Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
1500km w 10 dni
Autor Wiadomość
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-10-13, 18:04   1500km w 10 dni

Witam juz swoja mcv zrobilem 1500 km z czego 10 w trasie
Jesli chodzi o spalanie to tak w trasie do 110k/h wyszlo 5l
a w miescie 5,7l
Dzis rano zrobilem 300km srednie spalanie to 5,2l w 4 osoby i sporym bagazem oraz CB,Radio normalne i nawigacja chodzila
To calkiem niezly wynik biorac pod uwage ze autko jest na dotarciu.
Jesli chodzi o halas jak niektorzy mowil ze glosno jest to powiem ze jest niezle a nawet lepiej niz niezle mialem wczesniej meganke i nawet ona glosniej chodzila- zreszta moge porownac ze podobnie jak w octawi jesli chodzi o chalas bo dosc czesto nia jezdze.

A tak wogule to dzieki za zyczenia Urodzinkowe bardzo mi bylo milo :)
Serdecznie pozdrawiam
ps Zrobilem pare fotek mam nadzieje ze sie spodobaja tylko musze je obrobic troszke
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-13, 18:58   

Mam pytanko, jaką jeździleś, meganką, bo ja jeździłem 1,4 16V i tam wyciszenie, jak na moje zboczone ucho to majstersztyk, w kabinie cicho jak w grobowcu, a na zewnątrz, ledwo co pracujący silnik słychać. No ale wszysto zależy z jakim motorem jeździłeś, bo w megane był spory wybór jednostek. Co do logana, słyszałem że kopciuch, jest dużo lepiej wyciszony od benzyniaka, bo ten drugi to tragedia, głośno według mnie, jak nie wiem co. Brakuje jednak, tego diabelnego wyciszenia przegrody silnika z kabiną. Zeby to szło kupić w jakiejś przystępnej cenie, to sam bym od środka wybebeszył kabinę i wpakowałbym to diabelstwo, między przegrodę i cieszył się spokojem dla ucha. Tylko nigdy nie mam szczęscia natrafić na jakiegoś rozbitego diesla, skąd można by to kupić :cry:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-13, 19:52   

Cytat:
Zeby to szło kupić w jakiejś przystępnej cenie

282zł z VAT to jest przystępna cena? (;

"Wykładzina tłumiąca, nr kat. 60.01.548.915":


Tylko, niestety...
Cytat:
sam bym od środka wybebeszył kabinę i wpakowałbym to diabelstwo, między przegrodę

...z tego to by chyba nic nie wyszło, bo wydaje mi się, że to jest jednak zamontowane od strony silnika, a nie od kabiny.
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2008-10-14, 06:51   

Ja jezdzilem 1,6 meganka
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-14, 13:24   

laisar napisał/a:
Cytat:
Zeby to szło kupić w jakiejś przystępnej cenie

282zł z VAT to jest przystępna cena? (;

"Wykładzina tłumiąca, nr kat. 60.01.548.915":
Obrazek

Tylko, niestety...
Cytat:
sam bym od środka wybebeszył kabinę i wpakowałbym to diabelstwo, między przegrodę

...z tego to by chyba nic nie wyszło, bo wydaje mi się, że to jest jednak zamontowane od strony silnika, a nie od kabiny.


No chyba masz rację, moja gafa. Tylko tak się zastanawiam, czy jest jakaś możliwość wpakować to tam bez odpinanania wszystkiego, co przechodzi przez tą ścianę grodziową do kabiny, jak między innymi rurki z nagrzewnicy i inne ustrojstwa. Bo chyba nie będzie się tego dało tak łatwo zrobić. A demontować tego pod maską raczej nie będę.
Wogóle kurcze jeśli faktycznie jest to taka niska cena, to czemu producent tego nie montował w benzyniakach. Wiem że chodziło o koszty, ale z drugiej strony jaki to byłby plus, dla marki. A tak większość narzeka na hałas.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-14, 13:59   

Cytat:
czy jest jakaś możliwość wpakować to tam bez odpinanania wszystkiego, co przechodzi przez tą ścianę grodziową

Marne szanse. Ale... właściwie można by przecież zainstalować jakąś nieoryginalną izolację - zazwyczaj są w postaci mat, które dość łatwo można przyciąć do stosunkowo prostych w montażu kawałków.

Natomiast cena może i jest niska (a to przecież z katalogu części zamiennych, więc realnie kosztuje pewnie i tak najwyżej 50% z tego), tyle że to się tak łatwo nie przelicza: potrzebny jest jeszcze dodatkowy transport, magazynowanie, montaż... A niska cena Logana wynika właśnie z tego, że obcięto wiele takich drobnych elementów.

Z drugiej strony - nawet gdyby to wytłumienie było w standardzie, to większość malkontentów znalazłaby sobie po prostu inny drobiazg do czepiania się <; i z plusa zrobiłoby się pewnie co najwyżej zero.

Z trzeciej strony - przy normalnych prędkościach hałas silnika wcale nie jest duży.

Ale w ogóle najlepiej oczywiście byłoby, gdyby klient mógł sobie po prostu wybrać, co chce mieć zamontowane...
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2008-10-14, 20:38   

laisar napisał/a:
Natomiast cena może i jest niska (a to przecież z katalogu części zamiennych, więc realnie kosztuje pewnie i tak najwyżej 50% z tego), tyle że to się tak łatwo nie przelicza: potrzebny jest jeszcze dodatkowy transport, magazynowanie, montaż... A niska cena Logana wynika właśnie z tego, że obcięto wiele takich drobnych elementów.
...
Ale w ogóle najlepiej oczywiście byłoby, gdyby klient mógł sobie po prostu wybrać, co chce mieć zamontowane...

Gdyby w opcji znalazła się pozycja "dodatkowe wyciszenie kabiny", to jestem pewien, że zdecydowana większość z nas by to wzięła.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
tomaszgebala 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV + Logan VAN
Silnik: 1,5 dCi + 1,6
Rocznik: 2008 + 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 371
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-10-14, 22:14   Re: 1500km w 10 dni

ja spodziewałem się, że Daćka będzie dużo głośniejsza - ale przyznam, że jestem mile rozczarowany
_________________
Dacia LOGAN MCV - AD 2008 , 1,5 dCi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne