Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabepieczenie Media Nav przed kradzieżą
Autor Wiadomość
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2016-05-18, 10:27   

ja w zupelnie innej sprawie... do tej pory mialem zwykle radio i bedac w Polsce wyjmowalem przedni panel a samochod zostawialem gdziekolwiek... teraz jak mam nowy samochod z tam Media Nav to tego cholerstwa nie wyciagne i bede musial zostawiac z tym na wierzchu... jak jest z kradziezami w naszym pieknym kraju? ktos to kradnie? bo do tej pory to Dacie ogolnie rzadko ktos tykal... szkoda by bylo gdyby ktos z powodu tego gadzetu mi wybil szybe i rozbebeszyl samochod....

ma ktos jakis dobry patent aby to jakos ukryc?

pozdrawiam jeszcze ze Szwajcarii ale w przyszlym tygodniu ruszam na pare/nascie dni do Polski...

ps
i nie zeby mi doopa urosla czy jakos sie probuje wywyzszac czy cos... po prostu u siebie na wsi moge zostawic samochod otwarty z portfelem na siedzeniu i nikt nie otwiera dzwi... w Polsce ludziska jednak czesciej sa ciekawi co sie ma w samochodzie... ale wiemy o tym chyba wszyscy...
 
Oczko 
Zielony listek


Marka: Op
Model: Viv
Silnik: 1.9
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: G-ce
Wysłany: 2016-05-18, 10:34   

orginalnie są one dośc ładnie zabudowane więc złodziej amator nie za bardzo bedzie wiedział jak temat ugryźć a zawodowca i tak nie powstrzymasz ;) Ja kupiłem media nav do vivaro I na allegroszu za 300zł wiec ceny za te sprzęty raczej nie są specjalnie warte świeczki dla zawodowca ;)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-18, 10:38   

Jak na razie Dacii jeszcze nie kradną - nawet na częsci :)
Media Nav w Polsce też są bardzo tanie ( chyba znacznie tańsze niż na zachód od Odry dlatego raczej nie budzi zainteresowania tak jak inne.
Dodatkowo od początku jeśli jest montowany w fabryce ma wpisany w pamięci numer VIN-u co też jest pewnym zabezpieczeniem przed kradzieżą a złodzieje tego nie lubią.
Możesz stosować mój stary patent ( z wyjazdów na południe Europy ) gdzie miałem zewnętrzną nawigację HTC7510 (Ameo) wielokrotnie droższą, która miała wadę że jak się nagrzewała przez szybę to wisiała. Wychodząc z samochodu traktowałem ją nakrywając czapką z daszkiem - dzięki temu tak się nie nagrzewała i nie była widoczna.
W przypadku MN lepszy będzie chyba kapelusz :mrgreen:
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2016-05-18, 11:00   

dzieki, troche mnie pocieszyliscie... narzuce jakas szmate na to i juz... najgorszy to ten pieprzony podzial na Europe Zachodnia i Wschodnia... jakby ciule francuskie nie zauwazyly ze Polska w ujni siedzi.... musze kupic cala Europe Wschodnia za 99 ojro zeby mapy Polski miec... i sie zastanawiam czy warto... bo mam stara nawigacje z Chin za 30 dolarow i tez zawsze jakos na niej dojechalem... czasami wkurzala bo 30 m przed zjazdem na polskiej autostradzie krzyczala "teraz zjedz z autostrady!" w Niemczech robila to na kilometr przed zjazdem... i jechalem potem 30 km zeby zawrocic... no ale od czego jest urlop, jak nie do tego aby sie wkurzac innymi sprawami niz na codzien...
;-)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-18, 11:13   

Ja nie chcesz nie musisz tyle wydawać poczytaj w tym dziale o uwolnieniu MN będziesz miał najnowsze mapy za darmo ( temat tips&tricks ) :mrgreen:
A wtedy będzie Cię prowadzić jak po sznurku
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2016-05-19, 06:59   

jas_pik napisał/a:
Ja nie chcesz nie musisz tyle wydawać poczytaj w tym dziale o uwolnieniu MN będziesz miał najnowsze mapy za darmo ( temat tips&tricks ) :mrgreen:
A wtedy będzie Cię prowadzić jak po sznurku


za pozno... juz kupilem za 79 ojro "polnocno-wschodnia Europe" w tym Polske, Czechy, Slowacje, wegry i kraje baltyckie, zdaje sie...

...uj tam.... raz sie zyje!
;-)
na wszelki wypadek wezme jako rezerwe mojego chinczyka za 30 baksow, ktory juz mnie poprowadzi jak po sznurku... zwinietym w klebek...

ale Polacy i reszta tych krajow wschodnio-europejskich bedacych w ujni powinni zaprotestowac przeciw tym podzialom z czasow zelaznej kurtyny...

bo niby to ujnia, niby wszyscy maja te same prawa a tu zonk! rachunek za upgrade jest z Wegier... to jakis wegierski badziew zainstalowany w tym navi? bo nawet nie wiem co to za oprogramowanie...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-19, 18:44   

swissman napisał/a:

rachunek za upgrade jest z Wegier... to jakis wegierski badziew zainstalowany w tym navi? bo nawet nie wiem co to za oprogramowanie...


Najlepsze oprogramowanie nawigacyjne na rynku.
Kultowe już praktycznie I-go.

Więc nie narzekaj tylko dlatego, że o czym nie słyszałeś.

Owszem - I-go jest węgierskie.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2016-05-19, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2016-05-20, 08:06   

mam Igo na chinskim...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-05-20, 17:46   

swissman napisał/a:
mam Igo na chinskim...


I co w związku z tym?
W Media Nav jest ten sam program z inną skórką.
Dający się łatwo zmieniać, nawet bez zmiany exe - wersje nakładek od jaska coraz bardziej upodabniają się do zwykłego I-go.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne