Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki kredyt
Autor Wiadomość
Frank90 
Zielony listek


Marka: brak
Model: brak
Silnik: 1.0
Dołączył: 27 Cze 2016
Posty: 1
Skąd: Lodz
Wysłany: 2016-06-27, 10:00   

Właśnie zamierzam zakupić Dacię i zastanawiam się czy dealer, którego wybrałem będzie odpowiedni: http://jaszpol.pl/ . Autko będzie kupowane na firmę i chyba w częściowym kredycie. Też jeszcze się zastanawiam czy organizować kredyt zewnętrznie jakoś, typowo na samochód czy może zdać się na to co zaoferuje dealer. Co na ten temat myślicie? Co jest finansowo najkorzystniejsze i przy okazji najbezpieczniejsze?
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-27, 10:04   

Finasowanie Dacia jest na prawdę sensowne, ale wykonaj symulację i popytaj się gdzie indziej też.
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-07-05, 20:25   

Dilerzy mają również oferty innych banków, ale bezwzględnie zrób kontrofertę (zawsze to parę złotych w kieszeni zostaje).

Najtańsze oferty teraz na rynku to mBank, BNP Paribas oraz Getin. Oczywiście dużo zależy od parametrów, dlatego nie zawsze jeden bank będzie zawsze na pierwszym miejscu ;-)

Nalepiej kredyty porównać tutaj:
http://www.totalmoney.pl/...,0,0,0,0#wyniki

Sprawdziłem też w kalkulatorze na stronie dacia.pl - rata wyszła ok. 200 zł./m-c drożej niż Getin.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-05, 23:45   

walter_g napisał/a:
rata wyszła ok. 200 zł./m-c drożej niż Getin.

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie odradzam w każdym przypadku ten bank - chyba że lubisz walczyć w sądzie przeciwko bankom co nie jest ani proste ani tanie.A z tym bankiem ładnie jest tylko w symulacjach - po podpisaniu umowy ( zgodnie z zapisami umowy) kredyt staje się zazwyczaj skrajnie niekorzystny ( ale to moje prywatne zdanie oparte na doświadczeniu osób mi bliskich które zostały skuszone tymi pięknymi reklamami/symulacjami).
Nie wiem jak dla firm ale zakup w kredycie 50/50 jest naprawdę niezły.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
keretey 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-06, 08:22   

Kredyt 50/50 był (i pewnie dalej jest) sporo tańszy niż jakikolwiek bankowy. Bo on ma służyć ułatwieniu sprzedaży aut a nie musi zarabiać.
Ja mogąc brać za gotówkę - wziąłem w kredycie 50/50. Pieniądze na lokatę, a ubezpieczenie było sporo tańsze dla osób korzystających z renault finansowanie. Więc wyszło w sumie taniej.
W dodatku pod koniec roku kontaktowało się Renault finansowanie - czy drugą ratę chcę rozłożyć na raty.
 
Drozu 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 56
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-07-06, 09:02   

Wszystko zależy od konkretnego przypadku.
Bo jeśli kupujesz nowe auto i brakuje ci na nie na dzień dzisiejszy 40% to faktycznie kredyt 50/50 jest najlepszy - przy zakupie auta za 50 tyś PLN, płacisz około 1250 zł prowizji od 25 tyś PLN kredytu i to jest całkowity koszt.

Jeśli jednak przy zakupie do pełnej kwoty auta brakuje ci niewiele np. 6 tyś PLN to wówczas bardziej opłaca się wziąć kredyt ulgowy na 24 miesiące lub nawet standardowy na 12 miesięcy (również dostępny u dilera) ... wówczas całkowity koszt kredytu wyniesie ~800 PLN... a jeśli wpadnie dodatkowa kasa i uda się go wcześniej spłacić w całości to nawet mniej.
Ostatnio zmieniony przez Drozu 2016-07-06, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
walter_g 



Marka: Dacia
Model: Duster II Techroad
Silnik: 1.6 4WD
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 401
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2016-07-06, 12:25   

jas_pik napisał/a:
Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie odradzam w każdym przypadku ten bank


A jesteś w stanie rozwinąć temat - co się stało?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-06, 12:39   

To jest to za co teraz został ukarany i zwraca kredytobiorcom opłaty - poczytaj w prasie.
Takich kwiatków ten bak robi znacznie więcej - i dlatego właściciel lata sobie codziennie helikopterem do pracy.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dzida 


Marka: Renault
Model: Megane Grandtour
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2021
Wersja: Unlimited
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 161
Skąd: Paryż Pólnocy :)
Wysłany: 2016-07-09, 10:51   

keretey napisał/a:
Kredyt 50/50 był (i pewnie dalej jest) sporo tańszy niż jakikolwiek bankowy.
Moim zdaniem bez względu na wszystko, jest to w tej chwili najtańsza (kredytowa) forma zakupu nowej Dacii.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne