Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy 1.6SCe vs 1.2TCe
Autor Wiadomość
Rejkz 
Zielony listek


Marka: Honda
Model: Civic
Silnik: 1.5 vtec
Rocznik: 1996
Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-08-26, 09:45   Lodgy 1.6SCe vs 1.2TCe

Cześć,
na wstępie chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post, choć czytam Was od jakiegoś czasu :)

Coraz bardziej dojrzewa we mnie decyzja kupna lodziarki i pomimo, że przekopałem się chyba juz przez całe forum, to nadal nie znalazłem odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.

Chyba najważniejszą kwestią jest wybór silnika, wybieram pomiędzy dwoma 1.6SCe vs 1.2TCe. Diesle odrzucam z założenia. W roku robie ok 10k km, więc to nie jest jakoś specjalnie dużo.
Więkość po mieście, czasami jakieś wyjazdy 50-100km lub coś wakacyjnie. Oczywiście Lodgy 7os.

Za 1.6 przemawia przede wszystkim (wg mnie laika ;))
- prostota konstrukcji
- cena

Za 1.2
- potencjalnie zwinniejszy silnik
- niższe spalanie (przy rozsądnej jeździe)


Przy wyborze z jednej strony skłaniałbym się za 1.6 tylko jednak obawiam się, że czasami będzie brakowało mocy, szczególnie jak się załaduje 3kę dzieciaków, żone i bagaże. Sprawne wyprzedzanie i zwinna jazda może nie być możliwa.
Dlatego kusi wersja 1.2 ale tam się obawiam problemów z turbiną. Ponoć trzeba zwracać uwagę na gaszenie silnika aby się to nie przegrzało, a przy rozruchu też powinno uważać się bo układ zimny. Dochodzi też kwestia żywotności silnika, choć to pewnie przy moich założeniach nie powinien być problem w najbliższym czasie. Dochodzi też kwestia spalania, bo o ile na papierze wygląda to całkiem fajnie, to zasatanawiam się czy przy moim stylu jazdy będzie to osiągalne.
Z góry uprzedzam, żeby nie było, nie wariuje na drodze :) Lubie w miarę dynamiczną jazdę, ale nie sprowadza się to jakiś wysokich prędkości przejazdowych, ale ze świateł ruszam najczęściej jako jeden z pierwszych :) Na autostradach/ekspresówkach jeżdzę w ok 120/130, na zwykłych drogach ok 100.

Chętnie bym się przejchał lodówka z takimi silnikami, jednak obecnie w Poznaniu nie mają żadnej aby przetestować :(

Moze jesteście w stanie podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie? Będę bardzo wdzięczny.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-26, 09:54   

Argumentów było milijon, niedawno:

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13495
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12581

Raczej nikt nic nowego nie doda do owej świętej wojny, więc ja tylko powtórzę: nie ma innej rady jak po prostu samemu się przejechać.

W przypadku braku odpowiednich modeli w salonach - poszukać klubowiczów z okolic, większość chętnie pomoże.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne