Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
alianz i likwidacja "szkody"
Autor Wiadomość
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2015-05-26, 18:30   alianz i likwidacja "szkody"

Witajcie.
Ktoś może wie jak to jest z likwidacją rysy z AC w Alianz, w sumie 3 rok płacę a dziś się zrobiła, oczywiście sama się zrobiła, ryska nad progiem na 2-3 cm, jutro może wyjadę z garażu to zobaczę ale chyba jest wyczuwalne wgniecenie.

I tak w ciągu miesiąca jadę na serwis ale czy da się to zrobić z AC?
Na serwisie chyba malowanie jednego elementu bo mam wrażenie że tam widać korozję - w sumie to jak wjadę na dobry kanał i latarką przepatrzę to będę pewny no i standardowo olej silnika i filtr i może serwis klimy.

Nie lubię mieć rys na aucie ale też i nigdy nie likwidowałem niczego z AC.
Przejdzie coś takiego? Wg mnie roboty niewiele ale ja się nie znam.
Autko na gwarancji bo dokupiona do 5lat, przeglądy robione wg książki.

pzdrwm Nikita_Bennet
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-26, 18:57   

Przeczytaj OWU AC Allianz ale chyba nic z tego. AC nie obejmuje uszkodzeń "samoistnych" tak jak nie obejmuje samozapłonu. Musi być zewnętrzny czynnik powodujący szkodę.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2015-05-26, 20:34   

kamień na szutrowej drodze z innego pojazdu będzie wystarczającym zewnętrznym czynnikiem?
Nie za bardzo mam jak przejrzeć umowę - leży w innym miejscu niż przebywam obecnie.
Bardziej zastanawiam się jak to będzie jak wyliczą zbyt niską wartość, pamiętam jak znajomemu nie chcieli uznać rozwalonej opony z powodu zbyt niskiej jej wartości względem całego pojazdu (a opona ponad 3tys pln).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-26, 21:19   

@Nikita_Bennet: Nie ma najmniejszego problemu z likwidacją "samoistnej" szkody - liczy się tak jak każda zrobiona przez właściciela/użytkownika auta.

Jedyną kwestią mogą być zapisy właśnie o minimalnej wartości szkody (tzw. franszyza integralna) oraz ewentualny udział własny - ale to możesz sprawdzić tylko Ty sam, w swojej umowie albo u ubezpieczyciela.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-05-26, 21:52   

Naprawa szkody z AC = utrata zniżek. Zazwyczaj nie opłaca się w ogóle takich drobiazgów naprawiać z polisy. Tym bardziej, że prawie na pewno nie dostaniesz zwrotu całej kwoty naprawy, tylko tyle ile wyceni ich rzeczoznawca. Więcej godzin stracisz latając po biurach, urzędach i rzeczoznawcach niż u blacharza.
Ostatnio zmieniony przez Lza 2015-05-26, 21:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-26, 22:27   

Lza napisał/a:
Więcej godzin stracisz latając po biurach, urzędach i rzeczoznawcach niż u blacharza

Można wszystko załatwić bezgotówkowo przez blacharza, jeśli ten ma umowę z ubezpieczycielem.

Co do reszty - wszystko zależy od umowy; zazwyczaj faktycznie się nie opłaca, ale bywają warianty AC, że brak tych wszystkich negatywnych efektów.
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-05-27, 06:58   

Jeśli nie masz już gwarancji, a wdała Ci się korozja w ten sam element co zarysowanie (tak to zrozumiałem ) to warto stracić tą zniżkę , Tylko przy zgłaszaniu , żeby nie było niedomówień i problemów zgłoś jako szkodę parkingową.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2015-05-27, 08:09   

laisar napisał/a:
Można wszystko załatwić bezgotówkowo przez blacharza, jeśli ten ma umowę z ubezpieczycielem.

Co do reszty - wszystko zależy od umowy; zazwyczaj faktycznie się nie opłaca, ale bywają warianty AC, że brak tych wszystkich negatywnych efektów.
czyli radzisz zadzwonić i wypytać? Bo w sumie jakbym dawał do malowania tylny zderzak (pod spodem jakieś dziwne rzeczy wypatrzyłem) to może i zrobiliby i tę ryskę?
W sumie ubezpieczenie wykupione tam gdzie auto serwisowane i raz poprawki lakiernicze robione w ramach gwarancji


Ajgor napisał/a:
Jeśli nie masz już gwarancji, a wdała Ci się korozja w ten sam element co zarysowanie (tak to zrozumiałem ) to warto stracić tą zniżkę , Tylko przy zgłaszaniu , żeby nie było niedomówień i problemów zgłoś jako szkodę parkingową.
gwarancja jest bo do 5 lat na blachy a i wzięta formuła non stop.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 08:15   

Nikita_Bennet napisał/a:
zadzwonić i wypytać?

Tak.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-27, 10:00   

Likwidowałem "szkodę parkingową" w Allianz. U mnie wyglądało to tak, że zgłosiłem szkodę (mailem, papiery na miejscu w ASO), zawiozłem samochód do ASO, odebrałem zastępczy, i zasadniczo tyle. Więcej miałem zachodu z wydębieniem odpowiednio ogromnego samochodu zastępczego (chcieli dać mi Hondę City, niedoczekanie :> ), niż z samym zgłoszeniem szkody. ASO wymieniło i pomalowało cały element. Zniżek nie straciłem, ale też nie zyskałem ulg - w Allianz było tak, że jeśli przedłużałem u nich ubezpieczenie na kolejny rok, to pomimo szkody po prostu miałem stawkę bazową. W porównaniu z innymi ubezpieczycielami wychodziło sporo taniej.

Zobacz, jakie masz zapisy w umowie. A najprościej będzie po prostu zadzwonić i zapytać, zawsze możesz szkody nie zgłaszać i nie likwidować.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2015-05-27, 12:53   

w sumie to jutro będę miał raczej spokojny dzień to zadzwonię i się wypytam w ASO i o naprawę gwarancyjną i o usunięcie z AC szkody.
A jak dobrze wyjdzie to i serwis u nich zrobię (choć miałem gdzie indziej robić).
 
Trzysta 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 84KM
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 26
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-07-07, 13:19   

A nie masz tam jakiej innej wady na gwarancji do zrobienia.
Ja mialem ognisko rdzy od srodka na klapie gwara i odpryski lakieru na rancie klapy juz pod gware nie podchodzace.
100 pln w dowodzie rejestracyjnym w ASO zostawionym i mam znizki zachowane bo nic nie zglaszalem w Allianz i w blysku klape pomalowaną od srodka czego nie ma zadna lodzia :).
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2016-01-31, 11:10   

Lza napisał/a:
Naprawa szkody z AC = utrata zniżek. .


Chyba, ze umowa stanowi inaczej.

Ja np. w WARCIE w opcji "komfort" mam min. zapis, że jedna szkoda z AC w roku ubezpieczeniowym nie jest podstawa do podwyższenia składki w roku kolejnym = brak utraty zniżki.

Testowałem już raz (wymiana szyby przedniej).
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2016-02-06, 21:07   

Lza napisał/a:
Naprawa szkody z AC = utrata zniżek. Zazwyczaj nie opłaca się w ogóle takich drobiazgów naprawiać z polisy. Tym bardziej, że prawie na pewno nie dostaniesz zwrotu całej kwoty naprawy, tylko tyle ile wyceni ich rzeczoznawca. Więcej godzin stracisz latając po biurach, urzędach i rzeczoznawcach niż u blacharza.

Zazwyczaj, ale po cenach ASO......sam robiłem w tym roku dwie rysy z wgniotkami jedna większa na pól drzwi, druga punktowo uderzone drugimi drzwiami..... i faktura za naprawę w ASO. 2800 pln.......kosmos cena, gdyby samemu opłacić i nie tracić zniżki to w tym konkretnym przypadku się nie opłaca, choć samemu w ASO pewnie by taniej wyszło.
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
Bartek_TG 


Marka: Skoda/Dacia
Model: Felicia/Logan MCV
Silnik: 1.3 MPI+LPG/1.2 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2000/2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 37
Skąd: Tarnowskie Góry/Przeczyce
Wysłany: 2016-02-08, 14:11   

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

A więc tak:
Miałem kolizję (jestem poszkodowanym). kolega wjechał mi w tył auta z jego winy.
Na szczęście auto nadawało się do jazdy (uszkodzony jest tylni zderzak i klapa bagażnika - to na razie widać).
Gdzie zgłosić ta szkodę? Chodzi o to, żeby na czas naprawy dostał auto zastępcze. Czy do ubezpieczalni sprawcy (proama), czy do mojej (PZU) i oni już sobie to załatwią? Czy może od razu do serwisu ASO, bo tam chce autko naprawiać (jest jeszcze na gwarancji).

Na miejscu nie było Policji i nikt nie został ranny. Mam spisane oświadczenie. Aha jak już wcześniej wspomniałem w auto wjechał mi kolega.
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-02-08, 14:37   

przy szkodzie z OC samochód zastępczy możesz wziąć od ubezpieczyciela, z serwisu, wypożyczalni, a nawet od znajomego, czy kogoś z rodziny (byle masz umowę najmu, bo na tej podstawie ubezpieczyciel zwróci koszt). Jeśli ubezpieczycielem sprawcy jest "proama", to lepiej zgłoś w PZU (są nieco mniej nieuczciwi). Wybór warsztatu zależy wyłącznie od Twojej woli, ale gwarancji nie stracisz jeśli naprawy dokonasz w innym warsztacie (o ile naprawa zostanie dokonana zgodnie z technologią napraw).
"uszkodzony jest tylni zderzak i klapa bagażnika" - to świadczy, że uderzenie było dość silne. W takich zdarzeniach zwykle dochodzi do urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym (naderwanie więzadeł, podwichnięcie kręgów, zniesienie lordozy), jeśli więc odczuwasz dolegliwości bólowe, to idź do lekarza i zgłoś także szkodę osobową (to dodatkowe kilka tyś odszkodowania).
Potrzebujesz porady, napisz na PW
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-15, 21:54   

keikan napisał/a:
[
Ja np. w WARCIE w opcji "komfort" mam min. zapis, że jedna szkoda z AC w roku ubezpieczeniowym nie jest podstawa do podwyższenia składki w roku kolejnym = brak utraty zniżki.

Testowałem już raz (wymiana szyby przedniej).


Wymieniałeś z AC czy AC autoszyba ? Wymieniałeś w ASO na oryginał czy poza ASO zamiennik ?
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2016-05-01, 13:07   

hak64 napisał/a:
W takich zdarzeniach zwykle dochodzi do urazów kręgosłupa w odcinku szyjnym

nie zwykle dochodzi, tylko może dochodzić. Najczęściej dochodzi przy nieprawidlowo ustawionych zagłówkach. "Zwykle dochodzi" i "może dochodzić" to duża różnica, przynajmniej w postępowaniu prawnym
hak64 napisał/a:
odczuwasz dolegliwości bólowe, to idź do lekarza

bardzo słusznie
hak64 napisał/a:
zgłoś także szkodę osobową (to dodatkowe kilka tyś odszkodowania

niekoniecznie. Jeśli uszczerbek wyjdzie jako 0% to odszkodowania z tego tytułu nie bedzie. Może jakieś zadośćuczynienie. A koszty adwokackie i biegłych trzeba bedzie ponieść, opłacenie kosztów sadowych to też zamrozenie pieniędzy. Pytanie czy się opłaci. Zbyt często mam do opinowania sprawy, gdy ludzie wydają duże pieniadze (niestety największe na prawników) i zostają z reką w nocniku
pozdrawiam - ajax - wieloletni biegły
Ostatnio zmieniony przez ajax 2016-05-01, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-05-01, 22:16   

ajax napisał/a:
nie zwykle dochodzi, tylko może dochodzić. Najczęściej dochodzi przy nieprawidlowo ustawionych zagłówkach. "Zwykle dochodzi" i "może dochodzić" to duża różnica,
Czepiasz się, a "zwykle" nie znaczy na pewno, czy zawsze.
ajax napisał/a:
Jeśli uszczerbek wyjdzie jako 0% to odszkodowania z tego tytułu nie bedzie.
Tu Ty się mylisz. Odszkodowanie to zwrot wszelkich kosztów związanych z wypadkiem. Jeśli więc wskutek zdarzenia powstała niezdolność do pracy (nie mówię o trwałej niezdolności), to pomimo, że nie będzie trwałych następstw zdrowotnych (czyli % uszczerbku na zdrowiu) odszkodowanie będzie zasadne. Będzie to choćby zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, czy utraconych dochodów (na L4 nie otrzymuje się pełnej pensji).
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
  Wysłany: 2016-05-02, 13:43   

A czepiam się ;-) , bo prawo wymaga dokładności.
Natomiast faktycznie masz rację, że "zwykle" nie jest równoznaczne z "zawsze" lub "na pewno". Biję się w piersi ;-) Choć użyte przez Ciebie sformulowanie często bywa rozumiane jako "zawsze dochodzi". Ale to już problem braku umiejętności czytania ze zrozumieniem przez ludzi czujących się poszkodowanymi.
Druga kwestia - to o czym teraz piszesz to nie szkoda osobowa lecz majątkowa. Szkoda osobowa jest ex defintione skutkiem naruszenia dóbr osobistych (patrz art 23 KC), z których jednym jest zdrowie, a nie ma tam wzmianki o majątku. W tym przypadku w grę jako szkoda osobowa moze wchodzić tylko uszkodzenie ciała powodujące uszczerbek na zdrowiu i tylko do tego aspektu się odnosiłem: "Jeśli uszczerbek wyjdzie jako 0%, to odszkodowania z tego tytułu nie będzie".
Ty obecnie piszesz o szkodzie majątkowej i tu w pełni się z Tobą zgadzam, choc nie jest to takie proste - najpierw trzeba wiedzieć dokladnie czego można się domagac, potem zastanowić sie czy warto i wtedy podejmować decyzję
Jeśli masz ochotę podyskutowac - zapraszam na priv :-)
P.S.
W pewnych przypadkach na tzw. L4 otrzymuje sie pełne wynagrodzenie - np. jesli zdarzenie zostanie uznane jako wypadek przy pracy, ale to inna para kaloszy i nie mąćmy pozostałym w głowach
Ostatnio zmieniony przez ajax 2016-05-02, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-05-02, 14:21   

ajax napisał/a:
to o czym teraz piszesz to nie szkoda osobowa lecz majątkowa
Nie kolego, to Ty się mylisz. Utracony dochód powstały wskutek niezdolności do pracy spowodowanej urazami ciała jest szkodą osobową. To samo dotyczy zwrotu kosztów leczenia, zakupu protez, sprzętu rehabilitacyjnego, dojazdów do placówek medycznych. Ba, szkodą osobową będzie także koszt adaptacji pomieszczeń na potrzeby osoby niepełnosprawnej (jeśli niepełnosprawność jest wynikiem wypadku. A na PW chętnie podyskutuję, tyle że dziś już nie dam rady.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2016-05-05, 22:19   

Szanuję Twoje zdanie, obecnie się do niego nie przychylam, lecz przy najbliższej okazji w sądzie zapytam któregoś z sędziów. W końcu iura novit curia. Mogę jeszcze poprosic o jakieś namiary na publikacje potwierdzające Twoje stanowisko. Wiedzy nigdy dosyć, chętnie swoją wzbogacę :-)
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-05-06, 15:51   

Weź choćby pierwszą z brzegu definicję szkody osobowej (określenie stosowane przez samych ubezpieczycieli) http://portaloc.pl/szkoda...enie-definicji/
Jak widać na załączonym obrazku, szkodą osobową są także utracone korzyści, które poszkodowany mógłby osiągnąć, gdyby nie doznał urazów, a także skutki następcze zdarzenia szkodowego. Mogę Ci przesłać cały referat (opracowany przez prawników) traktujący o szkodzie osobowej.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2016-05-06, 17:45   

Podeślij. Wiedza zawsze się przyda
Tyle, ze podany przez Ciebie link prowadzi do tego jak szkode osobową definiują ubezpieczyciele dla potrzeb polisy ubezpieczeniowej, która jest rodzajem umowy cywilno-prawnej. W takich umowach zasadniczo jest swoboda postanowień o ile sa jednoznaczne. Natomiast ja odwołalem się bezpośrednio do kodeksu jako aktu prawnego. Możliwe, ze stąd róznice w pojmowaniu.
Czytając widzę też znaczne róznice - na 6 ubezp[ieczycieli jedynie 3 expresis verbis zalicza do szkody osobowej utracone korzyści, a 3 pozostałych (AXA, Generali i WARTA) trzymają sie postanowień kodeksu. Może ten artykuł, który przeslesz rozwieje moje watpliwości. Jak to w ogóle wyglada w jurykdaturze - zwykle mój kontakt z sądami kończy się przed wyrokiem - sądy przyjmują takie rozszerzenie ustaleń kodeksowych bez walki? Czy trzeba jakich ekstraordynaryjnych uzasadnień?
Ostatnio zmieniony przez ajax 2016-05-06, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-05-07, 11:11   

ajax napisał/a:
link prowadzi do tego jak szkode osobową definiują ubezpieczyciele dla potrzeb polisy ubezpieczeniowe
A spotkałeś kiedyś ubezpieczyciela (płatnika), który z własnej woli wypłaca dodatkową kasę? Dodatkową, w sensie - oprócz normalnej w takich zdarzeniach rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu. W tej materii jest też cała masa orzeczeń SN.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne