Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-26, 18:12
Dacia media nav kilka pytań nowicjusza
Autor Wiadomość
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-22, 20:29   Dacia media nav kilka pytań nowicjusza

Witam serdecznie mam kilka pytań dotyczących systemu media nav produkcji lg. Miałem już kilka modeli Dacii lecz dziś po raz pierwszy trafiło mi się Sandero Stepway z 2013r. tym systemem. Auto miało odpięty akumulator i urządzenie prosi o kod. Czy to normalne? Zazwyczaj tego typu urządzenia we współczesnych autach logowane są do auta a nie zabezpieczane pinem jak kiedyś. Widzę że urządzenie ma gniazdo usb czyli aktualizacja map i softu urządzenia odbywa się przez to usb bo na tyle nic nie ma. Jaka jest najnowsza mapa obejmująca PL? Czy istnieje możliwość instalacji polskiego menu oraz lektora czy jak zwykle polska została zapomniana przez Renault?
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-22, 21:22   Re: Dacia media nav kilka pytań nowicjusza

wojtasm91 napisał/a:
Witam serdecznie mam kilka pytań dotyczących systemu media nav produkcji lg. Miałem już kilka modeli Dacii lecz dziś po raz pierwszy trafiło mi się Sandero Stepway z 2013r. tym systemem. Auto miało odpięty akumulator i urządzenie prosi o kod. Czy to normalne? Zazwyczaj tego typu urządzenia we współczesnych autach logowane są do auta a nie zabezpieczane pinem jak kiedyś. Widzę że urządzenie ma gniazdo usb czyli aktualizacja map i softu urządzenia odbywa się przez to usb bo na tyle nic nie ma. Jaka jest najnowsza mapa obejmująca PL? Czy istnieje możliwość instalacji polskiego menu oraz lektora czy jak zwykle polska została zapomniana przez Renault?


Polski język jest w standardzie.
Mapy w cenie auta zazwyczaj są sprzed roku, świeższe trzeba kupować.
 
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 06:45   

Polski jest w standardzie ale jest w urządzeniu opcja wyboru języka tak jak w komputerach pokładowych laguny czy starszych nawigacjach renault takich jak carminat? Moje auto pochodzi z Francji z tond tyle pytań bo chciałbym zrobić wszystko tak jak ma miejsce w salonie w Polsce tym bardziej że autko ma 2730 km przejechane więc jest jak nowe. A co z tym kodem to standardowe zabezpieczenie czy ktoś sobie je ustawił?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-23, 10:22   

Jest wybór języka jak w innych nawiagacjach.
Jeśli kupujesz z Franacji to prawdopodobnie masz wyłącznie mapy Frnacji /Europy zachodniej - Polskę będziesz musiał dokupić - Potral naviextras
 
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 12:16   

Miło słyszeć że ktoś w końcu pomyślał o polakach.... A ten kod liczbowy który widnieje na ekranie po uruchomieniu urządzenia to standardowe zabezpieczenie? Kod powinien być na karcie kodowej auta? Czy to poprostu poprzedni właściciel sobie ustawił takie zabezpieczenie? Przyznam szczerze że myślałem że tego typu urządzenie jest logowane do auta tak jak ma to miejsce w innych nowych autach.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-23, 12:49   

Standardowy kod antykradzieżowy.
Właściciel powinien dostać przy zakupie. Do otrzymania u dealera bezpłatnie.
Ostateczność - aplikacja na podstawie prekodu wydrukowanego na urządzeniu. ( nie ma sensu płacić firmom zdejmującym kod za pieniądze)
Niezbędna przy odłączeniu od zasilania na dłużej - lub instalacji kamery cofania.
 
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 15:30   

Kolego co do dilera chce ode mnie 50zł i każe przytaszczyć całe auto do serwisu. Dałeś mi cenną informacje mówiąc o generowaniu kodu z nalepki na urządzeniu. Orientujesz się może czy algorytm jest taki sam jak w przypadku radyjek CD z Dacii i Renault. Bo jeśli tak to nie ma problemu mam do tego oprogramowanie. Co do samego urządzenia znajomy mówił że to nie nawigacja tylko dotykowe radia. Przekonam się pewnie dopiero jak uruchomię to cudo.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 15:50   

wojtasm91 napisał/a:

Co do samego urządzenia znajomy mówił że to nie nawigacja tylko dotykowe radia.


Ale pewnie nawet nie widział tego urządzenia?
Jeśli już to jest to zwykły palmtop (mały komputer), tyle że w kształcie radia samochodowego i z wbudowanymi wyjściami oraz wzmacniaczem.
 
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-23, 18:27   

Nie mam bladego pojęcia co on widział ja wiem że u mnie jest to urządzenie LG i że z wyglądu wygląda identycznie jak to opisywane jako jeden z elementów Dacia Media Nav
 
Boogie 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 283
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-25, 15:05   

Dealer u którego kupowałeś auto powinien Ci za darmo podać kod po numerze VIN. Sam miałem taką sytuację - podali bez problemu. Mogłem w Poznaniu dostać za 50zł, ale w Autocompolu poinformował mnie serwisant żebym zadzwonił tam gdzie kupiłem to nie będę musiał płacić.
 
wojtasm91 


Marka: Renault
Model: Laguna Coupe Monaco GP
Silnik: 2.0 dCi 180 KM
Rocznik: 2012
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 19
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-06, 14:46   

Ja mam auto sprowadzone z Francji. Ate tak dla potomnych jak ktoś z forum będzie miał problem z kodem służę pomocą. Wyjąłem dziś urządzonko z auta i rozkodowałem w minute.
 
kakus 


Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 432
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-02-14, 16:21   

po odłączeniu akumulatora nie mogę odblokować media nav ... kod wpisany na gwarancję nie daje rady ....jak to odblokować ??
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-14, 17:06   

Sprawdź generator do pobrania w google play - generuje poprawne kody.
Chyba że błednie odczytujesz cyferki :-P
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne