Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3
Autor Wiadomość
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-12-06, 14:56   Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3

Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-12-06, 15:13   

usterka taka że nikt nie wywróży co się stało. może być wszystko od luźnego bezpiecznika przez pogryzione kable przez kuny po rozjechane oprogramowanie sterowników , nowe auto daj serwisowi zagadkę do rozwiązania
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-06, 18:22   

Sprawdź bezpieczniki , ale z mojego doświadczenia w innych samochodach taki objawy wskazują że problem jest z połączeniem masy .
Bez dokładnego przejrzenia instalacji a w szczególności mas trudno to będzie znaleźć
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-12-06, 19:42   

Nic nie grzeb . Jest ASO. Masz gwarancje .
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-12-06, 20:38   

Krystian67 napisał/a:
Nic nie grzeb . Jest ASO. Masz gwarancje .


Tak też zrobiłem, niestety tydzień trzeba czekać dopiero na 14 grudnia termin. Jak wrócę to dam znać co było winne 😉
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-07, 13:38   Re: Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3

dawtaj94 napisał/a:
Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam

Od radia do dmuchawy to 'daleka' droga. Zgadzam się że to może być masa, ale posprawdzał bym również inne mniej widoczne odbiorniki prądu bo ciężko zakładać że radio i wentylator są tutaj odosobnione, skoro problem tyczy dwóch całkiem różnych odbiorników. Tzn. chodzi mi oto że intencjonalne, fabryczne spięcie radia i wentylatora jedną masą wydaje się wątpliwe i problem z masą może być ogólny tj. wpływający np. na oświetlenie, klakson, ogrzewania etc.
 
dawtaj94 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 13 Lut 2021
Posty: 38
Skąd: Nowy Lubosz
Wysłany: 2021-12-07, 15:33   Re: Problem z radiem i nadmuchem w Sandero 3

Łukasz_M napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
Witam. Dziś rano jechałem na zakupy i wszystko było okej z samochodem. Później chcąc jechać do pracy mam taki problem, odpalam auto wszystko chodził ładnie, natomiast jak ruszę minimalnie do przodu wyłącza się całkowicie radio i nadmuchy(ikony odnośnie stopni i gdzie ma dmuchać są, ale sama dmuchawa przestaje działać) i już się nie włącza. Wyłączając samochód i włączając sytuacja się powtarza na luzie wszystko działa, a ruszając do przodu gasnie radio i nadmuch. Wie ktoś co to może być. Czyżby zawilżało, ale auto stoi cały czas w garażu? Pozdrawiam

Od radia do dmuchawy to 'daleka' droga. Zgadzam się że to może być masa, ale posprawdzał bym również inne mniej widoczne odbiorniki prądu bo ciężko zakładać że radio i wentylator są tutaj odosobnione, skoro problem tyczy dwóch całkiem różnych odbiorników. Tzn. chodzi mi oto że intencjonalne, fabryczne spięcie radia i wentylatora jedną masą wydaje się wątpliwe i problem z masą może być ogólny tj. wpływający np. na oświetlenie, klakson, ogrzewania etc.


Dzisiaj auto odpaliłem i wszystko chodzi normalnie, sam nie wiem już, może coś zawilżało? Mimo wszystko do ASO pojadę jak było coś nie tak to jakieś błędy w komputerze powinny zostać, mam nadzieję.
 
SilverTM 



Marka: Dacia
Model: Duster Fl 4x4/Sandero 2
Silnik: 1.6 LPG/1.2 PB
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 452
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-09, 14:01   

Dzisiaj również miałem identyczny problem tj. wyłączony nawiew i martwy ekran od radia. Przy ponownym włączeniu samochodu nawiew na chwilę się uruchamiał i wyłączał. Żadnych błędów a wyświetlacz od klimy normalnie działał. Po kolejnej próbie wyłaczenia silnika i włączeniu doszło do tego że silnik sam się wyłączał jak by pod obciążeniem. Po awaryjnym odłączeniu akumulatora na chwilę problem ustąpił...
_________________
Duster 1.6
Sandero 1.2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne