Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: laisar
2016-06-14, 22:14
Sandero zamiast TICO
Autor Wiadomość
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: 2016-03-20, 19:32   Sandero zamiast TICO

Witam , to mój pierwszy post na tym forum .
W tej chwili mam 17-letnie białe TICO którym przejeżdzam rocznie ok ..... 2000 km .
Do sklepu , kościoła , lekarza .
Myślę o zakupie nowego , niedrogiego auta , które bedzię odpowiednie dla takiego "niedzielnego" kierowcy jak ja . Moją uwagę zwrócił podstawowy model dacii Sandero za 30000 zł .
Też biała , z czarnymi zderzakami i standardowo bez radia .
Proszę o porady ; czy to będzie odpowiedni wybór dla mnie :?:
W obecnym tico nie podoba mi się jego powolność , większe niż napisano w instrukcji
zużycie paliwa i ciasnota za kierownicą . Również zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
w tico jest słabe . Czy części do sandero i koszty napraw są dużo droższe niż do tico :cry:
Czy sandero jest bardziej czy mniej awaryjna od tico :?:
Ile naprawdę spala na setkę silnik 1,2 16V przy jeździe na krótkich dystansach po mieście :?:
Z góry dzięki za wszelkie porady ; czy najtańsza Dacia jest dobra dla kogoś kto teraz korzysta z tico ?
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-20, 19:52   

Nie kupował bym golasa
wersja SL open z klimą to minimum , auto bez klimy jest na dziś dzień nie sprzedawalne .
Oczywiście póki sie nie posiada klimatyzacji wydaje się zbędna .

Do takich zastosowań brał bym logana bo jest zwyczajnie tańszy
Wersja SL open z klima i kołem zapasowym
35 060

sandero ok 700 zł droższe

Ten silnik po mieście spali w ok 7-8 do 10 l

jeżeli kwota jest kluczem przy wyborze może lepiej kupić używane auto 2-3 letnie ale tutaj potrzebna by była dobra wiedza techniczna , której raczej nie posiada autor z racji dość ogólnych pytań

Można oczywiście kupić goła wersje ale w lato każdego dnia będzie sie wypominało sobie że poskąpiło się tych 5 tyś .
_________________
Moje auto
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2016-03-20, 19:59, w całości zmieniany 5 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-03-20, 19:59   

Cytat:
Będzie Pan zadowolony!
:-D :-D
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-20, 22:56   

Trochę to fakiem jedzie ale jeżeli brać to na poważnie to najtańsze Sandero (nawet z czarnymi zderzakami) będzie optymalne i nie ma sensu szukać czegoś innego.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-03-20, 23:09   Re: Sandero zamiast TICO

wlodarek1 napisał/a:
przejeżdżam rocznie ok ..... 2000 km .
Do sklepu , kościoła , lekarza .

To tak jak napisał kolega mojo: "to najtańsze Sandero (nawet z czarnymi zderzakami) będzie optymalne i nie ma sensu szukać czegoś innego."
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-21, 10:10   

Za ok 31000 zł można też kupić nową Pandę "golasa" ;
biała ,czarny zderzak , bez radia ,szyby na korbkę i bez klimy .
Na oko oceniając Panda ma lepszą , grubszą blacharkę , ale jest mniejsza od Sandero .
Jakie zalety [oprócz wielkości] a jakie wady ma wg was Sanderka w porównaniu z Pandą :?:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 10:14   

W sumie na takie przebiegi to szkoda nawet kupować samochód (ja rocznie biegam niewiele mniej ;). O wiele taniej wyjdzie korzystanie z taksówek (może pod Jasną Górą pojawi się Uber ?) ....
A już na pewno nowy samochód - żeby utrzymać gwarancję to co 2000 km trzeba choćby olej wymienić ....
Zmień Tico na jakiegoś kilkuletniego Logana czy Sandero 1.4 8V kupionego w polskim salonie i spokojnie pojeździsz nim kolejne 10 lat ....
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2016-03-21, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 10:27   

wlodarek1 napisał/a:
Za ok 31000 zł można też kupić nową Pandę "golasa" ;
:?:

Jeśli nie potrzebujesz pięciodrzwiowego wozidła to bym za tę kasę kupił Forda Ka - w najtańszej wersji masz klimę i radio , samochód na płycie podłogowej Pandy 2 z moim zdaniem lepszym od Daciowego silnikiem 1.2 8V 69 KM (Pandę 2 rozbujałem do 180 km/h na autostradzie) i przynajmniej robiony w Polsce ;)
Widzę ze jest jakaś promocja i w najtańszych wersjach lakier metalik jest bez dopłaty .... minus że w wersji Trend są tylko poduszki przednie bez bocznych ....
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2016-03-21, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-21, 15:05   

Tak jak już pisano, na 2000 km rocznie to nie opłaca się mieć samochodu. Miałem Tico przez około 100kkm i na pewno Sandero w benzynowych wersjach będzie paliło więcej, u mnie tico przez te 100kkm spaliło średnio 5//100km. Co do powolności Tico to też nie było źle, a biorąc najsłabszą wersję to wiele nie zyskasz na dynamice, a jak nie lubisz wysokich obrotów to wręcz możesz odczuć pogorszenie dynamiki. Dodatkowo w mieście przesiadając się z tico na większe auto odczujesz zmniejszoną liczbę miejsc parkingowych (dla mnie to był szok).
Dużym plusem na pewno będzie nowość i brak rdzy.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
GORDINI 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5Dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 251
Skąd: SCI
Wysłany: 2016-03-21, 16:01   

DrOzda napisał/a:
Jeśli nie potrzebujesz pięciodrzwiowego wozidła to bym za tę kasę kupił Forda Ka - w najtańszej wersji masz klimę i radio , samochód na płycie podłogowej Pandy 2 z moim zdaniem lepszym od Daciowego silnikiem 1.2 8V 69 KM

Ford Ka to praktycznie to samo co Fiat 500 tylko znacznie taniej.
Moja żona jeździ 500 już 5 lat i oprócz dwóch usterek na gwarancji (maglownica i akumulator) nic się nie zepsuło. Spalanie wokół "komina" w zimie 6,3l/100 w lecie
z klimą podobnie.
Miejsca dla dwóch osób z przodu jest naprawdę dużo.
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-21, 17:32   

To wszystko prawda co napisaliście , ale weźcie pod uwagę jeszcze taki czynnik że ja
jestem osobą niepełnosprawną z II grupą . Ale radzę sobie w aucie bez dodatkowego inwalidzkiego oprzyrządowania . A np w zeszłym roku 2-krotnie miałem pogrzeby bliskich osób
które mieszkały 400 km ode mnie . Zajechać swoim autem na pogrzeb to jednak co innego
niż wlec się z przesiadkami pociągiem i PKS-em . Również tu w swojej dzielnicy mam lepsze samopoczucie gdy znajomi widzą że człowiek z chorobą litle;a radzi sobie za kółkiem .
Pierwszym moim pojazdem było 3-kołowe DUO4 , potem był maluch a od 15 lat jest tico .
3-kołowy inwalidzki simson miał 1 zaletę ; automatyczne sprzęgło .
Do malucha producent takiego dodatku już nie oferował , trza było go założyć na własny koszt .
Ciekawe ile kosztuje założenie automatycznego sprzęgła do dacii Sandero .
Moje tico na "gierkówce" maksymalnie wyciągneło 133 km/h [wg licznika] .
A ile maksymalnie na 5-tce wyciąga Sandero :?:
Tico jest trochę zbyt wąskie , gdy jest chłodno i jest się grubiej ubranym to pasażer trąca łokciem kierowcę przy zmiuanie biegów . W sandero szerokość wnętrza jest chyba trochę większa :?:
 
Tomcik12 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 93
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2016-03-21, 17:40   

Ja przed Loganem miałem tico.

Jeśli chodzi o porównanie (Logan 1.4 do Tico 0.8) to na światłach.. Tico zostawiłoby Dacie bez najmniejszego problemu. Dopiero wraz ze wzrostem obciążenia Logan by się wybronił, ale tak z samym kierowcą Tico jest/było niewątpliwie dużo żwawszym samochodem - w co mi wielu wierzyć nie chce, ale takie są moje odczucia.

Spalanie - Tico na ssaniu to paliwożerca jakich mało - przy tak małych przebiegach zapewne z tego ssania nigdy nie schodził - więc powiedziałbym że będzie porównywalne, o ile nawet Logan nie będzie oszczędniejszy na pierwszych kilometrach..

Ciasnota za kierownicą? Naaaaaapewno w Dacii będziesz miał dużo więcej miejsca - a przy wyborze Logana dodatkowo ludzie z tyłu będą wdzięczni - Sanderka jednak jest ciaśniejsza w moim odczuciu.

Koszty napraw? Nie polecałbym Ci nowego auta z gwarancją ze względu na przeglądy - które jednak warto robić, ale w Twoim przypadku byłby to duży koszt w porównaniu do przebiegu.. Części są śmiesznie tanie, kable zapłonowe i świece do Tico kupowałem z NGK, teraz do Dacii również - cenowo są identyczne, różnica paru złotych. Rzeczy eksploatacyjne typu filtry itp są tanie, poważniejszych napraw nie miałem to nie mogę się wypowiedzieć
 
Józef 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 mpi
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 368
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2016-03-21, 20:24   

Moją sanderką jechałem na drodze szybkiego ruchu 140 więcej się bałem co do spalania jestem zadowolony poruszam się głównie po mieście, a robię trasę z jednego końca na drugi koniec miasta 15km średnia 6,5l. Ale ja preferuję jazdę spokojną. Namawiam na egzemplarz z klimatyzacją. Kiedyś też nie miałem w aucie klimy, ale teraz jak używam latem klimatyzację to już auta bez klimy bym nie chciał mieć za żadne skarby. W tej kwocie co piszesz to byś kupił wypasioną daćkę dwuletnią. Spokojnie byś ją użytkował 10 lat a może więcej.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 20:53   

Teściowie kupili półtoraroczną Sandero z przebiegiem 30 kkm od ASO gdzie była użytkowana jako demo i załatwiania spraw firmowych właśnie za taką kwotę ....
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 21:20   

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby Logan/Sandero w benzynie ze skrzynią EasyR.
Ale tu już wchodzimy w poziom cenowy 43kPLN.
Jeśli możesz postarać się o dofinansowanie z NFOZ do zakupu tego samochodu własnie w wysokości rzędu 14 000 to by było dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
Nowy samochód z 5 letnią gwarancją i zautomatyzowanej skrzyni byłby idealny.
A ta wersja ma już klimę tak że gdybyś za jakiś czas sprzedawał to utrata wartości będzie raczej minimalna.
Jeśli tak mało przejeżdżasz to jedynym problemem którego mógłbyś się obawiać byłaby "ruda" ale jak na razie widać to rdza wychodzi na zewnątrz dopiero w 10 letnich egzemplarzach które chyba od fabryki nie widziały żadnego dodatkowego zabezpieczenia.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-21, 23:39   

Tomcik12 napisał/a:
Nie polecałbym Ci nowego auta z gwarancją ze względu na przeglądy


Przecież gwarancję można "olać" :mrgreen: Przy przebiegach 2000 no nawet 3000/rok to mu się nic przez najbliższe 10 lat nie zepsuje :lol: a ma nowe auto czyli nikt mu kitu po "po niepalącej kobiecie rocznik 37" nie wciśnie. Ja bym brał nowe a czy to Sandero czy Panda czy KA to tylko ważne w jakim się kierowca najlepiej czuje. Bierz który Ci się podoba i który najtańszy ;-)
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-03-22, 14:31   

Przedzwoń lub wyślij maile do kilku różnych salonów, różnych marek. napisz, że masz budżet XXXXXzł, masz grupę inwalidzką i zapytaj co Ci mogą za tą kwotę zaoferować. Opel ma specjalne upusty dla osób niepełnosprawnych. (trzeba mieć zaświadczenie) Być może inne marki też takie mają.
_________________
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-03-22, 14:37   

Odwiedziłem dziś salon renault/dacia w moim mieście ;
posiedziałem chwilę w Sanderce .
Kąt otwarcia drzwi dużo większy niż w tico .
Szerokość Sanderki wraz z lusterkami to 199,4 cm .
Drzwi mojego garażu mają 230 cm , a wewnątrz garażu jest tak jak na dołączonej fotce ;
Czy sandero sie zmiesci .
Jeśli nawet wjadę do garażu sanderką , to czy dam radę z niej wysiąść :?: :cry: :oops:
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2016-03-22, 14:58   

umów się na jazdę próbną, pojedź do garażu i sprawdź. (Pewnie wejdzie, ale będziesz musiał zreorganizowac nieco garaż).
Tak wąskich samochodów jak tico to już chyba nie ma.
_________________
 
mbar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2016-03-22, 15:22   

A Skoda Citigo / VW Up!, Opel Karl?
Ostatnio zmieniony przez mbar 2016-03-22, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2016-03-22, 15:31   

Myślę że da radę tylko trzeba parkować max przy prawej ścianie ;-)
Notabene przy węższym aucie wrócisz znów do ciasnoty za kierownicą...
Ostatnio zmieniony przez pawel1313 2016-03-22, 15:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2016-03-22, 15:32   

sądząc po zdjęciu,centralnym ustawieniu Tico i miejscu wokół, Sandero zmieści się bez problemu. Z wysiadaniem też nie powinno być kłopotów - wystarczy podjechać nieco bardziej z prawej strony
 
rafal_rx 


Marka: Fiat
Model: 500L
Silnik: 1.6 Multijet II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 156
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-03-22, 17:31   

mojo napisał/a:
Przecież gwarancję można "olać" :mrgreen: Przy przebiegach 2000 no nawet 3000/rok to mu się nic przez najbliższe 10 lat nie zepsuje :lol: a ma nowe auto czyli nikt mu kitu po "po niepalącej kobiecie rocznik 37" nie wciśnie. Ja bym brał nowe a czy to Sandero czy Panda czy KA to tylko ważne w jakim się kierowca najlepiej czuje. Bierz który Ci się podoba i który najtańszy ;-)


Zgadzam się z Tobą, że gwarancję można olać. Szczególnie, jeśli ma być to auto tanie, a więc nieskomplikowane mechanicznie i elektronicznie.
Niestety, co do awaryjności, to nie będzie wesoło, tym bardziej, jeśli nie będzie trzymane w garażu. A piszę tak z własnego doświadczenia. Odkąd małżonka zaczęła jeździć (to akurat dobrze) i pokonuje b. krótkie odcinki - ~2500km rocznie - to mam następujące historie w aucie:
- rozładowany akumulator w zimie
- maź wodno-oleista w przewodzie odmy
- i ostatnio urwany tłumik końcowy z wodą wewnątrz,
- hamulce od czasu do czasu wymagają wyjazdu i porządnego rozgrzania i dotarcia przeze mnie.
- filtr kabinowy pomimo znikomego przebiegu i tak wymaga wymiany co rok.
Oczywiście, w aucie fabrycznie nowym te w.w. usterki nie wystąpią. Lecz na pewno po kilku latach.
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2016-03-22, 19:05   

Przesiadka z Tico do Sandero (nawet golasa) to będzie przeskok jak z samolotu braci Wright do Spitfire'a. Polecam - jak jeździsz tylko 2kkm rocznie i nie przywiązujesz uwagi do wygód - wybór Sandero golasa (więc benzyna) bedzie jak najbardziej odpowiedni.

Wiem co mówię - sam przesiadłem się z 12 letniego Seicento do Sandero (diesel full wypas - ale jeżdżę codziennie do pracy - rocznie 17kkm).
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2016-03-22, 19:25   

Lza napisał/a:
będziesz musiał zreorganizować nieco garaż



Samo powieszenie tej drabiny na ścianie - o ile jest taka możliwość - na hakach już by ratowało sytuację dość sporo.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne