klopsy.....ostatnio nówka sztuka dyrektorskie BMW525 dosłownie (2 tygodnie po odebraniu) padła klima na amen-oczywiście zrobią na gwarancji tylko po 3 tygodniach oczekiwania na części.....bez komentarza! (auto za cirka 300tys. pln) Dobrze że maj póki co nie za gorący. Więc z jednej strony bardzo współczuję koledze pechowego egzemplarza, ale w dobie globalizacji, gdzie większość podzespołów pochodzi ledwie z kilku/kilkunastu na świecie fabryk, gdzie planuje się czas życia produktu auta są podobne jeżeli chodzi o awaryjność niezależnie czy kosztują 30-50-150, 300tys. pln. A głoszenie opinii o awaryjności modelu/marki na podstawie jednostkowych przypadków tworzy tylko nowe motoryzacyjne mity często nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
Koledze @Cav życzę szybkiego rozwiązania się problemów z autem i dalszego już bezawaryjnego użytkowania, a koledze @Dar1962 dziękuję za fajne porównanie kosztów utrzymania małych SuV-ów. :-)

PS. Co do tabelki to przynajmniej jedna pozycja jest dziwnie wysoka-innych nie znam i nie sprawdzałem, ale tarcze do DD 600 pln??, bez problemu można nabyć np Brembo komplet za 280-300 pln.
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2014-05-13, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-13, 15:48   

ZbujMadej napisał/a:
Cav, po co ty się męczysz z tym Dusterem ? Zamiast ciągle marudzić, to żądaj zwrotu pieniędzy. J


Już dawno pisma wskazujące na taką możliwość poszły, teraz piłka jest po stronie dealera.
Na razie się zastanawiają czy mimo wszystko coś wykombinują i naprawią, czy zwrócą kasę.
Ja specjalnie nie naciskam, bo auto jest jeżdżące, a czym dłużej nim pojeżdżę tym nowszy będzie ew. nowy samochód.
No i bardzo bym nie chciał zostać bez żadnego auta akurat przed wakacjami, interesująca mnie konkurencja, a nawet Dustery nie stoją na placu i nie czekają aż ktoś je kupi.
Przynajmniej nie wersje tańsze, które kosztowałyby mniej więcej tyle samo co mój Duster.

TD Pedro napisał/a:

- może mam wyjątkowego farta ale daje mi to prawo by w tym temacie głosić opinie całkowicie przeciwstawne Twoim, a może to kwestia właściwej eksploatacji?


Tak, oczywiście to kwestia eksploatacji, ja np. zepsułem samochód już patrząc na niego w salonie, więc wydali mi z silnikiem nie działającym dopóki się nie rozgrzeje....

Ale tym bardziej wolę samochody, których nie idzie zepsuć eksploatacją wzrokową.....

laisar napisał/a:
@Cav: No to mogę napisać tak jak Ty: guzik mnie interesują Twoje osobiste doświadczenia - moje auto się nie psuje, ergo piszesz totalne bzdury o awaryjności Dacii by Renault... Podoba się? <:


Nie mój problem - ryzykuj sobie z Dacią, ja zaryzykuję z czymś innym na czym się do tej pory nie zawiodłem.
Na dziś wygląda że będzie to znowu Kia, bo nowy Quashqai za bardzo mi pachnie Renault.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-05-13, 15:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-05-13, 20:31   

Cav napisał/a:
Tak, oczywiście to kwestia eksploatacji, ja np. zepsułem samochód już patrząc na niego w salonie, więc wydali mi z silnikiem nie działającym dopóki się nie rozgrzeje....

Ale tym bardziej wolę samochody, których nie idzie zepsuć eksploatacją wzrokową.....

- ironia zupełnie niepotrzebna... nikt na Forum nie jest Ci nieżyczliwy, masz problem z samochodem w związku z tym głosisz takie opinie jakie głosisz ale inni mający pozytywne doświadczenia równiej mają prawo głosić swoje mimo, że są odmienne od Twoich...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-13, 22:25   

TD Pedro napisał/a:
Cav napisał/a:
Tak, oczywiście to kwestia eksploatacji, ja np. zepsułem samochód już patrząc na niego w salonie, więc wydali mi z silnikiem nie działającym dopóki się nie rozgrzeje....

Ale tym bardziej wolę samochody, których nie idzie zepsuć eksploatacją wzrokową.....

- ironia zupełnie niepotrzebna... nikt na Forum nie jest Ci nieżyczliwy, masz problem z samochodem w związku z tym głosisz takie opinie jakie głosisz ale inni mający pozytywne doświadczenia równiej mają prawo głosić swoje mimo, że są odmienne od Twoich...


Oczywiście że tak, przecież ja nie twierdzę, że nie jest możliwe znalezienie Dacii, która się nie popsuje od razu po wyjeździe z salonu.
Twierdzę tylko, że jej jakość jest zła, podobnie jak innych aut tego koncernu, a trzy zepsute prawie nowe samochody które miałem okazję eksploatować, jasno tego dowodzą.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-05-13, 22:38   

Cytat:
a trzy zepsute prawie nowe samochody

może dlatego, że były prawie nowe :mrgreen: ... prawie robi różnicę :-P ...
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 22:40   

Cav napisał/a:

Oczywiście że tak, przecież ja nie twierdzę, że nie jest możliwe znalezienie Dacii, która się nie popsuje od razu po wyjeździe z salonu.
Twierdzę tylko, że jej jakość jest zła, podobnie jak innych aut tego koncernu, a trzy zepsute prawie nowe samochody które miałem okazję eksploatować, jasno tego dowodzą.


Twoje rozumowanie nie upoważnia Ciebie do wysnucia ogólnego wniosku na temat złej jakości pojazdów marki renault. Masz prawo być mocno zawiedziony gdyż ASO nie potrafi naprawić skutecznie Twego dusterka. Twoja frustracja spowodowała w moim odczuciu chorobliwą awersje do wszystkich pojazdów w których konstrukcji są podzespoły renault. Nawet pewnie nie raz nazwałeś go kupą złomu etc. Jednak nasze forumowe statystyki dowodzą, że mimo ogólnie znanej nie najwyższej jakości samochodów dacia są raczej mało awaryjne.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne