Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4
Autor Wiadomość
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-20, 14:09   

cinas napisał/a:
Dzięki za info, udało się postawiłem do życia nawi

Jeszcze pochwal się jak to zrobiłeś po kolei. Bo wszyscy czytamy , ale za dużo domysłów. Coć podobnego może się przytrafić innym klubowiczom.
 
cinas 


Marka: Renault
Model: Scenic
Silnik: 1,5
Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 24
Skąd: Kaczory
Wysłany: 2017-08-20, 14:36   

Podłączyłem się RS i zmiana bootloadera na 3 i poszło wtedy aktualizacja na nowo i działa
 
marwys 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,2 TCE
Rocznik: 2016
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2017-08-24, 17:56   

Witam sedecznie,

Właśnie stałem się, oby szczęśliwym, posiadaczem Renault Captur z Media Nav Evolution z wersją oprogramowania 5.2.8.

Czy by "uwolnić" tę wersję muszę updatować ją najpierw do wersji 6.0.3, czy też bezpiecznie można bezpośrednio do 6.0.4?
 
robk1 



Marka: Renault > Dacia
Model: Laguna > N Sandero Stepway
Silnik: 2.0 > 0.9
Rocznik: 2007 > 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 78
Skąd: PL
Wysłany: 2017-08-24, 18:33   

Edit : pomyliłem zakładki i odpowiedziałem tutaj. :oops:
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez robk1 2017-08-25, 07:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-25, 00:08   

marwys napisał/a:
czy też bezpiecznie można bezpośrednio do 6.0.4?

Tak
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-08-25, 11:24   

Witam serdecznie i mam pare pytan. Sprobowalem przebrnac przez ten watek, ale za duzo na raz :).

Za kilka miesiecy powinienem stac sie szczesliwym posiadaczem Sandero z MNE (koniec pazdziernika).

W zasadzie to interesuje mnie tylko jedno - czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;)) czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki? Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dzieki za cierpliwosc i odpowiedzi :).
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-08-25, 12:58   

Uwalnianie to okolo 15-20 min. To chyba warto poswiecic troche czasu.
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-08-25, 13:12   

shrek napisał/a:
Uwalnianie to okolo 15-20 min. To chyba warto poswiecic troche czasu.


Tu nie chodzi o czas a raczej o to, zeby ingerujac jak najmniej, uzyskac jak najwiecej :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-25, 17:00   

luckyluke napisał/a:
- czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;))

Właśnie uwalnianie -to spsób na bezpłatną aktualizację

luckyluke napisał/a:
-czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki?

Czy wrzucenie pliku na pendrive i włożenie do urzadznia tego pendrive i kliknięcie zgadzam się i oczekiwanie kilku minut w sumie 4 razy to jakaś trudność ? Czy to sajakieś dziwne cuda wianki wianki - raczej nie.

luckyluke napisał/a:
-Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dokładanie radarów , plików licencji czy zmiana map polega na przerzucanie plików z pendriva do pamięci wewnętrzne za pomocą okienkowego programu TotalCommander to żadna filozofia .
Tak to właśnie wygląda.
A że przy okazji otrzymasz inne rzeczy których nie ma standardowo to tylko plus.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-08-25, 18:33   

jas_pik napisał/a:
luckyluke napisał/a:
- czy jest prostu spsob na aktualzacje map (poza ASO ;))

Właśnie uwalnianie -to spsób na bezpłatną aktualizację

luckyluke napisał/a:
-czy musze sie bawic w uwalnianie radia i inne cuda wianki?

Czy wrzucenie pliku na pendrive i włożenie do urzadznia tego pendrive i kliknięcie zgadzam się i oczekiwanie kilku minut w sumie 4 razy to jakaś trudność ? Czy to sajakieś dziwne cuda wianki wianki - raczej nie.

luckyluke napisał/a:
-Czy dolozenie radarwo to bedzie rownie upierdliwy proces, czy raczej latwy?

Dokładanie radarów , plików licencji czy zmiana map polega na przerzucanie plików z pendriva do pamięci wewnętrzne za pomocą okienkowego programu TotalCommander to żadna filozofia .
Tak to właśnie wygląda.
A że przy okazji otrzymasz inne rzeczy których nie ma standardowo to tylko plus.


Ujmijmy to tak - komputerow to ja sie raczej nie boje. Jednak za dlugo zyje, by wiedziec, ze jak cos sie ma spieprzyc, to sie spieprzy, stad przy zalozeniu, ze auto przyjdzie z 5 letnia gwarancja, nie mam zbytnio ochoty tracic jej na cokowliek, choc np. wirus kusi bo tani jak barszcz ;-) .

Po prostu chcialbym minimum ingerencji, jak to bylo np. w VAGu - wkladam plyte i wsio, mapa sie aktualizuje. PIO dodawalo sie normalnie z poziomu mapy, bez ingerowania w OS.

Tu jednak ingerencja bedzie widoczna golym okiem, bo musze zrobic downgrade z 8 > 6 i w razie godziny 'W' jednak bedz\ie to zbyt widoczne.

Dlatego pytam sie, zeby zrozumiec jakies minimum. Auto przyjedzie, bede myslal, bo o ile ekstra funkcjonalnosc (mozliwosc pogrzebania) kusi, o tyle nie ma kiedy czytac od deski do deski, zeby nie uwalic sprzetu. Jak widze, kilku panow sie pogubilo tutaj juz i ich ratowales :lol: .

A powiedz mi, jest gdzie jakies anglojezyczne zrodelko, zeby poczytac o roznicach miedzy 6, 7, 8, opcjacho modow, etc.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-25, 20:00   

luckyluke napisał/a:

Po prostu chcialbym minimum ingerencji, jak to bylo np. w VAGu - wkladam plyte i wsio, mapa sie aktualizuje. PIO dodawalo sie normalnie z poziomu mapy, bez ingerowania w OS.

Płącisz i masz ( nie wszystko - bo wciąz nie Renault nie dostarczył licencji na TMC ani radarów)


luckyluke napisał/a:
Tu jednak ingerencja bedzie widoczna golym okiem, bo musze zrobic downgrade z 8 > 6 i w razie godziny 'W' jednak bedz\ie to zbyt widoczne.

Nie będzie widoczna gołym okiem - a soft 6.0.4 też jest softem fabrycznym - reszta jest niewidoczna o ile ktoś nie wie jak go uruchomić.


luckyluke napisał/a:
Dlatego pytam sie, zeby zrozumiec jakies minimum. Auto przyjedzie, bede myslal, bo o ile ekstra funkcjonalnosc (mozliwosc pogrzebania) kusi, o tyle nie ma kiedy czytac od deski do deski, zeby nie uwalic sprzetu. Jak widze, kilku panow sie pogubilo tutaj juz i ich ratowales :lol: .

Soft jest tak zrobiony że zawsze da sie odratować

luckyluke napisał/a:
A powiedz mi, jest gdzie jakies anglojezyczne zrodelko, zeby poczytac o roznicach miedzy 6, 7, 8, opcjacho modow, etc.

Nie znam żadnego źródełka z większą ilością informacji niż nasze, większość bazuje na informacjach właśnie stąd.Jesli nie chce Ci się przeczytać jednego de facto działu to po co chcesz marnować swój czas?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-08-30, 10:01   

jas_pik napisał/a:
Nie znam żadnego źródełka z większą ilością informacji niż nasze, większość bazuje na informacjach właśnie stąd.Jesli nie chce Ci się przeczytać jednego de facto działu to po co chcesz marnować swój czas?


To nie tak, ze mi sie nie chce, po prostu watek zyje swoim zyciem i bedac w czyms kompletnie nowym, trudno powiedziec, co wymaga uwagi a co nie. A z tego co widzialem to kilku uzytkownikow prosilo juz Cie o pomoc przy uwalonym sprzecie :).

A poniewaz wiem, ze kazdy ceni swoj czas, nie moge wymagac czy nawet oczekiwac instrukcji w PDFie, ktora jest zawsze na czasie i zawiera wszystki info.

Dlatego po prostu pytam, patrze co sie dzieje. Odbiore auto, poniucham jakie sa roznice w sofcie miedzy 6 a 8 i podejme jakas decyzje. Bo w sumie moze byc szybciej kupic update map od Renault, a wiadomo, ze czas to pieniadz.

Ale dzieki za odpowiedz i cierpliwosc ;-)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-30, 10:20   

Wg mojej wiedzy na razie ( przy obecnej konfiguracji HW) nie ma żadnej różnicy pomiędzy wersjami softu 6.0.4 a 7.0.5 czy 8.0.5.
Może w nowym Dusterze pojawi się nowsza wersja HW bo wiem o testach wersji 9.0.X ale jeszcze do mnie nie dotarła .
Sądzę że te wersje powstały po to aby utrudnić nam życie (krytyczne pliki zostały zaszyfrowane hasłem 256 znakowym) aby nie można było ich "uwolnić" ale jak widac na przykładach naszych kolegów wystarczy podmiana niektórych plików na wersje poprzednie i uwolnienie działa na wyższych wersjach.
Jednak nie mamy więcej informacji o tym jak to działa.
Chciałbym ale nie mam czasu na pisanie poradników :) a nikt z użytkujących też się do tego nie pali aby opisywać.
A jak wynika z informacji na forum to też świeżaki odbierane z ASO mają soft w wersji 6.0.4 .
Zaś większość wersji MNE z 8.0.5 znajduje się w pojazdach bo osoby odbierające od razu robią aktualizację softu przez portal Naviextras sądząc że dzięki temu otrzymają nowe mapy
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
piotrg 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: 2017-10-04, 21:49   

cześć
Przepraszam za zanudzanie nowym postem, ale nie wszystko zrozumiałem po przeczytaniu tematu.
Mój nowy stepway ma NMEVO w wersji 6.0.4 czyli uwolniona ? z mapami here 2014Q2
Jeżeli dobrze zrozumiałem
- rozpakowuje na pena pliki etapu 2 i 3 (bez 1 przy wersji jaka mam)
- uruchamiam przez podwójne włączenie włącznikiem start urządzenie i po pojawieniu się opisanych ikonek wchodzę do Totalcomandera i podmieniam pliki
Ale proszę o info jakie pliki.
Po zakończeniu podmiany wyłączam urządzenie i uruchamiam je bez pena.
Czy przy tej wersji można wgrywać mapy np TOMTOM czy HERE a jeżeli tak to jak się to robi.
Potrzebuje takiej łopatologi bo nie chcę sobie jej uszkodzić
Sprawdziłem jej działanie na trasie 1000 km starogard-piechowice i z powrotem przez gorzów - działała sprawnie, szybo i tak jak bym sobie tego życzył
_________________
Piotr
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-04, 22:12   

piotrg napisał/a:

Mój nowy stepway ma NMEVO w wersji 6.0.4 czyli uwolniona ?

Fabryczna nie jest uwolniona - taki opis zrobiłem w celu uwolnienia w tej wersji softu

piotrg napisał/a:
Ale proszę o info jakie pliki.
Czy to trudno zrozumieć ? Początek zdania to : Etap3 to podmiana map /POI/Speedcam . Czyli wrzucamy pliki map do katalogu MAP, pliki POI do katalogu POI a pliki Speedcam do katalogu Speedcam te katalogi sa w StorageCard4/NNG/Content . Oczywiście kasujemy stare mapy bo inaczej system będzie korzystał ze starych map.

piotrg napisał/a:
Czy przy tej wersji można wgrywać mapy np TOMTOM czy HERE a jeżeli tak to jak się to robi.

Tak można i od tomtom i od here , masz napisane wyżej gdzie jakie pliki umieszczamy.
Mapy muszą być w formacie FBL
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 40
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-10-13, 21:44   

Cześć. jest jakiś sposób na bezbolesne odinstalowanie dboota? będę musiał jechać na przegląd i nie chce żeby mi sie wyświetlał na ekranie.
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-11-01, 12:23   

jas_pik napisał/a:
A jak wynika z informacji na forum to też świeżaki odbierane z ASO mają soft w wersji 6.0.4 .
Zaś większość wersji MNE z 8.0.5 znajduje się w pojazdach bo osoby odbierające od razu robią aktualizację softu przez portal Naviextras sądząc że dzięki temu otrzymają nowe mapy


No to witam ponownie. Auto odebrane, wersja softu sprawdzona i jest 8.0.5 z mapami z 2015.Q4.

Poki co mam darmowy "update", ale zastanawiam sie co dalej. Czytajac Twoje posty, gdzies komus, kto mial 8.0.5 sugerowales, ze nie warto ruszac, bo ryzyko siakies jest.

Wiec krotko i na temat - jest sens uwalniac z 8.0.5 do 6.0.4.? Bedzie dzialac, czy jest szansa uwalenia czegos? Bo jak mam cos uwalic, to kupie uzywke z nizsza wersja :)
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2017-11-01, 13:41   

luckyluke, można uwolnić 8.0.5 - było na forum.

Moim zdaniem warto uwolnić, bo:
1. TMC
2. Mapy dostępne teraz w Dacii to 2016.Q4, a ja u siebie mam już 2017.Q2
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-11-01, 13:48   

topdrive napisał/a:
luckyluke, można uwolnić 8.0.5 - było na forum.

Moim zdaniem warto uwolnić, bo:
1. TMC
2. Mapy dostępne teraz w Dacii to 2016.Q4, a ja u siebie mam już 2017.Q2


TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa. Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-01, 14:46   

Jak uwolnić 8.0.5 masz opisane w tym wątku
luckyluke napisał/a:

TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa.

I na razie jedyne co robi,y to uwalniamy po to żeby mieć nowe mapy.

luckyluke napisał/a:
Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)

Jeśli wgrasz wszystko zgodnie z opisem to nic się nie uszkodzi :)

PS. Na przyszłość pisz we właściwym temacie bo później trudno coś znaleźć.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
luckyluke 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Sie 2017
Posty: 33
Skąd: UK, L'pool
Wysłany: 2017-11-01, 15:00   

jas_pik napisał/a:
Jak uwolnić 8.0.5 masz opisane w tym wątku
luckyluke napisał/a:

TMC mam tak czy siak, aktualne mapy - super sprawa.

I na razie jedyne co robi,y to uwalniamy po to żeby mieć nowe mapy.

luckyluke napisał/a:
Kwestia tylko - jak duza szansa jest uwalenia nowki MNE. Auto uzywane do jazdy w kolo komina, wiec nie musi byc wszystko super duper - ale fajnie by bylo :)

Jeśli wgrasz wszystko zgodnie z opisem to nic się nie uszkodzi :)

PS. Na przyszłość pisz we właściwym temacie bo później trudno coś znaleźć.


Super, wiec pewnie sprobuje w wolnej chwili. Co do 8.0.5 mam pytanie, wiec tam zapytam.
 
Bakalo 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-06-05, 20:01   

Witam wszystkich
Tata kupił z Niemiec Clio 4 z MNE z softem 4.0.2, raczej nic nie zmieniane wcześniej. Możecie mi tak króciutko podpowiedzieć jakie etapy (wersje) i pliki powinienem użyć, żeby nic nie skopać. Przedzieram się przez wątki, ale strasznie tego dużo i chyba wszyscy przeszli już kilka kolejnych etapów od tego, w którym jestem teraz ja i trochę się pogubiłem. Próbowałem zapodać 6.0.4 FREE, ale MNE stwierdziła tylko, że na penie brak plików multimedialnych i nic więcej.
Jeśli będziecie uważać, że to niepotrzebne zaśmiecanie wątku, to skrobnijcie coś chociaż na priv
Z góry wielkie dzięki
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-06-05, 20:19   

Nie wiem czy sie nie myle, ale 4.0.2 to MN1 a nie MNE. Jas_ pik popraw mnie.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Bakalo 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane
Silnik: 1,5 dci
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-06-05, 20:36   

Czyli nie da się "uwolnić" żeby podstawić własne mapy ? Przy okazji mały update: udało się właśnie zapodać 4.0.3 z pliku upgrade4.0.3.zip 6.0.4 nadal nie jest rozpoznawany. Co powinienem dalej z tym zrobić ? Na obudowie jest napisane: HW Ver: 1.6.3, SW Ver: 4.0.2
Ostatnio zmieniony przez Bakalo 2018-06-05, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-06-05, 20:43   

Kolego ty masz chyba mn1.
Zobacz tutaj http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13956
Ale zeby sie upewnic poczekaj na odpowiec Jas_pikaa lub zapukaj do niego na pw
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne