Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja wprowadzenia systemu ostrzeżeń.
Autor Wiadomość
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-22, 23:52   Propozycja wprowadzenia systemu ostrzeżeń.

Jak wszyscy możemy niestety zaobserwować DK jest zalewane bezsensownymi tematami .
Bezsensowny temat to dla mnie taki w którym użytkownik zadaje pytanie na które może znaleźć odpowiedź w 30 sek w google lub wyszukiwarce forumowej .Część osób z niewiedzy lub co gorsze lenistwa woli napisać oddzielny temat o znanym zagadnieniu co powoduje rozczłonkowywaniu tematów . Efektem takich działań jest całkowicie nieczytelne forum oraz utrudnianie wyszukiwania porządnym użytkownikom .
Wzorcowy temat jest o wygłuszeniu auta , w jednym temacie znajdują się wszystkie posty co sprawie że zainteresowany forumowicz znajduje wszystkie pomysły w jednym miejscu .Wydaje mi się że wynika to z faktu iż tym tematem interesują się bardziej rozgarnięci użytkownicy . Przy tematach o eksportacji auta , wymianie oleju , przeglądach i gwaranci tematów są dziesiątki wszystkie z podobnymi problemami i podobnymi wnioskami .

Tego typu problemy toczą każde internetowe fora , jedyny znany środek zaradczy to właśnie tytułowy system ostrzeżeń . Nie chodzi o to żeby kogoś banować czy blokować ale osobą która dostaje takowe ostrzeżenie dostaje sygnał że jej zachowanie nie jest akceptowane i 99% w przypadków je poprawia .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-05-22, 23:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
czacha79 



Marka: Jeep | Fiat
Model: Cherokee XJ | Bravo
Silnik: 4.0 | 1.4T Jet
Rocznik: 1992 | 2008
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 43
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-05-23, 00:58   

Jasne, zablokujmy mozliwosc pisania w koncu wszystko juz bylo .. :-P Kiepski pomysl z tym ograniczeniami i karami za zakladanie tematow.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 01:39   

Tyczy się to tylko działów ogólnych i technicznych

W tym momencie na forum panuje taki "bałagan" że mało kto wraca do starych tematów tylko pisze nowe . Nowe tematy powielają stare przemyślenia i rozwiązania


Na tą chwile obecną najprostsze rozwiązanie to odpowiadanie z linkiem do wyszukiwarki a następnie przeniesienie tematu do kosza .

System ostrzeżeń to normalność na każdym forum , bo coś musi dyscyplinować niesfornych użytkowników . Oczywiście do tego potrzebny jest regulamin którego tutaj nie ma .
Najlepszy system ma chyba teraz elektorda , bardzo dobrze to działa .
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-05-23, 01:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-05-23, 05:16   

Karenzo napisał/a:

System ostrzeżeń to normalność na każdym forum , bo coś musi dyscyplinować niesfornych użytkowników . Oczywiście do tego potrzebny jest regulamin którego tutaj nie ma .


Żebyś ty wiedział ile się wysłucham jak proszę o przestrzeganie zasad np ortografii. Raz to nawet usłyszałem (przeczytałem) "wal się na ryj", bo przecież nie ma regulaminu. I dochodzimy do punku wyjścia. Jest przecież jeszcze coś innego ważniejszego od regulaminu. Szacunek do drugiej osoby ale to akurat wielu na "w tyle".


Karenzo napisał/a:
Najlepszy system ma chyba teraz elektorda , bardzo dobrze to działa .


Tutaj się akurat nie mogę zgodzić bo mam inne doświadczenia co oczywiście nie stanowi regułę. Może po prostu miałem pecha i trafiłem na niewyspanego admina. :mrgreen:
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 10:09   

Karenzo napisał/a:
W tym momencie na forum panuje taki "bałagan" że mało kto wraca do starych tematów tylko pisze nowe . Nowe tematy powielają stare przemyślenia i rozwiązania
A jak wróci to zaraz larum że odkopuje ;)

Temat wraca na każdym forum, wielokrotnie przerabiany. IMO nie ma sensu wprowadzać jakiś ograniczeń, bo kończy się to tym że pisanie staje się coraz bardziej uciążliwe.
"Bezsensowne" tematy były, są i będą, niezależnie od tego czy zrobi się jakiś zapis w regulaminie, czy każe się każdemu nowemu przeczytać jakiś FAQ czy cokolwiek innego.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-05-23, 10:35   

A kto będzie dawał ostrzeżenia adminom, za bezzasadne kasowanie i banowanie? :mrgreen: :mrgreen:

Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Duża odpowiedzialność dla adminów i dużo dodatkowej pracy.

Może wystarczyłoby aby osoba zakładająca wątek mogła sama kasować wpisy nie na temat, które pojawią się w jego wątku?. Oczywiście admin też miałby taką możliwość jako moderator.

Poza tym, Należałoby rozróżnić wątki, wprowadzić kilka grup. np.
- wątki Towarzysko, popularno naukowe - czyli np. słynny wątek typu pieszy to święta krowa http://www.daciaklub.pl/f...89&view=newest, tu można sobie pisać i pisać, kto ile ma ochotę i tak nie ma to znaczenia dla nikogo.

- Konkretne pytania, ktoś ma konkretny problem z samochodem, coś mu nie działa, lub podejrzewa, że nie działa i potrzebuje szybkiej fachowej pomocy, np. Coś jak na elektrodzie. Opisuję problem, użytkownicy pomagają go rozwiązać. Co ważne po rozwiązaniu naciskam przycisk "Rozwiązane" i wątek oznaczony jako rozwiązany. Moim zdaniem super sprawa, powstaje krótki, ściśle sprecyzowany wątek, który rozwiązuje jakiś problem. I nie widzę tu problemu aby takie wątki się powtarzały. :)
A cenne wątki, w których problem został dokładnie opisany i następnie rozwiązany można przenosić do oddzielnego działu wątków typu know-how, podwieszonych.

- Wątki naukowe, odkrywcze jak np. wątek z termometrem wewnętrznym. Szukamy jakiegoś rozwiązania ale z góry wiadomo, że będzie ich wiele.


Ważne aby nie tworzyć długich na kilkaset stron wątków na jeden temat bo tego się nie da czytać i nie da się nic znaleźć, wyjątek mogą stanowić wątki typu Humor, znalezione w sieci itp.

Poza tym szlag by mnie trafił, jakbym za każdym razem jak się odezwę z jakimś problemem/pytaniem otrzymam ostrzeżenie z komentarzem: "To już było", "Użyj wyszukiwarki"

I proszę pamiętać ustalając ewentualne nowe reguły, że lepsze jest wrogiem dobrego.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 10:54   

Boję się że dojdziemy kiedyś do levelu elektrody gdzie większość nowych tematów jest zamykanych z adnotacją że to już było, a w wyszukiwarce znajduję się tylko inne tematy, zamknięte, gdzie pytanie kończyło się tak samo, zero merytoryki.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-05-23, 11:12   

Oj, muszę obronić elektrodę. Ostatnio udało mi się naprawić suszarkę.
Pomoc była fachowa szybka i na temat. Aż byłem w szoku.
Fakt, że problem był banalny ale zawsze.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 13:49   

Elektroda jest dobrym forum, choć nie o tym tutaj mowa, ale w wielu aspektach jest to patologia.
Znajomy ze złamaną ręką, który musiał pisać jedną dłonią i w związku z tym nie używał polskich znaków, bo jak niby miałby alt wcisnąć, dostał bana. Irek2. Potem pisał po adminach i papiery od lekarza pokazywał.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-05-24, 07:23   

"Elektorda", gdzie piszę coraz mniej (a nigdy w swojej specjalności), to przykład choroby. Jak ktoś napisze " jak podłączyć wyłoncznik do żyrandola 3-przewodowego", to modowie na wyścigi każą mu poprawić błąd, a merytoryki - zero. Albo rejestruje się jakiś Janko wpisując w polu "skąd "Ukraine" albo "Russia", kaleczy coś po polsku, ale da się przy dobrej woli zrozumieć - i znowu mod: popraw pisownię. A żeby mod zabrał głos w sprawie uziemienia w gniazdku - o nie, bo user albo drugi mod (co gorsze, bo temu pyska nie zamknie) może mieć przeciwne zdanie i zacznie się powrót do źródeł, i okaże się, że trzeba znaleźć i zmodernizować projekt budynku... itp. nonsensy. Mam już 2 ostrzeżenia: za to że odpowiedziałem na post który był umieszczony w niewłaściwym dziale (powinienem go zignorować) i za to, że napisałem: "zaraz dostaniesz pouczenie, że prąd jest niebezpieczny" - wg moda powinienem sam napisać: "uważaj, prąd jest niebezpieczny".
Ostatnio zmieniony przez eplus 2014-05-24, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2014-05-24, 09:58   

Karenzo,
Zeby wprowadzić system ostrzeżeń trzeba wprowadzić regulamin. W regulaminie musi być sprecyzowane za co można dostać ostrzeżenie. Za zakładanie tematów, które już były nie ma co karać. Dobrze funkcjonujący modzi i admini szybko taki temat powinni wrzucać do kosza. Trzeba pamiętać, że bałagan rodzi bałagan a za posprzątanie odpowiedzialni są ... nie będę się powtarzał :-P
_________________

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2014-05-24, 16:44   

eplus napisał/a:
Mam już 2 ostrzeżenia

Ja miałem 3. Potem mnie przeprosił mod za obrazę i posprzątał temat. Oczywiście ostrzeżenia też cofnął ale już zabranych 2 punktów za to nie.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-05-24, 22:32   

A może zamiast ostrzeżeń wprowadzić system nagród?
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 11:23   

Dokładnie, jak ktoś napisze posta bez ortografów - nagroda ;)
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 11:32   

Albo dla tych co piszą tutoriale , instrukcje wymiany , itd. 8-)
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-25, 11:36   

 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-05-25, 17:11   

BigT napisał/a:
jak ktoś napisze posta bez ortografów - nagroda

niewielu byłoby zdobywców nagród... :mrgreen:
 
czacha79 



Marka: Jeep | Fiat
Model: Cherokee XJ | Bravo
Silnik: 4.0 | 1.4T Jet
Rocznik: 1992 | 2008
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 43
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-05-26, 09:13   

Ja na ortografy mam papiery :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne