Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Logan 1.5dCi 2014, brak zapłonu, specyficzne okoliczności
Autor Wiadomość
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2014-11-05, 08:34   Logan 1.5dCi 2014, brak zapłonu, specyficzne okoliczności

Cześć,

Zakładam nowy temat bo w tych które znalazłem i przejrzałem nie ma identycznego przypadku.

Moja Dacia Logan MCV rocznik 2013 (kupiona 02.2014) nie odpala w specyficznych okolicznościach.

Dzieje się to od początku października, zdarzyło się już z 5 lub 6 razy.
Auto nie odpala po nocy na zewnątrz. Odpala natomiast w ciągu dnia bez problemu, nawet jeżeli rano musiałem iść na piechotę do pracy.

Opis problemu:
Otwiera się normalnie, świeci się kontrolka od ręcznego, uruchamia się wyświetlacz od komputera itp. - wszystko wygląda normalnie. Po przełączeniu kluczyka w pozycję 1 włącza się nawigacja, po przekręceniu w pozycję zapłonu powinny się zapalić kontrolki od wszystkich systemów, natomiast nie dzieje się nic (jedynie kontrolka ręcznego się świeci). Po dalszym przekręceniu kluczyka na rozruch rozrusznik kręci, jednak silnik się nie uruchamia. Dodam, że w czasie kręcenia rozrusznikiem kontrolki od systemów się świecą, a może raczej mrugają.

Samochód już był holowany do serwisu - wgrano nowe oprogramowanie. Nic to nie zmieniło.
Błędów u nich po podłączeniu do komputera podobno nie pokazał żadnych.
W chwili obecnej zamówili nową stacyjkę (idzie już 2-gi tydzień).
Problemu w serwisie oczywiście nie znaleźli (nagrałem filmik żeby im pokazać w najbliższym czasie).

Mam obawy, że nic się nie zmieni po wymianie stacyjki :-/ . Czy ktoś z was miał już taki problem, albo wie co może być przyczyną?
Ostatnia rzecz - do października auto stało prawie zawsze w nocy w garażu podziemnym więc nie wiem czy problem mógł występować wcześniej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Tobiasz Mazurek 2014-11-07, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-11-05, 22:12   

wygląda na awarię komputera jako takiego lub zwarcia w wiązce komputera .Jak by nie patrzeć jeżeli na gwarancji to serwis , jak nie to do dobrego elektryka , lącznie ze sprawdzeniem kompa , wiązek .
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-11-06, 09:29   

Nie wiem jak jest w MCV, ale jakiś czas temu w Renaultach takie objawy powstawały przy problemach z masą na rozruszniku - ale mechanicy w ASO doskonale wiedzieli o co chodzi -moze za krotko pracują - na pewno nie zaszkodzi sprawdzić wszystkich przewodów dochodzących do rozrusznika - a najłatwiej sprawdzić pobór prądu podczas takiego nieudanego rozruchu - jest bardzo duży.
Brak zapłonu po wilgotnej nocy i niewystępowanie problemu później - jak jest sucho ewidentnie wskazuje na problem z jakimś stykiem.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2014-11-06, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-11-06, 16:31   

Wg mnie jeśli kontrolek brak w pozycji zapłonu, to już tu jest problem, a nie w rozruszniku. ACC jest (navi), natomiast zasilania zapłonu brak. Świec też pewnie nie żarzy, więc tym bardziej kicha. :idea:
Znaczy: stacyjka.
Ostatnio zmieniony przez eplus 2014-11-06, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-06, 17:25   

@Eplus nie przeczytałeś dokładnie. Wyraźnie w poście napisałem, że kontrolek brak w pozycji drugiej. Po dalszym przekreceniu kluczyka w pozycje zaplonu w czasie kręcenia rozrusznikiem kontrolki się świecą.

Nieodpalanie auta powoli staje się porannym pewnikiem. Wczoraj rower do pracy.
Dzisiaj auto aż do godziny 14 nie chciało odpalić. Stawiam jednak na związek z temperaturą otoczenia, bardziej niż z wilgocią - zimna noc i temperatury w dzień ok. 6-7 stopni w najcieplejszym punkcie.

Do serwisu udało się dojechać później i dziś wymieniają stacyjkę. Auto będzie stało przez noc pod warsztatem, a że zimna noc się szykuje to zobaczymy co dała wymiana jutro rano.

@PiotrWie> jakby nic nie dała wymiana to na pewno sprzedam Twoją uwagę mechanikom. Jakbyś jeszcze wiedział gdzie szukać informacji o tej usterce renówek to będę wdzięczny
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2014-11-06, 20:05   

Tak miałem w Lagunie, po kilkunastu miesiącach eksploatacji. Jak nie mógł odpalić wkładałem rękę za silnik w okolice rozrusznika i poruszałem wymacanymi kablami - zwykle pomagało. Zgłosiłem mechanikowi przy przeglądzie - powiedział że wie gdzie problem i więcej się nie powtórzyło - przez kilkanaście lat. :-D
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2014-11-06, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3671
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 20:51   

Czy podczas kręcenie rozrusznikiem, widać na silniku i czuć cosik wogóle, że przez koło zamachowe kręci wałem ?
Bo mam pewne wątpliwości, że bendiks się nie wysuwa z rozrusznika :roll:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-11-06, 21:08   

Mi się wydaje, że kluczyk ma położenia 0, ACC, 1 (zapłon) i 2 (rozruch). I to ty piszesz mętnie. Ja czytać umiem. To, że komputer dostaje prąd w czasie kręcenia rozrusznikiem, to za mało - powinien mieć prąd już w pozycji 1. Świeci ci grzanie świec? Zrozumiałem, że nie (tylko hamulec). Więc na co liczysz dając na rozruch?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 21:29   

eplus napisał/a:
kluczyk ma położenia 0, ACC, 1 (zapłon) i 2 (rozruch)

W daciach nazywają się: "St", "A", "M", "D" - poza tym się zgadza.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2014-11-06, 21:43   

witaj , może fiat uno to nie francuz ale kiedyś miałem tak że gasła mi w uno cała deska żadnego światełka i nie kręcił, okazało się że pod aku były spięte przewody poprawiłem nasmarowałem i ok. również pod kierownicą mam wtyczki różnych przewodów jedna odpowiadająca za coś tam , wybacz było to dawno i również moja ingerencja i do dziś nie wiem co to problem z elektryką może w twoim przypadku jest coś podobnego
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-07, 08:15   

Cytat:
Czy podczas kręcenie rozrusznikiem, widać na silniku i czuć cosik wogóle, że przez koło zamachowe kręci wałem ?
Bo mam pewne wątpliwości, że bendiks się nie wysuwa z rozrusznika :roll:


Czuć wyraźnie, że kręci - są wyraźne wibracje i prawidłowy odgłos (mówię od strony kierowcy, bo nie odpalałem w dwie osoby żeby silnik obadywać).

Cytat:
Mi się wydaje, że kluczyk ma położenia 0, ACC, 1 (zapłon) i 2 (rozruch).


Cytat:
W daciach nazywają się: "St", "A", "M", "D" - poza tym się zgadza.


W takim razie już poprawiam opis. Masz rację nie wyraziłem się wystarczająco jasno, jednak pierwsze twoje stwierdzenie było słuszne. W poyzcji 1-zapłon lub M świeci tylko ręczny, więc najpewniej świece nie grzeją.
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2014-11-07, 08:32   

Oczywiście po wizycie w warsztacie szczęśliwi mechanicy wręczają mi kluczyki i mówią, że auto gotowe, ja na to że nie. Zrobili wielkie oczy co ja mówie, kazałem im iść do auta i samym sprawdzić. Auto naturalnie nie odpaliło, sytuacja się nie zmieniła wogóle. Dla nich to był szok, bo sytuacja która u nich przez tydzień jak stało auto nie miała miejsca (na pewno nie sprawdzali auta rano o co prosiłem), pojawiła się po ich 'trafnej' diagnozie, dwóch tygodniach siedzenia na rękach i bezsensownej wymianie stacyjki. :-(

Cytat:
Tak miałem w Lagunie, po kilkunastu miesiącach eksploatacji. Jak nie mógł odpalić wkładałem rękę za silnik w okolice rozrusznika i poruszałem wymacanymi kablami - zwykle pomagało. Zgłosiłem mechanikowi przy przeglądzie - powiedział że wie gdzie problem i więcej się nie powtórzyło - przez kilkanaście lat. :-D


Powiedziałem, że mają czas do 17, żeby posprawdzać połączenia elektryczne i naprawić auto, bo rozwiązanie (o ile nie wymiana komputera) musi być banalne. 3mam kciuki za fachmanów.
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-09, 00:38   

No to teraz tydzień czekania aż nowa wiązka przyjedzie z Francji.
Przynajmniej auto zastępcze udało mi się wywalczyć... :-)
 
Tobiasz Mazurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-21, 15:39   

Wiązka z Francji w końcu przyszła, po wymianie póki co działa, więc najpewniej tylko na tym polegał problem. Pozostaje pytanie, czy "fachmani" nie uszkodzili czegoś innego przy okazji.

Temat do zamknięcia.
Ostatnio zmieniony przez Tobiasz Mazurek 2014-11-21, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-21, 16:06   

Która to wiiązka okazała się być winna?

Tobiasz Mazurek napisał/a:
Temat do zamknięcia.

Oj, to chyba jakieś złe przyzwyczajenia z "elektrody" ;-) . A co bedzie, jeśli w przyszłości ktoś inny bedzie mial podobny problem i będzie się chciał podzielić jakimś spostrzeżeniem, czy o coś zapytać w tym watku?? Ma zakładać nowy ;-) ? Chyba nie tędy droga, prawda :-) ?
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2014-11-21, 21:26   

Nie zamykać. Znając fachmanów to Tobiasz Mazurek, niedługo ponownie napisze ;-)
_________________

 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-22, 16:33   

w ogóle nie zamyka się takich tematów , przecież ktoś z takim samym problemem może chcieć się dopisać do problemu
_________________
Moje auto
 
76magg 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Banino
Wysłany: 2018-11-06, 17:23   

Mam podobny problem.
Dacia Logan MCV 1.6 benzyna.

Jak noc wilgotna i zimna, to żona rano narzeka, że auto ledwo dało radę zapalić.
Jako, że ja wsiadam najczęściej popołudniami lub w weekend, to tego nie zaobserwowałem.

Do wyłączanie się radia gdy jedzie się po wertepach i jest mokro w powietrzu.

A do tego dzisiaj przy ruszaniu i zmianie biegu (puszczenie gazu) Daciorra wzięła i bezczelnie zgasła!

Kumpel twierdzi, że to mogą być świece... ale chyba radio do tej wersji nie pasuje.
Pewnie gdzieś robi się zwarcie czy coś w tym stylu... Pytanie, co najlepiej sprawdzać - od czego zacząć, bo najczęściej się psuje.

I jak można tego poszukać samemu - mając do dyspozycji jedynie jakiś tani multimetr.
 
tosiek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4 K7J 714 LPG
Rocznik: 2010
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 431
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-11-06, 21:56   

76magg, pomiar prądu na postoju z ustawieniem 10A - przepinasz sondę (tylko nie próbuj odpalać ani włączać świateł, radio etc.). Zamykasz auto, jak maska ma czujnik to zaklejasz żeby myślało, że zamknięta. Czekasz kilka minut aż samochód się uśpi (nawet do 10) i patrzysz na pomiary.

Druga rzecz - odpalasz i mierzysz napięcie ładowania. Wstań kiedyś rano i przed odpaleniem zmierz napięcie AKU spoczynkowe.

Aku ile ma lat? Alternator nie hałasuje?
Ostatnio zmieniony przez tosiek 2018-11-06, 21:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-11-08, 21:27   

Bateria dobra?
Swiece, kable do wymiany jak nie wiesz kiedy byly wymieniane.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
cloud 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2019-06-17, 23:23   

Trafiłem z google wpisując: dacia lodgy brak kontrolek po przekręceniu kluczyka
więc opiszę swój (załatwiony) problem...

Po przekręceniu kluczyka żadnej kontrolki ale radio, szyby, centralny itd działy
Rozrusznik klepał ale silnik nie odpalał

Odpiąłem aku i ostukałem przekaźniki obok niego i PRZESZŁO

Pytanie który to mógł być przekaźnik żeby sobie go zakupić i wrzucić do schowka na wszelki
bo jak znam życie to następnym razem wywali się na amen w jakimś szczerym polu jak się na szczoszka zatrzymam :roll:
Ostatnio zmieniony przez cloud 2019-06-17, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne