Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rower - ktoś praktykuje ?
Autor Wiadomość
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-05-12, 21:25   

Jak zwykle wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne :mrgreen: pozdr
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-12, 23:28   

damiaszek napisał/a:
dam fotkę jak wygląda ulica przed szkołą - normalnie Amsterdam, a nie Kraków.


Temat znany w Krakowie - akcja chyba "zażarła"

https://smoglab.pl/rowerowy-maj-hulajnogi-i-rowery-nie-mieszcza-sie-na-szkolnych-parkingach-zdjecia/
_________________
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-12, 23:30   

PiotrWie napisał/a:
Dziś przyszły do sklepu nasze nowe pojazdy - niestety po powrocie zdążyliśmy tylko zrobić miejsce w garażu - pierwsza jazda jutro.


Ładne trekingowce. Ciekawi mnie jak by sobie poradziły (bateria) na długich podjazdach (np 30km cały czas w górę i z 500m albo i 1000 przewyższenia.
_________________
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-13, 07:42   

Lza napisał/a:
damiaszek napisał/a:
dam fotkę jak wygląda ulica przed szkołą - normalnie Amsterdam, a nie Kraków.


Temat znany w Krakowie - akcja chyba "zażarła"

https://smoglab.pl/rowerowy-maj-hulajnogi-i-rowery-nie-mieszcza-sie-na-szkolnych-parkingach-zdjecia/


Jeszcze moment i będzie jak w Kopenhadze -- za dużo! rowerów!!

https://www.theguardian.c...ling-congestion

http://bicycletimesmag.co...nhagen-reality/

(plus olbrzymi kłopot z nieprawidłowo zaparkowanymi bicyklami).
Ostatnio zmieniony przez defunk 2018-05-13, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-05-13, 07:47   

Lza napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Dziś przyszły do sklepu nasze nowe pojazdy - niestety po powrocie zdążyliśmy tylko zrobić miejsce w garażu - pierwsza jazda jutro.


Ładne trekingowce. Ciekawi mnie jak by sobie poradziły (bateria) na długich podjazdach (np 30km cały czas w górę i z 500m albo i 1000 przewyższenia.

Sprawdzimy ale najwcześniej w połowie czerwca - mamy tu trochę takich tras w Jesenikach, kółka po 60 - 70 km połowa w górę połowa w dół
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-05-16, 20:08   

Jak na razie zrobiliśmy w ciągu 5 dni - nie ładując - 139 km. Teren pofałdowany - tak 1/3 po płaskim, 1/3 pod górę i 1/3 z góry Poziom naładowania baterii - początkowo 89% na koniec 19%. Jak dla nas - zupełnie satysfakcjonujące, wątpię byśmy jeździli powyżej 150 km naraz. Pewnie jak by ktoś próbował podjechać z Jeleniej Góry na Śnieżkę to by mu bateria zdechła, my nie będziemy próbować, co najwyżej z Karlovej Studanki na Praded, ale tam powinno wystarczyć.
Po podłączeniu do gniazdka - po pierwszej godzinie wzrost z 19% do 53% - czyli częściowe doładowanie np w czasie obiadu - całkiem realne.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2018-05-16, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-05-16, 21:21   

Z Karlovej Studanki na Pradziada jest 10 km i różnica wysokości 670 m, więc to chyba żaden problem dla "elektryków". My w tym roku planujemy wycieczkę do Karlovej Studanki z Opavy - a czy damy radę podjechać wyżej to się okażę ;)
_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-05-17, 09:01   

gregorisan napisał/a:
Z Karlovej Studanki na Pradziada jest 10 km i różnica wysokości 670 m, więc to chyba żaden problem dla "elektryków". My w tym roku planujemy wycieczkę do Karlovej Studanki z Opavy - a czy damy radę podjechać wyżej to się okażę ;)

Prosto spod domu nie pojadę - mam 86 km w jedną stronę - 170 km = podjazd w jednym dniu to dla hardcorów - my jeździmy spokojnie.
Jak chcesz ambitne trasy to znajdź na Wikilc konto Alberto Pedrottiego - ten jest niezły hardcor :mrgreen:
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-05-17, 09:15   

PiotrWie, my tez jeździmy typowo rekreacyjnie i turystycznie bez żadnego zacięcia sportowego - tym bardziej, że mamy zwykłe crossowe rowery ze średniej półki.
Mój rekord życiowy to 150 km a małżonki 127 km, więc to żaden wyczyn - po prostu rower pozwala utrzymać wagę ciała w ryzach a do tego działa kojąco na nerwy :mrgreen:
Jedynym wyzwanie dla mnie co roku jest zrobienie w sezonie minimum 5000 km i zwiedzenie jakiś nowych miejsc :-)
_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-05-17, 10:02   

gregorisan napisał/a:
PiotrWie, my tez jeździmy typowo rekreacyjnie i turystycznie bez żadnego zacięcia sportowego - tym bardziej, że mamy zwykłe crossowe rowery ze średniej półki.
Mój rekord życiowy to 150 km a małżonki 127 km, więc to żaden wyczyn - po prostu rower pozwala utrzymać wagę ciała w ryzach a do tego działa kojąco na nerwy :mrgreen:
Jedynym wyzwanie dla mnie co roku jest zrobienie w sezonie minimum 5000 km i zwiedzenie jakiś nowych miejsc :-)

150 km rekreacyjnie to całkiem dużo - mój rekord życiowy to 120 - chociaż z 40 kg obciążeniem na bagażniku i na stalowym Kormoranie który ważył podobnie jak dzisiaj elektryki i miał z przodu tarczę 48 a z tyłu pięciotryb 14 - 20.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-05-17, 18:51   

PiotrWie napisał/a:
150 km rekreacyjnie to całkiem dużo

Jak ktoś jeździ regularnie po tych kilka tysięcy km na rok to takie 150 km przy niezbyt szybkim tempie i niewygórowanej sumie wzniesień nie stanowi problemu :-)
_________________
enjoy the silence
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-17, 19:54   

Jak ktoś robi wycieczki po 150 km w niezbyt szybkim tempie, to raczej nie przejeżdża kilka tysięcy rocznie (nie starczyłoby na nic więcej, nawet na jakiś mikro-trening).

W najlepszych rowerowych czasach robiłem nawet do 1,1 tys. km miesięcznie, generalnie jeżdżąc rowerem prawie tylko do pracy (bo wracałem do domu jadąc w całkiem przeciwną stronę -- na szczęście zawracałem jeszcze przed zagięciem globusa).
Na dłuższą metę to się jednak nudzi, lepsze są spacery z psem :)
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-17, 19:56   

Dlatego ja wybrałem MTB. Nie robi się dużo km, za to każde 100 metrów jest inne i na każdym kilometrze są innego typu wyzwania ;)
_________________
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-05-17, 20:18   

A, no i nadal często się zdarza, że napotkani przypadkiem ludzie podziwiają taką zgraną parę: MTBowca i jego MTB,ka walczącymi dzielnie z jakimiś nietypowymi przeszkodami na drodze ;) A ja jestem artystyczna dusza i lubię dawać takie popisy.

Parę razy mi się przydażyło, że ludzie bili brawa gdy nagle wyłoniłem się z błota i krzaków i stanąłem na szczycie jakiegoś wierzchołka.. ;)
_________________
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-05-17, 20:47   

defunk napisał/a:
Jak ktoś robi wycieczki po 150 km w niezbyt szybkim tempie, to raczej nie przejeżdża kilka tysięcy rocznie (nie starczyłoby na nic więcej, nawet na jakiś mikro-trening).

Z żoną robimy rocznie średnio 5 tysięcy km i to na pełnym luzie. W tym roku od stycznia mamy już 2 tysiące wykręcone.
https://www.strava.com/athletes/5381783
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2018-05-17, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-06-01, 14:46   

Jak tam "letni maj" na kole ;)?

My żeśmy w maju wykręcili 1059 km i niestety, ale zabrakło 190 km do zdobycia May Cycling Distance Challenge na Stravie ;-)
Za to zdobyty May Cycling Climbing Challenge, gdzie trzeba zebrać minimum 7500 km sumy wzniesień i May Gran Fondo, gdzie trzeba przejechać choć jedną wycieczkę na minimum 100 km.
_________________
enjoy the silence
 
imielinek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-06-01, 15:00   

maj zakończyłem z wynikiem 950 km niestety awaria koła w szosie oraz mały wypadek w pracy mocno zablokował połykanie kilometrów, czerwiec na chwile obecną nie zapowiada się wcale lepiej pod tym względem
_________________
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-06-01, 19:15   

Niestety dowiedziałem się dzisiaj, że w środę wieczorem zginęło dwóch raciborskich rowerzystów wracających wieczorem z Czech.
Sami jeździmy tą trasą bardzo często i jestem w lekkim szoku... :cry:

http://www.naszraciborz.p...w-szpitalu.html
_________________
enjoy the silence
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-06-01, 21:51   

gregorisan napisał/a:
Jak tam "letni maj" na kole


Spieprzył się nowy licznik za 250 zeta. (ja mam jakiegoś straszliwego pecha do liczników - nie ma roku, żeby się coś nie działo). Odesłałem już do sklepu z prośbą, żeby odczytali dane jak się da, ale trochę powątpiewam czy dadzą radę je wydobyć.
Endomondo twierdzi że przejechałem w maju 398 km - więc bardzo zacnie, biorąc pod uwagę że połowa lub więcej po polnych drogach ;)

Wczoraj byłem z juniorką w przyczepce na świeżym odcinku Velo Dunajec (Tarnów - ujście Dunajca do Wisły). 72km. Jak dla mnie dystans potworny - jestem przyzwyczajony do tras rzędu 20-30km, ale intensywnych i trudnych technicznie. Tu odwrotnie, zero wyzwań ale długo. Mam dość asfaltu na nastepne 4 lata, ale traska na pewno bardzo przyjemna dla tych co lubią płasko i asfaltowo. Jakiś męski narząd rozsypał pinezki i w przyczepce poszły oba koła - 3 dziury musiałem kleić. Natomiast grube górskie gumy w rowerach okazały się nie do przebicia dla pinezek. ;) No i Tarnów jest ładnym, zadbanym i klimatycznym miastem (taki mały Kraków). Co ciekawe w Tarnowie nie trzeba jeździć ulicami, bo prawie wszędzie lecą znakowane ciągi rowerowo - piesze. (zdaje się, że z projektu Velo Metropolis). Małopolska jak zwykle wyprzedza inne rejony kraju, co mnie niezmiernie cieszy.

https://www.endomondo.com...outs/1131411263

https://www.malopolska.pl...ska/velodunajec
_________________
Ostatnio zmieniony przez Lza 2018-06-01, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-06-02, 06:46   

gregorisan napisał/a:
Niestety dowiedziałem się dzisiaj, że w środę wieczorem zginęło dwóch raciborskich rowerzystów wracających wieczorem z Czech.
Sami jeździmy tą trasą bardzo często i jestem w lekkim szoku...


To co się wyczynia na polskich drogach -- nazywając po imieniu: barbarzyństwo -- jest po prostu potworne :-( Niby jest nieco lepiej niż kilkanaście lat temu, nie tylko pod względem akceptowalności (i wynikającego z tego bezpieczeństwa rowerzystów) ale czasem mam wrażenie, że to po trochu dzieło przypadku (czyli inwestycji w tę infrastrukturę, która wymusza pewne zmiany).
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-06-02, 06:54   

defunk napisał/a:
To co się wyczynia na polskich drogach -- nazywając po imieniu: barbarzyństwo

I tak nazwałeś to bardzo subtelnie.
Znałem jednego z tych zmarłych rowerzystów. To byli ludzie tak samo zakochani w dwóch kółkach jak my wszyscy.
_________________
enjoy the silence
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2018-06-02, 09:12   

Władza nie potrafi/nie chce się rozprawić z piratami. Wystarczyło by utworzyć ustawę i komórkę która by przyjmowała nagrania z kamerek i skutecznie ścigała bezmózgów. Każdy by się bał i by skończyło się kozaczenie. Tymczasem w zeszłym tygodniu był wyrok sądu, który uznał, że zapis z kamerki, a nawet zdjęcie z fotoradaru nie wystarczy żeby ukarać kierowcę.
_________________
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-06-05, 20:26   

Widząc nabożny stosunek większości ludu polskiego i kolejnych rządów do samochodu można spodziewać się niedługo projektu ustawy że Pana Kierowcę można karać od trzech martwych pieszych lub pięciu rowerzystów. A za prędkość czy promile co najwyżej uprzejmie poprosić by Szanowny Pan więcej tego nie robił.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-06-06, 16:10   

PiotrWie napisał/a:
Widząc nabożny stosunek większości ludu polskiego i kolejnych rządów do samochodu można spodziewać się niedługo projektu ustawy że Pana Kierowcę można karać od trzech martwych pieszych lub pięciu rowerzystów


Jak to mówi rzymskie przysłowie, że "więcej warte są dobre obyczaje niż dobre prawa". A, że u nas zazwyczaj panuje darwinizm społeczny to nie ma ani dobrego obyczaju ani prawa.
_________________
enjoy the silence
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-06-17, 22:29   

Przed godziną wróciłem ( samochodem) w wyjazdu do Poznania - na drodze po zmroku napotkałem co najmniej kilkunastu rowerzystów wracających z wyjazdów bez jakiegokolwiek światła czy nawet odblasku, nieliczni mieli elementy odblaskowe w strojach czy kaskach. Tak więc niestety - nie tylko niebezpieczni kierowcy - my też nie jesteśmy niestety bez winy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne