Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
porady do zakupu dustera
Autor Wiadomość
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 17:43   

Zdarzały się promocje (chyba nie w Dacii) prawdziwe 50/50, bez żadnych opłat.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 17:50   

"cebulak " to określenie na żydów którzy w tym warzywie w przedwojennej Polsce sie miłowali , sam cebularz pochodzi z ich kuchni .
A chyba nie poosadzasz narodu który dorobił się na lichwie o nierozumieniu kredytów
_________________
Moje auto
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-13, 17:50   

jas_pik napisał/a:
Cav nie denerwuj się .


Nie denerwuję się, co nie znaczy że mam zamiar tolerować epitety, tylko dlatego że ktoś ma inną ocenę jakiegoś faktu.

jas_pik napisał/a:

Przecież Ci pokazałem na swoim przykładzie że było to opłacalne 2 lata temu bo koszt prowizji był równy zyskowi z lokaty.


Ubezpieczenia za pierwszy rok płaciłem mniej niż Ty, poniżej 2000, a i chyba nie było promocji z ubezpieczeniem za 1 zł przy kredycie, do tego i rocznych lokat za 3% trzeba by poszukać.

Może i tak jest, iż odejmując od ceny prowizji ubezpieczenie, to wyjdzie na plus, ale na tyle mały, że nie widzę specjalnie sensu brać kredyt i bujać się z bankami tylko po to, żeby załapać się na tańsze ubezpieczenie.

jas_pik napisał/a:

PS. A cóż to był za kredyt z RRSO 2% ?


Na fotowoltaikę.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-13, 17:52   

Piitubski napisał/a:
Zdarzały się promocje (chyba nie w Dacii) prawdziwe 50/50, bez żadnych opłat.


I dokładnie o to chodziło - że jak to w Renault, na wszystkim trzeba próbować naciąć.
O co chodzi tym, którzy nadają że wszystko jest ok - za chińskiego boga nie wiem.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-13, 18:16   

Cav napisał/a:
Nie denerwuję się, co nie znaczy że mam zamiar tolerować epitety, tylko dlatego że ktoś ma inną ocenę jakiegoś faktu.

To zachowaj spokój :mrgreen:


Cav napisał/a:
Ubezpieczenia za pierwszy rok płaciłem mniej niż Ty, poniżej 2000, a i chyba nie było promocji z ubezpieczeniem za 1 zł przy kredycie, do tego i rocznych lokat za 3% trzeba by poszukać.

Ja niestety beż żadnych zniżek trafiłem do najwyższej stawki za ubezpieczenie. A takie oprocentowanie lokat ma mój codzienny bank. Żeby było śmieszniej jego nazwa to Toyota Bank. Mimo że na zakup Toyoty mają super preferencyjne warunki to nawet u nich warunki zakupu w systemie 50/50 są gorsze.


Cav napisał/a:
Może i tak jest, iż odejmując od ceny prowizji ubezpieczenie, to wyjdzie na plus, ale na tyle mały, że nie widzę specjalnie sensu brać kredyt i bujać się z bankami tylko po to, żeby załapać się na tańsze ubezpieczenie.

Sens w tym że nie ma żadnego bujania - sprawę załatwiasz tak szybko jakbyś płacił za samochód . Brak zastawu, ubezpieczania na życie. Pokazałem czysty zysk w moim przypadku. Jesli miałeś inne warunki finansowe czy też koszt ubezpieczenia nie możesz to uogólniać na wszystkich i im to udowadniać.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-01-13, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-13, 18:25   

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
Nie denerwuję się, co nie znaczy że mam zamiar tolerować epitety, tylko dlatego że ktoś ma inną ocenę jakiegoś faktu.

To zachowaj spokój :mrgreen:


Przed splonkowaniem wszystkich chętnym na poplucie sobie na interlokutorów Diaciobałwochwalców będzie ciężko.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2016-01-13, 18:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-01-13, 19:17   

Ponad 5 lat, 80 tyś km Dusterem 1,6 2WD - jedyna awaria - pęknięty kabel od klaksonu. Brak jakiejkolwiek grożącej czymś rdzy ( bo niektórzy np narzekają na rdzawy nalot na zewnętrznej części bębnów hamulcowych, mi się wydaje że tak musi być i niczemu to nie szkodzi), kupiłbym ponownie bez zastanowienia. Ale oczywiście można trafić na odpicowaną sztukę po dużych przeżyciach - i wtedy będzie workiem bez dna - dlatego doradzam szukać dobrego samochodu spełniającego wymogi - marka i model mniej ważne.
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2016-01-13, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2016-01-14, 21:41   

Cav, cudownie mi się z tobą polemizuje, nadal się pogrążasz.
Już ci to napisali : nie ma darmowej zupy.
Z ciekawości poszukałem jak wyglądają kredyty u innych marek. Okazuje się, że Dacia ma jedne z najniższych RRSO. Taki np. Mercedes daje w kredycie RRSO w wysokości 7,85% dla A-klasy
http://www.mercedes-benz....a-prywatna.html

A kredyt 50/50 wg Mercedes Benz wygląda tak : http://www.mercedes-benz....edyt_50-50.html

Kwotowo Dacia wygrywa, ale i tak powiesz, że to nieprawda. Wisi mi to śpiącym nietoperzem.

Nie licząc tego, że pierwsza moja wypowiedź dotyczyła tego, że dałeś się zrobić jak dzieciak z obowiązkowością ubezpieczenia na życie - nigdy nie było obowiązkowe. No ale ty wiesz lepiej podobno... :-P

P.S. Również jestem ciekawy, jak w dzisiejszych czasach, w krajowych bankach uzyskałeś RRSO (nie oprocentowanie nominalne) w wysokości 2% ? O guru, mistrzu zen - podziel się z nami tą wiedzą tajemną.
Ostatnio zmieniony przez ZbujMadej 2016-01-14, 21:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-14, 22:03   

ZbujMadej napisał/a:
Cav, cudownie mi się z tobą polemizuje, nadal się pogrążasz.
Już ci to napisali : nie ma darmowej zupy.


Ty tak twierdzisz, inni twierdzą co innego.
Ale żeby nie było nieporozumień - nie twierdzę, że tylko Renault ściemnia.
Wręcz przeciwnie - bardzo rzadko na hasło "raty 0%" itp można dostać to co się wydaje, zazwyczaj usilnie chcą dorzucać jakieś narzuty.

Twierdzę tylko że to mało uczciwe, co oznacza, że nie korzystam z tego typu "ofert".
Ale przecież nikomu nie zabraniam - każdy może sobie liczyć jak chce i uważać dopłaty za świetną ofertę.
Ja nie mam takiego obowiązku i wolę przestrzec chętnych, żeby dobrze przeczytali to co małym druczkiem, a nie polegali na informacjach z reklam.

Jeśli to zdaniem pyskaczy mnie pogrąża - trudno.
Widocznie za obiektywizm trzeba płacić zdaniem bałwochwalców.
Ale zdanie takowych nie bardzo mnie to obchodzi, więc możecie sobie darować takie wynurzenia.

ZbujMadej napisał/a:

Nie licząc tego, że pierwsza moja wypowiedź dotyczyła tego, że dałeś się zrobić jak dzieciak z obowiązkowością ubezpieczenia na życie - nigdy nie było obowiązkowe.


Było i nadal jest - tyle że w innej ofercie którą się interesowałem, w 50 na 50, jest za to 50+50+2,5.

Nie przywiązuję faktycznie dużej wagi do powodu z którego zdyskwalifikowałem dany produkt, dla mnie liczy się, czy jest dopłata, czy nie ma.
Jak jest - dyskwalifikacja.

Paniał?

No i najważniejsze - to nie było clou mojej wypowiedzi, jak ktoś by nie chciał szukać dziury w całym, to by to złapał w lot.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-01-14, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 322
Skąd: z ?
Wysłany: 2016-01-15, 00:25   

ZbujMadej napisał/a:
Dacia ma jedne z najniższych RRSO. Taki np. Mercedes daje w kredycie RRSO w wysokości 7,85% dla A-klasy

a silnik w tym Mercedesie i tak ten sam jak w Dacii (przynajmniej ten diesel 1461 ccm)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2016-01-15, 08:21   

ZbujMadej, te prowizje pobierane w tych kredytach 50\50, 3x33 to niestety, ale od kilku lat systematycznie rosły. Od chwili kiedy zacząłem to obserwować wahało się to różnie w zależności od marek od 4% do 5%.
Ciekawą promocję miał swego czasu Nissan (jeżeli dobrze pamiętam to lata 2010-2011). Bo rzeczywiście kredyt 50\50 lub 3x33 był prawie\lub prawie bez kosztowy. Tylko, że był tam taki motyw, że nie dotyczył wszystkich samochodów i różnych wersji wyposażenia - najczęściej tyczyło się to tych wysoko wycenionych (także i tak wyszli na swoje bo nie było w tym wypadku łączenia ofert np. kredyt plus rabat - tylko kwota z cennika). Mnie interesował Nissan Note z silnikiem 1.6 110 KM - tylko cena grubo ponad 50 tysięcy za "miejski" samochód odstraszyła.
Ale i tak jest to atrakcyjna forma finansowania w przypadku, gdy posiadamy jedynie kwotę na zakup nowego samochodu. Przez ten rok mamy tam jakąś "poduszkę finansową" na "czarną godzinę".
W moim przypadku (zakup jesień 2015), gdybym nie dostał od dilera tego ubezpieczenia za złotówkę przy zakupie za gotówkę to zdecydowałbym się na ten kredyt ze względu na to, że przy pakiecie za OC\AC za 1 zł i tak byłbym do przodu o "kilka" stówek. I nie miałabym pretensji do całego świata, że "zupa nie jest darmowa".
Ale to moja prywatna opinia i nikomu nigdy nie wmawiałem, że tego typu kredyt jest taki "super". A co niektórzy z taką swobodą potrafią imputować innym nie swoje poglądy i jeszcze później stawiać się w "roli ofiary" nagonki - naprawdę mało eleganckie i dziecinne zachowanie.
_________________
enjoy the silence
Ostatnio zmieniony przez gregorisan 2016-01-15, 09:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne