Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Druga uszczelka pod głowicą i olej na rozrządzie.
Autor Wiadomość
Darek 1 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 25
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-09-15, 18:39   

Dzieki shrek.
Dowiedziałem sie od mechanika ze jak robił w zeszłym roku uszcxelke pod glowicą sprawdzona została głowica i jest szczelna więc wychodzi że blok pękniety.
Dzisiaj zmieniłem płyn w zbiorniczku i stwierdxiłem że coraz wiecej prxybywa oleju-oczywiście oleju również ubywa.
No cóż chyba mnie czeka wymiana silnika.wiecie może czy można zamontować od clio bo też ma k7m tylko inny nr.- ja mam 710 a od clio moze miec np.702. Pytam bo od clio są o wiele tańsze-można kupić za około 1000zł a nie 2500.
Co sądzicie o takiej zamianie?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-09-15, 21:02   

Darek 1 napisał/a:
Dzieki shrek.
Dowiedziałem sie od mechanika ze jak robił w zeszłym roku uszcxelke pod glowicą sprawdzona została głowica i jest szczelna więc wychodzi że blok pękniety.
Dzisiaj zmieniłem płyn w zbiorniczku i stwierdxiłem że coraz wiecej prxybywa oleju-oczywiście oleju również ubywa.
No cóż chyba mnie czeka wymiana silnika.wiecie może czy można zamontować od clio bo też ma k7m tylko inny nr.- ja mam 710 a od clio moze miec np.702. Pytam bo od clio są o wiele tańsze-można kupić za około 1000zł a nie 2500.
Co sądzicie o takiej zamianie?


jak wcześniej pisałem ja i shrek, przed zakupem nowego-starego silnika ( używanego) należy sprawdzić stan tego co masz. Aby to zrobić należy zdjąć głowicę. Napisz na jakiej podstawie mechanicy uważają, że blok jest pęknięty? widać to gołym okiem? Widać wyciek oleju lub płynu chłodzącego z bloku? To, że rok temu była sprawdzana głowica i była ok nie oznacza, że teraz nie dała d..y i nie pękła. Może wystarczy zakupić używaną głowicę z gwarancją , dać porządne uszczelki i złożyć motor do kupy. Skad wiesz, ze rok temu mechanik usługę wymiany UPG przeprowadził porządnie? to, ze ci teraz mówi? Sorry , UPG siada w wielu autach, wystarczy oddać głowice do regeneracji, kupić porządne uszczelki ( zawsze kupuję Erlinga), oczyścić blok silnika ze starej uszczelki, złożyć wszystko do kupy stosując nowe śruby głowicy oraz skręcając motor kluczem dynamometrycznym według wskazań producenta, a przed założeniem dekla ustawić luz zaworowy i tyle. Silniki te wytrzymują przebiegi 400-500tyś km ,200tyś km przejadą podczas ich piłowania.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-09-16, 06:40   

Ze swojego doswiadczenia powiem, ze nawet jak zrobisz glowice to po roku moze ja szlag trafic.
Robilem kiedys Fionie w 106 UPG i po 6 moesiacach bylo to samo.
Diagnoza, a potem decyzja.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne