Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Benyo's Lodgy :-)
Autor Wiadomość
kuba_malenstwo 


Marka: Dacia/Seat
Model: Lodgy/Mii
Silnik: 1.6 MPi LPG Fabryczne/1,0 MPi 60KM LPG BRC
Rocznik: 2015/2015
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 220
Skąd: Kraków/Elbląg
Wysłany: 2015-07-09, 11:00   

Elegancki ten podłokietnik :-)
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-07-09, 23:23   

Nieważne czy oryginalny czy nie, ważne żeby był praktyczny i trwały! I tego Ci życzę !
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-20, 14:05   

Dawno mnie tu nie było, ale ponieważ zrobiłem mały upgrade Lodgy w postaci przyciemnionych szyb to trzeba było pochwalić się na forum. Teraz już dzieci mogą wystawiać język innym kierowcom bez konsekwencji, że je ktoś zauważy (zabraniam pokazywania 'fakju' :) ) :)

A przy okazji małe podsumowanie:
Po trzech latach samochód, który został kupiony nieco przypadkiem i ad hoc po pierwszym wejściu do salonu okazał się rozwiązaniem idealnym dla moich potrzeb i mojej rodziny. Prosty w konstrukcji pojazd, bez zbędnych bajerów jednak mający wszystko co potrzeba do podróżowania na krótkie i dalekie trasy. Gdybym dzisiaj miał kupować samochodów kupiłbym dokładnie ten sam model, no może nieco tym razem pokusiłbym się o mocniejszy silnik.
W ciągu trzech lat musiałem parę razy zajechać do ASO:
1. Założenie gumy na sprężynę amortyzatora, co by nie stukało - przypadek znany tutaj na forum
2. Wymiana uszczelki między skrzynią biegów a silnikiem, był wyciek po dwóch latach, wykryty podczas corocznego przeglądu.
3. Wymiana manetki lewej, nie działał sygnalizator - przypadek znany i oficjalny problem Dacii.
4. Wgranie nowszego softu komputera, ze względu na to, że czasem na ciepłym silniku musiał długo kręcić zanim zapalił, po wgraniu softu problemy ustały - podobno problem też był znany w ASO i były oficjalne zalecenia jak sobie z nim poradzić.
5. Nie liczę napraw lakierniczych po przypadkach mojej szacownej małżonki :)
Jeśli można to pochwalę serwis ASO Pietrzak-Keller w Rybniku, wszystko zawsze zrobione rzetelnie na czas, zawsze miałem informację co gdzie i kiedy

Co do klimy. U mnie klima działa bardzo dobrze. Ostatnio miałem w zastępstwie Renault Megane hatchback i tam w upalnie dni automatyczna klima dmuchała wentylatorem jak szalona przez 25 km jazdy, a samochód znacznie mniejszy od Lodgy. Dla mnie jazda na 3 biegu na początku a potem na 2 biegu wentylatora nie jest uciążliwością żadną. Fakt faktem, strasznie obciąża silnik 1,6 MPI.

Co ciekawe auto zwraca uwagę: zdarzyło się parę razy, że ludzie podchodzili i pytali jak się tym jeździ, a raz na parkingu jakiegoś hipermarketu zaczepił mnie gość i tak godzinę gadaliśmy i pokazywałem mu wszystko co zechciał.

Poza tym poznałem tutaj dużo fajnych ludzi - pasjonatów marki, ale także malkonentów marki, raz zostałem splonkowany, ale to też przypadek znany z forum :) Mam nadzieję, że tym autkiem pojeżdżę jeszcze długo.

A poniżej fotki dwie w wersji z przyciemnionymi szybami :)

lodgy5.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 123,21 KB

lodgy4.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 71,06 KB

 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-20, 16:07   

Wygląda elegancko :) oby jeździł bezproblemowo cały żywot.
 
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2017-07-20, 19:16   

Gratuluję dobrze wykonanej pracy.
Czy samodzielnie wykonywałeś takie oklejanie czy u fachowca?
Dacia Lodgy mimo wszystko rzadkość na polskich drogach. Będąc nad morzem ciepło na sercu mi się zrobiło jak ujrzałem wersję "outdoor" (też z przyciemnionymi szybami), śmiało mogę powiedzieć że Dacii Lodgy jest tak mało jak poczciwych polonezów na które spoglądam jako użytkownik z sentymentem.
Pozdrawiam
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-20, 19:24   

Miałem takie plany, żeby spróbować samemu okleić, ale stwierdziłem, że Lodgy zasługuje na profesjonalne oklejenie. Kosztowało mnie to 390 PLN. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale robota zrobiona naprawdę bardzo profesjonalnie w poleconym mi zakładzie, zajmującym się detailingiem. Zresztą żonie akurat wypadła kosmetyczka to przejąłem te pieniądze na kosmetyczkę dla Lodgy :)
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2017-07-28, 14:46   

|Swietnie wygląda samochód po przyciemnieniu, i na pewno jest to praktyczne na co dzień.
Już nie chodzi o zachowanie dzieciaków ale zawsze można coś od siedzeniem zostawić czego na pierwszy rzut oka nie widać a w słoneczne dni na pewno jest przyjemniej w środku.
Przy okazji pozdrawiam serdecznie kolegę.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-28, 18:44   

Gdyby można było okleiłbym też przednie. Ma to jeszcze taki plus, że w nocy kierowcy jadący z tyłu nie oślepiają w lusterku.
Pozdrawiam Cię grapess równie serdecznie :-)
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-09-30, 16:50   

Ponieważ autko sprawuje się znakomicie i jedyną wadą jest to, że trzeba lać do baku to przynajmniej pochwalę się małym upgradem, bo inaczej nie byłoby o czym na forum pisać :-)
Oto piękna listwa ochronna na tylny zderzak z ABSu, zobaczymy czy rzeczywiście jest ochronna, ale zrobiona bardzo solidnie i idealnie pasująca na zderzak.

listwa1.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 60,74 KB

listwa2.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 158,48 KB

 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-30, 20:23   

A gdzie ją kupiłeś?
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-09-30, 20:38   

Kupiłem tą listwę tutaj.
Uważam, że to nieco drogo, bo kawałek plastiku tyle kosztować nie powinien, ale zobaczymy jaka będzie jego funkcjonalność. Bo wykonanie niezłe, dziury pasują idealnie i klejenie łatwe. Jakoś te chromowane listwy ochronne nie przypadły mi do gustu.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-09-30, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-09-30, 20:59   

Bo ja mam właśnie chromowe zakupione w ASO.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-09-30, 21:06   

I jak się sprawuje ? Nie rysuje się ten chrom ? Mi wydawało się, że ten chrom nie będzie pasował do całej reszty, gdzie prawie żadnego chromu nie ma, więc zdecydowałem się na czarny. A ten w mojej ocenie wygląda całkiem dobrze i pasuje.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-09-30, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2017-10-01, 07:12   

Drogo, nie drogo, jak raz jeden czy drugi uchroni zderzak od malowania to hajs już jest zwrócony :) ja tam w ogóle nie jestem fanem malowanych zderzaków i dlatego wybrałem wersję Ambiance. I dobrze, bo miesiąc po wyjeździe z salonu przytarłem się z typem na parkingu a śladu prawie nie ma :D
_________________

 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-10-01, 07:36   

arczi_88 napisał/a:
Drogo, nie drogo, jak raz jeden czy drugi uchroni zderzak od malowania to hajs już jest zwrócony :) ja tam w ogóle nie jestem fanem malowanych zderzaków i dlatego wybrałem wersję Ambiance. I dobrze, bo miesiąc po wyjeździe z salonu przytarłem się z typem na parkingu a śladu prawie nie ma :D

Żeby być szczerym to właśnie owa listwa już maskuje pewne przytarcie, znak Stop zadziałał dosłownie bo się na nim zatrzymałem cofając :oops: Listwa wyszła taniej niż malowanie zderzaka, choć przytarcie niewielkie raziło mnie w oczy :-)

P.S. Jeśli ktoś zastanawia się jak wjechać w znak STOP cofając, to odpowiem, że w Warszawie wszystko jest możliwe :-)
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-10-01, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-02, 10:35   

benyo napisał/a:
Żeby być szczerym to właśnie owa listwa już maskuje pewne przytarcie, znak Stop zadziałał dosłownie bo się na nim zatrzymałem cofając
[...]
P.S. Jeśli ktoś zastanawia się jak wjechać w znak STOP cofając, to odpowiem, że w Warszawie wszystko jest możliwe :-)

A czujniki zadziałały? , czy miałeś świadomość i myślałeś, że pomimo ciągłego pipkania masz jeszcze pare centów do znaku.
_________________
Moja galeria
Ostatnio zmieniony przez michele 2017-10-02, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-10-02, 14:21   

michele napisał/a:

A czujniki zadziałały? , czy miałeś świadomość i myślałeś, że pomimo ciągłego pipkania masz jeszcze pare centów do znaku.

Niestety nie.Znak jest cienki idealnie trafił między czujniki. Schował się ładnie za tylnym słupkiem to go nie widziałem. Dopiero poczułem :-)
Ale nie ma tego złego, mam ładną listwę teraz :-)
Ostatnio zmieniony przez benyo 2017-10-02, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-03, 08:06   

Ok, to muszę żonce powiedzieć, aby uważała na znaki... A wydawało mi się, że jak pojedyncze źdźbło trawy było, to mi pikał. Muszę to przetestować:)
_________________
Moja galeria
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-10-03, 08:43   

michele napisał/a:
Ok, to muszę żonce powiedzieć, aby uważała na znaki... A wydawało mi się, że jak pojedyncze źdźbło trawy było, to mi pikał. Muszę to przetestować:)

Zasada ograniczonego zaufania do sprzętu elektronicznego :-) Już o tym trakował Kieślowski w filmie "Dekalog I" :-)
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2017-10-03, 11:01   

To wiem:) czujniki cofania, mają wspomóc, a nie wyręczyć kierowce, ale trzeba przetestować wartości, aby wiedzieć na czym się stoi.
_________________
Moja galeria
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-10-03, 12:49   

michele napisał/a:
To wiem:) czujniki cofania, mają wspomóc, a nie wyręczyć kierowce, ale trzeba przetestować wartości, aby wiedzieć na czym się stoi.

Być może nawet z raz coś piknęło ale uznałem że to trawka :-) ale przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, jak wsiadam do auta bez czujników to czekam aż coś zapika cofając :-D
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-07, 08:17   

Ponieważ powiększyła mi się rodzina, w Lodgy zaczęło brakować miejsca. Trzeba było więc rozbudować się w górę, co by gdzieś ten wózek zmieścić, przy rozłożonym permanentnie 3 rzędzie :) teraz tylko muszę pamiętać, żeby nie wciskać się do jakiejś galerii na parking, bo wysokość zestawu to 2,20m :-)
Swoją drogą, żeby trochę plastiku wypełnionego powietrzem z naklejką Thule tyle kosztowało ??

Dacia_thule.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 103,61 KB

 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2018-05-07, 08:55   

benyo napisał/a:

Swoją drogą, żeby trochę plastiku wypełnionego powietrzem z naklejką Thule tyle kosztowało ??

Jeżeli tylko po załadowaniu zamyka się bez problemu to warto dać każde pieniądze.
Ja męczę się z kufrem od Dacii. Po załadowaniu zamknięcie zajmuje kupę czasu zanim się ta ustawi box żeby zamek się zapiął.

Swoją drogą gratulacje z powiększenia rodziny !!!!!!
Pozdrawiam Serdecznie
Ostatnio zmieniony przez grapess 2018-05-07, 08:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2018-05-07, 09:01   

Po umieszczeniu wózka box zamykam jedną ręką, z tym akurat nie ma problemu. Problemem jest tylko wtarganie wózka na dach i tak już wysokiego auta :-) dlatego zależało mi na kupnie głębokiego boxa (mój ma 46 cm), żeby wózek wchodził bez problemu i bez konieczności demontażu kółek wózka i innych rzeczy. Po prostu składam wózek wrzucam na dach i zamykam boxa. Jeśli mówisz, że to powinno mnie pocieszyć w kwestii wydatku na boxa to już jestem spokojny :-)
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2018-05-07, 09:21   

Uwierz mi proszę, ostatni wracając z wyjazdu zapakowałem do kufra torby i zamknięcie kufra zajęło nam dobre 20 minut na pewno w pełnym deszczu. Piszę nam, bo do zamknięci potrzebne są dwie osoby.
Ostatnio zmieniony przez grapess 2018-05-07, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne