Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-02-02, 22:25
Alarm włącza się bez powodu
Autor Wiadomość
sidlo 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2006
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-01, 09:49   Alarm włącza się bez powodu

Proszę o pomoc.

Ok. miesiąc temu kupiłem nowy akumulator do mojej Dacii Logan (70 A).
Przez święta i Sylwestra działał.
Przez styczeń auto nie jeździło (stało pod blokiem).

Wczoraj przychodzę i niespodzianka - akumulator całkowicie rozładowany i NIC nie reaguje.
Próbowałem z sąsiadem odpalać auto na kable - druga niespodzianka. Jak auto dostało prąd to włącza się alarm i wyje na całego i nie można uruchomić silnika. dodatkowo auto wogóle nie reaguje na pilota w kluczyku (zamknąć / otworzyć drzwi centralnym zamkiem).

Cały dzień wczoraj ładowałem akumulator - włożyłem do auta i dokładnie to samo co wczoraj.
Alarm się włącza i tyle.

Co może być powodem takiej sytuacji i jak można to naprawić? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2015-02-01, 10:03   

w jednym z poprzednich samochodów mieliśmy podobnie. Przy rozładowującym się akumulatorze uruchamiał się alarm (rozładowując do końca) i przestawiał się na stale uruchomiony. Samochód był tak stary, że tankowanie podwyższało jego wartość o 300%, to się nie bawiłem, tylko odciąłem alarm małym sekatorem.
A rada - przetestuj alarm/immobilizer
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2015-02-01, 12:58   

Sprawdz na innym akumulatorze bo moze ten nowy co kupisles byc moze jest walniety i moze nie przyjmowac pradu nawet przy dlugim ladowani.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2015-02-01, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
fotorobart 



Marka: Toyota
Model: GR Yaris
Silnik: 1.6
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 720
Skąd: kraków
Wysłany: 2015-02-01, 13:15   

tak alarm reaguje na odłączenie/rozładowany akumulator, ja szukałbym przyczyny tak szybkiego rozładowania akumulatora (w pierwszej kolejności czy kupiłeś "paść" czy masz gdzieś zwarcie
z drugiej strony jak bardzo mało jezdziłeś od momentu zakupu a pzżniej auto stało akumulator mógł się rozładować ( ym bardziej że to diesel a nie benzyna)
Ostatnio zmieniony przez fotorobart 2015-02-01, 13:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-01, 14:57   

Podłączyć nowy aku,

jak już aku był totalnie rozładowany i stał długo, to pewnie szmelc już na śmietnik 8-)
zachodzą procesy chemiczne przy rozładowaniu między katodą i anodą, że nie uratuje się przez ładowanie
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2015-02-01, 15:59   

Ja miałem problem z rozładowywaniem się akumulatora w Fiacie - rozładowywał się incydentalnie prawie do zera w bardzo krótkim czasie, zazwyczaj po mocnych opadach deszczu, jakby elektryka łapała gdzieś wilgoć. Oczywiście wymiana na nowy nic nie zmieniła i trzeba było się przyzwyczaić, że czasami samochód ma humory i nie będzie współpracował. Czasami zdarzają się tego typu relacje w internecie...

Więc dobrze w kontrolowany sposób sprawdzić, czy cały czas jest jakiś transfer energii do eteru, czy nie, bo inaczej szkoda nowych akumulatorów 8-)
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2015-02-01, 19:17   

Moja rada jest taka, odłącz alarm jak potrafisz i użytkuj auto przez kilka dni. Jak akumulator kręci to masz problem z głowy. Pojedziesz do elektryka naprawić autoalarm i jak zaśpiewa sumkę za naprawę autoalarmu to Ci się go odechce. Miałem podobną historię w aucie syna trzy lata temu odłączyłem autoalarm i problem zniknął. Tak na marginesie kto teraz reaguje na wyjący autoalarm? - lepszy jest sposób odcięcia zapłonu lub obwodu pompy paliwa ukrytym wyłącznikiem.
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-02, 11:24   

Może być też tak ze jak wyje to nie odpalisz auta bo przekaźnik rozlacza rozruch. Mam tak u siebie a moze padła Ci też bateria w pilocie - kluczyku.
_________________
Pawlo
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne