Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-22, 12:05
Jak odbierać drakulkę z salonu
Autor Wiadomość
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-10-12, 18:20   Jak odbierać drakulkę z salonu

W sobotę zamówiłem Sandero.... i po przyjściu do domu (opadły emocje) :oops: odczułem wielki niedosyt bo wiele pytań na temat dodatkowego wyposażenia (poza pakietowego) pozostał bez odpowiedzi u pana "od części" do którego odesłał mnie sprzedawca. :-/
Zastanawiałem się nad zestawem SUV (tak reklamowany przez producenta) :roll:
Nic nie wiem o chlapaczach i nadkolach. Nie wiem kiedy i jak zamówić by można było wyjechać z tym z salonu :?:
Teraz pomyślałem :roll: , że bez autoalarmu to .... rozpacz w mieście :evil: :?:
Również nie wiem na co zwrócić uwagę przy odbiorze autka....
Będę bardzo wdzięczny za każdą poradę objaśniającą otaczającą mnie rzeczywistość :oops:
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-10-12, 18:33   

Zamówienie pewnie jeszcze nie "poszło", więc wybierz się ponownie i uzupełnij, wyjaśnij nurtujące Cię szczegóły. Chlapacze, dywanik powinni Ci dać gratis (ale zapytaj o to). Autoalarm, jak zamówisz, to i tak zakładają dopiero w Polsce (też się targuj o to, chyba, że dali Ci już jakiś konkretny rabat). Na co zwrócić uwagę przy odbiorze? - poszukaj na forum (było; nawet ja coś tam dołożyłem od siebie).

Znalazłem (trochę zagrzebane, więc dopisuję):
Co do odbioru:
- obejrzeć trzeba powłokę lakierniczą (mogą być rysy, mogą być nawet malutkie wgniecenia na bokach od uderzeń drzwiami innych samochodów - trzeba dobrze się przyjrzeć pod odpowiednim kątem)
- obejrzeć szyby (rysy, zniekształcenia też bywały)
- kompletność "dupereli" (apteczka, trójkąt, podnośnik, klucz , hak, koło zapasowe, nawet popielniczka - mnie "ukradli")
... co robić w razie "nieścisłości" (braków, uszkodzeń)? Pertraktuj cenę ewentualnie jakieś gadżety (podłokietnik, siatki, itp.)
Ostatnio zmieniony przez wox 2008-10-12, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-12, 19:03   

Sie naszukalem bo sam jestem zainteresowany.. Jak znalazlem http://www.daciaklub.pl/f...ighlight=#12841 to sie okazalo ze juz wklejone... ;)
Wlasnie - czy wszystkie z tych "dupereli" sa w standardzie?
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-10-12, 19:14   

Gratuluję znalezienia :mrgreen: ja też się trochę naszukałem
Odnośnie "dupereli" - to było wszystko w MCV-ce w standardzie (za wyjątkiem popielniczki, którą ktoś ukradł, a ja nie zwróciłem uwagi - co prawda do palących nie należę, więc nie przywiązywałem do tego większej wagi). Może któryś z kolegów (właścicieli Sandero) to wyposażenie potwierdzi (wg mnie to wszystko powinno być).
 
dogberry 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 85 KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 495
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-10-13, 06:55   

Dywaniki, alarm, radio wszędzie dają gratis. Jeżeli nie chcą Ci tego dać to idziesz do innego salonu.

Żaden sprzedawca się nie zgodzi od razu. Da Ci te wszystkie rzeczy ale to chwilę potrwa. Taka jest taktyka, nie dawaj nic od razu bo klient będzie chciał więcej. A tak wynegocjujesz radio które i tak jest wkalkulowane w cenę (Ty się cieszysz ze swoich zdolności negocjacyjnych i się możesz chwalić, że "wydusiłeś" ładne radio z MP3 a sprzedawca zadowolony, że wyrobił zysk na samochodzie powyżej średniej ;))

Co do oglądania samochodu przed podpisaniem protokołu to nigdy tego nie robię.
_________________
Od 23-11-2007 do 29-10-2009r. przejechane 162 939 kilometrów.
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-10-13, 08:11   

Serdeczne dzięki za podpowiedzi :-D
Ja "utargowałem" pakiet elektryczny" (500 pln) i dywaniki czyli takie standardowe minimum :cry:
Widać sprzedawca widział, że jestem "napalony" :oops:
Nic nie wiedziałem o "bonach serwisowy" (dowiedziałem się dopiero na forum) :-(
Z Waszych postów wynika, że popielniczki mają wzięcie :lol: a już myślałem, że te czasy minęły...
Dziękuję Wam za dotychczasowe porady ale mam nadzieję, że tym postem nie kończymy tematu :-D
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-02-06, 22:19   

Na dzien dzisiejszy 5-strona... Chwala temu, kto sie tu dokopie, to sa wlasnie "laisarowe" porzadki :P Moze lepiej przerzucic to np do "Kompendium Dacii" ?

Moja rada dla tych, ktorzy sie jeszcze nie zdecydowali... Nie sluchac nikogo i nikomu nie ufac, przejechac sie roznymi wersjami auta i przekonac sie samemu..

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2009-02-06, 22:43 ]
"Piąta strona"... - czego? Listy tematów? Ale to zależy, ile kto ma ustawione tematów na stronę.

Po drugie - pozycja nie zależy od niczyjego widzimisia czy porządków <; a jedynie od daty ostatniego postu.

Po trzecie - link w "Kompendium" to rzeczywiście chyba dobry pomysł, więc zrobione [:

A po czwarte - ale rada to chyba co do wyboru co kupić? Bo jak się już odbiera to raczej za późno na jazdy próbne... <:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-02-06, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-02-07, 15:37   

Jet gzies temat JAK KUPOWAC ? A moze warto sie przejechac przed samym obiorem.. :)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 15:56   

Tematów "co wybrać?" jest cała masa...

A przejechać się oczywiście zawsze warto, więc ogólnie rada jest jak najbardziej słuszna i jej nie negowałem - tylko że w sytuacji odbioru zamówionego auta to już trochę przysłowiowa "musztarda po obiedzie", zwłaszcza w przypadku innych wersji / modeli (;
 
OPTYMISTKA 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączyła: 30 Kwi 2010
Posty: 13
Skąd: PODKARPACKIE
Wysłany: 2010-06-19, 09:03   ODBIÓR MCV W SALONIE

W końcu po dwóch miesiącach oczekiwania nasza zamówiona MCV przyjechała do salonu.Odbierać ją mamy w przyszłym tygodniu,nie mają jeszcze dokumentów.Pooglądaliśmy ją na razie pobieżnie na placu,ale auto było prosto z lawety,więc brudne.\zwróciłam uwagę na zacieki widoczne na zewnątrz na progach-chyba po konserwacji-może to wyczyszczą,zobaczymy.Auto jest w kolorze basalte-ładnie się prezentuje.
Mam prośbę do osób,które niedawno wybierały samochód-co powinno być w wyposażeniu-trójkąt?gaśnica,apteczka?
Na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze-będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-19, 09:47   

OPTYMISTKA napisał/a:
co powinno być w wyposażeniu-trójkąt?gaśnica,apteczka?

Kiedy odbierałem swoją MCV to wszystko było + podnośnik i klucz do kół.
_________________
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-19, 13:04   

OPTYMISTKA napisał/a:
Na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze-będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.


Na wszystko. Wiem, że to dość mało precyzyjna rada, ale tak właśnie jest. Trójkąt apteczka itd. oczywiście tak. Poza tym bardzo dokładnie obejrzyj karoserię, czy nie ma żadnych odprysków, wgnieceń, uszkodzeń (zdarzają się podczas transportu), sprawdź poziom WSZYSTKICH płynów (zazwyczaj ufamy, że skoro samochód nowy i z salonu, to wszystko jest tak jak powinno być), rzuć okiem na koła (czy nie są ewidentnie niedopompowane). Sprawdź wyposażenie dodatkowe, jeśli coś domawiałaś - u mnie co prawda zamontowali radio i włożyli głośniki na miejsce, tylko jednego zapomnieli podłączyć, co zmusiło mnie do wycieczki na poprawkę. O wszystko czego nie wiesz, dopytaj, nie śpiesz się.
Ostatnio zmieniony przez Martens 2010-06-21, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
OPTYMISTKA 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączyła: 30 Kwi 2010
Posty: 13
Skąd: PODKARPACKIE
Wysłany: 2010-06-20, 18:39   

Dziękuję za rady,zwrócimy na to uwagę przy odbiorze,mam nadzieję,że wszystko będzie ok.
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-06-20, 19:40   

spokojnie i tak wszystkiego nie sprawdzisz, ciesz sie nowym autkiem .)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-06-20, 19:42   

Kupujesz nówkę, nawet jeśli jakiś drobiazg się przeoczy masz 3 lata gwarancji (tzn minimum 3 :))
 
Malutki 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5dCi 85
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 210
Skąd: Piaseczno/Warszawa
Wysłany: 2010-06-20, 21:24   Re: ODBIÓR MCV W SALONIE

OPTYMISTKA napisał/a:

Na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze-będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki.

Gdy odbierałem swoją MCV-kę to zwróciłem uwagę na światła.

Jeśli masz zainstalowany alarm to sprawdź czy działa przy zamkniętych drzwiach.
Miałem taki moment że jedne drzwi się poluzowały styki nie dociskały i nie można było uczynnić alarmu ale minutka z mechanikiem i już działało.

Jeśli masz radar cofania sprawdź na ile jest ustawiony, w moim przypadku sprawdził to przy mnie sprzedawca (bez zadrapań ;-) )

Czy radio działa warto sprawdzić to poprawią od ręki.

Myślę, że nikt Ci nie odmówi wspólnej przejażdżki w okolicy salonu i w razie czego (oby nie) szybko wrócisz i usuną.

Wiem że któryś z kolegów pisał o kłopotach z komputerem pokładowym może warto i to sprawdzić.

A generalnie to zarezerwuj trochę czasu i nie spiesz się :-)

Poza tym ciesz się nowym autkiem :-)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Malutki 2010-06-20, 21:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
  Wysłany: 2010-08-04, 06:13   Kiedy odbieramy auta z salonu i co sprawdzić podczas odbioru

Witam
Wczoraj zostałem poinformowany o przeniesieniu terminu odbioru auta z 31 na 33 tydzień. Jeszcze w piątek mój sprzedawca informował że autko będzie u nich we wspomnianym 31 tygodniu, jednak wczoraj postanowiłem zadzwonić do Nawrota i inny sprzedawca (mój jest na urlopie) powiedział na odczepnego że auto będzie u nich 17 sierpnia.
Faktem jest zapis w umowie że termin odbioru miał być do 20 sierpnia, ale zaraz po złożeniu zamówienia była informacja że autko będzie do dyspozycji salonu dwa tygodnie wcześniej !
I tutaj zrobił się problem, ponieważ sprzedałem swoje stare auto i na kolejne dwa tygodnie będę musiał wypożyczyć auto z firmy ponosząc przy tym koszty.
Jeżeli do odbioru auta już dojdzie to czy brać ze sobą rzeczoznawcę który dokona za mnie oceny technicznej pojazdu. Wielu z moich znajomych tak właśnie robi i w kilku przypadkach udało się wykryć wady np. w Audi rzeczoznawca znalazł uszkodzoną powłokę lakierniczą która została niewłaściwie naprawiona. U innego znajomego doszukał się wycieku (pocenia) z układu wspomagania.
Jak Wy odbieraliście swoje auta ?? Jeżeli nie zdecydujemy się na rzeczoznawcę to co dokładnie sprawdzić ????
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-04, 10:05   

Ja klasycznie obejrzałem dokładnie wszystko z zewnątrz i od wewnątrz. Sprawdziłem czy wszystko działa ( szyby , lusterka, kontrolki itd.). I tak zapomniałem o sprawdzeniu działania zapalniczki i światła w schowku (to działa). Sprawdziłem również alarm. Rzeczoznawca dobry pomysł jak się ma jakiegoś pod ręka no i nie drogiego. Mój kumpel gdy odbierał nowe auto w punktach na kartce wypisał sobie co po kolei sprawdzić - i to uważam też za dobry pomysł.
Ostatnio zmieniony przez krakry1 2010-08-04, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-08-04, 10:28   

Koszt wyceny rzeczoznawcy z wszystkimi możliwymi uprawnieniami to kwota około 200zł plus ok. 100zł dojazd do salonu w którym będzie przekazywane auto
Podczas przekazania ma zostać sprawdzone
-wiarygodność przebiegu pojazdu
-obecność wcześniejszych napraw blacharsko-lakierniczych
-ocenę stanu silnika , układu napędowego i zawieszenia pojazdu
-ocenę wiarygodności i legalności pochodzenia pojazdu
Ostatnio zmieniony przez misiokg 2010-08-04, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Potworny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-04, 10:29   

Po pierwsze dużżżooo spokoju. :lol:
Emocje (jak sądzę pozytywne) nie mogą wsiąść góry nad chłodnym i spokojnym obejrzeniem samochodu. :roll: Mnie zabrakło :-P
Warto obejrzeć detale to jest tak naprawdę wszystko.
Ja z emocji nie zauważyłem drobiazgu - w schowku przednim uszkodzone wkręty mocujące... Nie sprawdziłem ustawienia świateł, sądząc, że to podstawa przeglądu "zerowego" - "o naiwności"! :-|
Nie reklamowałem plam na lakierze klamek (no i mam za swoje bo są coraz większe).
Na zakończenie doradzam sprawdzenie również poziomu oleju. "Panom mechanikom" nagminnie się "przelewa" (praktycznie przy każdej okazji.... :evil: ).
A w szczególności dokumentacja i numery VIN
Powodzenia :mrgreen:
A zapomniałbym..... sławetna popielniczka :-P
I przed chwilą zobaczyłem: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3596
_________________

Ostatnio zmieniony przez Potworny 2010-08-04, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-04, 10:40   

Misiokg a kiedy zamawiałeś w salonie, sam czekam na telefon i się chyba nie doczekam. Tez była mowa 30-31 tydzień roku-zamawiałem 22 czerwca. Będę musiał sam zadzwonić gdzie jest aktualnie mój combivan. :-)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-04, 10:48   

Potworny napisał/a:
Na zakończenie doradzam sprawdzenie również poziomu oleju. "Panom mechanikom" nagminnie się "przelewa" (praktycznie przy każdej okazji.... :evil: ).
Święte słowa u mnie było ponad 1 cm ponad górna kreskę - spuściłem o znajomego mechanika do tych mistrzów nie jechałem.
 
misiokg 


Marka: DACIA
Model: Duster
Silnik: 1,6
Wersja: Laureate
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 2010-08-04, 10:49   

Witaj TAXI
auto było zamawiane też w tym terminie czyli koniec czerwca. Nie mam dokumentów bo zostały w domu a jestem w pracy.
Dzisiaj rozmawiałem z byłym szefem salonu Renault i stwierdził że przeciągający się termin może być powodem niechęci do wydania pojazdu przez innego sprzedawcę, ponieważ nie ma od tego prowizji - ten z którym podpisałem umowę jest na urlopie, problemem z transportem pojazdu, lub możliwością uszkodzenia pojazdu w trakcie transportu i konieczności naprawy, która może potrwać.
 
KOSA 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1,5 DCi
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-08, 22:55   

Ja zastosowałem metodę na "kolegę", czyli poprosiłem kolegę o obejrzenie samochodu przy odbiorze, bo ja byłem tak podniecony, że nawet nie zauważyłbym braku szyby w samochodzie. Znalazł lekkie zarysowanie na drzwiach kierowcy i powiem, że jak prawie tego nie widziałem i musiałem zrobić wytrzeszcz oczu. Przyszedł kierownik salonu i pomazał jakąś pastą i do dnia dzisiejszego nic tam nie widzę a był już kilkakrotnie myty. Powiedział, że to był jakiś konserwant, który nie został przez pracownika usunięty. Żadnego wgłębienia i nic nie jest wyczuwalne pod ręką a nawet pod paznokciem. Może to była jakaś pozostałość po plastrze, ale jednak była a teraz jej nie ma i jestem szczęśliwy.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-08-09, 17:37   

Ileż to nieszczęść na użytkownika KOSA spłynęło przez tak krótki okres użytkowania samochodu, nawet szyby nie założyli w samochodzie, cóż za pech...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne