Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-12-01, 11:07
Szary przycisk zgody nawigacji w MediaNav
Autor Wiadomość
Dembone 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LOGAN MCV
Silnik: 0.9 TCe
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-19, 00:18   Szary przycisk zgody nawigacji w MediaNav

Witam, od miesiąca jestem użytkownikiem Dacii Logan MCV, a od kilku(nastu?) dni nęka mnie jeden problem, a mianowicie :
Gdy włączam mapy, przycisk zgadzam się jest przez cały czas szary, tak samo w przypadku nawigacji, próbowałem wszystkiego, wyłączony silnik, ręczny, et cetera..
Jedyne czego nie próbowałem to reinstalacja systemu MediaNav. Tu nasuwa się pytanie, czy mogę to zrobić samemu czy jechać do serwisu? Skąd ściągnąć i co ściągnąć?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-03-24, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-19, 12:23   

Ta przypadłość się dość często zdarza w MN.
Musisz spróbować reinstalacji ratunkowego pliku ze strony dacia.naviextras.com ale podejrzewam że tak jak w większości przypadków nie zadziała.

Jeśli możesz zgrać pliki z pamięci wewnętrznej MN to może uda Ci się pomóc.
Wg moich testów masz uszkodzony któryś z plików BIN znajdujących się na Storage Card.
Jeśli wiesz jak sę do nich dostać ( za pomocą linków które podałem w innych postach) to uda się to zrobić bez problemu.
Rozwiązaniem jest opcja B - czyli serwis.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-19, 16:04   

jas_pik napisał/a:
Ta przypadłość się dość często zdarza w MN.
Musisz spróbować reinstalacji ratunkowego pliku ze strony dacia.naviextras.com ale podejrzewam że tak jak w większości przypadków nie zadziała.

Jeśli możesz zgrać pliki z pamięci wewnętrznej MN to może uda Ci się pomóc.
Wg moich testów masz uszkodzony któryś z plików BIN znajdujących się na Storage Card.
Jeśli wiesz jak sę do nich dostać ( za pomocą linków które podałem w innych postach) to uda się to zrobić bez problemu.
Rozwiązaniem jest opcja B - czyli serwis.


Niekoniecznie BIN.
Może być którykolwiek, ja tak miałem jak próbowałem zainstalować inne mapy i grzebałem z licencjami.
Aczkolwiek przy stracie meldował że pliki są corrupted.

Co do sposobu rozwiązania problemu - można też spróbować zainstalować Twoją małą aktualizację uruchamianą z pendrive, a potem korzystając z Total Commandera z kompletu plików zgranego z innego sprzętu wgrać poprawne pliki.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-06-19, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-19, 17:44   

Cav napisał/a:
... ja tak miałem jak próbowałem zainstalować inne mapy i grzebałem z licencjami.

Zgadza się to się zdarza najczęściej gdy się grzebie w urządzeniu :-P
Drugim najczęstszym powodem jest wgrywanie oprogramowania Menavrus które zbyt mocno miesza w systemie plików, niestety do tej pory "hakerom" z Rosji nie udało się znaleźć rozwiązania tego problemu i prawie każde urządzenie z tym problemem trafia do serwisu w celu wymiany.
Moje dotychczasowe doświadczenia ( z dwoma urzadzniami mającymi te uszkodzenia) wskazują iż możliwa jest naprawa poprzez wgranie poprawnych plików :NA.BIN, NB.BIN,NC.BIN,NK.BIN
Wgrywanie oprogramowania Menavrus może spowodować uszkodzenia tych plików.
 
Dembone 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: LOGAN MCV
Silnik: 0.9 TCe
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-20, 11:00   

Poszukując w internecie informacji na ten temat trafiłem właśnie na Menavrus, po kulawym tłumaczeniu google dowiedziałem się co to jest za oprogramowanie, natomiast mój MN nigdy nie miał z nim do czynienia. Próbuję znaleźć posty jas_pik'a z tymi linkami i wtedy coś popróbuję. Póki co zgrywam tą aktualizację z dacia.naviextras.com i może to coś pomoże.
Pozdrawiam
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-20, 11:15   

Ja mam Menavrusa i jest git. W standardowej nawigacji mapki aktualne (te od Jas'a + kilka map z Q3 2013 bo w Jas'owych Q4 ich nie było (np. Niemcy)), plik z licencją jest ten ze strony Menavrusa.
Wszystko działa tak jak opisali Ukraińcy (a nie Ruskie, chociaż teraz to w sumie niestety ciężko powiedzieć gdzie jest granica).

Czasami jednak też mam szary przycisk. Najczęściej jak wejdę w mapy bardzo szybko po włączeniu urządzenia lub przełączeniu pomiędzy menavrusem a standardowym softem (może jeszcze czegoś nie doczytało). Wystarczy wyjść i wejść od nowa, lub ew. nacisnąć przycisk power i za sekundę wrócić tym samym przyciskiem. Natomiast nigdy nie miałem sytuacji że przycisk był nieaktywny przez dłuższy okres czasu.

Powodzenia!
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-06-20, 11:28   

bastol napisał/a:
Czasami jednak też mam szary przycisk. Najczęściej jak wejdę w mapy bardzo szybko po włączeniu urządzenia lub przełączeniu pomiędzy menavrusem a standardowym softem (może jeszcze czegoś nie doczytało). Wystarczy wyjść i wejść od nowa, lub ew. nacisnąć przycisk power i za sekundę wrócić tym samym przyciskiem!

Ja (w oryginalnym MN) zwykle mam szare przyciski zaraz po włączniu urządzenia. Wystarczy chwilkę poczekać aż się wszystko załaduje i się robią aktywne. Pamiętajmy że Media Nav chodzi na Windowsie ;-)
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-21, 16:12   

mam menavrusa najnowszego i wgrane nowe mapy i polski jezyk do plyera dograny i ..... wszystko działa póki co.... choć mam wrażenie że sprzęt żyje ciutke własnym życiem jakby ...... :-D ..... ale nowe mapyi mapy europy to rekompensują ;-)
Ostatnio zmieniony przez kakus 2014-06-21, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-21, 18:01   

kakus napisał/a:
mam menavrusa najnowszego... wgrane nowe mapy i ..... wszystko działa póki co...

ale po co płacić skoro w wersji mojej przeróbki jest to samo i za darmo
kakus napisał/a:
choć mam wrażenie że sprzęt żyje ciutke własnym życiem jakby ...... :-D

W mojej przeróbce nad wszystkim masz kontrolę , zawsze wracasz do oryginału jesli nie włożysz pendriva do gniazda USB - a nasz kolega boboo zrobił całkiem ciekawe przeróbki oryginalnej navi..


Nie zdarzają się problemy z działaniem oryginalnej nawigacji..
kakus napisał/a:
..... ale nowe mapy i mapy europy to rekompensują ;-)

Nowe mapy również a niedługo znacznie więcej ( w chwili obecnej testuję nowe dodatki do oprogramowania ( kalkulator/stoper/szachy itp...)
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2014-06-21, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-22, 10:29   

Nie do końca w Twojej przeróbce jest tak samo, bo nie daje możliwości wgrania map do fabrycznej nawigacji.
Korzystanie z alternatywnej z kolei zakłóca funkcjonowanie reszty softu:
1. Albo korzystasz z Twojej nawigacji i nie możesz słuchać radia, ani nawet zmienić czegokolwiek w odtwarzanej muzyce (poza głośnością może) bez konieczności zamknięcia programu nawigacyjnego
2. Albo wywala się nawigacja i bez zatrzymania auta i wyłączenia silnika nie odpalisz jej od nowa, bo znika czerwona kropka.
Tak mi się zdarzyło gdy nacisnąłem przycisk na manetce, bodajże zmiany kanału w radio.

Pewnie navi w takim przypadku dalej chodzi, ale w tle, a nie masz możliwość przełączenia się na nią.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-06-22, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 12:05   

Cav napisał/a:
Nie do końca w Twojej przeróbce jest tak samo, bo nie daje możliwości wgrania map do fabrycznej nawigacji.

To samo jest z Menavrusem ale za moją nakładkę nie jesteś zmuszony do płacenia.
Zresztą Menavrus wiele obiecywał - groził że tylko jego soft pozwala na kamerę co okazało sie niezgodne z prawdą.
Cav napisał/a:

Korzystanie z alternatywnej z kolei zakłóca funkcjonowanie reszty softu:
1. Albo korzystasz z Twojej nawigacji i nie możesz słuchać radia, ani nawet zmienić czegokolwiek w odtwarzanej muzyce (poza głośnością może) bez konieczności zamknięcia programu nawigacyjnego

Możesz słuchać radia i muzyki ale nie masz dzwięku z navi - dużo osób preferuje takie rozwiązanie.
Jesli jeździsz za granicę ( jak ja ) to z zasady nie słuchasz obcojęzycznych stacji - bo ja nie mogę się przemóc aby słuchać stacje węgierskie, możesz wtedy słuchać soich utworów z pendriva, ich zmiana nie powoduje żadnych zmian w
Cav napisał/a:

2. Albo wywala się nawigacja i bez zatrzymania auta i wyłączenia silnika nie odpalisz jej od nowa, bo znika czerwona kropka.
Tak mi się zdarzyło gdy nacisnąłem przycisk na manetce, bodajże zmiany kanału w radio.

Nie zdarzył mi się jescze taki przypadek przy zmianie kanału w radiu
Cav napisał/a:

Pewnie navi w takim przypadku dalej chodzi, ale w tle, a nie masz możliwość przełączenia się na nią.

Zawsze zadziała oryginalna navi - i pracuję nad tym aby wyeliminować jej największą wadę czyli brak informacji o radarach.
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-22, 14:49   

może się za bardzo pospieszyłem ......poza tym z postów nie wynikało żeby twoja nakładka była stabilna i bezproblemowa ..... menavrusa i tak montowałem z sercem na ramieniu że się coś spapra i będzie serwis :-D
no i 40 euro za mozliwość map całej europy to nie 120 :lol:
Ostatnio zmieniony przez kakus 2014-06-22, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-22, 18:00   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie do końca w Twojej przeróbce jest tak samo, bo nie daje możliwości wgrania map do fabrycznej nawigacji.

To samo jest z Menavrusem ale za moją nakładkę nie jesteś zmuszony do płacenia.


No chyba właśnie z Menavrusem jest inaczej, zapewniali że jak będziesz miał swoje mapy, to dostaniesz od nich plik lic, z którym będziesz ich mógł użyć w oryginalnej nawigacji.
Chyba że ściemniali.
Oczywiście wykonałeś wielką pracę, w wyniku której zrezygnowałem z zakupu Menavrus i chwała Ci za to, na wakacjach będę wykorzystywał Twoje rozwiązanie rzecz jasna.
Ale paru rzeczy jednak mi brakuje.

jas_pik napisał/a:

Jesli jeździsz za granicę ( jak ja ) to z zasady nie słuchasz obcojęzycznych stacji


No właśnie słucham.
Tylko muzy rzecz jasna.
A już na pewno chciałbym móc zmienić plik którego słucham z mp3, właśnie w tym celu próbowałem użyć manetki przy radiu, ale wszystko poszło w diabły, razem z I-go.

jas_pik napisał/a:

możesz wtedy słuchać swoich utworów z pendriva, ich zmiana nie powoduje żadnych zmian w


A jak je zmienić bez wychodzenia z Twojego I-go?
Bo może czegoś nie wiem.

jas_pik napisał/a:

Zawsze zadziała oryginalna navi - i pracuję nad tym aby wyeliminować jej największą wadę czyli brak informacji o radarach.


Największą jej wadą jest brak map, a nie informacji o radarach.
Nie widzę sensu kupowania mapy Europy, skoro zakup Menavrusa byłby tańszy, ale za tydzień jadę na Bałkany, których map w moim zestawie standardowym nie ma.
Więc też oryginalna navi mi się do niczego nie przyda, jak tylko wyjadę z Węgier na południe.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-06-22, 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2014-06-22, 18:11   

Czytając ostatnie posty łapię się za głowę dokąd ten świat zmierza. Jeden dokonuje niezgodnych z licencją modyfikacji a drugi próbuje używać niezgodnego z prawem oprogramowania i jeszcze krytykuje, że nie działa. :shock: :shock: :shock:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-22, 19:06   

chriskb napisał/a:
Czytając ostatnie posty łapię się za głowę dokąd ten świat zmierza. Jeden dokonuje niezgodnych z licencją modyfikacji a drugi próbuje używać niezgodnego z prawem oprogramowania i jeszcze krytykuje, że nie działa. :shock: :shock: :shock:


Po pierwsze - nikt nie mówi, że nie działa, bo działa i to całkiem fajnie.
I nie krytykuję, tylko wskazuję drogą dalszego rozwoju,

Po drugie - gdzie tacy legaliści jak Ty jeszcze się uchowali?
Bo każdy który tak nawijał, robił to wyłącznie na pokaz, a jak przyszło co do czego, to z piratów korzystał aż miło, jak musiał sam zapłacić za legala.......

Gdyby ceny której proponuje Renault za mapy miały sens, to nabyłbym legala bez problemu, ale że są tak z 10 razy za wysokie (w porównaniu do abonamentu na nawigacje do pda z TYMI SAMYMI mapami i oprogramowaniem), to nie mam zamiaru dać się nabijać w butelkę, niech sobie innego jelenia znajdą.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2014-06-22, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 19:47   

Cav napisał/a:

No chyba właśnie z Menavrusem jest inaczej, zapewniali że jak będziesz miał swoje mapy, to dostaniesz od nich plik lic, z którym będziesz ich mógł użyć w oryginalnej nawigacji.
Chyba że ściemniali.

Nie w oryginalnej nawigacji a w uruchomionej w sposób taki jak w mojej, a iGo 8.3 nie wymaga licencji do map wystrczy że je wykryje na pendrivie.
Cav napisał/a:

Ale paru rzeczy jednak mi brakuje.

Jakich ? Może potestujesz oprogramowanie nawigacyjne SYGIC?
Cav napisał/a:

No właśnie słucham.
Tylko muzy rzecz jasna.

Jesli chcesz słuchać swoich utworów z pendrive - to nie ma problemu - jeśli chcesz słuchać ich i głosów z nawigacji to wykaż odrobinę pracy i zmniejsz poziom dźwięku w swoich mp3 a wtedy usłyszysz i muzykę i komendy nawigacyjne ( coś za coś)
Cav napisał/a:
A już na pewno chciałbym móc zmienić plik którego słucham z mp3, właśnie w tym celu próbowałem użyć manetki przy radiu, ale wszystko poszło w diabły, razem z I-go.

Ich zmiana jest bez żadnego problemu za pomocą joysticka ( przekręcanie pokrętełkiem z dołu)
Cav napisał/a:

A jak je zmienić bez wychodzenia z Twojego I-go?
Bo może czegoś nie wiem.

jw
Cav napisał/a:

Największą jej wadą jest brak map, a nie informacji o radarach.
Nie widzę sensu kupowania mapy Europy, skoro zakup Menavrusa byłby tańszy, ale za tydzień jadę na Bałkany, których map w moim zestawie standardowym nie ma.
Więc też oryginalna navi mi się do niczego nie przyda, jak tylko wyjadę z Węgier na południe.

Przyt mojej nakładce masz dwie wersje programów - ja zrobiłem to tak że w jednej mam mapy HERE a w drugiej TT i mam mapy całej trasy którą zamierzam w te wakacje podrózować.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2014-06-22, 19:54   

@Cav, po pierwsze to działania kolegi olewające prawa twórcze powodują, że ceny są takie wysokie. Po drugie jak kogoś nie stać na używanie legalnego oprogramowania to niech się tym nie chwali publicznie. Internet to nie jest anonimowe medium. Nie przynosi to chluby innym użytkownikom Forum.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-22, 20:01   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:

No chyba właśnie z Menavrusem jest inaczej, zapewniali że jak będziesz miał swoje mapy, to dostaniesz od nich plik lic, z którym będziesz ich mógł użyć w oryginalnej nawigacji.
Chyba że ściemniali.

Nie w oryginalnej nawigacji a w uruchomionej w sposób taki jak w mojej, a iGo 8.3 nie wymaga licencji do map wystrczy że je wykryje na pendrivie.

Mówili coś innego, ale mniejsza z tym, jakoś bardziej mam zaufanie do Ciebie niż do anonimów zza wschodniej granicy, więc pewnie masz rację.

jas_pik napisał/a:

Cav napisał/a:

Ale paru rzeczy jednak mi brakuje.

Jakich ? Może potestujesz oprogramowanie nawigacyjne SYGIC?


Nie, I-go używam od początku mojej zabawy z nawigacjami, uważam je za najlepszy program do tego celu i to, że akurat I-go jest w Dacii bardzo mi pasuje.

Brakuje mi możliwości przełączania się między uruchomionymi programami, w tym Twoim Igo, oraz oczywiście dźwięku gdy gra radio.


jas_pik napisał/a:

Cav napisał/a:
A już na pewno chciałbym móc zmienić plik którego słucham z mp3, właśnie w tym celu próbowałem użyć manetki przy radiu, ale wszystko poszło w diabły, razem z I-go.

Ich zmiana jest bez żadnego problemu za pomocą joysticka ( przekręcanie pokrętełkiem z dołu)


Faktycznie - teraz tak działa i nawet bez problemu przełącza się między radiem i media odtwarzaczem klawiszem Source, nie wywalając I-go.
Świetne info w kontekście mojej wyprawy w następnym tygodniu.

Ciekawe co się stało wtedy, gdy mi się Igo i Wolf wywalił po naciśnięciu Source.
Może to faktycznie jakiś jednorazowy zbieg okoliczności był.

jas_pik napisał/a:

Przyt mojej nakładce masz dwie wersje programów - ja zrobiłem to tak że w jednej mam mapy HERE a w drugiej TT i mam mapy całej trasy którą zamierzam w te wakacje podrózować.


Do map Navteqa nie mam zaufania, więc HERE nie są mi potrzebne.
Masz już może w pełni spolszczoną wersję, na podstawie tych plików z I-go 8.3 które Ci wysyłałem?
Bo to co mam od Ciebie jest tylko w połowie przetłumaczone.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-22, 20:06   

chriskb napisał/a:
@Cav, po pierwsze to działania kolegi olewające prawa twórcze powodują, że ceny są takie wysokie. Po drugie jak kogoś nie stać na używanie legalnego oprogramowania to niech się tym nie chwali publicznie. Internet to nie jest anonimowe medium. Nie przynosi to chluby innym użytkownikom Forum.


Działania kolegi usunęły tylko NIELEGALNĄ blokadę LEGALNEGO sprzętu, po prostu da się dzięki nim używać SWOJEGO oprogramowania.
Nawet tego zupełnie legalnego, bo są również nawigacje freeware i masz prawo ich używać na sprzęcie który zakupiłeś, a nie dostałeś w prezencie.

Więc przestań truć, tylko sprawdź czy producent ma prawo wymusić, abyś na komputerze, który Ci sprzedał używał tylko takiego softu który on produkuje.
Z dużą stratą dla Ciebie i nieuzasadnionym zyskiem dla niego.

W Polsce takiego prawa nie posiada, na swoim sprzęcie możesz sobie używać co tylko chcesz.
 
bastol 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 116
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-22, 20:07   

sam mocno zastanawiałem się nad zapłaceniem 120 jurków za oryginalne mapy europy z naviextras, i nawet bym to zrobił gdyby nie jedno "ale". Chodzi o ich aktualizacje. Gdyby te 120 eur w zamian dawało mi ściągnięcie aktualnych map, a w przyszłości gdy pojawią się nowsze automatyczną aktualizację, wziąłbym to w ciemno i miał spokój. Niestety ta opłata jest za jednorazowy download, więc jeśli dzisiaj zapłacę i ściągnę to jutro może pojawić się nowsza wersja i znów będę musiał płacić kolejne (pewnie) 120 eur.
Tego nie lubię i dlatego nie zapłaciłem. Natomiast w Menarvusie aktualizacje są dożywotnio za friko więc się zdecydowałem.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 20:08   

chriskb napisał/a:
po pierwsze to działania kolegi olewające prawa twórcze

Nie olewam praw twórczych, nie sprzedaję kradzionego oprogramowania tak jak Menavrus.
Dodaję nakładkę która pozwala na użycie alternatywnego softu bezpłatnego - dziwi mnie publiczne oskarżanie.
Po zakupie map do oryginalnej wersji nawigacji ze względu na znaczne ograniczenie funkcjonalności wybierzesz moją nakładkę bo da Ci informacje o fotoradarach na trasie.

Ja standardowo używam nawigacji AM na swoim HTC Advantage ale niestety AM nie wypuścił wersji na MN.
 
BigT 


Marka: Dacia
Model: Dokker VAN
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 703
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 20:30   

chriskb napisał/a:
@Cav, po pierwsze to działania kolegi olewające prawa twórcze powodują, że ceny są takie wysokie. Po drugie jak kogoś nie stać na używanie legalnego oprogramowania to niech się tym nie chwali publicznie. Internet to nie jest anonimowe medium. Nie przynosi to chluby innym użytkownikom Forum.
IMO wręcz przeciwnie, bo każdy chce być legalistą, ale nie będąc przy tym robiony w konia ceną, najczęściej przez brak alternatyw. To jak z podatkami.
Już nie jeden producent zorientował się że zmniejszając cenę oprogramowania jego zyski lawinowo rosną.
Piszą tu chyba w większości ludzie dorośli, więc ukrywanie się po kątach i pisanie w ciemnych alejkach forum niewiele zmieni, a tak może ktoś trzeźwo myślący z Dacii przeczyta to i zastanowi się nad polityką marketingową firmy.
Oprócz tego medianav to nie reklamówka, którą dostaje się za darmo, a płaci tylko za soft, tylko kawałek hardwaru za który każdy zapłacił, a zatem jest jego właścicielem i jak chce może go rozbić szpikulcem do lodu, albo zdjąć blokadę - jego sprawa.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2014-06-22, 21:11   

Kol.jas_pik, po pierwsze proszę przeczytać dokładnie. Ja kolegi nie oskarżalem za lamanie praw twórczych tylko za przekroczenie warunków licencji. Co jest wedlug mnie również wykroczeniem. Po drugie ludzie, którzy używają nielegalne oprogramowanie łamia prawa twórcze i to prowadzi do tego, że ceny są tak wysokie. Po trzecie nawet jak kol. wymyślil nakladkę, która omija blokadę systemu to warto policzyć sobie ile kol. spędzil czasu aby tę nakladkę wykonać i przetestować. I warto się zastanowić, ile taka nakładka musiała by kosztować aby pokryć kol. autorski projekt.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-22, 21:56   

chriskb napisał/a:
...tylko za przekroczenie warunków licencji. Co jest wedlug mnie również wykroczeniem.

A czy kolega przeczytał treść licencji?

chriskb napisał/a:
.. nawet jak kol. wymyślil nakladkę, która omija blokadę systemu to warto policzyć sobie ile kol. spędzil czasu aby tę nakladkę wykonać i przetestować.

Obiecałem publicznie na forum że udostępnię za darmo oprogramowanie dla klubowiczów i użytkowników Dacii i to zrobiłem, nie jest idealne a ja nie jestem programistą tylko użytkownikiem który był zawiedziony działaniem systemu zakupionego za naprawdę duże pieniądze.
Wiele lat temu byłem testerem oprogramowania nawigacyjnego - AM po drogach EU i jednocześnie używałem dwóch różnych systemów nawigacji, w ten sposób poznałem oprogramowanie iGO. Przez 8 lat nie używałem go bo wciąż uważam że AM jest dla mnie lepsza :)
Gdy okazało się że w moim sprzęcie jest zainstalowana jedna z najnowszych wersji iGo która została wykastrowana przez Renault z elementów i ulepszeń dla użytkowników które były w wersjach sprzed 8 lat zdecydowałem sie coś zrobić.
Licencja oprogramowania firmy trzeciej - Nav&Go nie zakazują użytkownikowi końcowemu modyfikacji oprogramowania lecz modyfikacji map i tego się trzymam. EOT
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-06-23, 05:10   

Mogę potwierdzić że najnowsze mapy IGO działają ( z wgranym menawrusem ) na oryginalnej nawigacji MN bez żadnych licencji
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne