Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana zatartego silnika w Loganie
Autor Wiadomość
Mateusz500 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI 8V
Dołączył: 05 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-05-14, 19:13   Wymiana zatartego silnika w Loganie

Witam! Posiadam Dacie Logan I MCV '07, silnik 1.6 8V 87km. Niestety ten dotąd niezawodny i praktyczny samochod doznał poważnej awarii, jaką było zatarcie silnika (potwierdzone w serwisie specjalizującym się w Renowkach i Daciach). Znalezienie używanej jednostki K7M710 jest bardzo problematyczne (mała podaż i bardzo wysokie ceny). Jako, że autko jest dość słabe blacharsko i wymaga jeszcze innych napraw, to chciałbym ten remont zrobić jak najniższym kosztem. Stąd moje pytanie: Czy możliwa byłaby zamiana silnika 1.6 na 1.4MPi? Czy wiązałoby się to z wymianami jeszcze innych podzespołów? Silników tych jest zdecydowanie więcej i są zdecydowanie tańsze. Z góry dziękuję za podpowiedzi. 😀
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2023-05-14, 19:33   

Skoro pytasz znaczy że nie wiesz jak to w ogóle jest zbudowane. Na początek znajdź kogoś kto podejmie sie tej roboty i to on niech kupi silnik. Bo te perełki z palety z allegro będziesz musiał jeszcze remontować.
Tanio nie będzie 5 to na początek.

a zatarty co to znaczy ? panewka stuka , stoi dęba tłok , nie ma kompresji ?
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-14, 19:50   

Wymieniaj na 1,5dci k9k z delphi 8-) ... za tanie pieniądze kupisz bo jest w wielu autach i zamiennie (clio2,3, megane, kangoo itp) a ja mogę Ci to póżniej zrobić na 130KM i 300Nm. W lekkim loganie to robi wrażenie ;)
 
Mateusz500 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI 8V
Dołączył: 05 Maj 2023
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-05-14, 21:05   

Rozumiem, że taka zamiana jest pozbawiona sensu? Myślałem też nad zakupem drugiego samochodu, który zostałby dawca i właśnie najtansze Logany (skorodowane sedany z początku produkcji) mają zazwyczaj silnik 1.4MPI, nierzadko z dość niskim przebiegiem. Wtedy jest możliwość dokładnego sprawdzenia jednostki w jeżdżącym aucie. Jakie są dokładne różnice między samochodami z 1.6, a 1.4? Inna skrzynia, hamulce, półosie? Przeciez wtedy mogę wszystko przerzucić z dawcy do mojego.
Jeżeli chodzi o stan dotychczasowego silnika, to na stukają panewki, prawdopodobnie zatarty jest wałek rozrzadu, brakuje mu kompresji, dymi, a zblokowany to był zaraz po zatarciu. Jak ostygł, to ponownie zaczął odpalać.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-15, 12:17   

Teoretycznie mógłbyś wziąć sam blok z 1.4 i zamienić wał korbowy i korbowody na te z 1.6. Tyle że wymaga to szlifu wału i wymiany wszystkich panewek.
Bloki w 1.4 i 1.6 są identyczne.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2023-05-15, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2023-05-15, 14:50   

Na allegro są oczywiście jakieś oderwane od rzeczywistości ceny po 4-5 tys.
Jeden jest za 2500 jeden za 2600., Za duży wybór nie jest ale jest. Wymiana silnika nigdy nie jest tania i trzeba się liczyć że zakup silnika to połowa kosztów. Trzeba doliczyć wymianę i naprawy typu rozrząd, oleje itd.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne