Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa Dacia,rozterki przed zakupem.
Autor Wiadomość
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-10-07, 20:43   

mojo napisał/a:
Mnie oprócz szyb elektrycznych zadne bajery nie są potrzebne. Chcę aby ten złom, który producenci obecnie robią wyszedł za 1 kg najtaniej i żeby jechał na autostradzie i przyspieszał jak inni użytkownicy obok mnie i bez redukcji o 3 biegi w dół dało się szybko tira wyprzedzić


A jaka jest różnica pomiędzy redukcją o 1 bieg, czy o 3. Albo redukujemy, albo nie redukujemy. A jak chcę wyprzedzać i zrobić to szybko to niezależnie od tego czy jadę 170KM TSI, 110KM TDCI, 40KM wolnosącą benzyną czy dusterem redukuję o tyle ile trzeba, tak że ilość potrzebnych biegów do zredukowania nie jest istotna.

ps. Za jednym razm redukuję o tyle ile trzeba, jak ktoś to robi na 3 razy po 1 bieg to faktycznie może to być argument :-P
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-07, 20:47   

Lza napisał/a:
popełniacie mały, ale istotny błąd:
1. Cena dacia w cenniku = cena daci dla klienta
2. Cena innej marki w cenniku > cena innej marki dla klienta.
3. Bieda wersja w innej marce > max wypas wersja w daci.

jeśli porównacie rzeczywiste końcowe ceny, różnica znacząco stopnieje.


Ok, w takim razie szukam kontroferty dla Dustera. Jakieś propozycje za mniej niż 60.000 zł.?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-07, 21:05   

GRL napisał/a:
laisar napisał/a:
GRL napisał/a:
jest kilka osób, które patrząc przez pryzmat rozmiarów uważają, że Dacia jest najlepsza i już [...]
Ciężko im zrozumieć, że ktoś może mieć też inne pragnienia

Poproszę nicki i cytaty, to wspólnie napiętnujemy tych nietolerancyjnych drani.

To może inaczej.
Jest pewna różnica pomiędzy określeniami:
- "w tym budżecie Dacia xxx to najlepsze auto",
i
- "w tym budżecie Dacia xxx to największe auto",

W drugim przypadku punktem odniesienia są gabaryty konkurencji.
W pierwszym zaś punktem odniesienia są preferencje kupującego - najlepszy bo: najładniejszy, najszybszy, najbardziej elegancki, najbardziej pojemny, itp.
Więc nie powinniśmy stosować powyższych określeń zamiennie.

Wypowiedzi w stylu "a ja za mniejsze pieniądze kupiłem większe auto..." mają bardzo często właśnie taki wydźwięk dla mnie.
Nie będę szukał konkretnych cytatów, jesteś wystarczająco częstym użytkownikiem forum, żeby niejednokrotnie natrafić na takie posty.

Wlasnie chodzi o porównywanie w tych samych rozmiarach - bo głównie gabaryty wynikają z tego co potrzebujesz - a budżet po prostu ogranicza. Prosty przykład - mając budżet 60 tyś możesz kupić bajerancko wykończonego i wyposażonego Opla Adama, wypasiona Corsę, dość podstawową Astrę czy najniżej wyposażoną Astrę kombi - a także Dustera czy Lodgy. I tak naprawdę wybór powinien zależeć od Twoich potrzeb - jak jesteś szpanującym singlem czy reprezentujesz dwójkę nieplanującą dzieci wybierzesz dwie pierwsze opcje, jak masz żonę i jedno - dwoje dzieci to raczej nie pierwsza propozycja, a jak masz czworo dzieci to pozostaje ci tylko Lodgy. Zawsze tak jest że mniejszy samochód za te same pieniądze będzie lepiej wyposażony i to niezależnie w jakiej marce patrzeć.
I dlatego uważam stwierdzenie że Dacia jest za droga bo za cenę Lodgy Stepway 7 osobowego można kupić Megane kombi za trochę bez sensu - to samochody z założenia przeznaczone dla innych osób.
A Dacia nie daje większych rabatów bo póki co sprzedaje bez problemów całą produkcję za ceny katalogowe - zobaczcie jakie ilości samochodów na wyprzedaży rocznika mają inne marki a jakie Dacia.
Ja zawsze kupowałem taki samochód jaki potrzebowałem - w budżet pozwalał mi wybrać spomiędzy samochodów o podobnym rozmiarze ten na który mnie było stać. Jak kupowałem Dustera to nie stać mnie było na inny o porównywalnych warunkach - przede wszystkim prześwicie, jedyny porównywalny cenowo model - Łada Niva uznałem za mniej sensowny.
Jak kupowałem Zafirę byłem w stanie wydać do 70 tyś więc obejrzałem kilka Vanów za tę cenę - Lodgy też i wybrałem Zafirę - droższą od Lodgy ale wg mnie lepszą. Ale nie brałem pod uwagę np Clio kombi choć mogłoby mieć lepszy silnik i wyposażenie - nie spełniało podstawowego dla mnie warunku odpowiedniej ilości miejsca w środku.
Tak więc najczęściej prawdą jest że w danym segmencie Dacia to najtańsze auto, a to że w tym budżecie da się znaleźć lepiej wyposażone, szybsze i wygodniejsze auto jest oczywiście prawdą - tyle że jest ono w stanie spełnić tych funkcji co Dacia - bo będzie mniejsze. A jak komuś wystarcza mniejsze - to może oczywiście kupić lepsze, tylko niech nie mówi że kupił bo tańsze - tylko że stać go było na lepsze które też mu wystarcza .
Bo inaczej to też rację będzie miał singiel mówiący do rodziny z trójką dzieci - po co kupiliście Fokusa kombi w wersji za 70 tyś, przecież mogliście kupić Mini czy A1 - to bardziej bajeranckie auta.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-07, 21:09   

walter_g napisał/a:
Lza napisał/a:
popełniacie mały, ale istotny błąd:
1. Cena dacia w cenniku = cena daci dla klienta
2. Cena innej marki w cenniku > cena innej marki dla klienta.
3. Bieda wersja w innej marce > max wypas wersja w daci.

jeśli porównacie rzeczywiste końcowe ceny, różnica znacząco stopnieje.


Ok, w takim razie szukam kontroferty dla Dustera. Jakieś propozycje za mniej niż 60.000 zł.?

Jak kupowałem w 2010 proponowano mi Hyudaia Tucson w tej samej cenie i z tym samym wyposażeniem - tyle że był to egzemplarz którego nie mogli sprzedać od 2007 roku :mrgreen:
I była to jedyna konkurencja w podobnej cenie.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-07, 21:23   

damiaszek napisał/a:
mojo napisał/a:
Mnie oprócz szyb elektrycznych zadne bajery nie są potrzebne. Chcę aby ten złom, który producenci obecnie robią wyszedł za 1 kg najtaniej i żeby jechał na autostradzie i przyspieszał jak inni użytkownicy obok mnie i bez redukcji o 3 biegi w dół dało się szybko tira wyprzedzić


A jaka jest różnica pomiędzy redukcją o 1 bieg, czy o 3. Albo redukujemy, albo nie redukujemy. A jak chcę wyprzedzać i zrobić to szybko to niezależnie od tego czy jadę 170KM TSI, 110KM TDCI, 40KM wolnosącą benzyną czy dusterem redukuję o tyle ile trzeba, tak że ilość potrzebnych biegów do zredukowania nie jest istotna.


Jest, o ile jest opcja, że nie trzeba tego robić w ogóle.
O to pewnie chodziło autorowi.
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-07, 21:24   

walter_g napisał/a:
Lza napisał/a:
popełniacie mały, ale istotny błąd:
1. Cena dacia w cenniku = cena daci dla klienta
2. Cena innej marki w cenniku > cena innej marki dla klienta.
3. Bieda wersja w innej marce > max wypas wersja w daci.

jeśli porównacie rzeczywiste końcowe ceny, różnica znacząco stopnieje.


Ok, w takim razie szukam kontroferty dla Dustera. Jakieś propozycje za mniej niż 60.000 zł.?


Dustera w sensownej opcji też nie da się kupić za 60 tys.
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-07, 21:31   

PiotrWie napisał/a:
Jak kupowałem w 2010 proponowano mi Hyudaia Tucson w tej samej cenie i z tym samym wyposażeniem - tyle że był to egzemplarz którego nie mogli sprzedać od 2007 roku :mrgreen: I była to jedyna konkurencja w podobnej cenie.


W takich przypadkach faktycznie można trafić okazję, natomiast biorąc pod uwagę nowe auto prosto z salonu ciężko mi było znaleźć samochód porównywalnych rozmiarów za podobną cenę.

Akurat zastanawiałem się nad:
1) Fiat 500X - niestety bagażnik bardzo mały + niewiele miejsca na tylnej kanapie (za to bardzo wygodne przednie fotele)
2) Suzuki SX4 S-CROSS - jednak droższy niż Duster + bagażnik mniej ustawny
3) Hyundai ix35 - droższy
4) Kia Sportage - droższa
5) Jeep Renegade - droższy
6) Ssangyong Tivoli - można by było utargować niższą cenę, ale znów pojawia się problem mniejszego bagażnika + wątpliwa historia marki Ssangyong (problemy z serwisem, dostępnością części)
7) Chevrolet Trax/Opel Mokka - wyższa cena (chociaż na Trax'a można było dostać nawet dobrą cenę) + mniejszy bagażnik
8) Renault Captur - bagażnik dałoby radę powiększyć, bo jest przesuwana kanapa kosztem miejsca z tyłu ale to też nie jest rozwiązanie problemu - cena była akurat dosyć atrakcyjna
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-07, 21:33   

Cav napisał/a:
Dustera w sensownej opcji też nie da się kupić za 60 tys.


Nie mówię o Dieslu ani 4x4
Ostatnio zmieniony przez walter_g 2016-10-07, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-07, 21:34   

walter_g napisał/a:
Cav napisał/a:
Dustera w sensownej opcji też nie da się kupić za 60 tys.


Nie mówię o Dieslu ani 4x4


Czyli nie mówisz o opcji sensownej.
Duster 4x2 mija się z celem - to już lepiej kupić Sandero.
Gabaryty zbliżone, przynajmniej w środku.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7422
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2016-10-07, 21:44   

walter_g napisał/a:
Lza napisał/a:
popełniacie mały, ale istotny błąd:
1. Cena dacia w cenniku = cena daci dla klienta
2. Cena innej marki w cenniku > cena innej marki dla klienta.
3. Bieda wersja w innej marce > max wypas wersja w daci.

jeśli porównacie rzeczywiste końcowe ceny, różnica znacząco stopnieje.


Ok, w takim razie szukam kontroferty dla Dustera. Jakieś propozycje za mniej niż 60.000 zł.?


Ależ proszę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://lada.bulat.pl/
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-07, 22:20   

damiaszek napisał/a:

A jaka jest różnica pomiędzy redukcją o 1 bieg, czy o 3. Albo redukujemy, albo nie redukujemy. A jak chcę wyprzedzać i zrobić to szybko to niezależnie od tego czy jadę 170KM TSI, 110KM TDCI, 40KM wolnosącą benzyną czy dusterem redukuję o tyle ile trzeba, tak że ilość potrzebnych biegów do zredukowania nie jest istotna.

ps. Za jednym razm redukuję o tyle ile trzeba, jak ktoś to robi na 3 razy po 1 bieg to faktycznie może to być argument :-P


A tak jest różnica że aby przyspieszyć od 90 do 120 na 5-biegu to w Sandero dci90 wcisnę gaz a w 1.2 16V aby osiągnąć takie same przyspieszenie trzeba zejść na zapewne na 3 bieg.

Dodam jeszcze że Sandero dci90 nie jest oczywiście dla mnie autem sportowym ale patrząc na jego parametry uważam, że łapie się już na auto którym da się sprawnie poruszać.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2016-10-07, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3492
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-10-08, 05:13   

A jaki problem jeździć silnikiem 1,2 16V ciągle na trójce, żeby nie redukować przy każdym wyprzedzaniu :?: :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-08, 09:09   

walter_g napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Jak kupowałem w 2010 proponowano mi Hyudaia Tucson w tej samej cenie i z tym samym wyposażeniem - tyle że był to egzemplarz którego nie mogli sprzedać od 2007 roku :mrgreen: I była to jedyna konkurencja w podobnej cenie.


W takich przypadkach faktycznie można trafić okazję, natomiast biorąc pod uwagę nowe auto prosto z salonu ciężko mi było znaleźć samochód porównywalnych rozmiarów za podobną cenę.

To nie była żadna okazja - to był Tucson poprzedniej generacji, niewiele różniący się od Dustera za to trzy lata starszy żeby była to okazja powinien kosztować przynajmniej 25% mniej. :-D
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-08, 09:11   

Cav napisał/a:
walter_g napisał/a:
Lza napisał/a:
popełniacie mały, ale istotny błąd:
1. Cena dacia w cenniku = cena daci dla klienta
2. Cena innej marki w cenniku > cena innej marki dla klienta.
3. Bieda wersja w innej marce > max wypas wersja w daci.

jeśli porównacie rzeczywiste końcowe ceny, różnica znacząco stopnieje.


Ok, w takim razie szukam kontroferty dla Dustera. Jakieś propozycje za mniej niż 60.000 zł.?


Dustera w sensownej opcji też nie da się kupić za 60 tys.

Biorąc pod uwagę Twoje wymagania żadnego SUV-a w "sensownej " wersji nie da się kupić poniżej 100tyś.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2016-10-08, 09:17   

walter_g napisał/a:

W takich przypadkach faktycznie można trafić okazję, natomiast biorąc pod uwagę nowe auto prosto z salonu ciężko mi było znaleźć samochód porównywalnych rozmiarów za podobną cenę.


Jest jeszcze Tata Motors - chyba najtansza i ponoc calkiem przyzwoiita marka na rynku:

Tata Indica (male miejkie) za 25.000 z klima i silnikiem 1.4, za 29.000 "na wypasie"
Tata Safari (jeep) za 49.000 z silnikiem diesla 2.2

Jescze po srodku jest Tata Indigo, ale cennik nie chce sie otworzyc.
 
goswee 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.2 16V 73 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-10-08, 09:38   

PiotrWie napisał/a:
walter_g napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
Jak kupowałem w 2010 proponowano mi Hyudaia Tucson w tej samej cenie i z tym samym wyposażeniem - tyle że był to egzemplarz którego nie mogli sprzedać od 2007 roku :mrgreen: I była to jedyna konkurencja w podobnej cenie.


W takich przypadkach faktycznie można trafić okazję, natomiast biorąc pod uwagę nowe auto prosto z salonu ciężko mi było znaleźć samochód porównywalnych rozmiarów za podobną cenę.

To nie była żadna okazja - to był Tucson poprzedniej generacji, niewiele różniący się od Dustera za to trzy lata starszy żeby była to okazja powinien kosztować przynajmniej 25% mniej. :-D


ja tam byl nie kupil samochodu ktory stal niejezdzony 3 lata.
dla mne to juz jest uzywka albo nawet troche gorzej, wszystko zastane... pojezdzi troche i zacznie sie sypac (niby pierdoly, ale po to sie nowe kupujje, zeby bylo nowe).
znam wiele przypadkow, ze auto stalo 2 lata i robil sie szmelc - a poki jezdzi systematycznie to nic sie nie dzieje
_________________
Dacia Logan MCV 2 FL, 1.2 16v
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-08, 13:16   

goswee napisał/a:


ja tam byl nie kupil samochodu ktory stal niejezdzony 3 lata.
dla mne to juz jest uzywka albo nawet troche gorzej, wszystko zastane... pojezdzi troche i zacznie sie sypac (niby pierdoly, ale po to sie nowe kupujje, zeby bylo nowe).
znam wiele przypadkow, ze auto stalo 2 lata i robil sie szmelc - a poki jezdzi systematycznie to nic sie nie dzieje

Z faktu że jeżdżę Dusterem widać że ja też potraktowałem propozycję dealera Hyundaia jako dobry dowcip - choć był to rok 2010 kiedy nawet na tym forum przeważały zdania, ze jak kupować Dacie to tylko na trzy lata a potem sprzedać nawet z dużą utratą wartości - bo zaraz zacznie rdzewieć a po następnych 3 latach ulegnie biodegradacji
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-10-08, 14:11   

Marek1603 napisał/a:
Ależ proszę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://lada.bulat.pl/


O proszę, bardzo fajne auto :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-10-08, 18:21   

http://www.tarmot4x4.pl/u...ochody-uaz.html
 
słoń 



Marka: Dacia/Renault
Model: Dacia Sandero/Trafic
Silnik: 1,0tce+LPG/1,6 DCI Energy
Rocznik: 2020/2017
Wersja: Celebration
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 287
Skąd: DOL SZ GCZ
Wysłany: 2016-10-08, 18:30   

PiotrWie napisał/a:
a jak masz czworo dzieci to pozostaje ci tylko Lodgy


No nie wiem...
Jak chce się jeszcze babcię zabrać na wakacje..
Ja już zacząłem szukać T6 9 osób 2,0 TSI :lol:
_________________

 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2016-10-08, 18:44   

słoń napisał/a:
PiotrWie napisał/a:
a jak masz czworo dzieci to pozostaje ci tylko Lodgy


No nie wiem...
Jak chce się jeszcze babcię zabrać na wakacje..
Ja już zacząłem szukać T6 9 osób 2,0 TSI :lol:

Ale przy budżecie 60tyś jak bus to tylko używany - a jak weźmiesz pod uwagę używane to alternatyw jest więcej i mogą być lepsze od Lodgy - tylko znajdź w dobrym stanie - najczęściej niemożliwe. Chyba że masz mnóstwo czasu na szukanie - ale z reguły kto ma pieniądze ten nie ma czasu i odwrotnie. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2016-10-08, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne