Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dustuś jędrusia
Autor Wiadomość
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-21, 21:52   Dustuś jędrusia

W dniu dzisiejszym po dwóch pełnych miesiącach oczekiwania i kilku dodatkowych dniach mój Dustuś stanął pod moimi oknami.
Jest to wersja SL Connected by Orange z silnikiem 1.6 SCe. Z wyposażenia dołożyłem tylko klimę automatyczną oraz koło zapasowe.
Akcesoria jakie dobrałem to (dzięki GRL za voucher):
Wkład do bagażnika gumowy
Organizer do bagażnika
Uchwyt na telefon z przyssawką
Uchwyt na telefon montowany do deski rozdzielczej
Zestaw bezpieczeństwa
Siatka do bagażnika
Śruby antykradzieżowe do alusów
Dodatkowo dokupiłem felgi aluminiowe na zimę oraz opony zimowe Dębica Frigo 2.
Dustuś w kolorze białym.
Po przejechaniu pierwszych prawie 100 kilometrów myślę że się zaprzyjaźnimy. Na pewno na plus mogę zaliczyć:
-Pozycję za kierownicą (siedzi się fajnie wysoko, ale nie jak na taborecie jak w Renault Kangoo)
-System audio oraz nawigację (ogólnie medianav)
-Wyciszenie wnętrza
Minusów jak na razie nie widzę :-P
Spalanie według komputera z tej trasy to 8,5 litra, ale powiem więcej jak zatankuje kilka razy do pełna jakie jest rzeczywiste. Bardzo przyjemnie i pewnie się prowadził, chociaż tempo było emeryckie i nie przekraczałem 90 km/h.
Zdjęcia zamieszczę w dniu jutrzejszym bo nie chciało mi się robić w ciemności, a w salonie nie było na to za bardzo czasu.
_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-11-21, 22:41   

Gratuluję. Życzę Zadowolenia :-)

Ps: Ciekawe z której partii produkcyjnej był Twój Duster, że nie został aresztowany. Czy jesteś w stanie to sprawdzić? 8-) Proszę :oops:
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-22, 08:04   

Jędruś gratuluję auta.
Czy gumowy wkład do bagażnika to easy flex. Jeśli tak, to czy jego ścianki do boczków mocowany jest za pomocą rzepów czy w jakiś inny sposób?

metalic, szczerze to ta wiadomość może nic ci nie dać. Bo jest grupa usterek, która trapi/trapiła wszystkie modele ale są i przypadki losowe. Jednemu z kolegów na forum wydano auto, a później zaczęły się kłopoty. Jego auto zostało unieruchomione w ASO, on dostał zastępcze. Jak się losy dalej potoczyły to nie wiadomo bo dawno w jego wątku nic się nie pojawiło. Szukaj wątku ChrystianaCh. To chyba wynika bardziej z faktu która grupa monterów majstrowała przy twoim aucie w fabryce.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-22, 09:46   

KliPer napisał/a:
Czy gumowy wkład do bagażnika to easy flex. Jeśli tak, to czy jego ścianki do boczków mocowany jest za pomocą rzepów czy w jakiś inny sposób?

No właśnie... Ten organizer na rzepy jest fajny jeżeli nie ma się jednocześnie wkładu gumowego w bagażniku- w takim wypadku nie ma się czego trzymać i staje się bezużyteczny.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-11-22, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-22, 12:09   

KliPer napisał/a:
metalic, szczerze to ta wiadomość może nic ci nie dać. Bo jest grupa usterek, która trapi/trapiła wszystkie modele ale są i przypadki losowe.

Spoko, ja wybrałem w sierpniu i do dzisiaj też nie stwierdziłem najdrobniejszej usterki. Fakt, że mam dopiero przejechane niecałe 2 kkm , ale jak by nie było wszystko na razie gra. Jedyną rzeczą , która mnie czasem zastanawiała, to start/stop, który nieraz nie wyłącza silnika chociaż auto jest nagrzane, nie wiem od czego to zależy, i chociaż na ogół ta funkcja mi nie przeszkadza, to nie wiem jakie czynniki muszą być spełnione do prawidłowego działania S&S. Dla wielu kolegów, to raczej nie byłoby zmartwienie :-) .
 
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-22, 12:18   

jammo, Start/Stop wg. instrukcji działa gdy Aku nie jest za słabe, różnica temperatur zew/wew nie jest za duża, temp. nie jest dużo poniżej 0 i dużo powyżej 30. Dodatkowo pozycja neutralna na skrzyni i noga zdjęta ze sprzęgła, ale myślę że to wiesz.
metalic, z tego co mi wiadomo produkcja mojego samochodu to koniec października.
Zdjęcia wpakuje wieczorem :-)
_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
 
jedrus79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-22, 18:26   

Cześć jedrus_sc. Co za zbieg okoliczności. Podobna ksywka, Dusterka odebrałem dzisiaj i tą samą wersję tylko kolor mam inny. Pewnie jechały na jednej lawecie :) Po przesiadce z mojej starej Audi A4 B5 jestem zachwycony.
 
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-23, 08:47   

Zdjęcia miały być wczoraj, są dopiero dzisiaj. Robione na szybko telefonem. Sesyjkę normalną zrobię w innym terminie jak będę miał więcej czasu i lepszy sprzęt przy sobie.









W przyszłą środę wjeżdżają opony zimowe i nowe felgi do Dustusia które czekają już od października.
_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
Ostatnio zmieniony przez jedrus_sc 2018-11-23, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-11-23, 22:39   

Najładniejsza kombinacja, czyli dokładnie taka jak moja. 8-)
 
subiel 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 57
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-11-27, 14:39   

zalezalo mi na szybkim zakupie - i przez to wyszlo ze posiadam pakiet look -> alufelgi. troche marudzilem, bo tez i szkoda kasy mi bylo.

natomiast okazalo sie ze stalowe felgi sa niskiej jakosci i czesto wystepuje problem z biciem w osi pionowej.
nie wiem czy alu to pukt opcjonalny, czy standatrdowe wyposazenie SL -> ale gj :D

ja ze swojej strony polecam ci jeszcze folie termo na karoserii za tylnimi drzwiami, duzo plota tamtedy przelatuje ;)
_________________
=nie znam się, ale chętnie doradzę=
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2018-11-27, 19:22   

Cudny samochód.
Przez twoje zdjęcia i zdjęcia GRL-a chyba zamówię z pakietem Look. Chociaż podoba mi się też pakiet Adventure (z tymi platikowymi nadkolami).
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-28, 12:11   

Powolny napisał/a:
Wjechałem do garażu i zrobiłem wg własnej koncepcji - prototyp.
Działa wyśmienicie, żadnej kropelki brudu na bokach i pod drzwiami, szczególnie tylnymi.

To może się pochwalisz na czym polega ten prototyp z tymi chlapaczami. Może jak raz zrobimy to samo? Może jakieś fotki?
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-11-29, 17:47   

Jędruś - nie szkoda ci byyło wydawać mnóstwo kasy na nowe auto , które teraz moknie marznie a latem będzie prażyć się w słońcu pod blokiem :cry:
Masz dla tego dustusia jakiś garaż :?:
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2018-11-29, 19:14   

wlodarek1 napisał/a:
Jędruś - nie szkoda ci byyło wydawać mnóstwo kasy na nowe auto , które teraz moknie marznie a latem będzie prażyć się w słońcu pod blokiem :cry:
Masz dla tego dustusia jakiś garaż :?:

A po co chować takie cudo przed zazdrosnymi spojrzeniami sąsiadów? Niech stoi na parkingu, jeździ i lśni w słońcu i roźświetla w nocy i dni pochmurne :)
 
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-12-01, 14:57   

wlodarek1, Nie mam garażu, kiedyś na pewno będzie, póki co samochód sporo jeździ i pracuje na swoje utrzymanie. Kasy nie było mi szkoda, co nowe to nowe. Jak policzę ile kasy wsadziłem w serwisy swoich poprzednich samochodów i ich customizację jakbym to odłożył pewnie kupiłbym dwa takie Dustusie z wszystkimi dostępnymi bajerami.

eio, spojrzenia sąsiadów gdy podjeżdżam pod blok bezcenne.

subiel, na wiosnę wjeżdża ceramika na karoserię, w najbliższym czasie wjadą chlapacze, tylko zastanawiam się czy oryginalne z akcesoriów Dacii czy może jakieś uniwersalne.
Alu w wersji SL to standard, teraz wjechały na zimę drugie wraz z oponami zimowymi.

Wczoraj wskoczył pierwszy tysiąc, za tydzień pewnie wskoczy kolejny, albo będzie bardzo blisko.
Może jutro wrzucę jakieś nowe zdjęcia i raporcik z pierwszego tysiąca przejechanego moim Dustusiem.
_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-02, 18:40   

jedrus_sc napisał/a:
tylko zastanawiam się czy oryginalne z akcesoriów Dacii czy może jakieś uniwersalne

Do DI żałowałem, że oryginały brałem, a i były droższe niż teraz do DII.
Do DII zamontowałem oryginały, mają napis Duster i nie trzeba robić dodatkowych otworów, jak przy uniwersalnych. Szczerze polecam.
 
michasr 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster I ph2
Silnik: 1.6SCe
Rocznik: 2014
Wersja: Urban Explorer
Dołączył: 07 Gru 2018
Posty: 4
Skąd: Kleczew
Wysłany: 2018-12-07, 15:11   

jammo napisał/a:
Powolny napisał/a:
Wjechałem do garażu i zrobiłem wg własnej koncepcji - prototyp.
Działa wyśmienicie, żadnej kropelki brudu na bokach i pod drzwiami, szczególnie tylnymi.

To może się pochwalisz na czym polega ten prototyp z tymi chlapaczami. Może jak raz zrobimy to samo? Może jakieś fotki?


Dołączam się do prośby. Podaj numer konta za zdradzenie patentu, bo czy montowałem dedykowane do Dustera czy z allegro to samochód upie*** po szyby :)
 
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-12-23, 12:31   

Nadeszła pora napisać coś niecoś po miesiącu jeżdżenia moim Dustusiem. Na liczniku w tym momencie ponad 3500 km. Większość przebiegu zrobiona po mieście, chociaż zdarzały się również trasy.
Średnie spalanie z komputera to 7.7l/100 km, co pokrywa się mniej więcej z obliczeniami z dystrybutora, różnica niewielka rzędu 0,2 - 0,3 l/100k, więc jak dla mnie pomijalna.
Komfort jazdy Dustusiem jak dla mnie zdecydowanie na plus, spędzam w samochodzie sporo czasu, w sobotnie nocki nawet 8-9 godzin, nie wysiadam połamany jak to miało miejsce przy niektórych samochodach.
System MNE też jak najbardziej na plus, nawigacja jedynie mnie delikatnie irytuje brakiem wprowadzania polskich znaków, chyba że nie znalazłem opcji jak je uaktywnić. Ale radio działa szybko i po znalezieniu się na terenie gdzie dane radio nadaje na innych falach, przełączenie się na te fale jest niezauważalne. Multimedia także spoko, jest tam wszystko czego mi potrzeba.
Jeżeli chodzi o sam silnik, to ogólnie jeżdżę na włączonym trybie eco, jednak auto nie zamula tak jak to niektórzy przedstawiali. Owszem nie jest tak dynamiczne jak z wyłączonym tym trybem, ale różnica jest niewielka. Silnik lubi wysokie obroty, ale w końcu to zwykła wolnossąca benzyna i zabawa zaczyna się powyżej 3000 obr./min :mrgreen: .
Jechałem już nim na "Niemieckiej Autostradzie" bo w u Nas nie wolno już 170 km/h i jestem pozytywnie zaskoczony hałasem w środku samochodu. Wiadomo ciszy nie ma, na dłuższą metę byłby to męczący hałas, ale chwilę da się przeżyć. Wiadomo pojazd ma swoje gabaryty i kształty, ale naprawdę tragedii nie ma.
Klimatyzacja działa świetnie, czasami jak wsiadam i szyby są zaparowane to wystarczy kilka sekund i szyby czyste. Utrzymywanie temperatury działa również bardzo dobrze.
Z rzeczy które mi przeszkadzają to to jak zbiera wycieraczka od pasażera, a dokładnie jaki fragment szyby jest niezbierany przez nią. Zastanawiam się czy jest możliwość montażu dłuższej, muszę to przy okazji sprawdzić.
Druga denerwująca mnie rzecz to lakier. Auto myje na myjniach bezdotykowych, nie używam żadnych szczot które tam są i tym podobnych wynalazków. Niestety po umyciu samochodu z bliska widać że ten brud dalej siedzi na lakierze, tak jakby się w niego już wgryzł, po użyciu gąbki problemu nie ma, lakier jest idealnie śnieżnobiały. Tego problemu nie miałem w Oplu Corsa.
Teraz trzy foty, w tym jedna z moim brudasem, ale po trasie, gdzie na drodze jest mokro niestety tak to wygląda.





_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-12-23, 13:02   

Niestety ale do białego musisz zrobić auto detaling i położyć np. kwarc jak ja. Mycie staje się prostsze.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-12-23, 13:42   

Ale to każde auto pozostaje brudne po bezdotykowej.
Tylko na ciemniejszych nie widać.
Gąbeczką pod domem i jest pięknie. :)
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-23, 14:13   

Jak ktoś myśli że bez dotyku umyje auto to się grubo myli. No chyba że zastosuje tak silną chemię że lakier po roku zacznie się łuszczyć.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
jedrus_sc 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 29
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-12-25, 00:40   

Obywatel MK, wiem że na bezdotykowej nie umyje idealnie samochodu, tylko chodzi mi o to że na tym lakierze widać to niedomycie, na wspomnianej Corsie tego nie widać i mowa o kolorze białym.
Na moim poprzednim samochodzie, granatowej Thalii również tego tak nie było widać, ale jak już wspomniał kolega GRL na ciemniejszych mniej widać.
Marek1603, ile taka przyjemność kosztuje i gdzie?
Jak już pisałem mam w planach ceramikę na wiosnę, ale jeżeli są inne środki sprawdzone przez innych chętnie im się przyjrzę zanim podejmę jakąkolwiek decyzję.
_________________
F Uno [*] -> R Thalia [*] -> O Omega & DD II (Dustuś)
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-12-25, 01:25   

Prawdopodobnie wynika to z faktu że Duster ma zimną biel, (w końcu alpejską :-) ) i na takiej brud po myjni bezdotykowej jest bardziej widoczny, szczególnie jak się przejedzie palcem to widać.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2018-12-25, 09:01   

Zauważyłem że dwukrotne mycie na jedynce pomaga bardzo. Znaczy, że mycie ciśnieniowe, z proszkiem, trzeba obejść auto dwa razy. Używać też wosku. Będzie lepiej.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-12-25, 11:03   

Koszt materiałów/kosmetyków na dwa auta to około 1500zł. Przy mniejszych starczy na trzy. No i trochę pracy przy glinkowaniu zwłaszcza. Samo mycie to pikuś. Potem zostaje wosk i kwarc. Przy tych pracach też trochę zejdzie.

Duster
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=225

Lodgy
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=325
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne