Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Sandero 0,9 TCe + LPG
Autor Wiadomość
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-08-11, 11:06   

Cena wersji z fabryczną instalacją LPG jest bardzo atrakcyjna jak na wersję "ASO". Twoje obliczenia są mało korzystne. Myślę że w praktyce LPG wyjdzie Cię korzystniej. 1l/100 km Pb to za dużo. Bardziej 1l/1000 km. Porównując same spalania i koszt paliw to PB : 31.000 zł LPG 16500 zł.
Wg mnie i mojej jedynie teoretycznej wiedzy na temat LPG ma to szanse działać pod warunkiem że komponenty będą właściwie dobrane i wystrojone. Jeśli będzie to montaż już w fabryce to jest na to większa szansa. Jeśli poza (a spotkałem się z przypadkami że nowe auta z ASO trafiały do zwykłego zaprzyjaźnionego warsztatu LPG który montuje wg wytycznych producenta) to może być różnie, zwłaszcza za tą cenę.
 
bartek-migas 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9TCe
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 16
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2015-08-11, 18:34   

Z informacji w salonie wynikało, że instalacja jest montowana w fabryce, nie jestem do konca przekonany o kompetencjach miłej Pani, jednak ja na pewno nie będę lepiej wiedział od niej. Na pewno przy zakupie będę chciał wyciągnąć oficjalną wersję, a później ewentualna niezgodność towaru z umową.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-08-12, 13:46   

agent napisał/a:
Cena wersji z fabryczną instalacją LPG jest bardzo atrakcyjna jak na wersję "ASO". Twoje obliczenia są mało korzystne. Myślę że w praktyce LPG wyjdzie Cię korzystniej. 1l/100 km Pb to za dużo. Bardziej 1l/1000 km. Porównując same spalania i koszt paliw to PB : 31.000 zł LPG 16500 zł.
Wg mnie i mojej jedynie teoretycznej wiedzy na temat LPG ma to szanse działać pod warunkiem że komponenty będą właściwie dobrane i wystrojone. Jeśli będzie to montaż już w fabryce to jest na to większa szansa. Jeśli poza (a spotkałem się z przypadkami że nowe auta z ASO trafiały do zwykłego zaprzyjaźnionego warsztatu LPG który montuje wg wytycznych producenta) to może być różnie, zwłaszcza za tą cenę.


Pewnie ze 3-4l/1000km ja przynajmniej starałem się tak robić (tj 50km na Pb na każdy 1000km). 3 x100 = 300l po 5zł = 1500zł.

A zimą zdarzało się więcej (jeździłem głównie wcześnie rano i późno wieczorem, więc zdarzało się że mróz uniemożliwiał zatankowanie, bądź zatankowany samochód i tak nie miał ciśnienia gazu) - ale fakt wymagało to kilkunastu stopni
Ostatnio zmieniony przez czaju 2015-08-12, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
bartek-migas 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9TCe
Dołączył: 07 Sie 2015
Posty: 16
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 2015-08-20, 08:25   

dzięki serdeczne za porady! dużo się od Was dowiedziałem, a dyskusja potoczyła się w odpowiednim kierunku - mam nadzieję, że przyda się komuś kto będzie miał wątpliwośći w przyszłości. już zamówiłem samochód, niestety nie Dacia i nie z 0,9Tce, a Clio z 1.2 16V
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne