Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-06-22, 22:51
Mikrofon fabryczny nie działa / działa słabo - poprawienie
Autor Wiadomość
mick 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2Tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-07, 08:52   

Ciekawe jak bedzie sie łączyła lumia z Windowsem Phone 8. Ma ktos jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-11-07, 22:16   

Mi działa Nokia z poprzednim Windows Phone dobrze, tylko nie ma opcji wyłączenia transmisji struminiowej, więc po połączeniu trzeba odbiornik ponownie przestawić na odpowiednie źródło dźwięku.
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-13, 20:24   

mick napisał/a:
Ciekawe jak bedzie sie łączyła lumia z Windowsem Phone 8. Ma ktos jakieś doświadczenia w tym temacie?


Mój brat ma właśnie taką Lumie ;-)
Działa bez problemu
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Boogie 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 283
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-14, 10:41   

A sprawdź jeszcze czy ta zaślepka z kratką od mikrofonu jest drożna. U kogoś tutaj i to właśnie w Dokkerze okazało się że kratki były źle wycięte i to było powodem kiepskiego "nadawania"
 
jasiek_85 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75 KM LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-27, 09:02   Niedziałający mikrofon w zestawie bluetooth dacia sandero II

Witam,

mam problem z mikrofonem z zestawu głośnomówiącego. W pewnym momencie przestał działać. Żeby było ciekawiej to ja słyszę rozmówce a mój rozmówca słyszy jakby tukot kół. Dodatkowo zamiast wyświetlać się w trakcie trwania połączenia 3 ikonek (auto, telefon i zakończ) wyświetla się tylko ikonka samochodu. Po 2 dniach już nawet nie słyszę rozmówcy. Telefon mam sprawny, z słuchawką bt łączy się i działa bez problemu i bez problemu łączy się z bt w aucie. Czy miał ktoś podobny problem? Wyłączenie bt w aucie na 2 dni nic nie dało:( Czy tylko serwis mnie ratuje?:(

Pozdrawiam
 
Wiesiek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-09-01, 18:21   

Jedynie serwis- na audio w aucie mam nadzieję gwarancja też obowiązuje?
U mnie zestaw działa na 2 telefony-jest OK.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-01, 19:46   

Wiesiek napisał/a:
Jedynie serwis- na audio w aucie mam nadzieję gwarancja też obowiązuje?


Jeśli radio jest fabryczne to tak.
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-06, 23:35   zestaw głośno mówiacy

Witajcie.
W całkiem nowym dusterze, gdy dzwonię poprzez zestaw pokładowy, to zawsze jestem źle słyszany przez odbiorcę. W serwisie powiedzieli, że to brak kompatybilności z telefonem. Wszystkie funkcje świetnie działają, ja słyszę zawsze bardzo wyraźnie, więc to chyba jednak inny problem? Jak sądzicie?
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-07, 01:13   

Spróbuj może przetestować na innym telefonie i porównać wyniki?

Ja mam starą nokię, ale problemów z dźwiękiem nie mam - odbiorca zawsze mnie dobrze słyszy. Oczywiście gorzej niż gdybym mówiła bezpośrednio do słuchawki, ale to wada każdego zestawu głośnomówiącego.
Jedyne momenty, gdy się ciężej rozmawia, to gdy jadę autostradą - ale tylko z powodu zasięgu (na tym odcinku komórki go gubią) i hałasu z relingów.
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-07, 05:56   

Witaj, dzięki za radę.
Też mam nokię, może nie całkiem starą. Ponieważ jest z windowsem, też pomyślałem o wypróbowaniu innego telefonu, tylko jakoś nie mogę się zebrać aby pogrzebać i znaleźć moje stare telefony. Jak to zrobię, to dam oczywiście znać co mi wyszło. Mnie po prostu zirytował serwis, który nie wykonując żadnej diagnostyki, np. właśnie w ten sposób, o którym piszesz, wydał szybki wyrok. To żenujące, że wyjeżdżając z serwisu autoryzowanego, nadal nic nie wiem o usterce.
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-01-07, 07:13   Re: zestaw głośno mówiacy

Sławomir Pytel napisał/a:
Witajcie.
W całkiem nowym dusterze, gdy dzwonię poprzez zestaw pokładowy, to zawsze jestem źle słyszany przez odbiorcę. W serwisie powiedzieli, że to brak kompatybilności z telefonem. Wszystkie funkcje świetnie działają, ja słyszę zawsze bardzo wyraźnie, więc to chyba jednak inny problem? Jak sądzicie?




Nikompatybilny to jest widelec z zupą.
Koleżanka Kicia ma rację, przetestuj inny telefon, a Panowie z ASO to by chcieli byś przyszedł z gotową diagnozą i najlepiej z rozwiązaniem problemu na tacy, ale taki ich urok, dotyczy nie tylko Dacii.Czy dzwoniłeś do różnych osób, na różne telefony, czy do jednej osoby ?
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-07, 07:20   

Sławomir Pytel napisał/a:
jakoś nie mogę się zebrać aby pogrzebać i znaleźć moje stare telefony.

Po prostu pożycz telefon od żony czy kolegi. Nawet nie musisz wyciągać karty SIM - wątpię żeby karta albo kwestia kto do kogo dzwoni miały znaczenie.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-07, 09:06   

Koledzy z forum raportowali uszkodzone mikrofony w podsufitce. Po wymianie problem ustępował.
Ale najpierw sprawdź z jakimś nowszym telefonem , sparuj go i wykonaj rozmowę.
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2015-01-07, 11:01   

mam ten sam problem. już podczas wybierania numeru słychać stuki i trzaski, jakość rozmowy jest marna i o ile ja słyszę to mój rozmówca już mnie nie bardzo. według mojej obserwacji na innym telefonie wszystko działa ok, więc to kwestia telefonu niestety.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-01-07, 14:47   

Spróbuj z telefonem z systemem Androida. Mój syn ma iPhone 5 i świetnie działa, puszcza muzykę poprzez BT albo przez kabelek USB. A jak dzwoni telefon to przełącza na odbiór.
Ważne jest dobranie telefonu i sparowanie z radiem.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
JaWa 



Marka: Dacia
Model: Logan 2
Silnik: 1,2
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-01-07, 18:29   

Mam Samsunga. Z Androidem.
Telefon działał prawidłowo. Na postoju! :-P W czasie jazdy rozmówcy skarżyli się, że oprócz mojego głosu słyszalny jest niezły... "łomot". :roll:
Problem ustąpił, gdy po wyjęciu lampki "otuliłem" samą wkładkę mikrofonową gąbką tapicerską (gr. 2cm). Ponadto duże jej kawałki umieściłem również w przestrzeni pomiędzy blachami a podsufitką (fabrycznie jest tam pusto!). W pobliżu wkładki mikrofonowej.
I jest ok.
Pozdrawiam - Janusz
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-07, 21:31   

No dobra, w końcu znajdę ten stary telefon z androidem i wykonam próbę. Przemawia do mnie to co zrobił Janusz. Zasugeruję w serwisie :-P , ciekawe jak zareagują. Póki auto jest na gwarancji, nie chcę w niczym sam grzebać.
Jak pisałem, wszystkie funkcje u mnie fajnie chodzą, w tym odtwarzanie przez BT, czytanie tytułów itd. Nawet, co mi się bardzo podoba, gdy korzystam z nawigacji nokii, to babeczkę nawigującą słyszę bardzo wyraźnie w głośnikach samochodu. To bardzo ułatwia.
 
pawelg 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-08, 08:59   

Mam to samo (używam iPhone'a 5).
Ja połączenia słyszę bardzo dobrze, natomiast większość rozmówców zgłasza, że słyszą mnie bardzo słabo albo jak bym nadawał jakieś studni.
Będę musiał przyjrzeć się mikrofonowi w podsufitce.

p,paw
 
Sławomir Pytel 



Marka: Dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Sie 2014
Posty: 55
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-01-08, 20:44   

Dziś zalogowałem starą nokię i wszyscy, do których dzwoniłem stwierdzili, że różnica jest zdecydowana, na korzyść starej nokii, niestety. Zresztą w nowej sama pękła szybka?! Czy ktoś słyszał o czymś takim?
 
Michał93 



Marka: Dacia / BMW
Model: Logan 2 / e39
Silnik: 1.2 16v 75 lpg / M54B30
Rocznik: 2014 / 2001
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 288
Skąd: Białystok/Kielce
Wysłany: 2015-03-29, 06:51   Działanie fabrycznego systemu głośnomówiącego

Zakładam temat dotyczący wrażeń z użytkowania fabrycznego zestawu HF jak i jego usterek ;-)
Czy u Was też występuje taka przypadłość, że podczas rozmowy bardzo słabo albo w ogóle was nie słychać? :-/
W Loganie II gen mikrofon jest między lampką a lusterkiem - dość beznadziejne rozwiązanie, u ojca w hyundaiu jest w podsufitce nad głową kierowcy i nie ma żadnego problemu z jakością rozmowy.
2.04 samochód wstawiam do ASO na wymianę oleju + filtra, usunięcia trzasków tylnej półki i polerowanie porysowanej tylnej klapy (taki odebrałem) więc zanim zacznę im zawracać d**ę że słabo mnie słychać to wolę się upewnić...
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-03-29, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-29, 07:07   

Masz mikrofon do wymiany. U mnie działa bez zarzutu.
 
Michał93 



Marka: Dacia / BMW
Model: Logan 2 / e39
Silnik: 1.2 16v 75 lpg / M54B30
Rocznik: 2014 / 2001
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 288
Skąd: Białystok/Kielce
Wysłany: 2015-03-29, 07:59   

Dziwne, bo od początku tak kijowato działał...
Inne moje uwagi odnośnie połączeń przez BT - nieraz fabryczne radio ani nie widzi połączeń (wybierane, odebrane, nieodebrane) oraz książki telefonicznej. Nie jest to kwestia że od razu wchodzę w tą opcję, tylko czasami nie ściąga tych danych z telefonu, ot tak, bo ma taki kaprys.
Inna upierdliwość - nie szkodliwa, wprowadza w błąd tylko - podczas wybierania numerów z książki telefonicznej pokazuje się "call failed" a połączenie jest nawiązane :shock:
 
JaWa 



Marka: Dacia
Model: Logan 2
Silnik: 1,2
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 66
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-03-29, 09:24   

Cześć,
W moim L2 mikrofon też na początku szwankował. Teraz jest OK, bo... przez otwór lampki wsunąłem duży kawałek gąbki tapicerskiej otaczającej mikrofon Ale nie zasłaniającej.
Mike siedzi jakby w pudle rezonansowym między podsufitką a blaszanym dachem. Ta jego fabryczna osłona szczytem techniki (izolacji akustycznej) nie jest.
W efekcie tego "poziom tła" na tyle spadł, że mikrofon skupia się na tym co ja mówię, a nie na "pobrzękach" otoczenia.
Pozostałych przypadłości (o których piszesz) u mnie nie stwierdziłem (w ciągu niemal roku). Nawiązanie komunikacji po BT to u mnie ok. (max) 10s. A telefon z reguły mam w kieszeni kurtki. Funkcje wchodzą bez problemu.
Pozdrawiam - Janusz
Ostatnio zmieniony przez JaWa 2015-03-29, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał93 



Marka: Dacia / BMW
Model: Logan 2 / e39
Silnik: 1.2 16v 75 lpg / M54B30
Rocznik: 2014 / 2001
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 288
Skąd: Białystok/Kielce
Wysłany: 2015-03-29, 10:26   

JaWa dzięki za radę, jeśli miechanyky z ASO sobie z tym nie poradzą, to też zastosuję taki patent z gąbką :-D
Mój telefon ciągle ma włączony BT odkąd mam fabryczny zestaw HF i nawiązuje połączenie faktycznie po około 10s.
Normalnym trybem po ok 30s jest pobrana lista połaczeń i kontaktów, ale raz na 10 razy nie załapie ani listy kontaktów ani połączeń. Taka sama loteria jest z głupkowatym komunikatem "call failed".
Delikatnie odbiegając od tematu - szkoda, że jeśli jest kierownica "multifunkcyjna" - tak jak u mnie, to to jest de facto kierownica jednofunkcyjna, z możliwością obsługi tempomatu.
Brakuje mi tu takiej wielofunkcji jakiej mam w swoim bmw - obsługi radia, telefonu i tempomatu...
 
Carbo 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16V 75
Rocznik: 2014
Wersja: BlackLine2 5 os.
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-03-31, 20:23   

Michał93 - Z tą kierownicą to się zgodzę, szkoda że nie obsługuje więcej funkcji niż tempomat, ale z drugiej strony pilotem przy kolumnie też całkiem wygodnie się obsługuje ;-) a co do problemu ze czytaniem kontaktów i komunikatem - próbowałeś sparować inny telefon z tym radiem ?? może to wina softu w telu?
Natomiast co do problemu ze słyszeniem mnie przez rozmówcę sporo gadam podczas jazdy i za każdym razem pytali czy jestem na głośnomówiącym bo głos brzmiał inaczej ale nie narzekali na jakość (testowane podczas jazdy po mieście i raz na trasie przy 110-120 km/h)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne