Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-22, 12:11
korozja / zabezpieczenia antykorozyjne w Dacii
Autor Wiadomość
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-18, 21:07   

Byle nie okazało się, że po naprawie będzie gorzej niż bez niej.
_________________
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-05-19, 06:44   

petek napisał/a:
Mam pytanie w kwestii korozji. Na rancie drzwi wyszła mi mała plamka rdzy. Widoczne jest lekkie uszkodzenie lakieru, więc pewnie pojawiła się tam nieszczelność. Byłem z tym w dwóch serwisach w sprawie naprawy gwarancyjnej. Jeden serwis sfotografował usterkę i wysłał do Renault Polska w celu akceptacji naprawy i akceptację taką dostał. W drugim serwisie wzięli szmatkę i pastę woskową i mi tą rdzę starli twierdząc, że nie trzeba malować całych drzwi a wystarczy przed zimą zabezpieczyć zaprawką. Którego z fachowców posłuchać? Kto ma rację i co Wy byście zrobili na moim miejscu?


Malowanie całego elementu w ASO może wyść gorzej niż fabryczne i z reguły tak wychodzi, element będzie się różnił wizualnie (brak rys) i grubością lakieru co przy sprzedaży wygląda jak naprawa powypadkowa. Ja bym wybrał zaprawkę.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2010-05-19, 07:32   

u mnie malowali całe drzwi i nie mam zastrzeżeń co do różnic koloru, przyczepić się mogę tylko do tego że czarna listwa biegnąca przez obie pary drzwi od bagażnika nie jest już równa tylko widać różnice w wysokości. Ale są też tego plusy ponieważ teraz częściej sprawdzam czy mam tył zamknięty bo cały czas wydaje mi się że są niedomknięte :lol:
 
RYKI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2010-05-19, 07:54   malowanie

Witam
W zeszłym roku na jesień po umyciu auta okazało się że na drzwiach tylnych od strony kierowcy na rancie wyszła rdza , dwa małe paznokcie dziecięce.
Zajechałem do Aso w Białymstoku i zgłosiłem ten fakt. Kierownik dokonał oględzin , zrobił zdjęcia i pochwalił z namaszczeniem szybką moją reakcję . Nie omieszkał zapytać się na kiedy ma przygotować samochód zastępczy i zaprosił na konkretną datę.
Rdza usunięta drzwi pomalowane razem z całym bokiem tył auta. Malowania nie widać a i parę zadrapań usunięto.
Uważam że powinno się zgłaszać takie rzeczy a samo malowanie mnie nie odstrasza . Chętnie dam pomalować cały samochód nawet ze dwa razy . Oby to wykonano profesjonalnie tak jak naprawa moich drzwi w moim przepięknym aucie.
Pozdrawiam

RYKI
_________________
www.papierniczysklep.otwarte24.pl
www.ryki.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez RYKI 2010-05-19, 07:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
RYKI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: BIAŁYSTOK
Wysłany: 2010-05-19, 08:10   ps

PS.
Dodam jeszcze że oddano mi moją ukochaną dacię tak zabezpieczoną woskiem że cała zima przejechana na ich robocie. Dlaczego o tym wspominam , gdyż miałem telefon z Aso z pytaniem co ja takiego robię z tym samochodem że muszą go parokrotnie odtłuszczać przed robotą. A ja po prostu nakładam dwa razy do roku konkretną warstwę wosku , ręczna robota.
Pewnie lakiernik się zirytował i tak mi dowalił wosku że śnieg bał się osiadać na lakierze .
_________________
www.papierniczysklep.otwarte24.pl
www.ryki.flog.pl
 
Pawel26 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1.5 DCI 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 19 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2010-06-08, 15:15   

Witam

Ja również miałem malowane drzwi od strony kierowcy po pojawieniu się rdzy.( prawie po dwóch latach użytkowania auta). Akceptację miałem po dwóch dniach. Nie widać różnicy w kolorze lakieru.

Pozdrawiam
Paweł
_________________

 
r 


Marka: Logan
Model: Ambiens
Silnik: 1,4
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-06-08, 16:56   

Witam
Czekam na zgodę od renówki ponad miesiąc na zgodę. Mam rdzę na wlocie paliwa , progu i klapie bagażnika. W Rzeszowie zgłosiłam problem. Renówka coś długo zwleka.
_________________
05
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-06-09, 21:03   

Droga r,

Z własnego doświadczenia wiem, że w RZ trwa to dosyć długo. Dlaczego? Nie wiem. :-?
A tak przy okazji z kronikarskiego obowiązku: wiele zim liczy twoja drakulka? I jakiego jest koloru.
Rzecz w tym, że problem z rudą pojawiał się najczęściej w egzemplarzach z pocz. 2005 i w kolorach srebrny i czerwony torreador, niestety.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-07-07, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
andrzejm 


Marka: Nissan
Model: Almera
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Orle k. Wejherowa
Wysłany: 2010-07-07, 06:34   

Przerażające co czytam o problemach z rdzą.
Zamierzam kupić nowego Dustera, ale nie sądzę aby miał lepsze zabezpieczenie antykorozyjne niż Sandero, Logan czy MCV. A jeśli już kupuję nowe auto to nie po to aby je sprzedać po 4-5 latach. Chciałbym nim pojeździć 8-10 lat, a nie tułać się po lakierniach. Może jednak dać sobie spokój i kupić lepiej zabezpieczone przed korozją auto?
W końcu mając 40-50 tys zł coś fajnego znajdę.
Ale Dustera żal.
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-07, 06:47   

Lepiej zabezpieczone - tzn?
W ocynku już coraz mniej aut niestety wychodzi. Chyba, że Cię Fiat Panda urządza ;)
Nowe VW też są już tylko malowane i jakoś się nikt nie czepia. Ja mam Poloneza, którego rdza wybitnie lubi, a praktycznie jedyne co rdzewieje, to element, który był kiedyś przytarty. Dzisiaj dobre zapezpieczenie antykorozyjne to nie jest jakiś wielki wydatek i jeśli liczysz, że tyle będziesz jeździł autem, to sobie możesz spokojnie na to pozwolić. Podwozie zaczyna się od 300zł, a całe auto koło 1000zł.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-07, 08:48   

andrzejm napisał/a:
Przerażające co czytam o problemach z rdzą.
Zamierzam kupić nowego Dustera, ale nie sądzę aby miał lepsze zabezpieczenie antykorozyjne niż Sandero, Logan czy MCV(...)
Ale Dustera żal.


Może, źle nie będzie, mnie po upałach pojawiły się niewielkie wycieki "konserwanta" z otworów dopływowych w drzwiach, klapie silnika, i spod korka w nadkolu.
Przez 5,5 roku w Loganie nie pojawiły się problemy na drzwiach, klapie bagażnika, czy klapie silnika, mimo, że były odpryski od kamieni, zarysowania od uderzeń drzwiami i złośliwie podrapane przez "pana Henia". Załatwiłem to zaprawkami:
Problem z samoistnymi odpryskami wystąpił natomiast na:
-rynience pod uszczelką przy tylnych drzwiach
-odpływie wokół luku bagażnika, przy uszczelnieniu spoiny
-rancie nad chłodnicą
-niewielki pryszcz na prawym błotniku.
Naprawiane z gwarancji...
Auto przeszło OTS1/OTS2, dodatkowe zabezpieczenia tylnych nadkoli, i jak sprzedawałem wszystko było tam OK. Sprawdzałem z kupującym

Co do innych aut to:
1. Kolega jeździ regularnie z F. Mondeo do poprawek malarskich. I potulnie naprawiają z gwarancji
1a. Służbowy F. Mondeo kombi. To samo
2. S. Roomster: dwa lata i początki korozji progów
3. N. Qashquai: początki problemów z nadkolami tylnymi
4. Kolejne Almery szwagra:
4a. hatchback (r. 1998): po 6 latach przegnił próg i wyszły purchle na nadkolach
4b. sedan(r. 2005): po 4 latach rozwinęła się korozja nadkoli tylnych

To tyle obgadywania rodziny i znajomych....
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-07, 09:26   

andrzejm napisał/a:
Przerażające co czytam o problemach z rdzą.

Gdyby policzyć wszystkie przypadki korozji opisane w tym wątku i wziąć pod uwagę tylko te, które nie były spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, to ile tego się zbierze? Niewiele.
_________________
 
r 


Marka: Logan
Model: Ambiens
Silnik: 1,4
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2010-07-07, 11:36   

Witam
W końcu się doczekałem na zgodę od Renówki na na malowanie. Rdzę na wlocie paliwa , progu klapie bagażnika drzwi tylne. .W Poniedziałek poszedł do malowania. Logan Czerwony torreador.Pozdrawiam
_________________
05
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-07, 11:39   

rocznik 2005?
_________________
 
andrzejm 


Marka: Nissan
Model: Almera
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Orle k. Wejherowa
Wysłany: 2010-07-07, 12:03   

Dzięki za odpowiedzi w sprawie zabezpieczeń antykorozyjnych.
Mam nadzieje, że opisywane przez Forumowiczów problemy to zdarzenia incydentalne. Moja Almera 98 r. też zaczynała rdzewieć ok 1,5 roku temu, więc zrozumiała jest moja obawa. Jeśli jednak zadba się o powłokę lakierniczą i podwozie i (odpukać) nie trafi się na felerny egzemplarz to chyba źle nie będzie. Poza tym nowe auto będzie sobie stało w garażu.
Swoją drogą to jakie marki oprócz fiata cynkują blachy?
Wcześniej jeździłem Citroenem Saxo 96 r. i nic go nie zjadało a stał pod chmurką.
Pozdrawiam
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-07, 12:22   

Moją astrę'93 ruda żarła tylko na elementach "naprawianych" po sprowadzeniu z Niemiec.
A dożyła do 2008r i żadnej rdzy nawet nad tylnymi kołami. Ale kiedyś stosowano chyba inne lakiery i zabezpieczenia.
_________________
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-07, 13:29   

Kratylos napisał/a:
faktycznei w tym waktku to moj logan sluzy za zlego ducha ktory straszy potencjalnych nabywców
To może nich kolega administrator pisze o samych pozytywach. :mrgreen:
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2010-07-07, 19:45   

Oprócz Fiata, cynkowanie stosuje jeszcze Audi (tzw. podwójne - blachy ocynkowane po zespawaniu na łączeniach tracą ochronę dlatego zanurza się zespawane elementy w cynku). Nie wiem jak reszta producentów, ale to brzmi przerażająco.

matucha napisał/a:
Ja mam Poloneza, którego rdza wybitnie lubi, a praktycznie jedyne co rdzewieje, to element, który był kiedyś przytarty.


Też mam Polonię i rdza się objawiła dopiero po tegorocznej zimie (po 15 latach!). Wydałem swoje u lakiernika, ale spokój będzie na jakiś czas... To tak w ramach OT.
_________________
 
Pati 
Zielony listek


Marka: VW
Model: Polo
Silnik: 1,4
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-07, 20:12   

Też obawiam się o zabezpieczenie antykorozyjne w dusterku (który planuję zakupić z początkiem przyszłego roku) - przypominają mi się wczesne zdjęcia (na forum) z jakiegoś modelu pokazowego i tam z tego co pamiętam już ktoś z forum zauwazył "coś" na lakierze. Oczywiście aut idealnych nie ma i każdego rdza dopadnie, jednak im później tym lepiej.
Na marginesie dodam, iż aktualnie poruszam się już starszawą polówką z 2001 roku i na dzień dzisiejszy nie ma żadnego ogniska korozji - oczywiście nie zachwalam VW bo też ma sporo wad, jednak kupując auto za 50 tyś zł (duster) chciałbym aby z 5-7 lat nie było z blachą żadnego problemu.
Jeszcze pytanie do kolegi Piotrres - możesz coś więcej napisac o owych wyciekach konserwanta; mile widziane jakieś foto. Z góry wielkie dzięki.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-07, 20:17   

Zanim Piotrres odpowie to ja tylko dodam, żeby się nie stresować (co wydaje się mieć miejsce), bo owe wycieki np wosku to jak najbardziej bardzo pozytywny objaw, świadczący o tym, że fabryka nie pożałowała danego środka konserwującego...
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-07-07, 20:29   

laisar napisał/a:
świadczący o tym, że fabryka nie pożałowała danego środka konserwującego...
Pewnie niech się leje jak najdłużej.
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-07-07, 21:52   

r napisał/a:
Logan Czerwony torreador

Beckie napisał/a:
rocznik 2005?


Zwróćce, proszę uwagę, że kolory: czerwony torreador, biały arktika, i srebrny (a la Kratylos) zwłaszcza z r. 2005 nie są już używane gdyż sprawiały kłopoty.
Podejrzewam, że gama kolorystyczna Dustera jest ograniczona, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo korozyjnej wtopy, w przypadku modelu z którym firma wiąże duże nadzieje. Po porostu łatwiej mieć to pod kontrolą.

Rysiob napisał/a:
też mam Polonię i rdza się objawiła dopiero po tegorocznej zimie (po 15 latach!).

Miałem Caro (srebrny) z silnikiem Rovera i ruda pojawiła się po 8 zimie, na tylnym podszybiu, w formie lekkiego nalotu. Plus lokalne złuszczenia werniksu na pokrywie silnika
Pojeździłby trochę tylko poszły: uszczelka pod głowicą i komputer i... koszty stawiały pod znakiem zapytania opłacalność reanimacji pojazdu. Poszedł na narządki. : :cry: oops: A ja kupiłem Logana
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2010-07-07, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-08, 12:31   

Kratylos napisał/a:
torreador i szara perla


i to może niestety być prawda, :-(
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2010-07-09, 17:19   

u mnie niedługo stuknął dwa latka draculi a już miałem malowane drzwi od kierowcy i pasażera teraz widzę że na klapie bagażnika też się pojawiają purchelki więc malowania ciąg dalszy :lol: dobrze że 6 lat gwarancji jest :lol:
 
andrzejm 


Marka: Nissan
Model: Almera
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 1998
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Orle k. Wejherowa
Wysłany: 2010-07-19, 20:40   

To chyba nie jest normalne że w dwuletnim aucie wyłażą purchle? Chyba że:
1) akurat to miejsce było obtarte do gołej blachy albo był duży odprysk lakieru,
2) właściciel to zlekceważył,
3) przyszła zima, wiadomo sól, chemikalia
4) nadeszła wiosna, właściciel nadal nic nie robił aby zabezpieczyć uszkodzenie lakieru,
5) wylazł purchel.
Bo jeśli nie to to ja chyba na Dacię się nie zdecyduję.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne