Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
[MN1] Tips & tricks MediaNav 1 standard
Autor Wiadomość
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-16, 20:26   

dzięki za info jas_pik.... ale powiedz co i jak mam zrobić? bo nie kumam za bardzo.....
Ostatnio zmieniony przez ss77 2018-05-16, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-16, 20:55   

Jesli uwolniałeś naszym sposobem powinieneś wgrać tzw bezpieczny bootlader , dBoot i mediapik. Dboot służy do wejścia do systemu widows bez uruchamiania oprogramowania MediaNav - czystego Windwosa aby właśnie w przypadku probemów móc podmieniać pliki /mapy itd. W czasie wyświetlania logo startowego w dprawym dolnym rogu wyśielta się mały biały napis dboot - przesyuniecie w tym momencie placem po ekranie wprowadza nas do czystego Windowsa.
A wtedy można bez problemu podmieniać pliki także mapy :mrgreen:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-16, 20:58   

tak uwalniałem tym sposobem..... ale nie mam napisów podczas uruchamiania MN.
Dobra po wgraniu dboot na pendrive i do navi napis dboot pojawia się ale po lewej stronie ale nic nie daje zdrobić... tzn nie można w nic wejść.???
może coś robię nie tak? kolejnośc itp...?
Ostatnio zmieniony przez ss77 2018-05-16, 21:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-16, 21:28   

Do dboota wchodzi się jak na filmiku
https://www.facebook.com/...24416440914142/
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-16, 21:39   

ok. i co dalej mam zrobić?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-16, 21:50   

Jak jesteś w Winiwsie to usuń te mapy i wrzuć kopie bezpieczęństwa którą na pewno zrobiłeś. Jesli nie ma kopii bezpieczeństwa to wgraj plik ratunkowy 2GB .
Będziesz miał działającą nawigację ze starymi mapami - wtedy wymieniasz mapę jedną po drugiej i będziesz wiedział która zrobiła Ci problem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ss77 


Marka: Reno
Model: Clio
Silnik: 1,5dci
Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-05-26, 19:33   Ikony

Witam
ma ktoś może link do zestawu ikon POI? bo te fabryczne są proste.... a chciałem mieć te ładne i duże dobrze widoczne
Może ktoś ma pliki ze zmianami kolorów map również?
No i w 3d auto clio IV najlepiej czerwone
 
solve 
Zielony listek


Marka: renault
Model: trafic
Silnik: 115dci
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: ełk
Wysłany: 2018-05-28, 16:14   

Witam wszystkich
mam pytanie dotyczące wersji 7.0.5 mn1 czy jest możliwość by na ekranie głównym była wyświetlana prędkość
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-28, 16:16   

solve napisał/a:
Witam wszystkich
mam pytanie dotyczące wersji 7.0.5 mn1 czy jest możliwość by na ekranie głównym była wyświetlana prędkość

A na mapie nie wyświetla ci prędkości? Bo mnie tak.
 
solve 
Zielony listek


Marka: renault
Model: trafic
Silnik: 115dci
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: ełk
Wysłany: 2018-05-28, 16:19   

na mapie wyświetla ale bym chciał by mi na głównym wyświetlało jak by się dało
 
polaris32 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan I
Silnik: Diesel 1 461 cm3
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-01, 22:19   

Ja mam uwolnioną wersie MN i ciekawi mnie czy jest jakiś sposób by ikona odtwarzacza wideo była stałym elementem pulpitu i by pojawiała się od razu po włączeniu radia? Jest to możliwe?Da się to jakoś ustawić?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 22:51   

Wszystko jest możliwe ale to sporo roboty żeby zrobić to jako stałą ikone . Można to zrobić za pomoca Wolfa ale trzba sporo pracy aby taki efekt osiągnąć.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
polaris32 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan I
Silnik: Diesel 1 461 cm3
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-02, 08:23   

jas_pik napisał/a:
Wszystko jest możliwe ale to sporo roboty żeby zrobić to jako stałą ikone . Można to zrobić za pomoca Wolfa ale trzba sporo pracy aby taki efekt osiągnąć.

To chyba jestem za słaby na to :) A nie można w ustawieniach pozmieniać tak by choć ta małą ikonka , którą można ręcznie włączyć była na odtwarzaczu?
 
cinek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Dołączył: 11 Sie 2019
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-11, 19:53   

Szukam kogoś kto za ustalone wyngarodzenie przelutuje pamięć w mojej Navi. Zaczyna się pojawiać "kaszka" na wyłączonej nawigacji. Stacjonuje w Wrocławiu / Bydgoszczy.

Polecicie kogoś?

zertaul napisał/a:
Wiele razy korzystałem z informacji tu zawartych, więc postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat odratowywania uwalonej pamięci nand w MN.
Jeśli mamy uwaloną pamięć, to z mojego doświadczenia wynika, że próby naprawy, formatowania, defragmentacji, etc. nie powiodą się - jedyne rozwiązanie, to wylutowanie nand i wlutowanie karty SD.
Wylutowanie pamięci nand nie jest możliwe, IMHO, lutownicą. Do tego potrzeba hot air oraz jakiegoś ostrego narzędzia (skalpel, żyletka), gdyż pamięć jest dodatkowo przyklejona do płyty głównej. Jeśli będą zainteresowani, to mogę umieścić filmik, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić taką operację.
Wlutowanie karty SD (a raczej slotu na nią) można przeprowadzić za pomocą stacji lutowniczej z grotem o ostrym zakończeniu o średnicy max. 0.5mm. Wszelkie próby lutowania tego lutownicą transformatorową lub innymi narzędziami są skazane na niepowodzenie. Punkty lutownicze, co widać na zdjęciach, mają wymiary ok. 1.0mmx0.5mm.
Z ciekawostek dodam, że bezproblemowo działają karty SanDisk - zarówno normalne, jak i micro SD. Inne karty raczej działać nie będą, choć zdarzają się wyjątki (np. Nokia SDHC 8GB).

Uruchomienie MN w trybie Windows jest możliwe m.in. po podpięciu się w złącze DEBUG. Potrzebne sygnały, to RX, TX i GND (odpowiednio piny 5, 4, 1). Po podłączeniu się pod złącze odpalamy Putty ze standardowymi ustawieniami dla portu szeregowego (wybieramy odpowiedni) i ustawiamy prędkość 115200 bps. Po kliknięciu "open" wciskamy (i trzymamy wciśnięty) klawisz "E", po czym włączamy zasilanie MN. Po tym zabiegu MN powinno uruchomić się w Windows. moich doświadczeń wynika, że bez problemu działają konwertery na CP2102. Nie udało mi się w ten sposób uruchomić MN z konwerterem opartym o PL2303. Nie wiem, czy działają konwertery na FTDI232, ale jest na to duża szansa.

W razie pytań/wątpliwości służę pomocą, ale TYLKO na łamach forum. Nie udzielam odpowiedzi na PM.

P.S. Czasem bywam w Polsce, we Wrocławiu i mogę pomóc osobiście z wylutowaniem/ lutowaniem. Posiadam też CLIP-a.
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-20, 14:41   

Czy już nikt nie posiada ani nie zajmuje się MN1? ;-)

jas_pik "w czym teraz rzeźbisz"? :mrgreen:

Słuchajcie... wreszcie dorosłem do samodzielnej zmiany map w mojej DZIEWICZEJ MN1... ale niestety nie widzę nigdzie żadnych działających linków, u jas_pik-a też nic nie ma na chomiku :p

Interesuje mnie następująca funkcjonalność do której mam kilka pytań:

jas_pik napisał/a:
Potrzebujesz pliku o nazwie "cisza" który trzeba uruchomić w odtwarzaczu. Wtedy usłyszysz dźwięki nawigacji.
Inny sposób puszczasz z odtwarzacza mediów dowolny plik dźwiękowy (mp3) ze swojego telefonu ( po BT) i zatrzymujesz jego odtwarzanie pauzą. Wtedy plik nie jest odtwarzany i słyszysz głos lektora z nawigacji.
Jeszcze inne rozwiązanie - podmieniasz plik nawigacji na tzw "uwolniony" i korzystasz jak standardowo działa MN i wszystko masz z dzikiem i dowolne mapy.
A nakładki używasz do oglądania filmów -a wtedy stosujesz rozwiązania podane wcześniej.


1. Czyli nie trzeba używać pliku "cisza" i radio gra jak "oryginalne" (wycisza się radio samoczynnie gdy mówi lektor nawigacji)?
2. Czy osiągnięcie odblokowania MN1 jest równcześnie połączone z wgraniem dBoot-a...? Czyli mam 2w1?
3. Zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w oryginalny software MN1 - poza tym że aktualizacje map są cholendarnie drogie to podoba mi się do chwile obecnej :) działanie i wystarcza funkcjonalność obecnej MN1 - chce tylko móc aktualizować mapy na najnowsze i nic wiecej.... ! ! ! czy jest taka wersja Medi@pik-a? ;-)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-20, 21:50   

wojciech_69 napisał/a:

jas_pik "w czym teraz rzeźbisz"? :mrgreen:

Ostatnio tylko MN3.


wojciech_69 napisał/a:
1. Czyli nie trzeba używać pliku "cisza" i radio gra jak "oryginalne" (wycisza się radio samoczynnie gdy mówi lektor nawigacji)?

Piszesz o rozwiązaniach sprzed 6 lat . W niej działanie polegało na uruchomieniu odpowiedniej wersji iGo która była niezależna od reszty systemu. Ta wersja przestała być używana 5 lat temu po zrobieniu wersji tzw uwolnionej która nie sprawdza licencji map.


wojciech_69 napisał/a:
2. Czy osiągnięcie odblokowania MN1 jest równcześnie połączone z wgraniem dBoot-a...? Czyli mam 2w1?

Dboot to tylko wejście do winowsa a nie uwolnienie . Uwolnienie to tylko podmiana pliku wykonawczego nawigacji. Media Pik to różne dodatki.


wojciech_69 napisał/a:
3. Zależy mi na jak najmniejszej ingerencji w oryginalny software MN1 - poza tym że aktualizacje map są cholendarnie drogie to podoba mi się do chwile obecnej :) działanie i wystarcza funkcjonalność obecnej MN1 - chce tylko móc aktualizować mapy na najnowsze i nic wiecej.... ! ! ! czy jest taka wersja Medi@pik-a? ;-)

Nie ma takiej wersji MediPika .Jeśli czujesz się na siłach podmienić plik nngnavi.exe to masz go w linku:

https://mega.nz/#!s59Dzaob!dB_YIwbQ0P7NyybPeJ909BaRQDhYr7J_CRm5hvdE_5g

Wtedy to będzie jedyna zmiana.
Bo wejście do WinCe jest możliwe za pomocą kodów.
Mediapik to po prostu ułatwia. :)
No i najważniejsze w zestawie softu który określam jako MediaPik a który nie jest dostępny bezpłatnie wprowadzone zostały pewne zabezpieczania o których zapomniał i Microsoft i Renault i LG.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-23, 12:44   

jas_pik napisał/a:
Jeśli czujesz się na siłach podmienić plik nngnavi.exe to masz go w linku:

https://mega.nz/#!s59Dzaob!dB_YIwbQ0P7NyybPeJ909BaRQDhYr7J_CRm5hvdE_5g

Wtedy to będzie jedyna zmiana.
Bo wejście do WinCe jest możliwe za pomocą kodów.
Mediapik to po prostu ułatwia. :)
No i najważniejsze w zestawie softu który określam jako MediaPik a który nie jest dostępny bezpłatnie wprowadzone zostały pewne zabezpieczania o których zapomniał i Microsoft i Renault i LG.


O jakich "pewnych" zabezpieczeniach mówisz?

jas_pik a chcąc podmienić nngnavi.exe po wejsciu do WinCe nie będe potrzebował żadnych innych narzędzi żeby ubić aktualne procesy niezbedne do podmiany plików? i czy wtedy bede mógł kopiować zawartość partycji na pendrive w razie czego czy będą ukryte itp. ?

Czy samym wejściem do windowsa i podmianie plików mogę uszkodzić/uceglić MN?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-23, 13:22   

Zabezpiecznia to tzw bezpieczny bootlader aby móc wejśc do czystego Windowsa bez uruchamiania całej nakładki Renault.
Jeśli wejdziesz kodami do Windowsa to musisz "ubić" nngnavi.exe aby podmienić ten program.
Tak samo będziesz go musiał "ubijać" po zmianie aby móc zmieniać mapy.
Takim narzędziem może być np iTask.exe.
A partycje możesz kopiować zawsze . nic nie musisz "ubjać".
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-26, 09:39   

jas_pik a na tą architekturę procka masz jakiegoś iTask-a - możesz podrzucić jakiś działający?

Bo rozumiem że muszę skopiować iTask-a na pendrive, uruchomić go zabijając proces nngnavi.exe, podmienić na ten spreparowany i od razu wtedy mogę również zmienić sobie mapy...? Zgadza się?

Wszystko podmieniam w "storage 4" ? Mapy w content a w głównym katalogu nng?

jas_pik polecasz mapy HERE, wystarczy podmienić pliki Poland i Poland.fbl i w menu będą już zmienione sygnatury (daty wydania map)?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-26, 10:30   

wojciech_69 napisał/a:
a na tą architekturę procka masz jakiegoś iTask-a - możesz podrzucić jakiś działający?

W załączniku. Architektura procka to MIPS

wojciech_69 napisał/a:
Bo rozumiem że muszę skopiować iTask-a na pendrive, uruchomić go zabijając proces nngnavi.exe, podmienić na ten spreparowany i od razu wtedy mogę również zmienić sobie mapy...? Zgadza się?

Tak

wojciech_69 napisał/a:
Wszystko podmieniam w "storage 4" ? Mapy w content a w głównym katalogu nng?

Podmieniasz nngnavi.exe w SC4 oraz mapy/POI/Speeedcam w SC4/nng/content i dalej ( MAP/POI/Speedcam)

wojciech_69 napisał/a:
polecasz mapy HERE, wystarczy podmienić pliki Poland i Poland.fbl i w menu będą już zmienione sygnatury (daty wydania map)?

Jedni wolą blondynki a inni brunetki :)
A ja osobiście zawsze tą młodszą z tych dwóch :) :) :)

ITaskMgr.zip
Pobierz Plik ściągnięto 228 raz(y) 14,09 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-26, 10:34   

jas_pik napisał/a:

Jedni wolą blondynki a inni brunetki :)
A ja osobiście zawsze tą młodszą z tych dwóch :) :) :)


ha, wiedziałem że coś nas łączy :-D

Dzięki za pomoc, dzisiaj siądę i podmienię, zobaczymy co z tego wyjdzie :-P
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-26, 21:12   

jas_pik a czy to możliwe ze po uruchomieniu iTask-a nie mam uruchomionego procesu nng?
Wkleiłem podmieniony plik do folderu MN1 zapytał czy zamienić, potwierdziłem i nadpisał...

Teraz walczę z mapami....

Czy mapy mają się nazywać tak jak poprzednie? czyli "Poland" nie może się nazywać "Poland_8.3_2019.Q2_190429__HERE" i czy plik Poland.fbl.md5 musi zostać w katalogu MAP czy po uruchomieniu navi sam się tworzy?
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-26, 21:41   

Zmieniłem "Poland_8.3_2019.Q2_190429__HERE" na "Poland", sumy kontrolne "Poland.fbl.md5" zostawiłem oryginalne (nie wiem czy dobrze, ale bez nich również nie chciało działać na dłuższej nazwie) i nadal nie działa - nie widzi mapy Polski, wszystkie ościenne państwa są a Polski nie ma...

Porównywałem nawet pliki nngnavi... oryginalny miał 9,89 mb, podmieniony ma 9,88 mb i widzę że właśnie bez zabijania procesu podmieniony się skopiował, navi się uruchamia ale bez Polski...

Więc co jest nie tak ? ? ? Czy mapa jest za duża? Oryginalna miała ~ 48 mb a ta od HERE ma ~ 72 mb...


Ps. Aktualnie wersja mojego systemu to 4.1.0...
Ps2. a jaką wersją IGO jest nngnavi.exe, bo może mapa Poland_8.3_2019.Q2_190429__HERE jest niewłaściwa i stąd jej nawet prawie 2x większa objętość.... ale tu już fantazjuję ... :->
Ostatnio zmieniony przez wojciech_69 2020-02-26, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-26, 21:51   

Może podałem Ci niewłaściwy link nie pamiętam czy to własciwa wersja ( dawno temu to było)
Sprawdź może tą wersję : https://mega.nz/#!9lEGCaja!ukmdj9FqPBwsoZ13GN4ul_ESkZppq8gBfBu4fbY2V7s
Ale trzeba zmienić nazwę .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
wojciech_69 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway 2
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 160
Skąd: Biała k/Radzynia Podlaskiego
Wysłany: 2020-02-26, 21:54   

jas_pik napisał/a:

Sprawdź może tą wersję : https://mega.nz/#!9lEGCaja!ukmdj9FqPBwsoZ13GN4ul_ESkZppq8gBfBu4fbY2V7s
Ale trzeba zmienić nazwę .


a ona też działa jak oryginalna (tzn. wycisza radio gdy mówi lektor navi) ?

już sprawdzam...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne