Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
klakson
Autor Wiadomość
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-02-09, 19:19   

dołączę się do pytania. W dusterach klakson tak bardziej "męski" jest prawda? bo czasem jak zatrąbię to mam wrażenie jakby śpiewał chłopiec w trakcie mutacji.
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-02-09, 20:57   

limo napisał/a:
dołączę się do pytania. W dusterach klakson tak bardziej "męski" jest prawda? bo czasem jak zatrąbię to mam wrażenie jakby śpiewał chłopiec w trakcie mutacji.
:mrgreen:

Sądziłem, że mam może zbyt subiektywne odczucia na temat dźwięku moich Sanderek :lol: widzę, że nie jestem sam... Wymieniłbym trąbkę, na coś dosadniejszego - ot, taka mania wielkości [joke] :lol:
_________________
---
Stepway
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-02-09, 22:03   

heheh :mrgreen:
w sumie ok może bzdura ale wydaję mi się, że mocniejszy klakson prędzej przynosi oczekiwany skutek ostrzegawczo prewencyjno straszący. W moim pierwszym samochodzie tj. audi 80 b2 86r klakson był taki, że gdy zatrąbiłem w mieście to ludzie zeskakiwali z chodnika jak w gta bo myśleli, że jedzie jaki czołg. tęsknię za tym :mrgreen: :mrgreen:
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-02-09, 22:27   

jackthenight napisał/a:
Jak otworzysz maskę, to po lewej stronie nad nadkolem przy zderzaku, dość głęboko są umiejscowione bodajże dwa klaksony.

Niee... to znaczy, że co? grają stereo? :lol: Dwaj wykastrowani [bip]*
Jaki byłby cel nadmiarowości przy, wydawać by się mogło, mało istotnym elemencie?

By uprzedzić - nie pomniejszam wagi elementu ostrzegawczego jakim jest trąbka, lecz dziwiłby mnie fakt, posiadania dwóch w aucie z tego pułapu cenowego. No, chyba że tak stanowią przepisy.

Zastanawiam się, będąc przy przepisach czy jest jakaś graniczny poziom hałasu. Z tego co się orientuję istnieje wymóg posiadania klaksonu jednotonowego, a czy jest z jakim natężeniem dźwięku (zarówno min jak i maks) go używać?

*powstrzymam się by nie być posądzonym o rasizm
_________________
---
Stepway
 
Daster 



Marka: Dacia, BMW
Model: Duster, Seria 5 E39
Silnik: 1.6/105KM, 3.0/231KM
Rocznik: 2010, 2002
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 366
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-09, 22:37   

Sa dwa klaksony bo kazdy jest innego tonu coby dzwiek obejmowal szersze pasmo aby byl glebszy i lepiej slyszalny. Jesli jeden niedomaga to dzwiek jest "wykastrowany"
_________________

Ostatnio zmieniony przez Daster 2012-02-09, 22:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-10, 01:40   

A czy sam klakson można swobodnie wymieniać na inny? W sensie, czy one wszystkie mniej więcej są na to samo napięcie?

Miałem kiedyś służbowego mercedesa W124, klakson w nim po prostu zdmuchiwał co lżejsze pojazdy z jezdni i jednocześnie powodował wytracenie prędkości o 5 km/h. ;) Po tym doświadczeniu wszystkie późniejsze klaksony zostawiały niedosyt. :]
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-02-10, 07:53   

limo napisał/a:
dołączę się do pytania. W dusterach klakson tak bardziej "męski" jest prawda? bo czasem jak zatrąbię to mam wrażenie jakby śpiewał chłopiec w trakcie mutacji.

to prawda, byłem zaskoczony, gdy pierwszy raz użyłem :mrgreen: - brzmi jak trąba jerychońska. W nissanie miał dźwięk przypominający ciągnięcie za ogon kota
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-10, 09:35   

Stepway napisał/a:
Niee... to znaczy, że co? grają stereo? :lol: Dwaj wykastrowani [bip]*

Czy mono czy stereo to nie wiem. W każdym bądź razie są dwa klaksony.

bebe napisał/a:
A czy sam klakson można swobodnie wymieniać na inny? W sensie, czy one wszystkie mniej więcej są na to samo napięcie?

Można wymieniać. Są na 12V.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2012-02-10, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-02-10, 10:30   

Daster napisał/a:
kazdy jest innego tonu

Nie wiem jak w daćce ale w Renault Thalia jest śrubka, którą można regulować barwę dźwięku. Zresztą w innych pojazdach też taką śrubkę regulacyjną widziałem.
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-10, 11:01   

Uniwersalny klakson w 2009roku kosztował mnie 23zł, montaż w escorcie był bajecznie prosty
 
rafal_rx 


Marka: Fiat
Model: 500L
Silnik: 1.6 Multijet II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 156
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-08-02, 23:31   

bebe napisał/a:
A czy sam klakson można swobodnie wymieniać na inny?

- ma być homologowany
- nie może być przeraźliwy
- ma jednostajnie trąbić (to znaczy niezmiennym dźwiękiem)
Są również na 24V, jak i na 6V do starszych jednośladów.

Jeśli chcesz coś naprawdę dobrego, to poszukaj Stebel, Fiamm, Hella, Denso, no może jeszcze Bosch czy Fisa (występuje również pod marką Carpoint). Odradzam podróbki ze znanego polskiego portalu aukcyjnego. Fiamm, Stebel, Fisa są włoskie. Denso praktycznie dostępne tylko na ebaju.
Dość ładny efekt można uzyskać podłączając jeden "talerzowy", a drugi "ślimakowy".
Obecnie w starym aucie dość wiernie służy mi Denso talerzowy wysokotonowy, a ślimakowy niskotonowy Fiamm właśnie padł. Montując "ślimakowe" (trąbkowe) należy pamiętać, aby wylot był skierowany w dół! Uwaga na Hella Supertone - są naprawdę wielkie i trzeba dobrze się zastanowić przed zakupem, ewentualnie mocno pokombinować po zakupie, aby znaleźć miejsce na montaż pod maską.
W drugim aucie mam fabrycznie dwa Fiamm'y ślimakowe i z racji tego, że są schowane za zderzakiem, to dźwięk jest taki sobie, nie powala a na dodatek nie jest głośny - ginie w miejskim zgiełku. I tu poszedłem na całość - stwierdziłem, że grubo, albo wcale. I zamontowałem taki oto nabytek:



Gdyby ktoś był zainteresowany Hella Supertone, to zbywa mi komplet i proszę pw.
Ostatnio zmieniony przez rafal_rx 2015-08-02, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne