Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Kamery w MediaNav
Autor Wiadomość
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 15:17   

OK, poczytałem troszkę więcej o uwolnionej wersji.
I z tego co zrozumiałem uwolniona wersja daje możliwość podmiany samych plików map (fbl) oraz POI bezpośrednio w pamięci nawigacji, natomiast sam program do obsługi nawigacji pozostaje oryginalny?
Rozumiem, że po uwolnieniu dogrywam tylko co jakiś czas same pliki od np. TomTom lub iGo8.

Proszę o potwierdzenie:
Aby uwolnić nawigację muszę najpierw wgrać nakładkę Medi@PIK - niezbędne do uruchomienia TaskManagera i TotalCommandera?
Nakładkę wgrywam poprzez ugrade plikiem ugrade.lgu z folderu http://chomikuj.pl/jas_pik/MEDI@40PIK_12_2014, a następnie rozpakowuję plik mediaPIK122014.zip na pendriva i uruchamiam nawigację z plikami wewnątrz.
Po tym powinna pojawić się żółta kropka do odpalania nakładki

Następnie mogę wykorzystać plik automat.rar do uwolnienia nawigacji z folderu http://chomikuj.pl/jas_pi...ianav_uwolnione.
Może mi ktoś przybliżyć jak wygląda proces uwalniania - tzn. co jest w tym pliku .rar i co z tym zrobić?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 15:44   

Wersja "uwolniona" to wersja która zamienia wersję oryginalnego pliku - działa identycznie jak oryginalna.
Automat sam dokonuje zmian - podmiany pliku wykonywalnego na uwolniony bez skomplikowanej i niebezpiecznej zabawy z plikami. To po prostu automat - podziękuj twórcy bo nie ja go tworzyłem.
Wtedy nie musisz używać mojej nakładki chyba że chcesz oglądać filmy i samodzielnie zmieniać mapy lub podoba Ci się iGo w bardziej rozbudowanej wersji.
Instalacja mojej nakładki była wielokrotnie opisywana wystarczy poczytać.
Pamiętaj jednak że zabawa z plikami oraz używanie nakładki może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu = czyli słynne uważaj bo kawa jest gorącym napojem i może być przyczyną poparzenia. :mrgreen:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 22:15   

No niestety mam problem.
Próbowałem wgrać navigation_restore_fat32.lgu (ok. 2GB) - nawigacja rozpoznaje update ale pasek postępu nie ruszył się nawet o jedną kreskę przez 1,5h. Próbowałem na wielu pendrivach.

Próbowałem także upgrade_root.lgu (ok. 130MB) - nawigacja rozpoznaje update ale pasek postępu najpierw idzie powoli do 3 kresek i zaczyna od nowa. Potem kreski pojawiają się szybciej niż za pierwszym razem, ale za każdym razem tylko do 3 kreski i od nowa. Na pendrivie pojawił się plik ark_log20160205.txt z zawartością:
Kod:
2016-02-05 21-32-49 [] write err: 112 (PID:71106562)

Co to może wszystko oznaczać. Czy już pozamiatane? Co dalej można zrobić aby włączyć nawigację i wgrać medi@pik. Dalej utknąłem na sofcie 4.0.2 i nie mogę nic wykonać dalej.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 22:51   

Zacznij od zmiany pendrive.
Ale dlaczego rozpocząłeś od wgrywania tych plików.
Do uruchomienia nakładki wystarczy wgranie mojego lgu z nakładki .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 22:56   

Wgrałem też upgrade.lgu z nakładki Medi@PIK_12_2014 - przeszedł chyba 2x. Następnie włożyłem pendriva z rozpakowaną zawartością mediaPIK122014.zip i w zasadzie nic to nie zmieniło. Nigdzie nie widzę żółtej kropki.

Czy pendrive z zawartością zip'a musi być włożony w momencie uruchamiania nawigacji, czy można go włączyć w dowolnym momencie?

Gdzie szukać, że mediapik poprawnie się uruchomił?
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-05, 22:58   

jas_pik napisał/a:
Zacznij od zmiany pendrive.
Ale dlaczego rozpocząłeś od wgrywania tych plików.
Do uruchomienia nakładki wystarczy wgranie mojego lgu z nakładki .


Wgrywam navigation_restore_fat32.lgu bo mam zablokowany dostęp do nawigacji (przycisk Zgadzam się jest nie aktywny) po włączeniu kamery cofania MicomManagerem.

Powoli już nie widzę innej możliwości jak wgranie nakładki jak się uda i ręcznie przekopiowanie zawartości navigation_restore_fat32.lgu w odpowiednie foldery. Jakie widzisz inne rozwiązanie?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 23:09   

Ręczne wkopiowanie nic nie da . Ponieważ nie wiemy w jaki spoósb on ratuje nawigację - to są tajemnice Renault/LG.
Zabrałeś się bez dokładnego przeczytania wszystkiego i dlatego masz problem.
Najpierw trzeba było wgrać moją nakładkę , zrobić kopie wszystkich plików ze swojego urządzenia a dopiero poźniej dokonywać zmian.
Aby móc uruchomić nawigację potrzebujesz oryginalnego pliku DSI_config.bsd który został zmieniony w czasie uruchamiania kamery.
Możesz spróbować wgrać przygotowany plik - może u Ciebie zadziała.

Upgrade aby przywrocic zgadzam sie.zip
Pobierz Plik ściągnięto 301 raz(y) 444 Bajtów

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-06, 14:07   

Upgrade aby przywrocic zgadzam sie.zip nie zmienia położenia. Kupiłem 3 dodatkowe pendrivy aby sprawdzić na innych i nic. navigation_restore_fat32.lgu nie chce się wgrać. powstaje tylko plik logu z zapisem write err: 112.

Może to jest problem tego pliku. Może mój jest uszkodzony?
Czy ma ktoś jeszcze wersję tego pliku, która działa u siebie i byłby w stanie mi ją gdzieś udostępnić?
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-06, 16:15   

Sukces !
Już sobie odpuściłem, ale ostatni raz włożyłem ostatniego nowego pendriva. Sformatowałem go FAT32, ale coś także zmieniałem w rozmiarze jednostki alokacji. No i jeszcze jedna różnica względem poprzednich prób - nie zmieniłem nazwy pliku, pozostawiając go nazwanym navigation_restore_fat32.lgu. Zawsze zmieniałem nazwę pliku na upgrade.lgu.
Sam nie wiem co spowodowało, że się udało.
Po upgradzie mam już aktywny przycisk "zgadzam się". Co ciekawe także pojawiły mi się mapy Polski 2012.Q4 - wcześniej ich nie miałem (Auto świeżo sprowadzone ze Szwajcarii).
Teraz pozostaje mi wgranie medi@PIK jeszcze raz i "uwolnienie" nawigacji. No chyba, że to wszystko co już do tej pory zrobiłem załatwia sprawę.
Dajcie mi znać, gdzie mam szukać żółtego przycisku od medi@PIK po włożeniu pendriva. Oraz czy pendriva z media@PIK musi być włożony przed włączeniem nawigacji?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 16:57   

pepewroc napisał/a:
pendriva z media@PIK musi być włożony przed włączeniem nawigacji?

Pendrive ma być włożony do gniazda przed właczeniem MN - najpóżniej w momencie pokazania się obrazu startowego DACIA/LG
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-06, 17:08   

No i dalej niestety schody.
Jak na pendrive są foldery medi@PIKa to nie uruchamia się nakładka. Próbowałem ponownie wgrać upgrade.lgu medi@PIKowy z Twojego chomika, ale nawigacja nie rozpoczyna procesu upgradu. Pisze, że pendrive nie ma żadnej zawartości medialnej (coś w tym rodzaju).

Może przed nagraniem ponownie nakładki medi@PIK muszę wgrać coś wcześniej. Ogólnie zrobiła się kaszana w systemie po tych wszystkich zmianach.
Aktualnie jestem po poprawnym navigation_restore_fat32.lgu. Nawigacja raportuje wersję 4.0.5, ale na pewno nie jest to ta wersja, bo uruchamia się MicomManager.

Czy muszę teraz coś dodać dodatkowego?

Ciekawe jest też to, że po zgraniu odcisku potrzebnego do Dacia Toolbox - to program nie widzi pendriva jako odcisk systemu.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 17:23   

Rzczywiście namieszałeś.
Musisz wgrać oryginalną wersję 4.0.3 bo moja nakładka działa na tej wersji .
Dacia_403_restore : Dacia
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
pepewroc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-06, 18:20   

Dacia_403_restore - zaaplikowany poprawnie. Raportuje wersję 4.0.3

upgrade z medi@PIK także zaaplikowany. Kropka się pojawiła, uruchamia się.
Chociaż większość oprogramowania z nakładki nie działa. Ale Totalcommander działa, więc już bardzo dużo można zrobić.

Za "uwolnienie" nawigacji zabiorę się później. Na dziś mam dosyć. Jak nabiorę sił to rozczytam jak i co. Oczywiście najpierw wykonam pełną kopię bebechów na pedndriva. Może jakaś podpowiedź gdzie szukać na forum dobrego tutorialu o "uwolnieniu".

Jas_pik dzięki wielkie. Widzę, że jesteś z Warszawy. Bywam tam czasem, więc przy najbliższej okazji stawiam piwo.

A tak w ogóle to gdzie na forum zaznacza się, że użytkownik pomógł. Chciałem rozdać co należne.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-06, 19:11   

Wszystko znajdziesz w tym dziale.
Ja nie ma zdolności do ładnego napisania tutorialu - bo jak znajdę chwilę czasu to pracuję nad nowymi rozwiązaniami. Niestety to zabiera cały wolny mój czas
Jeśli masz zdolności to zrób go :mrgreen:
Ja na jakiś czas odpadam bo właśnie ucegliłem moje ostatnie sprawne MN ( już 5 te ) a mój osobisty minister finansów (dyrektor finansowy) nie pozwala mi już na takie fenaberie :evil:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-02-13, 07:52   

a wie ktoś może jaki ma symbol lub numer taka wtyczka do media nav ?

ps. znalezione na necie jakby komuś się przydało www.drive2.ru/l/2382394/
Ostatnio zmieniony przez kakus 2016-02-13, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
bartek-migas 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9TCe
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 16
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2016-02-13, 09:20   

Hej mam pytanie podobne do tego które już zadawałem. Czy myślicie ze dałoby radę przerabiać Apple która pokazuje obraz z kamery cofania tak zeby wyświetlała jedynie obraz na całym ekranie bez dodatkowych suwaków i przycisków? Powoli coś myśle nad kamerka 360 stad moje pytanie. Fajnie gdyby obraz wyświetlał się film screen.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-13, 10:57   

Chcielibyśmy ale nie wiemy jak, zwłąszcza że jesanośc i nasycenie kolorów ustawia się jednorazowo i tak duże suwaki nie sa potrzebne
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 13:09   Kamera przednia i tylna w MediaNav

Ponieważ nasze MN jest całkiem sprawnym urzadzeniem to mozna bez problemu zamontować oprócz kamery biegu wstecznego róznież kamerę przednią pozwalającą na bezproblemowe parkowanie ale nie tylko.
Tak to wygląda na filmie.

Niestety cena tego gotowaca trochę powala
419 Euro
Sądzę że bez problemu można to zrobić samemu .
Przygotowałem taki schemat blokowy ale sam tego nie opracuję - bo musi przekazywać sygnał video

4msy.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 23,82 KB

 
jozef969 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 155
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2016-03-25, 15:20   

Na filmiku brak paska do regulacji obrazu - Ciekawe jak to ogarnieto chyba że nowsze wersję MN tak mają .
_________________

 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 15:33   

Media Nav Evolution ma powiększoną dość znacznie powierzchnię ekranu przeznaczoną na wyświetlanie obrazu z kamery ( suwaki regulacji wyłaniają sie po kliknięciu trybika)

Ale w tym wypadku być może robi to ten specjalizowany moduł odpowiednio wspópracując z oprogramowaniem.
Wygląda na to że jest spięty z Medianavem dużymi wiązkami czyli również liniami CAN
jak też możliwością wspólpracy z MirrorLink
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Abelos 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1,2 75km
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 16:14   

pytanie jakie wejście ma nawigacja MediaNav w sobie, bo samo połączenie 2 kamer w obwód to kwestia 1 przełącznika http://www.piekarz.pl/pl/?item=26069 (odpowiadał by za włączenie i wyłączenie kamery przedniej) i drugi przełącznik (wajcha biegów) za kamerę tylna plus ewentualnie przekaźnik jedne lub dwa by wyłączać kamery nawzajem i gotowe.

Tylko czy ktoś ma schemat medianav lub opis złącz jakie do niej można podłączyć,
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 16:19   

Mamy schematy i opisy złącz :)
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11376
Jeśli dobrze widzę na tym filmiku to jest taki przełącznik pod kierownicą :)

przelacznik_kamer.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 68,02 KB

 
Marcinbzyk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 17:08   

Rozumiem, że przełącznik służy do podania sygnału wzbudzenia wejścia kamery w MediaNav oraz wyzwoleniu kanału kamery przedniej w module.
Na pinie nr 3 w kostce 24 pinowej podajemy sygnał sterujący i moduł przełączający ze schematu Jas_pik'a. Wtedy MediaNav dostaje "fałszywy sygnał ze wstecznego" i uruchamia wejście/wyjście (zasilanie) na złączach 9,10,21,22. Nie mam pewności ale z doświadczenia wiem, że część tych kanałów już pracuje ii prawdopodobnie odpala tylko zasilanie kamery -pin nr 9.
Sygnał sterujący jest plusem lub minusem - do sprawdzenia doświadczalnego na MadiaNav.
Jestem chętny i pracowity jeśli chodzi o takie eksperymenty.

ABELOS - w tym wypadku przełącznik potrzebny jest bistabilny. Ten wskazany przez Ciebie jest monostabilny.
Ostatnio zmieniony przez Marcinbzyk 2016-03-25, 17:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-25, 17:47   

@Abelos coś za bardzo skomplikowałeś opis.
Jeśli MN jest włączony to podanie napięcia +12V (np. z czujnika biegu wstecznego) na pin 3 MN powoduje żę mimo działania innych funkcji - np. radia , przełącza ekran ( ale tylko ekran) na wyświetlanie obrazu z kamery tylnej.
A teraz wystarczy dorobić taki przełącznik który poda napięcie na kamerę frontową oraz na pin3 MN. Ale jednocześnie nie może on włączyć światła wstecznego .
Również jeśli mamy włączone wyświetlanie kamery frontowej to włączenie biegu wstecznego ma przełączyć obraz na kamerę tylną
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2016-03-25, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kubuch 


Marka: Volkswagen / Skoda
Model: Golf 7FL / Octavia 3FL
Silnik: 1,4 TSi / 1,0 TSi
Rocznik: 2017 / 2017
Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 340
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-03-26, 21:23   

http://www.daciaklub.pl/f...1694429#1694429
Marcinbzyk napisał/a:
Szkoda tylko, że opcja tempomatu wyklucza kamerę cofania. To taka drobna lipa.


Co ciekawsze w wersji Prestige można mieć i tempomat i kamerę. Zresztą serwis jest w stanie we własnym zakresie domontować taką kamerę na życzenie klienta tylko cena zaporowa - mi zawołali 1200 zł.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-03-29, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne